RSS-экспорт
Связь с модератором
Популярные теги
директордоговордоговор арендыжилищное законодательствозаработная платаземельный участокземляискКЗОТконтролирующие органыкупля продажаналогообложениенаследствоОООответственностьправо собственностипроверкипрогулпроцессработниксокращениестроительствосудтрудовая книжкатрудовое правоувольнение


Трудовые правоотношения

Логин:    Пароль:      Регистрация | Восстановить пароль

Строковий трудовий договір в навчальному закладі


Сообщение:

Ваше имя:    EMail: 
 

Страницы:    Всего: 1


Сортировать по времени сообщений  по возрастанию [по убыванию]
 
3/08/10 11:24  Василь з ГолопузівкиОтправить письмо > foriegner    3/08/10 10:51Дерево
Напевно Ви праві. Але в ЗУ Про освіту написано, що повинні забезпечити 18 годин щотижнево. Де їх взяти, якщо немає? Тому прикриваємося як можемо. Як сказано в ст. 23 КЗпП строковий трудовий договір укладається у випадках...з урахуванням...або інтересів працівника. Своєю заявою: прошу прийняти мене з "..." по "...", працівник висловлює напевно свої інтереси. Вимушені йти йому назустріч. Якщо такі "інтереси" працівник не висловлює, то його кандидатура "не влаштовує" керівництво і знаходиться кращий кандидат. А в трудовій книжці все правильно написано.

3/08/10 10:51  foriegnerОтправить письмо > Василь з Голопузівки    14/07/10 15:50Дерево
До речі,години і ставки тут ні до чого.Кодексом про працю це не передбачено.Є випалки, коли вчителі працюють години на постійній основі, а постійники - за строком. Мова тут іде про характер роботи, а не про якісь там ставки і навантаження.

3/08/10 10:47  foriegnerОтправить письмо > Василь з Голопузівки    14/07/10 15:50Дерево
Це неправильно.Строковий трудовий договір - окремий вид трудового договору.Є посади постійні,а є тимчасові (наприклад, декретні).В трудовій книжці у такому випадку ставиться напис : "Прийнятий за строковим трудовим договором з ,,, по ,,,," і в наказі також.Крім того в ідеалі він повинен бути в письмовій формі, щоб обумовити характер, строки роботи, оплату, відповідальність сторін. А просто наказ - це незаконно. Думаю, скоро прийдеться керівникам освіти або міняти тактику або мінятися самим,не ті часи, коли можна за строковими договорами нехтувати правами людей і приховувати "мертві душі".Дякую.

14/07/10 15:50  Василь з ГолопузівкиОтправить письмо > Василь з Голопузівки    14/07/10 15:48Дерево
І всі доречі пишуть заяви: прошу прийняти мене з такої то дати по таку. Ніяких договорів немає. Просто наказ відділу освіти.

14/07/10 15:48  Василь з ГолопузівкиОтправить письмо > foriegner    14/07/10 11:25Дерево
Та кругом так. Я розумію це так. Кожен рік кількість учнів (у сільській місцевості це точно) зменшується. Тому адміністрація школи заздалегідь готується до цього. Хтось переїхав, пішов на пенсію. На це місце беруть по строковому трудовому договору, щоб потім, коли не буде годин, просто не брати цю людину на новий термін і все. А возьми на постійну роботу - тоді, як не буде годин, когось скорочуй, плати вихідну допомогу і т.п.(переважне право, скарги, суди). Так що з боку адміністрацій якась логіка в цьому є.

14/07/10 11:25  foriegnerОтправить письмо > Probably    2/10/09 15:23Дерево
Доброго дня, шановні формумчани! Неодноразово читав на сторінках форуму щодо укладення строкового трудового договору, зокрема з педагогічними працівниками. Думаю, вас зацікавить наш приклад. Докладніше про нього можете ознайомитись в газеті "Профскілкові вісті" № 26 (540)за 1 липня 2010 року, стаття "Як учителів "сезонниками" працевлаштовують".
Текст статті розміщую тут в дещо скороченому варіанті :

Як вчителів «сезонниками» працевлаштовують
Нещодавно до редакції «ПВ» звернулася вихователь групи продовженого дня (ГПД) школи №2 м. Вишневе Києво-Святошинського району Оксана Криворученко і розповіла на власному прикладі про те, як нині у школах вчителів приймають на «сезонні роботи». Справа у тому, що Оксану Миколаївну призначили на роботу у зазначену школу на умовах строкового договору, але, як вона стверджує, пообіцяли, що з наступного року матиме постійну роботу. Та коли термін договору закінчився, продовжувати його ніхто не збирався, хоч вакансії у школі, за свідченням пані Криворученко, є.
А тепер про все по черзі.
Зі слів Оксани Криворученко, станом на 1 вересня 2009 року (а саме тоді їй було запропоновано роботу вихователем ГПД у зазначеній школі), вона мала постійну роботу в комерційній структурі, змінювати яку на тимчасову роботу у школі було б, принаймні, не логічно. Але оскільки її син саме у 2009 році пішов у перший клас цієї школи, а керівництво школи запропонувало 0,5 ставки вихователя ГПД, Оксана Миколаївна, маючи вищу педагогічну освіту, погодилася. При прийомі на роботу у школу вона за зразком написала заяву з проханням працевлаштувати її з 1 вересня 2009 року по 31 травня 2010 року. Цю заяву дирекція школи згодом викоритовуватиме як основний аргумент того, що вчитель сама погодилася на умови строкового договору. Однак жінка стверджує, що ніхто їй цього не пояснив, навпаки — пообіцяли з наступного року ставку вчителя молодших класів.
Тут слід сказати, що ми, дотримуючись принципу об'єктивізму,звернулися до дирекції школи №2 м. Вишневе з проханням прокоментувати ситуацію. На жаль, директор школи, як нам повідомили у приймальні, на той час перебувала у тижневому відрядженні за кордоном. Тож довелося у телефонному режимі спілкуватися із заступником директора з навчально-виховної роботи Тетяною Бойко. Вона, щоправда не зі стовідсотковою впевненістю, повідомила, що обіцяти Оксані Миколаївні постійну роботу з наступного року ніхто не міг, бо передбачити кількість першокласників на наступний рік неможливо.
Тут є ще однин момент: наказ про призначення Оксани Криворученко на посаду вихователя ГПД Вишнівської ЗОШ №2 з 1 вересня 2009 року по 31 травня 2010 року відділ освіти Києво-Святошинської райдержадміністрації видав 15 вересня 2009 року, тобто заднім числом. У наказі не вказано мотив визначення саме такого терміну роботи.
А вже 1 жовтня Оксані Миколаївні запропонували і вона погодилася на повну ставку на тій самій посаді (хоча заяви про переведення на повну ставку вона не писала!). Виникає питання: чому керівництво одразу не запропонувало повного навантаження? Невже станом на 1 вересня його не було, а через місяць — раптово з'явилося? На це питання заступник директора школи відповіді не дала, аргументуючи тим, що це — не її компетенція.
Далі історія Оксани Криворученко набула несподіваного характеру. Бо, отримавши 31 березня 2010 року повідомлення про те, що 31 травня закінчується дія строкового договору, продовження якого з нею не передбачається, жінка забила на сполох. По-перше, вона написала заяву у районний відділ освіти з проханням працевлаштувати її у тій самій школі з 1 червня 2010 року, у якій обгрунтувала своє переважне право на працевлаштування на випадок наявності вакантних місць у школі. Вакантні місця, як сказано у заяві, у школі є: на 2010 рік набрано більше ста першокласників, тоді як вчителів, які набиратимуть перший клас, у школі лише двоє. Далі пані Оксана написала заяву про надання їй щорічної оплачуваної відпустки за 2009-2010 роки. У відповідь отримала наказ про своє звільнення 6 серпня 2010 року, тобто керівництво таки надало вчительці відпустку і тепер днем її звільнення є вже не 31 травня, а 6 серпня поточного року. До речі, відпускні та оздоровчі їй досі не виплачено.
Заступник директора ж запевнила нас, що на даний момент у школі три вчителі початкових класів, які цьогоріч випустили четвертокласників і готові набирати з наступного навчального року перші класи. Так, серед них є пенсіонери, але вони працюють на постійній основі не перший рік. І поки що, за словами пані Бойко, від них не надійшло жодної заяви на звільнення. Тому, мовляв, для Оксани Криворученко покищо немає вакансії, бо звільнити людину лише за досягнення нею пенсійного віку означає порушити чинне законодавство.
Разом з тим Тетяна Петрівна повідомила, що у школі на умовах строкових договорів у 2009-2010 роках працювало 9 педагогів. Лише 5 із них — на «декретних» місцях. Тобто 4 працівники трудилися на постійних робочих місцях, але всетаки по строкових договорах. З ким із них передбачено продовжити договір на новий строк — поки що питання.
Той факт, що вчителів приймають на умовах стврокового договору на «декретні» місця, ще якось можна зрозуміти. Але чому на постійні вакантні ісця раз у раз призначають нових і нових «строковиків» - не зрозуміло.
Куди тільки не зверталася за захистом своїх трудових прав Оксана Криворученко. Писала листи і в прокуратуру Києво-Святошинського району, Київської області, у Адміністрацію Президента, Міністерство освіти і науки тощо. А нещодавно Києво-Святошинський суд розглядав справу за її позовом. І хоча у задоволенні позовних вимог поки що відмовлено, жінка впевнено налаштована подавати апеляцію.
Слід зазначити, що єдиною організацією, яка підтримала педагога у цій ситуації, виявилась Профспілка працівників освіти і науки. У Київській обласній організації профспілки Оксані Криворученко надали кваліфіковану юридичну консультацію та порадили написати заяву про працевлаштування у тій самій школі з 1 вересня 2010 року. До речі, під час слухання справи у суді директора школи запитали, чи буде можливість громадянці Криворученко працювати у цій самій школі за умови наявності там вакансій, однак чіткої відповіді навіть суду не вдалося отримати.
Як вдалося з'ясувати, і це було також підтверджено на судовому засіданні, на сьогодні немає жодних нормативних актів, згідно яких вчителів можна приймати на роботу на умовах строкового договору. Однак така тенденція набирає обертів. Тільки по Києво-Святошинському районі так працевлаштовано близько ста педагогів. А, між іншим, Кодекс Законів про Працю України передбачає укладення строкового договору у випадках, коли трудові відносини не можуть бути встановлені на невизначений строк з урахуванням характеру наступної роботи, або умов її виконання, або інтересів працівника тощо. Далі існує постанова Пленуму Верховного Суду України від 6 листопада 1992 року № 9, у якій чітко сказано, що відсутність зазначених умов при укладенні трудовго договору на визначений строк є підставою для визнання його недійсним у частині визначення строку. Тож невже робота вихователя ГПД має сезонний характер?
І тим не менше, сьогодні вчителів масово приймають на роботу на умовах строкових договорів терміном на один рік, а після закінчення строку — виставляють на вулицю. Мабуть, з метою економії. Бо ж надати звільненому працівникові компенсацію невикористаної відпустки чи надати йому власне відпустку з виплатою відпускних і матеріальної допомоги на оздоровлення — це дві великі різниці. А ще людям масово не продовжують термін строкових договорів тому, що пропрацювавши безперервно два терміни на умовах строкового договору, людина автоматично стає постійним працівником. Тож будьте пильними, знайте свої права!

Зараз наша справа на стадії апеляції. Районний суд, зберігши честь мундира (хто ж буде сваритись з районо та школою, - це ж резонанс на весь район, піде ланцюгова реакція і т.д.).До речі, - для довідки. За інформацією, як то кажуть, наближеною до достеменних джерел, в районі таких вчителів працює близько ста. Цікаво, а по області? А по всій Україні?

2/10/09 15:23  Probably > lyktor    2/10/09 15:21Дерево
)))о, так, джерело аж вирує)))

2/10/09 15:21  lyktorОтправить письмо > Probably    2/10/09 15:13Дерево
дадуть ... А працювати під видуманим строком, можливо, це ж школа джерело знань і т.д....

2/10/09 15:13  Probably > lyktor    2/10/09 15:12Дерево
дякую, тобто великий такий Вам дяк ))але працювати, мабуть, після такого взагалі не дадуть

2/10/09 15:12  lyktorОтправить письмо > Probably    2/10/09 15:09Дерево
Так, держнаглядпраці або прокуратуру ..

2/10/09 15:09  Probably > lyktor    2/10/09 15:08Дерево
у наглядові органи із скаргою про порушення порядку ведення трудових книжок і т.д.... держнагляд праці?

2/10/09 15:08  lyktorОтправить письмо > Probably    2/10/09 15:06Дерево
Немає передбачених випадків встановлених ст.23 КЗпП немає і умов строку ... умови строку були нав'язані...запис в трудовій невірний і є підстави звернутись у наглядові органи із скаргою про порушення порядку ведення трудових книжок і т.д....

2/10/09 15:08  Probably > lyktor    2/10/09 14:55Дерево
неправомірно, згодна...

2/10/09 15:06  Probably > lyktor    2/10/09 15:01Дерево
маю на увазі, що бридота все одно у вчителя з оформленням

2/10/09 15:06  Probably > lyktor    2/10/09 15:01Дерево
так все одно строковий договір і згадування його в трудовій

2/10/09 15:03  Probably > ОК АКА Олюня    2/10/09 15:00Дерево
вона вірить, що якщо їй сказали, що всіх так приймають - то все добре (((нажаль так...вона відчуває тиск та неприємні випади в свою сторону від керівництва (не директора школи, а завідуючої) я пропоную якщо немає вдачі боротися - писати заяву на звільнення й тікати з того болота...врешті, вибір за нею

2/10/09 15:01  lyktorОтправить письмо > Probably    2/10/09 14:59Дерево

2/10/09 15:00  ОК АКА ОлюняОтправить письмо > Probably    2/10/09 14:59Дерево
+ если и заключать срочный тр договор, то тогда уж на учебный, а не календарный, год

2/10/09 15:00  ОК АКА ОлюняОтправить письмо > Probably    2/10/09 14:58Дерево
в письмовому вигляді с регистрацией в канцелярии + дублювання вимоги листами цінними
зависит от того, чего хочет она сама. можно и в суд пойти

2/10/09 14:59  lyktorОтправить письмо > Probably    2/10/09 14:59Дерево
Так її ж на роботу прийняв орган управління освітою - відділ освіти...

2/10/09 14:59  Probably > lyktor    2/10/09 14:58Дерево
школа загальноосвітня, звичайнісінька...без якихось там тараканів, окрім з оформленням трудової

2/10/09 14:58  Probably > ОК АКА Олюня    2/10/09 14:56Дерево
яким чином?в письмовому вигляді+дублювання вимоги листами цінними?а в разі ігнорування що?ну от промовчать на листи-звернення, що потім?

2/10/09 14:58  lyktorОтправить письмо > Probably    2/10/09 14:55Дерево
Що це за школа загальноосвітня?

2/10/09 14:56  ОК АКА ОлюняОтправить письмо > Probably    2/10/09 14:51Дерево
требуйте отменить незаконную запись в трудовой

2/10/09 14:55  lyktorОтправить письмо > Probably    2/10/09 14:51Дерево
Якщо вчителька пішла на вакантне місце працювати і невизначено у наказі випадку, коли
трудові відносини не можуть бути встановлені на невизначений строк з урахуванням характеру наступної роботи, або умов її виконання, або інтересів працівника та в інших випадків, передбачених законодавчими актами то це є неправомірно...Іншра справа ПТУ чи технікум як там їх зараз називають...

2/10/09 14:55  Probably > lyktor    2/10/09 14:49Дерево
КЗпП відкривала.Ну от не покажуть їй Договір - що робити, чекати оголошення звільненя, потім в суд?Можливо попередити судову тяганину правовими способами вже зараз?Але я їх не бачу...

2/10/09 14:53  lyktorОтправить письмо > Probably    2/10/09 14:51Дерево
В трудовій вказують номер наказу і дату назву посади на яку прийнятий працівник і усе а чи на рік, місяць не зазначають тобто характер роботи не зазначається...Що це за школа така ?

2/10/09 14:51  Probably > lyktor    2/10/09 14:47Дерево
в заяві не вказано термін, в тому-то й справа, що робити з записом в трудовій?там є номер договору і дата, керівництво все відкладає "на потім" презентацію таємничого договору,кажуть, що строк дії договору закінчиться в грудні 2009 року.Вчителька в розпачі і немає характеру боротися.Щонайменше це підроблено її підпис в строковому договорі.Тоді як?Почеркознавчу експертизу проводити?

2/10/09 14:49  lyktorОтправить письмо > Probably    2/10/09 14:44Дерево
ст.23 КЗпП [Только зарегистрированные пользователи могут видеть ссылки. Нажмите здесь для регистрации] чітко визначено коли і за яких умов це можливо і пролонгація така нічого неварта усе стало безстроковим...

2/10/09 14:47  lyktorОтправить письмо > Probably    2/10/09 14:44Дерево
немає там особливих умов якщо в заяві не вказувала термін на який хоче працювати...
І в трудовій написали лишнє...

2/10/09 14:44  Probably   Дерево
Школа.Прийнято нову вчительку на підставі заяви.В трудовій книжці вказано,що прийнята на роботу на підставі СТРОКОВОГО трудового договору.Вчителька в очі не бачила договір.Звичайно ж і не підписувала його.Керівництво говорить - ми всіх так приймаємо, а потім пролонгуємо договори.Як боротися?Чи в школі особливі "умови" прийняття та звільнення?

Страницы:    Всего: 1

Реклама

bigmir)net TOP 100