RSS-экспорт
Связь с модератором
Популярные теги
директордоговордоговор арендыжилищное законодательствозаработная платаземельный участокземляискКЗОТконтролирующие органыкупля продажаналогообложениенаследствоОООответственностьправо собственностипроверкипрогулпроцессработниксокращениестроительствосудтрудовая книжкатрудовое правоувольнение


Бизнес-Форум

Логин:    Пароль:      Регистрация | Восстановить пароль

розірвання шлюбу


Сообщение:

Ваше имя:    EMail: 
 

Страницы:    Всего: 1


Сортировать по времени сообщений  по возрастанию [по убыванию]
 
1/06/12 14:49  lawyeraneleОтправить письмо > ladyO    30/05/12 17:25Дерево
Расторжение брака и оспаривание отцовства - два разных по предмету и основаниям иска. Не нужно их смешивать в одном.

1/06/12 14:38  lawyeraneleОтправить письмо > ladyO    30/05/12 17:25Дерево
Судьи, рассматривающие дело, смотрят по-разному. В свете того, что в ст.138 СК скромно указано - "заявление" отца ( читаем - считающего себя биологическим).
Практика разная. Я писала о своем опыте 3 года назад. Сейчас, смотрю по реестру, обходятся обычным заявлением отца, нотариально заверенным, признающим себя отцом ребенка.А где это указано?? Практически - просто (никто не обжалует). Теоретически , имхо, неправильно. Ведь нужно в решении суда не только исключить данные об отце в акте о рождении, но и записать/внести данные о "новом". Считаю это возможным только при заявлении 3-го лица о признании себя отцом ребенка (именно как самтостоятельные требования). Но это "чистота квалификации". Если судье пофиг - достаточно просто заявления)).

Подсудность общая :

Стаття 109. Підсудність справ за місцезнаходженням відповідача
1. Позови до фізичної особи пред'являються в суд за зареєстрованим у встановленому законом порядку місцем її проживання або за зареєстрованим у встановленому законом порядку місцем її перебування.

31/05/12 09:21  ladyO > lawyeranele    30/11/09 17:28Дерево
І ще хотіла б уточнити один момент по підсудності: позов матері про оспорювання батьківства подається за місцем проживання "юридичного батька"?

30/05/12 17:25  ladyO > lawyeranele    30/11/09 17:28Дерево
"Практично – третя особа (із самостійними вимогами), якою є «білогічний батько» повинна подати у цьому ж процесі позовну заяву про визнання себе батьком дитини".
а не достатньо простої заяви на ім'я суду від біологічного батька, який просить визнати себе батьком дитини чи обов'язково має бути позов? Запитую, бо виникла схожа ситуація.
І ще одно, чи можна в одному позові поєднати дві вимоги: про оспорювання матірю батьківства і розлучення?
Дитині 2 місяці.

30/11/09 17:28  lawyeraneleОтправить письмо > ferb86    30/11/09 09:21Дерево
1. Предмет позову у Вашому випадку залежить від того, хто є позивачем. Як писала раніше. Це три варінта. Варіант оспорювання батьківства "юридичним" батьком відхиляється.
Якщо позивач - мати дитини – то позов про оспорювання батьківства (ст.138 СКУ). Цей позов може бути задоволений лише у разі подання іншою особою (біологічним батьком) заяви про своє батьківство. Відповідачем може бути лише особа, записана батьком дитини. Практично – третя особа (із самостійними вимогами), якою є «білогічний батько» повинна подати у цьому ж процесі позовну заяву про визнання себе батьком дитини.
Або простіший варіант. Особа, яка вважає себе батьком дитини (біологічний батько), може подати позов до чоловіка матері дитини про визнання свого батьківства (ст.129 СКУ). Треті особи – мати дитини та відділ РАЦС.

Щодо процесуальних питань. Вказуйте, якщо місце проживання відповідача невідоме, адресу його останнього відомого місця проживання (ст. 110 п.9 ЦПК). Далі можливий заочний розгляд справи :
п.9 ст.74 ЦПКУ Відповідач, місце проживання (перебування чи роботи) або
місцезнаходження якого позивачеві невідоме, навіть після його
звернення до адресного бюро і органів внутрішніх справ,
викликається в суд через оголошення у пресі. З опублікуванням
оголошення про виклик відповідач вважається повідомленим про час і
місце розгляду справи. На ці випадки поширюється правило частини
четвертої цієї статті .


2. Зміна прізвища дитини до 14 років регулюється ст. 148 СКУ та Положенням про порядок зміни, доповнення, поновлення та анулювання актових записів цивільного стану від 10.12.2007р.


2.9. Підставою для внесення змін в актові записи цивільного стану є:
- рішення суду про визнання батьківства (материнства), усиновлення (удочеріння), про скасування раніше винесеного рішення суду про визнання батьківства, виключення відомостей про батька(матір) дитини з актового запису про народження...


... - заява про зміну прізвища малолітньої дитини обох батьків, у разі зміни прізвища одного з них та згода дитини, яка досягла семи років, згідно з частиною третьою статті 148 Сімейного кодексу України ( 2947-14 ) (додаток 6);

Тобто, у Вашому випадку, зміна прізвиза дитини буде проводитися на підставі рішення суду про оспорювання/визнання батьківства. Однак, не треба забути внести цю позовну вимогу в своєму позові про оспорювання/визнання батьківства

30/11/09 09:21  ferb86Отправить письмо > lawyeranele    27/11/09 18:19Дерево
я, можна сказати, толком ще за цю справу не брався.. по судах я ходити з цього питання не буду.. мені необхідно дати коротенький юридичний висновок.. а сімейними справами я дійсно займаюсь вперше..
поміркуйте і підкажіть, якщо це ще буде доречно.. вдячний наперед!

для овчарки:
тут нема що припускати.. юридичний батько - палестинець, він 9 років не був в Україні

27/11/09 18:50  овчарка-2Отправить письмо > ferb86    27/11/09 12:29Дерево
А не допускали Вы что биологическим отцом может по случайности оказатся и юридический "папик"?
И практика медицинская по своей природе разносторонне смотрит на геннное преобразование человеческого организма....

27/11/09 18:19  lawyeraneleОтправить письмо > ferb86    27/11/09 11:37Дерево
Саша, Ви юрист, який взявся за непосильну для себе (не по спеціалізації) справу? Як я Вам можу пояснити в двох словах складне простими словами? Поміркую на дозвіллі.

27/11/09 12:29  ferb86Отправить письмо > lawyeranele    26/11/09 17:42Дерево
вірніше, питання стоїть тільки у зміні по батькові (з юридичного батька на біологічного)?

27/11/09 11:39  ferb86Отправить письмо > lawyeranele    26/11/09 17:42Дерево
...батько проживає там, де він насправді проживає?
можливо, відповідачем має буи орган РАЦС?

ще таке питання: чим регулюється порядок зміни імен, по батькові та прізвищ дітей, які не досягли 14 років?? не можу знайти відповідь

27/11/09 11:37  ferb86Отправить письмо > lawyeranele    26/11/09 17:42Дерево
як буде проходити процес і як його можна довести до логічного кінця з потрібним результатом якщо одразу повідомити суд, що юридичний

26/11/09 17:42  lawyeraneleОтправить письмо > ferb86    26/11/09 17:34Дерево
Тоді, якщо особа, записана батьком дитини, не має наміру оспорювати своє батьківство, залишається наступний варіант.

Стаття 138. Право матері дитини на оспорювання батьківства свого чоловіка
1. Жінка, яка народила дитину у шлюбі, має право оспорити батьківство свого чоловіка, пред'явивши позов про виключення запису про нього як батька дитини з актового запису про народження дитини.
{ Частина перша статті 138 із змінами, внесеними згідно із Законом N 3497-IV ( 3497-15 ) від 23.02.2006 }
2. Вимога матері про виключення запису про її чоловіка як батька дитини з актового запису про народження дитини може бути задоволена лише у разі подання іншою особою заяви про своє батьківство.
3. До вимоги матері про внесення змін до актового запису про народження дитини встановлюється позовна давність в один рік, яка починається від дня реєстрації народження дитини.

Відповідачем повинен бути "юридичний батько". Треті особи - "біологічний батько" та відділ РАЦС.

26/11/09 17:34  ferb86Отправить письмо > lawyeranele    23/11/09 19:14Дерево
в однаковій мірі зацікавленими особами є мати та біологічний батько, які вже протягом тривалого часу проживають однією сімєю.. та хочуть, щоб діти були зареєстровані на них, та носили прізвище їх біологічного батька та відповідні по батькові..
питання на даному етапі полягає в наступному: відповідачем у позові про виключення запису про "юридичного" батька дитини з актового запису про народження дитини буде місцевий орган РАЦС?

23/11/09 19:14  lawyeraneleОтправить письмо > ferb86    23/11/09 18:28Дерево
Не путайте два разных иска - о расторжении брака и оспаривании/признании отцовства.
Что Вам нужно? Если расторгнуть брак, расторгайте, предъявляйте иск по последнему известному м/ж ответчика (лучше, чтобы это было м/ж истца). Если укажете его реальное место проживания, дело затянется надолго.
Что касается регистрации рождения ребенка. В любом случае, отцом будет записан "юридический муж". Ст.122 п.1 СКУ -" Дитина, яка зачата і (або) народжена у шлюбі, походить від подружжя. Походження дитини від подружжя визначається на підставі Свідоцтва про шлюб та документа закладу охорони здоров"я про народження дружиною дитини".

Если невозможно подать в орган РАГС совместное заявление мужа и жены о непризнании мужем себя отцом ребенка, далее только три варианта :
1. Иск "биологического отца" к "юридическому" о признании отцовства
2. Иск "юридического отца" об исключении записи об отцовстве
3. Иск матери ребенка об оспаривании отцовства

Выбор варианта зависит от того, кто является более заинтересованной стороной.

23/11/09 18:28  ferb86Отправить письмо > lawyeranele    22/11/09 18:31Дерево
справи такі:
на даний момент не зареєстровані діти, які народились від фактичного нового чоловіка, але юридично - від палестинця, оскільки вона досі перебуває з ним у шлюбі.
первісною метою було зареєструвати дітей на цю жінку як матір та її фактичного чоловіка як батька, але без заяви юридичного чоловіка органи РАЦС робити це відмовляються.
ця відмова була оскаржена до суду. суд не задовольнив. апеляція відмовилась відновити пропущені строки. ВСУ відмовив у розгляді.
я бачу 2 варіанти:
1) діти залишаються не зареєстрованими, розірвати шлюб у судовому порядку і після цього реєструвати дітей на матір і на їх фактичного батька.
2) зареєструвати все ж таки дітей, як того вимагає закон, на матір та на юридичного батька, а потім подати позов про виключення запису про нього як батька дитини з актового запису про народження дитини. але якщо зареєструвати дітей на їх юридичного батька вони отримають його прізвище ті відповідне по батькові, і імена ці теж згодом треба буде міняти..

чи є простіші варіанти?

22/11/09 18:31  lawyeraneleОтправить письмо > ferb86    22/11/09 16:16Дерево
В Палестине ребенок проживает?
Какое это имеет значение для расторжения брака? Кто инициатор - "українка", проживающая в Юкреин?

22/11/09 18:23  АгнешаОтправить письмо > ferb86    22/11/09 16:16Дерево
А что именно нужно - только расторгнуть брак? По поводу ребенка вопросов не возникает?

22/11/09 16:16  ferb86Отправить письмо   Дерево
Які є правові підстави для розірвання шлюбу між українкою та громадянином Палестини, який поїхав з України ще у 2000 р., але не є без вісті зниклим, оскільки відомо де він проживає?? Вказаний громадянин на звязок не виходить і, звичайно, не хоче вчиняти ніяких дій для розірвання шлюбу. Окрім того, з чоловіком проживає неповнолітня дитина, народжена у вказаному шлюбі.

Страницы:    Всего: 1

Реклама

bigmir)net TOP 100