RSS-экспорт
Связь с модератором
Популярные теги
директордоговордоговор арендыжилищное законодательствозаработная платаземельный участокземляискКЗОТконтролирующие органыкупля продажаналогообложениенаследствоОООответственностьправо собственностипроверкипрогулпроцессработниксокращениестроительствосудтрудовая книжкатрудовое правоувольнение


Финансы

Финансы и Ценные Бумаги

Логин:    Пароль:      Регистрация | Восстановить пароль

неоплаченый вексель


Сообщение:

Ваше имя:    EMail: 
 

Страницы:    Всего: 1


Сортировать по времени сообщений  по возрастанию [по убыванию]
 
28/07/00 09:49  Инк. > Олег    28/07/00 08:19Дерево
Шановні юристи, допоможіть, будьласка? Ситуація: підприємство, щодо якого порушено справу про банкрутство, видає вексель. Чи законно це? Чи може видавати таке підприємство векселі с урахуванням того факту, що до ньго застосован мораторій? Якщо підприємство порушує мораторій, то які наслідки це може потягти за собою. Дякую наперед.

28/07/00 08:19  Олег > Aleks>Миша    27/07/00 13:07Дерево
Это почему вексель останется в деле? Я оставлю суду копию!

27/07/00 14:28  Олег > Миша    27/07/00 11:33Дерево
Господа, Ваши сообщения почемуто не читаемы.
А очень хотельсь бы прочесть...

27/07/00 14:25  Aleks>Миша > Олег    25/07/00 12:47Дерево
Законодавство, а саме новий закон про банкрутство не забороняє боржнику здійнювати підприємницьку діяльність під час порушення справи про банкрутство. Отже, якщо кредитор погодився в рахунок погашення боргу прийняти від боржника вексель то це буде абсолютно законно.

27/07/00 14:02  Инк. > Aleks>Миша    27/07/00 13:07Дерево
Шановний, Аleks, може ви можете допомогти? Ситуація: підприємство, щодо якого порушено справу про банкрутство, видає вексель. Чи законно це? Чи може видавати таке підприємство векселі с урахуванням того факту, що до ньго застосован мораторій? Якщо підприємство порушує мораторій, то які наслідки це може потягти за собою.
Дякую наперед.

27/07/00 13:07  Aleks>Миша > Олег    25/07/00 12:47Дерево
Законодавство не забороняє цього робити. Тому можите робити з ним протягом строку позовної давності що завгодно. Але, якщо Ви вже передали його до суду, для стягнення коштів по векселю то він після винисення рішення про стягнення залишається у справі. У Вас на руках буде тільки рішення і наказ.

27/07/00 13:02  Инк. > Миша    27/07/00 11:33Дерево
Отзовитесь

27/07/00 11:33  Миша > Aleks>Олег    26/07/00 18:04Дерево
Добрый день!
Поделитесь мнением по вопросу: возможна ли продажа опротестованного векселя?
Спасибо.

26/07/00 18:04  Aleks>Олег > Олег    25/07/00 12:47Дерево
Олег справа в тому, що строк позовної довності і сторк для пред'явлення векселля до платежу як кажуть в Одесі дві великіе різниці. Строк позовної давності рахується з моменту коли ваше право порушено. Отже з моменту неоплати, а неоплата засвідчується пред'явленням векселя до платежу. Про це навіть говорить ст.70 положення. У Вас Олег на сьогоднішній день не має підтвердження для суду, що векселедавець відмовився платити. Стосовно звернення до суду без вчинення протесту, спробуйте, але я не впевнений, що щось з цього вийде. Але не засмучуйтесь бо законодавство чітко не врегулювало наслідки пропущення строку пред'явлення до платежу.

26/07/00 16:41  Олег > Олег    25/07/00 12:47Дерево
Ст. 53 Единообразного Закона о переводных векселях и переводных векселях гласит:"По истечении сроков, установленных:
Для предъявления переводного векселя сроком по предъявлению или во сколько-то времени от предъявления (мой случай);
Для совершения протеста в неакцепте или неплатеже(мой случай); ....
Держатель теряет свои права против индоссантов, против векселедателя и против других обязанных лиц, за исключением акцептанта"
Исходя из смысла этой статьи если я не предъявил в оплате и не опротестовал неоплаченый вексель я потерял право регреса ко всем, кроме акцептанта.
Ст. 78 Гласит: "Векселедатель по простому векселю обязан так же, как и акцептант по переводному."
У меня простой вексель.
Ст.70 этого же закона устанавливает срок исковой давности три года со дня срока платежа. Требование оплатить вручено в последний день годичного срока предъявления к оплате по почте. По моему , у меня еще три года. Зачем протест??? На счет протеста, по моему возможность бесспорного списания уже отменена по такому основанию. Хотя я посмотрю... Может Вы и правы по поводу списания.
Хотелось бы услышать ваше мнение по указанным статьям Закона....
Очень признателен за диалог

26/07/00 15:26  Aleks>Олег > Олег    25/07/00 12:47Дерево
Опротестований вексель приймається банком як виконавчий документ, для безспірного списання коштів. Сенс опротестування полягає в тому щоб перевірити легітимність векселя. Це здійснює нотаріус шляхом виклику векселедавця.Стосовно великої суми я з Вами згоден, але з квітня цього року мінюст зменшив тариф і тепер держнотаріуси не беруть один відсоток від суми векселя. Якщо Ви будете вчиняти протест у держнотаріуса, це буде коштувати Вам 0,3% від неоп. мін. Нотаріус не мав права Вам відмовити у протесті це чітко визначено п.178 Інструкцією про порядок вчинення нотдій (зареєстрована в Мінюсті »152/361 від 07 липня 94р. навіть, якщо не зявився векселедавець чи його місцеперебування не відоме.
Стосовно правонаступництва то це взагалі питання студента другого курсу. До речі Ви не зобов'язані доводити нотаріусу правонаступництво векселедавця. Також Ви не зовсім вірно розумієте ст. 5 АПК, претензія Вам нічого не дасть тому, що вона не потрібна. Ну а взагалі:
1. Ви вже пропустили строк пред'явлення до платежу (вже пройшов рік з дати оформлення векселя)
2. Ви неопротестували дії нотаріуса.(це зупинило б строк)
Отже, всі строки закінчились і по великому рахунку про вексель можна забути. Чи може я щось не так зрозумів.


26/07/00 13:15  Олег > Олег    25/07/00 12:47Дерево
Да, кстати, должник прячется!!!!! И он иногородний. Нотариус предъявлять вексель к правоприемнику отказался (и соответственно и опротестовывать его), так как вескельным правом предъявление к правоприемнику не предусмотрено ! ! !

26/07/00 13:09  Олег > Олег    25/07/00 12:47Дерево
Протест нужен чтобы сохранить право регресса против индосантов.
Да, кстати, уважаемый Aleks, а если нотариус за протест хочет крайне крупную сумму.
ст. 5 АПК предусматривает принятие искового заявления без претензии по опротестованому векселю. Как я понимаю, если была претензия, то опротестовывать не обязательно. Каков смысл протеста если мы векселедержатель, а векселедатель как акцептант, против которого наше право сохраняется и без протеста.
Aleks, были случаи, что кому-то по такому иску отказали, или это ваше мнение ???

26/07/00 12:25  Aleks>Олег > Олег    25/07/00 12:47Дерево
Вважаю,що суд не прийме такої заяви Ви допустили велику помилку коли не опротестували дії нотаріуса, який відповив у протесті. Стосовно моєї пропозиції то вона займе у Вас не більше двох днів оскільки векселедавець переховується. Я встигав пред'являти і опротестовувати весель навіть на переферії протягом трьох годин. Тут лише треба допомогти нотаріусу.

26/07/00 11:13  вася > Aleks>Олег    25/07/00 18:36Дерево
см.Конституцию, суд приймет иск по взысканию долга по неопротестованому векселю, если была претензия

26/07/00 08:00  Олег > Олег    25/07/00 12:47Дерево
Уважаемый Aleks.
Проблема по настоящему огромна. Фирма-должник нехочет принимать к оплате указанный вексель. Непосредственно обратиться к нему нет возможности, прячется. Срок предъявления к оплате пропущен (точнее уже прошел, т.к. он был по предъявлению). Срок опротестования пропущен, так как опротестовывать в теч. суток. Согласно ст.53 Единообразн. закона мы потеряли право требования ко всем обязаным по векселю, кроме акцептанта.
Вся процедура, которую Вы описали требует времени...
Нет ли другого пути?
Вы уже проходили эту процедеру? Я лично считаю, что нет необходимости в протесте вообще. См. Бизнес » 7 от 1999г. Хочу услышать как реагирует Арб. суд на такие иски.

25/07/00 18:36  Aleks>Олег > Олег    25/07/00 12:47Дерево
Арбітражний суд не прийме у Вас позов до провадження оскільки відповідно до ст.5 АПК України спір може розгладатись тільки за опротестованим векселем. Процедура пред'явлення до платежу і опротестування в разі неоплати це і є щось типу доарбітражного врегулювання спору. Рекомендую Вам повторно звернутись безпосередньо (не поштою) до векселедавця з актом пред'явлення веселя до платежу. Потім у випадку неоплати до нотаріуса . Якщо держнотаріус відмовить у вчиненні протесту векселя необхідно зверну до приватного. Ну якщо і приватний відмовить Ви будите змущені оскаржити його дії у суді. Тільки обов'язково звертайтесь до нотаріуса офіційно (письмово з вхідною реєстрацією листа), для одержання офіційної відмови у вчиненні нотдій. Не заздрю, успіхів Вам.

25/07/00 12:47  Олег   Дерево
Добрый день, коллеги !
Есть маленькая проблемка породившая массу вопросов.
Ситуация следующая. Есть векселя фирмы которая ликвидировалась путем реорганизации. Есть правоприемник. Векселя предъявлены (требование оплатить направлено заказным письмом с копиями веселей) к правоприемнику. Без ответа.
Претензия напрвлена.-Без ответа. Протестовать нотариус отказался. Можно ли напрямую без протеста (в связи с пропуском срока на опротестование) обратиться в арбитражный суд о взыскании задолженности по не оплаченым векселям на основании ст. 53 ЕдинообразногоЗакона .....
Поделитесь оппы

Страницы:    Всего: 1

Реклама

bigmir)net TOP 100