RSS-экспорт
Связь с модератором
Популярные теги
директордоговордоговор арендыжилищное законодательствозаработная платаземельный участокземляискКЗОТконтролирующие органыкупля продажаналогообложениенаследствоОООответственностьправо собственностипроверкипрогулпроцессработниксокращениестроительствосудтрудовая книжкатрудовое правоувольнение

Финансы

Финансы и Ценные Бумаги

Логин:    Пароль:      Регистрация | Восстановить пароль

Расчет сертификатами на предьявителя.

Ваше имя:    EMail: 

Страницы:    Всего: 1

Сортировать по времени сообщений  по возрастанию [по убыванию]

29/08/02 15:10  jack > ххх    29/08/02 15:03Дерево
Ладно. ждем результата. Уже все отправлено.

29/08/02 15:03  ххх > jack    29/08/02 14:54Дерево
Я думаю, Вам нужно попытаться оспорить и тот факт, что сертификат все таки предусматривает денежный расчет( также как и вексель) и бартера здесь не будет....

29/08/02 14:54  jack > jack    29/08/02 14:49Дерево
И еще немного усложню задачу.... товар был получен комиссионером по договору комиссии, расчет с комиссионером покупатель произвел этими злосчастными сертификатами. Которые впоследствии комиссионер передал комитенту. Это одна из сделок. В остальных случаях сертификаты приобретались в банке. И кстати, контрагента, который оплатил товар сертификатами, "трусят" тоже. Ведь по мнениею ГНАУ он должен был выдать НН.

29/08/02 14:49  jack > ххх    29/08/02 13:39Дерево
Дело в том, что эти операции не ОСВОБОЖДАЮТСЯ ОТ НАЛОГООБЛОЖЕНИЯ. Они не являются обьектом налогообложения. Это немного разные понятия.

29/08/02 14:14  ххх > tan    29/08/02 14:02Дерево
сдаюсь...Вы правы.

29/08/02 14:02  tan > ххх    29/08/02 13:39Дерево
"Освобождаются" - это из 5 статьи, а "не являются объектами налогообложения" - из 3-й.

29/08/02 13:55  Налогоплательщик > ххх    29/08/02 13:39Дерево
А п. 3.2.4. содержит перечень операций, которые не являются объектом налогообложения.

29/08/02 13:39  ххх > jack    29/08/02 12:15Дерево
Указ Президента от 07.08.98 №857/98 "О некоторых изменениях в нплогообложении"- "При осуществлении бартерных операций... налог взимается по полной ставке, в том числе при обмене товарами,ОПЕРАЦИИ ПО ПРОДАЖЕ КОТОРЫХ ОСВОБОЖДАЮТСЯ ОТ НАЛОГООБЛОЖЕНИЯ или облагаются налогом по нулевой ставке... Удачи.

29/08/02 12:38  jack > Налогоплательщик    29/08/02 12:34Дерево
Я рад что хоть у кого то такое мнение. Сечас понесу жалобу на решение в ГНИ. Посмотрим что скажут. Я думаю о перспективе в хозсуде. Вот о чем я думаю. Я думаю что письмо N 394/6/16-1218, о ктором говорил 29/08/02 12:14 vvo > jack, еще доплниттельно подтверждает мою точку зрения.

29/08/02 12:34  Налогоплательщик > jack    29/08/02 12:15Дерево
Пусть это бартер в квадрате, пусть в кубе, слов о нулевой ставке даже не произноси - это в другом пункте Закона. Как ты начислишь НДС на операцию, которая не является объектом налогообложения?

29/08/02 12:15  jack > ххх    29/08/02 12:11Дерево
при бартере не применяется нулевая ставка НДС. Я же хочу подтвердить что эта операция по передаче ЦБ не облагается НДС.

29/08/02 12:15  uakbОтправить письмо > Налогоплательщик    29/08/02 11:39Дерево
Думаю, при бартере все же нужно будет доначислить НДС на сертификат. А схема, предложенная ххх - абсолютно рабочая

29/08/02 12:14  vvoОтправить письмо > jack    29/08/02 11:57Дерево
Недавно у мене була ситуація дещо схожа з твоєю, тільки мені треба було довести що ввезення і продаж банківських металів не обкладається ПДВ. Я знайшов стренький лист податкової (від 21.01.99 р. N 394/6/16-1218) у якому вона визнає (з контексту) що норми Декрету кореспондують з п.3.2.4 Закону про ПДВ. Ще раз підкреслюю що є аргументи і за і проти. Я висловив точку зору "обережного платника податку", або можна сказати фіскальну. Сумніви в мене виникли з огляду на те, які наші судді в останній час приймають рішення (хоча б узяти рішення по ставці 0).

29/08/02 12:11  ххх > jack    29/08/02 11:57Дерево
А зря Вас не интересует бартер. По-моему ( в чем я не уверена на все 100%) при бартере никаках льгот по НДС быть не может. Даже в ВЭД при бартере используется ставка 20%...

29/08/02 11:57  jack > Tereshko    29/08/02 10:59Дерево
Мнея не интересует, бартер это или нет. Какая разниза. Мнея интересует "обиг валютных ценностей". Что это? Закон о налогобложении прибыли даже не дает определения валютные ценности.

29/08/02 11:53  jack > ххх    29/08/02 10:52Дерево
Два договора не помогут. Продажа за "кошти", то бишь за деньги. Уже поздно. Факт оплаты услуг сертификатами зафиксирован нал. милиц.

29/08/02 11:39  Налогоплательщик > vvo    29/08/02 11:01Дерево
Та пусть это будет трижды бартер, какие проблемы? П. 3.2.4. запомнили, и хватит Вам для нормальной работы.

29/08/02 11:35  tan > ххх    29/08/02 10:52Дерево
Сберсертификаты - не компенсационные бумаги. А в остальном Вы правы. Так массово и делают, причем договоры заключают не одной датой и, желательно, на разные суммы.

29/08/02 11:14  ххх > Tereshko    29/08/02 10:59Дерево
Во всяком случае попытаться... Слово ПРЕДУСМАТРИВАЕТ никто из Закона не выбросит. Да и есть уже большая практика в судах по этому поводу....

29/08/02 11:05  vvoОтправить письмо > Налогоплательщик    29/08/02 10:57Дерево
Ви мабуть не уважно прочитали,що я вас запитував. Я питав чи зустрічали ви десь у чинному законодавстві визначення терміну "обіг валютних цінностей" а не "обіг цінних паперів".

29/08/02 11:01  vvoОтправить письмо > Налогоплательщик    29/08/02 10:46Дерево
От і чудово ви визнаєте, що сертифікат це ЦП і одночасно засіб розрахунку, а тепер прочитайте визначення терміну "бартер" (п.1.19 Закону про прибуток).

29/08/02 10:59  TereshkoОтправить письмо > ххх    29/08/02 10:52Дерево
Т.е. Вы хотите сказать, что можно избежать определеня любой бартерной операции как таковой через два договора купли-продажи?

29/08/02 10:57  Налогоплательщик > vvo    29/08/02 10:39Дерево
Относительно обращения ЦБ. "...обіг цінних паперів - укладання та виконання угод щодо цінних
паперів, не пов'язані з їх випуском..." (Закон о гос. регулировании рынка ЦБ).

29/08/02 10:52  ххх > jack    29/08/02 08:37Дерево
А зачем Вам пункт 3.2.4? Используйте п.3.2.1 "... продаже за средства ценных бумаг....,включая... компенсационные бумаги (сертификаты), инвестиционные сертификаты...." Но я думаю, не стоит оформлять это как расчет за товар.. Сделайте лучше зачет по двум договорам купли-продажи

29/08/02 10:46  Налогоплательщик > vvo    29/08/02 10:39Дерево
Коллега, ну что за вопросы?
Как верно заметила в начале темы Марина 28/08/02 17:39 Марина > jack, "...цінні папери можуть бути використані для здійснення розрахунків..."
Чего же Вам еще нужно?

29/08/02 10:39  vvoОтправить письмо > Налогоплательщик    29/08/02 10:20Дерево
Справа не в статусі ЦП, а в тому чи є сертифікат засобом платежу.

29/08/02 10:34  jack > Налогоплательщик    29/08/02 10:29Дерево
Мне как раз делать сейчас есть что. Просто с сертификатами горящее дело.

29/08/02 10:29  Налогоплательщик > vvo    29/08/02 10:19Дерево
Ну приехали!
Это ж письмо по поводу противодействия отмыванию преступных средств! А про соблюдение банками нормативов ликвидности не можете Джеку интересных фраз набросать? Пусть почитает, делать ему видать нефиг, раз в конфе целыми днями ошивается :))

29/08/02 10:20  Налогоплательщик > vvo    29/08/02 10:14Дерево
Ну не смешите народ, коллега! У нас что, "інші ЦП" неправильные, имеют иной правовой статус, чем правильные, или не являются ВЦ? :))

29/08/02 10:19  vvoОтправить письмо > jack    29/08/02 10:08Дерево
Є дуже цікаві фрази. Почитай.
НАЦІОНАЛЬНИЙ БАНК УКРАЇНИ

ЛИСТ

від 15.03.2001 р. N 11-111/314-1648

Департамент готівково-грошового обігу
Головним управлінням НБУ в Автономній Республіці Крим та по м. Києву і Київській області,
територіальним управлінням НБУ,
Укрсоцбанку,
Промінвестбанку,
Ощадбанку,
банку "Україна" АК,
Ексімбанку,
комерційним банкам

Щодо операцій з купівлі-продажу ощадних (депозитних) сертифікатів на пред'явника

У Національного банку України викликає занепокоєність інформація ряду територіальних управлінь Національного банку щодо поширення придбання юридичними особами за безготівковий розрахунок ощадних (депозитних) сертифікатів на пред'явника, які протягом 1 - 2 днів після їх реалізації (а то і в день їх розміщення) достроково погашаються фізичними особами за готівку. Протягом 2000 року в окремих комерційних банках (наприклад, АТ "ВАБанк", "Донкредитінвест" (м. Донецьк), "Промекономбанк" (м. Донецьк), Контакт-банк (м. Одеса)) видачі готівки на викуп акцій та інших цінних паперів становили у загальній сумі видач понад 80 %. Перевірками територіальних управлінь Національного банку комерційних банків, які проводилися протягом 1999 - 2000 року з питань ведення операцій купівлі-продажу ощадних сертифікатів, виявлено, що суми видачі готівки в окремих установах комерційних банків для погашення ощадних сертифікатів (попередньо проданих за безготівковим розрахунком) складали 90 - 96 % від загальної суми проданих цих цінних паперів у безготівковій формі. Крім того, платежі готівкою проти пред'явлених сертифікатів здійснювалися без отримання від власника сертифіката заяви та встановлення його особи, на видатковому касовому ордері не вказувався одержувач коштів та дані його паспорта.

Виходячи з викладеного, Національний банк України звертає увагу установ комерційних банків на необхідність дотримання ними при здійсненні операцій з купівлі-продажу ощадних (депозитних) сертифікатів положень Законів України "Про банки і банківську діяльність", "Про цінні папери і фондову біржу" та "Про Державний реєстр фізичних осіб - платників податків та інших обов'язкових платежів", Правил здійснення депозитних операцій для банківських депозитів, затверджених постановою Правління Національного банку від 30.06.98 N 250, та Інструкції N 1 з організації емісійно-касової роботи в установах банків України, затвердженої постановою Правління Національного банку від 07.07.94 N 129.

Відповідно до зазначених вище законодавчих та нормативно-правових актів розрахунки за придбані сертифікати та виплати сум за ними для юридичних осіб здійснюються тільки в безготівковій формі, а для фізичних осіб - як у безготівковій, так і готівковій формі. У разі настання строку погашення ощадного (депозитного) сертифіката на пред'явника установи комерційних банків мають здійснювати платіж проти пред'явленого сертифіката на підставі заяви власника або особи, уповноваженої на здійснення цієї операції, в якій зазначається рахунок, на який мають бути зараховані кошти. При цьому з метою виконання вимог частини першої статті 64 Закону України "Про банки і банківську діяльність", яка встановлює заборону банкам вступати у договірні відносини з анонімними особами, та враховуючи, що ощадний (депозитний) сертифікат на пред'явника знаходиться у вільному обігу, зазначена вимога має застосовуватися банками як до юридичних осіб, так і до фізичних осіб, а заяву доцільно оформлювати у письмовій формі. Розрахунки готівкою з придбання ощадних (депозитних) сертифікатів та виплата сум за ними фізичним особам мають здійснюватися через операційну касу установ комерційних банків, які при погашенні ощадних (депозитних) сертифікатів на пред'явника повинні виписувати видаткові касові ордери установленої форми, в яких обов'язково зазначається прізвище, ім'я, по батькові та паспортні дані одержувачів коштів. При отриманні готівки одержувач коштів має пред'явити паспорт або інший документ, що посвідчує його особу.

Враховуючи вищенаведене, та з метою посилення контролю за видачею та використанням готівки суб'єктами господарювання та фізичними особами Національний банк України звертає увагу установ комерційних банків на необхідність:

- при здійсненні операцій з ощадними (депозитними) сертифікатами на пред'явника суворо дотримуватися вимог діючого законодавства України та нормативно-правових актів Національного банку, які регулюють вказані операції та операції з готівкою;

- забезпечення дотримання вимог Закону України "Про Державний реєстр фізичних осіб - платників податків та інших обов'язкових платежів", Декрету Кабінету Міністрів України "Про прибутковий податок з громадян" в частині утримання податку при погашенні сертифікатів на пред'явника, оскільки дохід, отриманий фізичною особою від операцій з ощадними (депозитними) сертифікатами на пред'явника, є об'єктом оподаткування доходів громадян;

- виконання вимог статті 64 Закону України "Про банки і банківську діяльність" при виявленні випадків дострокового погашення фізичними особами ощадних (депозитних) сертифікатів на пред'явника за готівку, що були придбані юридичними особами за безготівкові кошти (у той же день або найближчі до придбання дні), оскільки такі операції мають ознаки сумнівних.

Зобов'язати територіальні управління Національного банку:

- посилити контроль за видачею установами комерційних банків готівки на викуп і погашення акцій та інших цінних паперів, в тому числі і ощадних (депозитних) сертифікатів;

- протягом II кварталу поточного року здійснити перевірки установ комерційних банків, діяльність яких у напрямі здійснення операцій з цінними паперами є пріоритетною (видача готівкових коштів на погашення цінних паперів в яких становить 60 - 90 відсотків загальної суми видачі), з питань дотримання ними вимог чинного законодавства України і нормативно-правових актів Національного банку та повідомити про результати таких перевірок Департамент готівково-грошового обігу Національного банку 12 липня 2001 року;

- у разі виявлення порушень чинного законодавства та нормативно-правових актів Національного банку з боку установ комерційних банків при здійсненні ними операцій з купівлі-продажу ощадних (депозитних) сертифікатів на пред'явника (в тому числі і фактів неповідомлення ними правоохоронних органів про здійснення сумнівних операцій з купівлі-продажу сертифікатів на пред'явника) застосовувати до них заходи впливу згідно зі статтею 73 Закону України "Про банки і банківську діяльність" та Положенням про застосування Національним банком України до банків та інших фінансово-кредитних установ заходів впливу за порушення банківського законодавства, затвердженим постановою Правління Національного банку від 26.05.2000 N 215, аж до відкликання ліцензій на здійснення певних видів операцій, які передбачені Законом України "Про банки і банківську діяльність";

- повідомляти правоохоронні органи про випадки здійснення сумнівних операцій з придбання та погашення ощадних сертифікатів на пред'явника, що виявлені при перевірках установ комерційних банків (у разі неповідомлення про такі випадки безпосередньо комерційними банками).

29/08/02 10:18  Налогоплательщик > vvo    29/08/02 10:04Дерево
Когда Вы предъявляете сертификат к погашению, банк производит "...перерахування певної суми коштів з рахунків платників на рахунки одержувачів коштів...", а основанием для этого как раз будет сам сертификат и платежка, т.е. "...розрахункові документи на паперових носіях..."
Так что сертификат, а особенно такой сберегательный, как у товарища Джека, является ценной бумагой, и, соответственно, валютной ценностью. Операция же, описанная товарищем Джеком, и есть обращение этого самого очень сберегательного сертификата, поскольку не является ни эмиссией, ни погашением :))

29/08/02 10:14  vvoОтправить письмо > Налогоплательщик    29/08/02 09:48Дерево
Якщо вже керуватися Декретом, то зверніть увагу на частину другу п.1ст.1 Декрету: „...та інші цінні папери (акції, облігації, купони до них, бони, векселі (тратти), боргові розписки, акредитиви, чеки, банківські накази, депозитні сертифікати, ощадні книжки, інші фінансові та банківські документи), виражені у валюті України”. Тобто сам Декрет визначає депозитні сертифікати як „інші цінні папери”.

29/08/02 10:08  jack > vvo    29/08/02 10:04Дерево
Ваша фраза - один в один из акта проверки про инструкцию о безналичных расчетов.

29/08/02 10:05  jack > jack    29/08/02 10:01Дерево
Вообще конечно положение критическое. Я понимаю что это не так. Ну а если передать сертификат по встречному договору и предусмотреть денежные расчеты? (хотя проверка уже проведена правда).

29/08/02 10:04  vvoОтправить письмо > Налогоплательщик    29/08/02 09:48Дерево
У п.3.2.4 ЗУ про ПДВ вказано: "обіг валютних цінностей". Чи можете ви вказати де у чинному законодавстві наведено тлумачення цього терміну? Крім того, якщо визнати депозитний сертифікат валютною цінністю (валютою україни або іноземною валютою), то він мав би право використовуватися у безготівкових розрахунках.
Відповідно до інструкції про безготівкові розрахунки в Україні в національній валюті безготівкові розрахунки – це перерахування певної суми коштів з рахунків платників на рахунки одержувачів коштів, а також перерахування банками за дорученням підприємств і фізичних осіб коштів, унесених ними готівкою в касу банку, на рахунки одержувачів коштів. Ці розрахунки проводяться банком на підставі розрахункових документів на паперових носіях чи в електронному вигляді.

29/08/02 10:01  jack > vvo    29/08/02 09:22Дерево
Кстати есть еще идея, увести эту операцию из понятия "продажа товара". Сертификат товар или нет?. Я думаю, подогнать под это дело ПСБУ.

29/08/02 09:59  jack > Налогоплательщик    29/08/02 09:48Дерево
Меня в первую очередь, очень срочно интересует, как бы "спрыгнуть" налоговых обязательств по НДС при передаче этих самых сертификатов в оплату товаров и услуг. :-)) Тем более сегодня последний срок подачи апелляции по решению-уведомлению. Тут как говорится все средства хороши. Тем более что Валютные ценности - материальные объекты, определенные законодательством Украины о валютном регулировании как средствах валютно-финансовых отношений. Это ЗУ о национальном банке. А Декрет именно и определяет это дело.

29/08/02 09:48  Налогоплательщик > vvo    29/08/02 09:22Дерево
Интересно, с чего Вы взяли, что товарищ Джек собирается платить (а точнее, не платить) налоги по Декрету о валютном регулировании? Его интересует обіг валютних цінностей, определение этих самых цінностей закреплено в законодательстве, а именно в Декрете, так почему он не может руководствоваться законодательным определением термина? Или в Законе о НДС есть иное определение валютных ценностей?

29/08/02 09:22  vvoОтправить письмо > jack    29/08/02 08:37Дерево
Добрий день шановній Джек.

Думаю шансів довести, що депозитний сертифікат у твоєму випадку є валютною цінністю у тебе обмаль. Так, ти можеш аргументувати відповідними нормами Декрету про систему валютного контролю, але при цьому не забувай, що цей Декрет установлює режим здійснення валютних операцій на території України, визначає загальні принципи валютного регулювання, повноваження державних органів і функції банків та інших кредитно-фінансових установ України в регулюванні валютних операцій, права й обов'язки суб'єктів валютних відносин, порядок здійснення валютного контролю, відповідальність за порушення валютного законодавства. Тобто Декрет не регулює податкових відносин. У ст.1 Декрету вказано: „Терміни, що використовуються в цьому Декреті, мають таке значення”. Таким чином, визначення терміну „валютні цінності” розповсюджується у даному випадку тільки на сферу, яку регулює даний Декрет.

Перше визначення, що я тобі навів у цій конференції запозичене з Правил здійснення депозитних операцій для банківських депозитів, затверджених постановою Правління Національного банку від 30.06.98 N 250. Тобто НБУ визначає ощадні сертифікати як цінний папір.

Тепер, щодо ПДВ. Відповідно до пп.1.11 Закону про ПДВ корпоративні права, пов'язана особа, резидент, нерезидент, гудвіл, кошти, цінні папери, деривативи, товари, дивіденди, проценти, роялті, кредит, депозити, лізинг (оренда), бартер, звичайні ціни, безоплатно отримані товари (роботи, послуги), валові витрати виробництва (обігу), основні фонди та нематеріальні активи, що підлягають амортизації, розуміються у значенні, визначеному Законом України "Про оподаткування прибутку підприємств".

Згідно п.1.4 Закону про прибуток цінний папір – це документ, що засвідчує право володіння або відносини позики та відповідає вимогам, установленим законодавством про цінні папери.

Як тобі відомо ці два закони є спеціальними законами з питань оподаткування, тому при визначенні податкових зобов’язань і бартерності операції ти маєш керуватися у першу чергу нормами цих законів. Думаю Декрет тобі у даній ситуації не помічник, але це моя думка ти звичайно можеш з нею не погодитись.

З повагою, VVO

29/08/02 08:37  jack > vvo    28/08/02 18:12Дерево
Хорошо, по вашему мнению при передаче сертификатов в оплату услуг, необходимо начислять НДС с номинальной стоимости?. И все таки поговорим о п.3.2.4ЗУ О НДС.

28/08/02 22:54  Serge > vvo    28/08/02 18:12Дерево
Поддерживаю: думаю - бартер.

28/08/02 18:12  vvoОтправить письмо > jack    28/08/02 17:13Дерево
Ощадний (депозитний) сертифікат (далі - сертифікат) - це письмове свідоцтво банку про депонування коштів, яке засвідчує право вкладника або його правонаступника на отримання після закінчення встановленого строку суми депозиту (вкладу) та процентів за ним. Відповідно до законодавства України сертифікат є цінним папером.
На мою думку, обмін цінних паперів на товар це бартерна операція, хоча за своїм змістом депозитний сертифікат (висловлюючиь мовою термінологою "доПСБУшного" періоду бухобліку в Україні) є єквівалентом грошових котів.

28/08/02 17:51  Налогоплательщик > Марина    28/08/02 17:39Дерево
За полученный товар фирма рассчиталась вагоном леса => вагон леса может использоваться в качестве средства платежа.

28/08/02 17:39  Марина > jack    28/08/02 17:13Дерево
Что касается средств расчета: Ч.4 ст. 1 Закона Украины о цб и фб - цб могут быть использованы для осуществления расчетов. Ст.3 того же закона - сбер. сертификат это тоже цб. => сбер. сертификаты могут использоваться в качестве средства платежа. /мое мнение/

28/08/02 17:13  jack   Дерево
За полученный товар фирма расчиталась сберегательными сертификатами. У кого какие мнения. Сберегательный сертификат - это в данном случае товар и это товарообменная операция, или это средство платежа? Можно ли это все подогнать под п.3.2.4 ЗУ об НДС, является ли это "обигом валютных ценностей"?

Страницы:    Всего: 1

Реклама

bigmir)net TOP 100