RSS-экспорт
Связь с модератором
Популярные теги
директордоговордоговор арендыжилищное законодательствозаработная платаземельный участокземляискКЗОТконтролирующие органыкупля продажаналогообложениенаследствоОООответственностьправо собственностипроверкипрогулпроцессработниксокращениестроительствосудтрудовая книжкатрудовое правоувольнение


Финансы

Финансы и Ценные Бумаги

Логин:    Пароль:      Регистрация | Восстановить пароль

Вексель от нерезидента


Сообщение:

Ваше имя:    EMail: 
 

Страницы:    Всего: 1


Сортировать по времени сообщений  по возрастанию [по убыванию]
 
27/12/05 09:15  VitОтправить письмо > Vasil    2/06/00 12:50Дерево
Какие изменения либо особенности на сегодняшний день?

2/06/00 12:50  Vasil > Sobol    1/06/00 12:15Дерево
Власний досвід, на жаль, поки що не втішний. В якому плані?
Ліцензію НБУ ми не отримували, і ніхто із контролюючих органів ніяких претензій з цього приводу нам не предявляв. Але - нерезидент розрахувався векселем, строк оплати якого був набагато більший ніж 90 днів. Хоча ст.1 Закону "Про зовнішньоекономічну діяльність" говорить, що моментом розріхунку є крім інших і момент виписки векселів (тратт). Ось із цього приводу в нас є розбіжності із податковою. Нам нарахували штраф.Ми оспорюємо це рішення.Справа знаходиться у ВАСУ.Про результати повідомлю додатково.

1/06/00 12:15  Sobol > Vasil    31/05/00 10:25Дерево
Никто не возражает, что нерезидент может расчитаться векселями с резидентом по экспортной операции. Вопрос только в том, как сделать это правильно. В моей практике пришлось получить лицензию НБУ (cогласно постановлению »122 от 16.03.99г.) на осуществление инвестиции за рубеж. Мотивы были следующие:1) после получения векселя обязательства по оплате экспортного товара новировались абстрактным обязательством уплатить по векселю и банк закрыл валютный контроль; 2)предприятие формально не нарушило требование ст.7 Декрета; 3)контролирующие органы не имели претензий к предприятию. Если Вы обладаете практикой по данному вопросу, включая общение с контролирующими органами, пожалуйста поделитесь.

31/05/00 10:25  Vasil > SD    23/05/00 22:12Дерево
Відповідно до статті 7 чинної редакції Декрету Кабінету Міністрів України від 19.02.93 року » 15-93“Про систему валютного регулювання та валютного контролю”, в розрахунках між резидентами та нерезидентами в межах торгівельного обороту використовується як засіб платежу іноземна валюта.Відповідно до статті 1 чинної редакції Декрету Кабінету Міністрів України від 19.02.93 року » 15-93 “Про систему валютного регулювання та валютного контролю”, під терміном “іноземна валюта” розуміється як власно іноземна валюта, так і платіжні документи й цінні папери, що виражені в іноземній валюті.
Указом Президента України “Про заходи щодо впорядкування розрахунків за договорами, що укладають суб’єкти підприємницької діяльності” від 04.10.94 року, Уніфікованими правилами та звичаями для документарних акредитивів Міжнародної торгівельної палати (редакція 1993 року, публікація МТП »500) та Декретом Кабінету Міністрів України від 19.02.93 року » 15-93 “Про систему валютного регулювання та валютного контролю”, прямо передбачена можливість отримання резидентами України векселів в оплату поставки товарів (робіт, послуг).
Як висновок:
- вексель віднесений до валютних коштів (цінностей);
- векселя можуть бути використані для здійснення розрахунків;
- вексель, виражений в іноземній валюті, розуміється як іноземна валюта;
Але необхідно, щоб у контракті була передбачена можливість розрахунку у вигляді векселя.
Посилання Sobol на пп.г),е) п.4.ст.5 ДКМУ »15-93 є безпідставними.Маємо власний досвід з цього питання.

25/05/00 19:06  Sobol > SD    23/05/00 22:12Дерево
Для осуществления указанной операции придется получать индивидуальную лицензию НБУ, предусмотренную пп.г), е) п.4 ст.5 Декрета. После этого ст.7 спокойно игнорируем.

23/05/00 22:12  SD   Дерево
Ситуация такая. Украинская компания получает от нерезидента простой вексель в качестве оплаты за поставленный товар.
Ст. 7 ДКМУ "О валютном регулировании ...." требует осуществления расчетов между резидентом и нерезидентом через уполномоченный банк. Будет ли расчет векселем в данном случае нарушением статьи 7 ДКМУ?

Страницы:    Всего: 1

Реклама

bigmir)net TOP 100