RSS-экспорт
Связь с модератором
Популярные теги
директордоговордоговор арендыжилищное законодательствозаработная платаземельный участокземляискКЗОТконтролирующие органыкупля продажаналогообложениенаследствоОООответственностьправо собственностипроверкипрогулпроцессработниксокращениестроительствосудтрудовая книжкатрудовое правоувольнение


Трудовые правоотношения

Логин:    Пароль:      Регистрация | Восстановить пароль

Щорічна основна відпустка після 6 місяців безперервної праці


Сообщение:

Ваше имя:    EMail: 
 

Теги: КЗОТотпуск
Страницы:    Всего: 1


Сортировать по времени сообщений  по возрастанию [по убыванию]
 
29/08/11 18:31  ОК АКА ОлюняОтправить письмо > Младенец    29/08/11 16:05Дерево
можно

29/08/11 16:05  МладенецОтправить письмо > ОК АКА Олюня    22/08/11 19:45Дерево
формально - дослівно. Не розумію, що таке "перервної" чи "безперервної" в цій нормі -

Ч. 5 ст. 10 ЗУ "Об отпусках" - право працівника на щорічну основну та додаткові відпустки повної тривалості у перший рік роботи настає після закінчення шести місяців безперервної роботи на даному підприємстві.

якщо працівник відпрацює 6 місяців, але брав віпустку без береження зарплати на 14 днів. Такому працівнику можна дати відпустку по цій статті?

23/08/11 13:40  АбдюльОтправить письмо > ОК АКА Олюня    22/08/11 19:46Дерево
Туда же можно присоединить и дни, которые "накапают" за период нахождения в отпуске по беременности и родам.

22/08/11 19:46  ОК АКА ОлюняОтправить письмо > D.N.I.    22/08/11 17:44Дерево
Вы правильно считали

22/08/11 19:45  ОК АКА ОлюняОтправить письмо > Младенец    19/08/11 10:37Дерево
в каком контексте?

22/08/11 17:44  D.N.I. > Alya83    10/12/08 14:19Дерево
Доброго дня! У мене виникло наступне питання.
Працюю на підприємстві з 28.12.2009 року. У жовтні планую йти у декретну відпустку, до якої хочу приєднати щорічну відпустку. Питання в тому ск. днів щорічної відпутки у мене буде на жовтень 2011 року, всі 24 чи певна частина(пропорційно відпрацьованого часу)? Бухгалтер говорить, що лише частина, оск. не відпрацьовано повний рік, в свою чергу я вважала, що дана норма стосується лише першого року роботи.
Дякую!

19/08/11 10:37  МладенецОтправить письмо > ОК АКА Олюня    19/08/11 10:24Дерево
тоді - що таке безперервна робота?..

от наприклад -

лікарняний - це перервність?...
відпустка без збереження зарплати - перервність?...
прогул - перервність?..

19/08/11 10:27  МладенецОтправить письмо > ОК АКА Олюня    19/08/11 10:24Дерево
та я вже зрозумів, що в цілях закону "Про відпустки" підприємець - це підприємство...

19/08/11 10:24  ОК АКА ОлюняОтправить письмо > Младенец    19/08/11 10:16Дерево
Стаття 1. Законодавство про відпустки

Державні гарантії та відносини, пов'язані з відпусткою,
регулюються Конституцією України, цим Законом,
Кодексом законів про працю України, іншими законами та
нормативно-правовими актами України.

19/08/11 10:22  МладенецОтправить письмо > ОК АКА Олюня    19/08/11 10:14Дерево
Оооо...

Стаття 2. Право на відпустки

Право на відпустки мають громадяни України, які перебувають у
трудових відносинах з підприємствами, установами, організаціями
незалежно від форм власності, виду діяльності та галузевої
належності, а також працюють за трудовим договором у фізичної
особи (далі - підприємство).


Яке красиве вільне трактування в цьому законі поняття "підприємство"... :)
дякую :)

19/08/11 10:16  МладенецОтправить письмо > Євгена    10/12/08 14:30Дерево
якщо зробити акценти:

Ч. 5 ст. 10 ЗУ "Об отпусках" - право працівника на щорічну основну та додаткові відпустки повної тривалості у перший рік роботи настає після закінчення шести місяців безперервної роботи на даному підприємстві.



А як щодо підприємця, яка норма регулює його обов'язок надати відпустку працівнику в повному обсязі після відпрацювання 6 місяців?

19/08/11 10:14  ОК АКА ОлюняОтправить письмо > Младенец    19/08/11 10:12Дерево
не слыхала об отдельном для ФЛП ЗУ Об отпусках;)

19/08/11 10:12  МладенецОтправить письмо > Євгена    10/12/08 14:30Дерево
а якщо робота в підприємця?

10/12/08 14:30  Євгена > Daryana    10/12/08 14:06Дерево
Ч. 5 ст. 10 ЗУ "Об отпусках" - право працівника на щорічну основну та додаткові відпустки повної тривалості у перший рік роботи настає після закінчення шести місяців безперервної роботи на даному підприємстві.
Зачем изобретать велосипед, если все прописано?

10/12/08 14:19  Alya83Отправить письмо > Daryana    10/12/08 14:06Дерево
Щорічна основна відпустка надається працівникам тривалістю не менш як 24 календарних дні за відпрацьований робочий рік, який відлічується з дня укладення трудового договору.
Щорічні відпустки за другий та наступні роки роботи можуть бути надані працівникові в будь-який час відповідного робочого року.

То есть получается, что после 6 месяцев первого года работы Вы имеете право только на 12 дней отпуска (если у вас нет дополнительных дней по кол.договору)

10/12/08 14:06  DaryanaОтправить письмо   Дерево
складає 24 дні (згідно ч.5 ст.10 ЗУ "Про відпустки"), чи все ж таки менше? Знову сперечаюся з бухгалтером.

Страницы:    Всего: 1

Реклама

bigmir)net TOP 100