RSS-экспорт
Связь с модератором
Популярные теги
директордоговордоговор арендыжилищное законодательствозаработная платаземельный участокземляискКЗОТконтролирующие органыкупля продажаналогообложениенаследствоОООответственностьправо собственностипроверкипрогулпроцессработниксокращениестроительствосудтрудовая книжкатрудовое правоувольнение


Трудовые правоотношения

Логин:    Пароль:      Регистрация | Восстановить пароль

Погодинна оплата праці


Сообщение:

Ваше имя:    EMail: 
 

Страницы:    Всего: 1


Сортировать по времени сообщений  по возрастанию [по убыванию]
 
1/07/10 18:10  ОК АКА ОлюняОтправить письмо > Почасовик    1/07/10 17:57Дерево
угу

1/07/10 17:57  Почасовик > ОК АКА Олюня    6/05/10 15:46Дерево
Учитывая требования нижеприведенной постановы № 330 как будет правильно вести почасовую оплату труда на предприятии (даже для отдельных професий) чтобы не вносить изменения в кол. договор., (на предприятии нет проф. союза)? Провести собрание трудового колектива?

На всякий случай напомню норму Постанови №330:
2. Мінімальна заробітна плата в погодинному розмірі застосовується:

на підприємствах незалежно від форми власності у разі встановлення у колективних договорах або за погодженням з профспілковими чи іншими органами, уповноваженими на представництво трудовим колективом, погодинної оплати праці із застосуванням відповідних нормованих завдань та обліку фактичного робочого часу;

6/05/10 15:46  ОК АКА ОлюняОтправить письмо > stlady    6/05/10 15:43Дерево
возможно

6/05/10 15:43  stladyОтправить письмо > ОК АКА Олюня    6/05/10 15:39Дерево
Если бюджет приняли за 12 минут, то и со всем остальным справятся так же быстро.

6/05/10 15:39  ОК АКА ОлюняОтправить письмо > stlady    6/05/10 10:04Дерево
с продолжительностью рабочей недели предстоит определяться Раде, а не Минпраци

6/05/10 10:04  stladyОтправить письмо > lyktor    5/05/10 17:27Дерево
Но они же обещают и рабочую неделю сделать в 48 часов вместо нынешних 40. Поэтому и не могут так быстро посчитать. Сначала определятся с продолжительностью рабочей недели, т.к. не известно, на какое количество часов делить минимальную зарплату.

5/05/10 18:12  ОК АКА ОлюняОтправить письмо > lyktor    5/05/10 17:27Дерево
ну, не могут они так быстро прочитать 52 предыдущие статьи Бюджета;)

5/05/10 17:27  lyktorОтправить письмо > ОК АКА Олюня    5/05/10 17:16Дерево
в Минтруда постараются определиться с размером минимальной почасовой заработной платы как можно быстрее(с)- вже ж у ст.53 бюджету-2010 - у погодинному розмірі: з 1 січня – 5,2 гривні, з 1 квітня – 5,29 гривні, з 1 липня – 5,32 гривні, з 1 жовтня – 5,43 гривні, з 1 грудня – 5,52 гривні. ...

5/05/10 17:16  ОК АКА ОлюняОтправить письмо > lyktor    25/06/09 20:33Дерево
КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ
ПОСТАНОВА
від 5 травня 2010 р. № 330
Київ

Про визначення та застосування

мінімальної заробітної плати в погодинному розмірі



Відповідно до абзацу другого пункту 2 розділу ІІ “Прикінцеві положення” Закону України “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України стосовно погодинної оплати праці” Кабінет Міністрів України постановляє:

1. Установити, що:

1) мінімальна заробітна плата в погодинному розмірі встановлюється одночасно з встановленням розміру мінімальної заробітної плати на місяць відповідно до умов та порядку, передбачених статтями 9 і 10 Закону України “Про оплату праці”;

2) мінімальна заробітна плата в погодинному розмірі визначається виходячи з розміру мінімальної заробітної плати на місяць та середньомісячної норми тривалості робочого часу за рік при 40-годинному робочому тижні;

3) після завершення переговорів представників професійних спілок, власників або уповноважених ними органів, які об’єдналися для ведення колективних переговорів і укладення генеральної угоди щодо мінімальної заробітної плати в місячному розмірі, Міністерство праці та соціальної політики розраховує мінімальну заробітну плату в погодинному розмірі та подає щороку до 10 серпня Міністерству фінансів пропозиції для включення до проекту державного бюджету на наступний рік мінімальної заробітної плати в погодинному розмірі;

4) підвищення мінімальної заробітної плати в погодинному розмірі не є підставою для збільшення нормованих завдань, установлених на годину праці.

2. Мінімальна заробітна плата в погодинному розмірі застосовується:

на підприємствах незалежно від форми власності у разі встановлення у колективних договорах або за погодженням з профспілковими чи іншими органами, уповноваженими на представництво трудовим колективом, погодинної оплати праці із застосуванням відповідних нормованих завдань та обліку фактичного робочого часу;

фізичними особами, які використовують найману працю з погодинною оплатою праці;

в установах та організаціях, що фінансуються з бюджету, в разі прийняття Кабінетом Міністрів України рішення про встановлення працівникам погодинної оплати праці. Пропозиції щодо прийняття таких рішень вносить Міністерство праці та соціальної політики за ініціативою центральних та місцевих органів виконавчої влади і після консультацій з відповідними галузевими профспілками.

3. Установлення погодинної оплати праці не є підставою для скорочення нормальної тривалості робочого часу.


Прем’єр-міністр України
М. АЗАРОВ

+ "За основу берется минимальная заработная плата почасовой оплаты труда, которая базируется на минимальной зарплате ежемесячной. Только это распределяется в зависимости от количества часов, которое человек отработал", - сказал он.

В.Надрага не уточнил, когда именно данная система будет введена. "Сегодня мы приняли постановление, за неделю-две отработаем ситуацию с профсоюзами", - сказал он.

Министр отметил, что в Минтруда постараются определиться с размером минимальной почасовой заработной платы как можно быстрее. [Только зарегистрированные пользователи могут видеть ссылки. Нажмите здесь для регистрации]

25/06/09 20:33  lyktorОтправить письмо > ОК АКА Олюня    25/06/09 20:08Дерево
зміни, запропоновані Законом України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України
стосовно погодинної оплати праці» , за змістом не мають принципово нового нормативно-правового навантаження і значення...

25/06/09 20:08  ОК АКА ОлюняОтправить письмо > ОК АКА Олюня    17/03/09 15:44Дерево
Сегодня, 25 июня, Верховная Рада Украины внесла изменения в законодательство закрепив обязанность работодателя оплачивать наемный труд не ниже минимального уровня за каждый отработанный час.
[Только зарегистрированные пользователи могут видеть ссылки. Нажмите здесь для регистрации]

и сам законопроект

З А К О Н У К Р А Ї Н И

Про внесення змін до деяких законодавчих актів України
стосовно погодинної оплати праці

Верховна Рада України п о с т а н о в л я є:

І. Внести зміни до таких законодавчих актів України:
1. Частину першу статті 95 Кодексу законів про працю України (Відомості Верховної Ради УРСР, 1971 р., додаток до № 50, ст. 375) після слів "за виконану працівником місячну" доповнити словами "а також".
2. У статті 3 Закону України "Про оплату праці" (Відомості Верховної Ради України, 1995 р., № 17, ст. 121; 2005 р., № 4, ст. 92):
частину першу після слів "за виконану працівником місячну" доповнити словами "а також";
частину четверту доповнити словами "та фізичних осіб, які використовують працю найманих працівників".
ІІ. Прикінцеві положення
1. Цей Закон набирає чинності з 1 січня 2010 року.
2. Кабінету Міністрів України у двомісячний строк з дня опублікування цього Закону :
розробити та затвердити в установленому порядку механізм визначення та застосування мінімальної заробітної плати в погодинному розмірі;
підготувати та подати до Верховної Ради України пропозиції щодо внесення змін до законів України, що випливають із цього Закону;
привести свої нормативно-правові акти у відповідність із цим Законом;
забезпечити перегляд міністерствами та іншими центральними органами виконавчої влади їх нормативно-правових актів, що суперечать цьому Закону.

Голова Верховної Ради України В.ЛИТВИН
[Только зарегистрированные пользователи могут видеть ссылки. Нажмите здесь для регистрации]

17/03/09 15:44  ОК АКА ОлюняОтправить письмо > Питання дня    17/03/09 14:59Дерево
еще ст. 61

17/03/09 15:10  Питання дня > ОК АКА Олюня    17/03/09 15:03Дерево
Але ж норма ч. 3 ст. 62 КЗпП звучить так: "Власник або уповноважений ним орган може застосовувати надурочні роботи тільки у таких виняткових випадках: (і перелік випадків)"... Ст. 65, 106 не відміняють же обов"язковості цієї норми.

17/03/09 15:03  ОК АКА ОлюняОтправить письмо > Питання дня    17/03/09 14:59Дерево
ст. 65, 106 КЗоТ

17/03/09 14:59  Питання дня > ОК АКА Олюня    17/03/09 13:12Дерево
Дуже дякую за відповіді. Виникло питання. Ви пишите про 120 годин. Але згідно ст. 62 КзПП взагалі надурочні роботи лише в 5 випадках допускаються. Чи цю норму можна якось обійти?

17/03/09 14:54  Питання дня > ОК АКА Олюня    17/03/09 13:03Дерево
Ми структурна частина (департамент) АТ.

17/03/09 13:12  ОК АКА ОлюняОтправить письмо > Питання дня    17/03/09 12:47Дерево
только почитайте КЗоТ и просчитайте внимательно - не более 120 часов сверхурочных в год

17/03/09 13:09  ОК АКА ОлюняОтправить письмо > Питання дня    17/03/09 12:47Дерево
На даний момент письмових трудових договорів з ними немає. (с)
нигде регистрировать не надо
за 2 мес в порядке ст. 32 КЗоТ приказ о введении новой системы оплаты труда, предупредить и ознакомить под подпись всех фигурантов приказа

17/03/09 13:03  ОК АКА ОлюняОтправить письмо > Питання дня    17/03/09 12:47Дерево
Вы ЧП или ООО?

17/03/09 12:47  Питання дня > ОК АКА Олюня    17/03/09 12:38Дерево
Офіційно охорона надає і послуги. І ще виникло питання: чи потрібно буде десь реєструвати трудові договри, які будуть підписані, якщо там буде погодинна оплата праці?

17/03/09 12:38  ОК АКА ОлюняОтправить письмо > Питання дня    17/03/09 12:34Дерево
это ж ваша охрана? зачем ей лицензия? или охрана еще и услуги оказывает?

17/03/09 12:34  Питання дня   Дерево
У нас охорону хочуть перевести на погодинну оплату праці. На даний момент письмових трудових договорів з ними немає. Працюють 1 добу через 3. У вихідні та святкові дні офіційно ніхто не працює, оскільки все розкидається на робочий тиждень. Якщо вводити погодинну систему, то які правові ризики, якщо робити все офіційно? Охорона має ліцензію. Чи вплине зміна оплати праці на дотримання ліцензійних умов? Чи будуть якісь зміну для подання звітності в податкову і фонди? Дякую.

Страницы:    Всего: 1

Реклама

bigmir)net TOP 100