RSS-экспорт
Связь с модератором
Популярные теги
директордоговордоговор арендыжилищное законодательствозаработная платаземельный участокземляискКЗОТконтролирующие органыкупля продажаналогообложениенаследствоОООответственностьправо собственностипроверкипрогулпроцессработниксокращениестроительствосудтрудовая книжкатрудовое правоувольнение


Трудовые правоотношения

Логин:    Пароль:      Регистрация | Восстановить пароль

Звільнення по п. 1 ст. 36 КЗпП - за угодою сторін


Сообщение:

Ваше имя:    EMail: 
 

Страницы:    Всего: 1


Сортировать по времени сообщений  по возрастанию [по убыванию]
 
14/08/09 14:01  Слава7 > Интереска    14/08/09 09:58Дерево
спасибо)

14/08/09 09:58  Интереска > Слава7    13/08/09 18:28Дерево
Справи про звільнення, в т.ч. за п.1 ст.36 КЗпПУ, ви можете оскаржити в суд в місячний строк з дня вручення копії наказу про звільнення або з дня видачі трудової книжки

13/08/09 18:38  ОК АКА ОлюняОтправить письмо > Слава7    13/08/09 18:28Дерево
такой же, как и при увольнении по другим основаниям

13/08/09 18:38  ОК АКА ОлюняОтправить письмо > Слава7    13/08/09 18:28Дерево
а что Вы хотите оспорить? Ваше согласие?

13/08/09 18:28  Слава7 > Rudik    2/06/09 18:27Дерево
Який строк позовної давності по оскарженню ст.36 п.1 ?

4/06/09 12:01  ОК АКА ОлюняОтправить письмо > lexest    4/06/09 11:39Дерево
удачи! пусть все сбудется:)

4/06/09 11:39  lexestОтправить письмо > ОК АКА Олюня    3/06/09 14:31Дерево
... от ы вони не взяли :( прийшлось повірити слову роботодавця, подивимось чи виконає, працівник надіслав тільки сканкопію, оригінал заяви надсилається по пошті. Прийдуть гроші - вдправимо, ні - виходимо на роботу і працюємо як ніби нічого не сталося :)

3/06/09 14:31  ОК АКА ОлюняОтправить письмо > lexest    3/06/09 10:53Дерево
я бы такую заяву не взяла.

3/06/09 10:53  lexestОтправить письмо > ОК АКА Олюня    2/06/09 19:47Дерево
то чи буде правильним, якщо зазначити в заяві так "Прошу звільнити мене з займаної посади за угодою сторін, згідно пункту 1 статті 36 КЗпП України «__» _______ 2009 року, за умови виплати мені в день розрахунку премії в розмірі трьох середньомісячних заробітних плат."?

2/06/09 19:47  ОК АКА ОлюняОтправить письмо > Rudik    2/06/09 19:22Дерево
любая сумма требует основания ее выплаты, потому я и предлагала премию

2/06/09 19:47  ОК АКА ОлюняОтправить письмо > Rudik    2/06/09 19:22Дерево
какую сумму закрепить в приказе месячной давности?

2/06/09 19:22  Rudik > ОК АКА Олюня    2/06/09 19:01Дерево
Так в приказе просто закрепить сумму которая подлежит выплате в день увольнения. Что б если в будущем дядя скажет больше не дам а вы ему копией приказа по носу

2/06/09 19:01  ОК АКА ОлюняОтправить письмо > Rudik    2/06/09 18:40Дерево
а задержка расчета при увольнении? ст.116-117 КЗоТ

2/06/09 18:40  Rudik > lexest    2/06/09 18:31Дерево
а задним числом по собственному?
И приказ издать "выплатить такому то"....

2/06/09 18:40  lexestОтправить письмо > ОК АКА Олюня    2/06/09 18:33Дерево
так вони її по пошті надішлють рекомендованим з повідомлення про вручення, якщо працівник не з"явиться її забрати самостійно на їх вимогу, або якщо напише заяву про таку передачу книжки йому.

2/06/09 18:33  ОК АКА ОлюняОтправить письмо > lexest    2/06/09 18:31Дерево
нужна живая подпись работника под приказом об увольнении и в журнале учета трудовых книжек. тоже в эл виде?

2/06/09 18:32  lexestОтправить письмо > ОК АКА Олюня    2/06/09 18:30Дерево
Слово роботодавця - під сумнівом (внаслідок деяких подій)

2/06/09 18:31  lexestОтправить письмо > Rudik    2/06/09 18:27Дерево
так вся проблема у відстані, кажу ж - все по ел.пошті і потім по простій, в такій ситуації не просто, від них повинна спочатку прийти угода з їхніми підписами, а тоді вже підпис працівника і звільнення, але це довго, а звільнення повинно відбутись до кінця тижня. Крім того, в них політика така, що спочатку повинен підписати хтось (працівник напр.), а потм вже вони.

2/06/09 18:30  ОК АКА ОлюняОтправить письмо > lexest    2/06/09 18:27Дерево
ага, а слова работодателя для Вас не гарантия?;)
про премию я уже во второй раз говорю

2/06/09 18:27  Rudik > lexest    2/06/09 18:20Дерево
Так за угодою сторін собираетесь увольнятся тогда, а "за что" перестраховка, что б не сказал потом работодатель что не за что было

2/06/09 18:27  lexestОтправить письмо > ОК АКА Олюня    2/06/09 18:23Дерево
Гарантія - слово працівника. В цій ситуції ми на стороні працівника, це роботодавець крутить. А щодо премії - це варіант :)

2/06/09 18:23  ОК АКА ОлюняОтправить письмо > lexest    2/06/09 18:20Дерево
одновременно выплата премии (приказ о премии) В КАССЕ предприятия и подписание работником приказа об увольнении по п.1 ст.36

2/06/09 18:22  ОК АКА ОлюняОтправить письмо > lexest    2/06/09 18:11Дерево
опять таки, а где гарантии, что после получения денег на карточку, Вы не передумаете увольняться по соглашению сторон?

2/06/09 18:22  lexestОтправить письмо > Rudik    2/06/09 18:16Дерево
... і ще, навіщо писати за що?

2/06/09 18:20  lexestОтправить письмо > Rudik    2/06/09 18:16Дерево
Тоді це получиться двохстороння угода (у вигляді договору), в якій вже потрібно буде ставити підписи обох сторін

2/06/09 18:16  Rudik > lexest    2/06/09 17:55Дерево
Нет. Вот

Стороны користуючись правами закріпленими у п.1 ст. 36, домовились припинити трудовий договір з такого то числа. При цьому, працедавець зобовязуєтся виплатити в день припинення трудового договору таку то сумму грошей за (написать за что)

2/06/09 18:11  lexestОтправить письмо > ОК АКА Олюня    2/06/09 17:58Дерево
В цій ситуації готівка не пройде. Виплата буде тільки на картковий рахунок!!! Але якщо і готівка, всеодно ж, якщо заплатить, то і претензій ніяких не буде ні до кого.

2/06/09 17:58  ОК АКА ОлюняОтправить письмо > lexest    2/06/09 17:55Дерево
а если он налом решит дать? что с этой заявой делать? Вы пойдете в суд и скажете, что не заплатили?

2/06/09 17:55  ОК АКА ОлюняОтправить письмо > Ofelia    2/06/09 17:55Дерево
который? я ж говорю ОДНОВРЕМЕННО выплата и...

2/06/09 17:55  lexestОтправить письмо > ОК АКА Олюня    2/06/09 17:39Дерево
Як Вам таке формулювання заяви: "Прошу звільнити мене з займаної посади за угодою сторін, згідно п. 1 ст. 36 КЗпП України «__» ______ 2009 р. за умови виплати трьохкратного розміру середньомісячного заробітку, вирахуваного з розрахунку за останні шість місяців."
Тут і зазначено, що угода сторін (тобто сторони домовляються між собою), і конкретні умови прописані.

2/06/09 17:55  OfeliaОтправить письмо > ОК АКА Олюня    2/06/09 17:39Дерево
Наказ не зможуть анулювати або просто не виконати?

2/06/09 17:39  ОК АКА ОлюняОтправить письмо > lexest    2/06/09 17:28Дерево
одновременно выплата премии (приказ о премии) или черным налом и подписание работником приказа об увольнении по п.1 ст.36

2/06/09 17:35  OfeliaОтправить письмо > lexest    2/06/09 17:26Дерево
Не пригадую, щоб трудове законодавство передбачало можливість "домовлення" про виплати працівникові незрозумілої правової природи. На практиці у такому випадку більше покладаються на чесне слово керівництва.
Як варіант виходу із ситуації - розписка від керівника, що Ви йому позичили певну суму і що він зобов"язується її повернути у день звільнення. Мінус цього - розрахунок готівкою, тобто, не з каси підприємства.

2/06/09 17:34  Rudik > lexest    2/06/09 17:28Дерево
сори 57

2/06/09 17:34  ОК АКА ОлюняОтправить письмо > lexest    2/06/09 17:23Дерево
вот обещание выплаты такого пособия при увольнении, которое не предполагает такового, и будет доказательством

2/06/09 17:28  lexestОтправить письмо > Rudik    2/06/09 17:25Дерево
Стаття 56 ЦПК Особа, яка надає правову допомогу, щось Ви переплутили :)

2/06/09 17:26  lexestОтправить письмо > Ofelia    2/06/09 17:24Дерево
так, звичайно, він нічого не винен, без сумніву, але це ж ЗА УГОДОЮ СТОРІН, тобто сторони домовляються.

2/06/09 17:25  Rudik > lexest    2/06/09 17:05Дерево
в соответствии с ст. 32 ... от блин чуть хоз процес не приплел
согласно ст. 56 ЦПК скан копия может быть доказательством, при условии что судья посчитает ее достаточной для установления факта


2/06/09 17:24  OfeliaОтправить письмо > lexest    2/06/09 17:20Дерево
В такому випадку більш надійним було б звільнення у зв"язку із порушення роботодавцем умов трудового договору (якщо не помиляюсь - ст.38 КЗпП) із обов"язковою виплатою вихідної допомоги по ст.43 КЗпП. У випадку ч.1 ст.36 роботодаець Вам нічого не зобов"язаний по закону.

2/06/09 17:23  lexestОтправить письмо > ОК АКА Олюня    2/06/09 17:10Дерево
... і як довести в суді, що "фактически было увольнение по сокращению"???

2/06/09 17:20  lexestОтправить письмо > ОК АКА Олюня    2/06/09 17:10Дерево
мова йдетьсь про те, що роботодавець просто вирішив зменшити штат, але за 2 міс. попереджати не хоче, а тому всім пропонує заяву за власним бажанням, або за угодою сторін. Жодна з цих умов не передбачає вихідної допомоги. Деякі працівники відмовились такі заяви писати просто так і запропонували, щоб роботодавець їм виплатив якусь компенсацію (як він це проведе в бухгалтерії - їх не дуже то і цікавить)

2/06/09 17:10  ОК АКА ОлюняОтправить письмо > lexest    2/06/09 16:53Дерево
о какой компенсации речь?
если о выходном пособии, как при увольнении по сокращению, то работодателю не стоит ставить никаких подписей, т.к. Вы в суде докажете, что фактически было увольнение по сокращению. и тогда у работодателя будут проблемы еще и с безработным фондом

2/06/09 17:05  lexestОтправить письмо > Rudik    2/06/09 16:54Дерево
ситуація така, що роботодавець знаходиться в іншому місці, засіб зв"язку - ел.пошта, заява (сканкопія) надсилається по ел.пошті, оригінал потім по такій пошті. До речі, чи може в такому випадку сканкопія потім виступати в суді доказом?

2/06/09 17:02  lexestОтправить письмо > Rudik    2/06/09 16:54Дерево
а якщо нема?

2/06/09 16:54  Rudik > lexest    2/06/09 16:53Дерево
Если будет под заявой стоять подпись работодателя то да

2/06/09 16:53  lexestОтправить письмо   Дерево
Доброго дня. Шановні колеги. Є ситуація, коли працівнику запропонували звільнитись, він погодився, але за умови якщо йому виплатять певну грошову компнсацію. Роботодавець подумав і погодився. Але виплатити зазначену суму пропонує разом із розрахунковими, а працівнику каже, щоб той писав просту заяву за угодою сторін. Чи може цей працівник вписати в заяву суму виплати погодженої усно суми? І чи буде дана заява доказ в суді, якщо роботодавець звільнить, але не виплатить гроші? ДУЖЕ ДЯКУЮ

Страницы:    Всего: 1

Реклама

bigmir)net TOP 100