RSS-экспорт
Связь с модератором
Популярные теги
директордоговордоговор арендыжилищное законодательствозаработная платаземельный участокземляискКЗОТконтролирующие органыкупля продажаналогообложениенаследствоОООответственностьправо собственностипроверкипрогулпроцессработниксокращениестроительствосудтрудовая книжкатрудовое правоувольнение


Трудовые правоотношения

Логин:    Пароль:      Регистрация | Восстановить пароль

Звільнення за п. 5 ст.40 і соцстрах


Сообщение:

Ваше имя:    EMail: 
 

Страницы:    Всего: 1


Сортировать по времени сообщений  по возрастанию [по убыванию]
 
26/01/09 22:34  ОК АКА ОлюняОтправить письмо > Ольга Б..    26/01/09 21:43Дерево

26/01/09 21:43  Ольга Б.. > ОК АКА Олюня    26/12/08 23:09Дерево
Олюня!
У моего мужа те же самые проблемы. Он на больничном (сломал ногу по дороге с работы) уже 5-й (4 с половиной месяца) месяц. ВТЭК (МСЕК) продлила ему больничный.
Но на работе грозятся уволить по п.5. ст. 40. У них там серьезные сокращения (уже сократили по "соглашению сторо" около 30% всей фирмы) и должность моего мужа тоже подпадает под них.
У меня 2 вопроса:
1. Имеют ли они на это право (врач в поликлинике говорит, что максимум через 2 недели уже можно выходить на работу)?
2. Если имеют - кто конкретно будет ему оплачивать больничный: его предприятие или ФОнд занятости? Если Фонд занятости - то в размере з/п или как?

Заранее спасибо.

26/12/08 23:09  ОК АКА ОлюняОтправить письмо > Andron    26/12/08 13:00Дерево
МІНІСТЕРСТВО ПРАЦІ ТА СОЦІАЛЬНОЇ ПОЛІТИКИ УКРАЇНИ 

ЛИСТ

від 27.08.2007 р. N 514/020/99-07

Щодо оплати листків непрацездатності після звільнення працівника

(Витяг)

<...> Звільнення працівника, який захворів у період роботи, у зв'язку із закінченням строку трудового договору не позбавляє його права на оплату листка непрацездатності. Відповідно до абзацу другого частини першої статті 4 Закону України "Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими народженням та похованням" (далі - Закон N 2240) право на матеріальне забезпечення у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності виникає з настанням непрацездатності в період роботи, включаючи і день звільнення.

При цьому листок непрацездатності оплачується не по день звільнення, а в порядку, встановленому статтею 2 Закону України "Про розмір внесків на деякі види загальнообов'язкового державного соціального страхування" (далі - Закон N 2213), тобто за весь період до відновлення працездатності або встановлення МСЕК інвалідності незалежно від звільнення застрахованої особи.

Кількість листків непрацездатності, які підлягатимуть оплаті, має визначатися за принципом, що вони видані за страховими випадками, які настали у період роботи.

Якщо у листку непрацездатності, виданому працівникові після дати його звільнення, написано "стати до роботи" (код-1), наступний листок непрацездатності оплаті не підлягає, оскільки це вже буде інший страховий випадок непрацездатності, який настав не в період роботи.

Слід зазначити, що на один період (день) не може бути видано одночасно два листки непрацездатності, тому у вашому прикладі другий листок непрацездатності повинен бути й виданий з 18.08.2006 р. або перший листок непрацездатності необхідно закрити 17.08.2006 р.

У вашому випадку оплаті підлягає тільки перший листок непрацездатності з 31.07.2006 р. по 18.08.2006 р., який виданий у період роботи, оскільки в його заключному висновку написано "стати до роботи". Другий листок непрацездатності, відкритий з 18.08.2006 р. (після закінчення строку трудового договору), є первинним і оплаті не підлягає.

 

Заступник директора
департаменту політики державного
 соціального страхування 
 
 
О. Постоюк 

 

Надруковано:
"Галицькі контракти - Дебет-Кредит",
N 46, 12 листопада 2007 р.

26/12/08 13:00  Andron > Andron    26/12/08 12:41Дерево
Найсмішніше те, що на підтвердження своєї позиції соцстрах посилається на ст. 2 Закону "Про розмір внесків на деякі види загальнообов'язкового державного соціального страхування" де сказано, що .".. допомога по тимчасовій непрацездатності внаслідок захворювання або травми, не пов'язаної з нещасним випадком на виробництві, виплачується застрахованим особам Фондом соціального страхування з тимчасової втрати працездатності починаючи з шостого дня непрацездатності за весь період до відновлення працездатності або до встановлення медико-соціальною експертною комісією (МСЕК) інвалідності незалежно від звільнення застрахованої особи в період втрати працездатності у порядку та розмірах, встановлених законодавством."

26/12/08 12:41  Andron   Дерево
Підприємство звільнило працівника за п. 5 ст. 40 КЗпПУ у зв'язку з нез'явленням на роботі протягом 5 міс. через хворобу. Чоловік звернувся до органів соцстраху з тимчасової втрати працездатності для отримання допомоги по тимчасовій непрацездатності, але там йому відмовили і повідомили, що його звільнили неправомірно і виплати допомоги мають здійснюватись за місцем роботи аж до відновлення працездатності або встановлення інвалідності (з наступною компенсацією витрат підприємства фондом) і саме з цього дня його має бути звільнено.
Підприємство наполягає, що звільнило працівника законно і виплачувати допомогу звільненому працівнику не може. Соцстрах жодного обгрунтування, чому саме так повинно бути, навести на може, вся аргументація зводиться до "а ми завжди так робили і все було добре" і погрожує направити перевірку на підприємство.
Я якогось нормативного підгрунтя позиції фонду знайти не зміг і прошу форумчан висловити своє бачення даної ситуації. Дякую

Страницы:    Всего: 1

Реклама

bigmir)net TOP 100