RSS-экспорт
Связь с модератором
Популярные теги
директордоговордоговор арендыжилищное законодательствозаработная платаземельный участокземляискКЗОТконтролирующие органыкупля продажаналогообложениенаследствоОООответственностьправо собственностипроверкипрогулпроцессработниксокращениестроительствосудтрудовая книжкатрудовое правоувольнение


Трудовые правоотношения

Логин:    Пароль:      Регистрация | Восстановить пароль

Чи є це вимушеним прогулом?


Сообщение:

Ваше имя:    EMail: 
 

Страницы:    Всего: 1


Сортировать по времени сообщений  по возрастанию [по убыванию]
 
27/09/11 08:17  НЕЬКА > ОК АКА Олюня    11/04/09 23:01Дерево
якщо працівник працював на іншій роботі за весь період поки йшов розгляд справи, це є вимушеним прогулом, чи слачується різниця в заробітній платі?

11/04/09 23:01  ОК АКА ОлюняОтправить письмо > силентий    11/04/09 21:54Дерево
извините, я уже все сказала ниже

11/04/09 21:54  силентий > ОК АКА Олюня    2/04/09 10:04Дерево
Если Ваше мнение не поменялось, прошу Вас высказать свое мнение относительно того, имею ли я право заявлять в суде требование о взыскании в мою пользу средней зп( на основании ст 255 КЗпП) в той ситуации которую я описал ниже?

2/04/09 11:16  силентій > ОК АКА Олюня    2/04/09 11:00Дерево
предприятие может все оплатить, а ФФС возмещает предприятию, насколько мне известно.
Меня больше интересует вопрос как правильно сформулировать свое требование в суде относительно выплаты мне причетающихся сум.

Ссылка на 255 КЗпП в моем случае как я понял не подходит (((

2/04/09 11:00  ОК АКА ОлюняОтправить письмо > силентій    2/04/09 10:46Дерево
больничные, кроме первых 5 дней, оплачиваются ФСС

2/04/09 10:46  силентій > ОК АКА Олюня    2/04/09 10:07Дерево
Тобто вимушений прогул є, але оплачується він не заробітньою платнею, а допомогою по тимчасовій непрацездатності, у звязку з тим що працівник знаходився на лікарняному ?

Але відповідно до ст.255 КЗпП - стягується СЕРЕДНІЙ ЗАРОБІТОК, а не допомога по тимчасовій непрацездатності, за час вимушеного прогулу.

Тобто заявляючи я вимогу про стягненння сер. ЗП - мені відмовляють на підставі того, що я був на лікарняному, а тому повинен отримати допомогу, а не зарплатню.
Отже, виходить, мені необхідно заявляти вимогу про виплату мені допомоги по тимчсаовій непрацездатності за період вимушеного прогулу? Але тоді вже ст.255 КЗпП не підходить - там сер. ЗП...

2/04/09 10:07  ОК АКА ОлюняОтправить письмо > силентій    2/04/09 09:59Дерево
еще раз с точки зрения денег: если бы Вы были здоровы и Вас восстановили, Вам бы заплатили ср ЗП.
Вы все это время болели, Вам платили "больничные".
Нельзя одновременно и быть на больничном, и получать ЗП хоть за работу, хоть за вынужденный прогул

2/04/09 10:04  ОК АКА ОлюняОтправить письмо > силентій    2/04/09 09:59Дерево
моя не изменилась.
вимушений прогул - это период времени между увольнением и восстановлением, а не деньги

2/04/09 09:59  силентій > ОК АКА Олюня    1/04/09 22:29Дерево
В свої першій відповіді на моє питання: "чи може це вважатися вимушеним прогулом працівника?" Ви відповіли:"ессно, просто идет оплата больничного".

Зараз Ваша думка зміниллася -- "ну какой это прогул, если Вы болели?"

1/04/09 22:29  ОК АКА ОлюняОтправить письмо > Силентий    1/04/09 22:29Дерево
ну какой это прогул, если Вы болели? не могут одни и те же дни быть и рабочими, и больничными - или то, или другое

1/04/09 22:29  Силентий > ОК АКА Олюня    1/04/09 20:33Дерево
В КЗоТ идет речь только о ср. ЗП, получается что я в данном случае пролетаю со своим исковым требованием оплатить мне за вынужденный прогул ЗП?

1/04/09 20:33  ОК АКА ОлюняОтправить письмо > силентій    1/04/09 20:26Дерево
т.е. весь период до восстановления - вимушений прогул, но оплата "больничными", если болели, или ср ЗП, если бы не болели

1/04/09 20:31  ОК АКА ОлюняОтправить письмо > силентій    1/04/09 20:26Дерево
когда Вы болеете, числясь работником предприятия, разве платят и ЗП, и "больничные"? нет, только "больничные"

1/04/09 20:30  ОК АКА ОлюняОтправить письмо > силентій    1/04/09 20:26Дерево
если Вы имеете в виду конкретные шуршащие бумажки, то Вы их не увидите.
главное, Вас восстанавливают с даты первого дня после увольнения.
считайте, что Вы с этой даты работник предприятия, приказ о Вашем увольнении отменен.
Вы болели, а потому получали "больничные", а не заработную плату = ЗА РАБОТУ ПЛАТУ
Вы ж не работали, потому и ЗП не положена, а уж как там Ваш работодатель будет с фондом разбираться - не Ваша головная боль

1/04/09 20:26  силентій > ОК АКА Олюня    1/04/09 20:22Дерево
Я звільнений працівник - заявив в суді таку вимогу, а мені суддя в один голос з відповідачем - у вас немає сер. заробітку за цей час і не має вимушеного прогулу (адже я на лікарняному), а тому моя вимога, що грунтується на ст. 255 КЗпП не підлягає задоволенню.
От і ломаю голову, як обгрунтувати свою вимогу щодо виплати мені середнього заробітку за час вимушеного прогулу....

1/04/09 20:22  ОК АКА ОлюняОтправить письмо > силентій    1/04/09 20:21Дерево
первые 5 дней каждого больничного за счет предприятия
если у него один переходящий больничный, то только первые 5 дней за счет предприятия

1/04/09 20:21  силентій > ОК АКА Олюня    1/04/09 20:09Дерево
А якщо робітник 01.02.09 отримав ЗП за січень та цього ж дня був звільнений, і в цей же день відкрив лікарняний, який закрив після рішення суду про своє поновлення. То в такому такий працівник не вправі вимагати оплати йому сер. заробітку за час вимушеного прогулу, адже фактично відпрацьованих днів не має?

1/04/09 20:09  ОК АКА ОлюняОтправить письмо > силентій    1/04/09 20:07Дерево
заробітна плата обчислюється за фактично відпрацьований час перед настанням страхового випадку ... з урахуванням суми, яка виплачена за рішенням суду.

1/04/09 20:07  силентій > ОК АКА Олюня    1/04/09 19:50Дерево
Пробачте, але не бачу відповіді на моє питання в наведеному Вами листі.....

1/04/09 19:50  ОК АКА ОлюняОтправить письмо > силентій    1/04/09 19:41Дерево
МІНІСТЕРСТВО ПРАЦІ ТА СОЦІАЛЬНОЇ ПОЛІТИКИ УКРАЇНИ
ЛИСТ

від 27.08.2007 р. N 513/020/99-07
Щодо обчислення середньої заробітної плати для розрахунку допомоги по тимчасовій непрацездатності

(Витяг)

<...>

Відповідно до пунктів 7 - 9 Порядку обчислення середньої заробітної плати (доходу) для розрахунку виплат за загальнообов'язковим державним соціальним страхуванням (далі - Порядок), затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 26.09.2001 р. N 1266, зі змінами, середня заробітна плата обчислюється виходячи з нарахованої заробітної плати за видами виплат, що включають основну та додаткову заробітну плату, інші заохочувальні та компенсаційні виплати (у тому числі в натуральній формі), які визначаються згідно з нормативно-правовими актами, прийнятими відповідно до Закону України "Про оплату праці", та підлягають обкладанню податком з доходів фізичних осіб, у межах максимальної величини (граничної суми) місячної заробітної плати (доходу), на які нараховуються страхові внески на загальнообов'язкове державне соціальне страхування у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими народженням та похованням.

Абзацом 3 пункту 9 Порядку передбачено, що в разі поновлення на роботі працівника, який був звільнений з роботи без законної підстави з виплатою середнього заробітку за час вимушеного прогулу, середня заробітна плата обчислюється виходячи із сум, що припадають на місяці розрахункового періоду.

Оскільки працівник працював та сплачував страхові внески менше ніж календарний місяць, то згідно з абзацом першим пункту 6 Порядку середня заробітна плата обчислюється за фактично відпрацьований час перед настанням страхового випадку, а саме: з 18 травня по 7 червня 2007 року, з урахуванням суми, яка виплачена за рішенням суду.

1/04/09 19:45  ОК АКА ОлюняОтправить письмо > силентій    1/04/09 19:41Дерево
ессно, просто идет оплата больничного

1/04/09 19:41  силентій   Дерево
Працівник весь час (з дати звільнення по дату поновлення на підставі судового рішення) поки поновлювався на роботі перебував на лікарняному - чи може це вважатися вимушеним прогулом працівника?

Страницы:    Всего: 1

Реклама

bigmir)net TOP 100