RSS-экспорт
Связь с модератором
Популярные теги
директордоговордоговор арендыжилищное законодательствозаработная платаземельный участокземляискКЗОТконтролирующие органыкупля продажаналогообложениенаследствоОООответственностьправо собственностипроверкипрогулпроцессработниксокращениестроительствосудтрудовая книжкатрудовое правоувольнение

Бизнес-Форум

Логин:    Пароль:      Регистрация | Восстановить пароль

Підсудність. Так можна?!

Ваше имя:    EMail: 

Страницы:    Всего: 1

Сортировать по времени сообщений  по возрастанию [по убыванию]

27/12/10 11:46  овчарка-2Отправить письмо > кусь    26/12/10 22:30Дерево
мне тоже интересно....

26/12/10 22:30  кусь > Dr2    24/02/10 09:23Дерево
"1. Рішення, дії або бездіяльність державної виконавчої служби при виконанні судового рішення, за загальним правилом, оскаржуються до суду, який видав виконавчий документ."- просят снять арест по испол. листу ГИС.
КАСУ или все же 383-389 ГПК?

26/12/10 22:27  кусь > Дока27    23/02/10 21:21Дерево
а как же ст.383-389 ГПК?

7/06/10 14:42  Severin > iva153    25/02/10 08:51Дерево
На практике не обкатывал, но есть идея))), которая Вам пригодится, только в случае, если Ваш заказчик заинтересован в приобретении этой части, а не просто в затяжке процесса.
Может быть сособственнику следует тихо сидеть до проведения торгов, а потом подать иск к приобретателю с требованием перевести на него права и обязанности покупателя?

7/06/10 14:07  Дока27 > Маргаритка-1    7/06/10 13:54Дерево
ЦПКУ:
Стаття 296. Порядок подання заяви про апеляційне оскарження та апеляційної скарги
1. Заява про апеляційне оскарження та апеляційна скарга подаються апеляційному суду через суд першої інстанції, який ухвалив оскаржуване судове рішення.

7/06/10 13:59  patapОтправить письмо > Маргаритка-1    7/06/10 13:54Дерево
Нет.

7/06/10 13:54  Маргаритка-1 > iva153    25/02/10 10:36Дерево
Подскажите пожалуйста, возможно ли подать иск сразу в апел.инстанцию, минуя суд районный?

25/02/10 10:36  iva153Отправить письмо > ДоволечП    25/02/10 09:37Дерево
"Исполнитель ДВС может выдать постановление об аресте всего движемого и не движемого имущества, а не его части." (с)

Это Вы откуда взяли?

А "накладення арешту без відома боржника" - это каждый второй, наверное случай.

25/02/10 09:37  ДоволечПОтправить письмо > iva153    24/02/10 22:26Дерево
Спасибо. Это я тоже знаю. Я - представитель должника.
Должник - в Киеве, документов по исп. производству у него нет. Я - тоже в Киеве и документов исполнительного производства я в глаза не видел.

А как тогда наложен арест?
Исполнитель ДВС может выдать постановление об аресте всего движемого и не движемого имущества, а не его части.
Или арест был наложен без ведома Должника? Или на другого должника?
Как может быть наложен арест без ведома должника на его квартиру?

25/02/10 09:02  iva153Отправить письмо > Dr2    25/02/10 08:56Дерево
Нет там никого - вот в этом и вся проблема.

25/02/10 08:56  Dr2 > iva153    25/02/10 08:51Дерево
Там сейчас, по месту, кто живой есть?
Пока эти запросы будут писаться- уже и торги пройдут. Впрочем, мне его почему-то не жалко.

25/02/10 08:51  iva153Отправить письмо > Dr2    25/02/10 08:44Дерево
Документы исполнительного пр-ва направлялись должнику по месту временного проживания в АР Крым, а он при выезде из Киева их просто не взял. Просто время поджимает - уже наложен арест на имущество. По всей видимости, будут торги.

25/02/10 08:44  Dr2 > iva153    24/02/10 22:26Дерево
А откуда тогда он знает? Если есть постановление- ко всему остальному возможен доступ из Киева. Опять же, должник может просто написать, что не получал, и ему, скорее всего. пошлют.

24/02/10 22:42  iva153Отправить письмо > Дока27    24/02/10 22:38Дерево
Вот в этом-то и вся проблема... У меня не то, что ксивы адвоката нет - у меня даже юр. образования не имеется. А в Крым ехать никак сейчас нельзя - времени просто нет.

Поищу среди товарищей адвокатов и попрошу сделать такой запрос.

В любом случае - огромное Вам спасибо.Вы мне очень сильно помогли.

24/02/10 22:38  Дока27 > iva153    24/02/10 22:26Дерево
Теоретически через ст. 12 сделать запрос в ОГИС, лучше адвокатский. Надаю правову допомогу лицу, находящемуся в Киеве, прошу выслать документы... Но не проще ли мотнуться в Крым?

24/02/10 22:26  iva153Отправить письмо > Дока27    24/02/10 21:42Дерево
Спасибо. Это я тоже знаю. Я - представитель должника.
Должник - в Киеве, документов по исп. производству у него нет. Я - тоже в Киеве и документов исполнительного производства я в глаза не видел.

Для того, чтобы пойти по предложеной Вами схеме, то есть сначала через обжалование начальнику ОГИС, а по результатам его отказа - в админ суд в г.Киеве.

Но! Для этого я должен хотя бы знать, когда открыто исп. производство и иметь копии документов этого производства.

Исходя из норм ст. 5 Закона об исп. производстве, определяющей, что "Державний виконавець: ... надає сторонам виконавчого провадження та їх представникам можливість ознайомитися з матеріалами виконавчого провадження...", а также

норм ст. 11-1 этого Закона, регламентирующей, что "Сторони та інші учасники виконавчого провадження мають право знайомитися з матеріалами виконавчого провадження, робити з них
виписки, знімати копії...",

Могу ли я запросить копии документов исп. производства по почте из ОГИС?! Понимаю, что Закон такого не определяет, но, возможно, это как-то можно обыграть?

24/02/10 21:42  Дока27 > iva153    24/02/10 17:37Дерево
Вы сторона исполнительного производства (представитель)?
Копія постанови про відкриття виконавчого провадження не пізніше наступного дня надсилається стягувачу, боржнику та органу (посадовій особі), який видав виконавчий документ. Ст. 24
Копія постанови державного виконавця про арешт коштів чи майна боржника не пізніше наступного після її винесення дня надсилається боржнику Ст. 55
Для жалобы (иска) достаточно. Нет - обращайтесь смело за этими документами в ОГИС. Когда нячнёте тяжбу в суде, то по ст. 71 КАСУ
4. Суб'єкт владних повноважень повинен подати суду всі наявні у нього документи та матеріали, які можуть бути використані як докази у справі. У разі невиконання цього обов'язку суд витребовує названі документи та матеріали.
Там и ознакомитесь.А то и по ст.73 КСУ просите суд обеспечить доказательства путём истребования

24/02/10 17:37  iva153Отправить письмо > Дока27    24/02/10 09:04Дерево
Благодарю. Сложно, но можно)))

Теперь возникает другой вопрос - как мне истребовать копии материалов исп. производства из АР Крым. Попросить, чтобы направили копии? Мне кажеться, что откажут. Ехать туда - нет возможности. Есть варианты?

24/02/10 10:20  Dr2 > Дока27    24/02/10 10:08Дерево
В стране бардак-с :)

24/02/10 10:08  Дока27 > Dr2    24/02/10 09:32Дерево
[Только зарегистрированные пользователи могут видеть ссылки. Нажмите здесь для регистрации]
Как раз обжалование Постановы начальника - это и есть путь обхода, которым и полььзуюсь - сейчас два дела в окружном административном
4. Позовні заяви стосовно рішень, дій або бездіяльності державних виконавців та посадових осіб Департаменту державної виконавчої служби Міністерства юстиції України та відділів державної виконавчої служби Головного управління юстиції Міністерства юстиції України в Автономній Республіці Крим, обласних, Київського та Севастопольського міських управлінь юстиції підсудні окружним адміністративним судам
(Лист, Вищий адміністративний суд, від 09.01.2008, № 7/9/1/13-08 "Про практику застосування адміністративними судами законодавства у справах з приводу рішень, дій або бездіяльності державної виконавчої служби (за матеріалами справ, розглянутих у касаційному порядку Вищим адміністративним судом України)")

24/02/10 09:32  Dr2 > Дока27    24/02/10 09:27Дерево
Это нельзя обойти. Если на практике проскочит- это будет изврат :)
Кстати, не могу найти письмецо от 28.09.

24/02/10 09:27  Дока27 > Dr2    24/02/10 09:23Дерево
Вот как раз это, Влад, я описал в первом посте, а во втором - рекомендую как сие обойти

24/02/10 09:23  Dr2 > Дока27    24/02/10 09:04Дерево
“Про практику застосування адміністративними судами законодавства у справах з приводу рішень, дій або бездіяльності державної виконавчої служби (за матеріалами справ, розглянутих у касаційному порядку Вищим адміністративним судом України)

Оглядовий лист від 09.01.2008 № 7/9/1/13-08

У порядку інформації та для врахування при розгляді справ надсилається огляд судової практики Вищого адміністративного суду України у справах з приводу рішень, дій або бездіяльності державної виконавчої служби.

1. Рішення, дії або бездіяльність державної виконавчої служби при виконанні судового рішення, за загальним правилом, оскаржуються до суду, який видав виконавчий документ.

Ухвалою Вищого господарського суду України від 23.11.2005 касаційна скарга Товариства – боржника у виконавчому провадженні по примусовому виконанню наказу господарського суду на ухвалу цього ж суду від 20.09.2005 разом зі справою передана до Вищого адміністративного суду України на підставі пунктів 7, 10 розділу VII “Прикінцеві та перехідні положення” Кодексу адміністративного судочинства України.

Відмовляючи у відкритті касаційного провадження, Вищий адміністративний суд України зазначив наступне.

Відповідно до пункту 1 частини першої статті 3 Кодексу адміністративного судочинства України справа адміністративної юрисдикції (адміністративна справа) – це переданий на вирішення адміністративного суду публічно-правовий спір, у якому хоча б однією зі сторін є орган виконавчої влади, орган місцевого самоврядування, їхня посадова чи службова особа або інший суб’єкт, який здійснює владні управлінські функції на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень.

Частиною першою статті 181 цього Кодексу передбачено, що учасники виконавчого провадження (крім державного виконавця) та особи, які залучаються до проведення виконавчих дій, мають право звернутися до адміністративного суду із позовною заявою, якщо вважають, що рішенням, дією або бездіяльністю державного виконавця чи іншої посадової особи державної виконавчої служби порушено їхні права, свободи чи інтереси, а також якщо законом не встановлено інший порядок судового оскарження рішень, дій чи бездіяльності таких осіб.

Статтею 1212 Господарського процесуального кодексу України встановлено, що скарги на дії чи бездіяльність органів державної виконавчої служби щодо виконання рішень, ухвал, постанов господарських судів можуть бути подані стягувачем, боржником або прокурором протягом десяти днів з дня вчинення оскаржуваної дії, або з дня, коли зазначеним особам стало про неї відомо, або з дня, коли дія мала бути вчинена.

З огляду на викладене та беручи до уваги те, що ухвала господарського суду від 20.09.2005 прийнята за результатами розгляду скарги боржника на дії органу державної виконавчої служби щодо виконання наказу господарського суду, провадження по зазначеній скарзі не є адміністративною справою, а відтак не підлягає касаційному розгляду в порядку адміністративного судочинства.

24/02/10 09:04  Дока27 > iva153    23/02/10 22:35Дерево
Но есть одна метода. Сначала жалоба начальнику ОГИС. Наверняка ответ отрицательный (ну а если положительный. то цель достигнута).
После - обжалование его отказа через суд.
Згідно з ч.2 ст. 8 ЗУ «"Про виконавче провадження" постанова керівника органу державної виконавчої служби може бути оскаржена сторонами виконавчого провадження до вищестоящого органу державної виконавчої служби або до суду в 10-денний строк з моменту її винесення.
И со ссылкой на ч.2 ст. 19 КАСУ в окружной административный по месту проживания истца:
2. Адміністративні справи з приводу оскарження правових актів індивідуальної дії, а також дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень, які стосуються інтересів конкретної особи, вирішуються адміністративними судами за місцем проживання (перебування, знаходження) позивача.
Здесь акт индивидуального действия - Постановление начальника об отказе.
Об этом напоминает и ВАСУ:
4. Відповідно до частини другої статті 19 КАС України адміністративні справи з приводу оскарження правових актів індивідуальної дії, а також дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень, які стосуються інтересів конкретної особи, вирішуються адміністративними судами за місцем проживання (перебування, знаходження) позивача.
(Постанова, Пленум Вищого адміністративного суду, від 06.03.2008, № 2 "Про практику застосування адміністративними судами окремих положень Кодексу адміністративного судочинства України під час розгляду адміністративних справ")
Зазначена норма підлягає застосуванню при визначенні підсудності справ з приводу рішень, дій або бездіяльності державного виконавця чи іншої посадової особи державної виконавчої служби незалежно від статусу позивача - фізичної чи юридичної особи.
(Лист, Вищий адміністративний суд, від 28.09.2009, № 1276/10/13-09 "Щодо справ з приводу рішень, дій або бездіяльності державної виконавчої служби")

В иске просите об отмене Постановления начальника ну одновременно и обо отмене постановления исполнителя об аресте (полностью или частично).
Это не местный суд, а именно административный, но по месту нахождения истца (ч.2. ст.18 - т.к. Начальник ОГИС, как и исполнитель - это представители органа центральной власти, а не местной, хотя некоторые умудряются и посчитать - есть территориальное подразделение - значит местная власть, что несколько противоречит ЗУ "О местном самоуправлении).. Так что можете попробовать

23/02/10 22:35  iva153Отправить письмо > Дока27    23/02/10 21:21Дерево
Спасибо. Эти нормы закона я знаю. Просто я думал, что, возможно, есть варианты, чтобы их обойти.

Жаль.(((

23/02/10 21:21  Дока27 > iva153    23/02/10 14:38Дерево
Нет, к сожалению,
Відповідно до ч. 2 ст. 85 Закону України "Про виконавче провадження" скарга у виконавчому провадженні по виконанню судових рішень на дії (бездіяльність) державного виконавця або начальника відділу державної виконавчої служби подається до суду, який видав виконавчий документ.
N К-9470/07 Ухвала ВХСУ
Статтею 107 ЦПК встановлено, що всі справи, що підлягають вирішенню в порядку цивільного судочинства, розглядаються судом першої інстанції, якими є районні, районні у містах, міські та міськрайонні суди. Тому законодавчі акти, які по-іншому визначають суди першої інстанції щодо певних цивільних справ (наприклад, стаття 25 Закону України від 3 березня 1998 року N 137/98-ВР "Про порядок вирішення колективних трудових спорів (конфліктів)", стаття 85 Закону України від 21 квітня 1999 року N 606-XIV "Про виконавче провадження"), відповідно до частини третьої статті 2 ЦПК не можуть бути застосовані. При надходженні заяви до передбаченого такими актами законодавства суду заява повертається особі, яка її подала, на підставі статті 115, пункту 4 частини третьої статті 121 ЦПК.
(Постанова, Пленум Верховного Суду України, від 12.06.2009, № 2 "Про застосування норм цивільного процесуального законодавства при розгляді справ у суді першої інстанції")

Ст. 55 ЗУ «Про виконавче провадження:
Постанова державного виконавця про арешт коштів чи майна боржника може бути оскаржена боржником начальнику відповідного органу державної виконавчої служби, якому він безпосередньо підпорядкований, або до суду у 10-денний строк.
Право обжаловать постановление госисполнителя устанавливается ст. 55 и 85 Закона "Об исполнительном производстве".
Подсудность дела по таким спорам дискуссионен, но но судебная практика пока склоняется к тому, что иск следует подавать к должнику и взыскателю в суд общей юрисдикции,ну или в хозсуд. В качестве третьего привлекается ОГИС.
4. У яких випадках компетенція адміністративних судів поширюється на справи з приводу рішень, дій або бездіяльності державної виконавчої служби з виконання рішень загального суду?
Відповідно до статті 383 Цивільного процесуального кодексу України 2004 року, який набрав чинності з 1 вересня 2005 року, учасники виконавчого провадження та особи, які залучаються до проведення виконавчих дій, мають право звернутися до суду із скаргою, якщо вважають, що рішенням, дією чи бездіяльністю державного виконавця чи іншої посадової особи державної виконавчої служби під час виконання судового рішення, ухваленого відповідно до цього Кодексу, порушено їх права чи свободи.
Зі змісту цієї процесуальної норми випливає, що в порядку цивільного судочинства розглядаються скарги на рішення, дії чи бездіяльність органів державної виконавчої служби під час виконання судового рішення, яке прийнято після 1 вересня 2005 року за правилами Цивільного процесуального кодексу України 2004 року.
(Лист, Вищий адміністративний суд, від 28.09.2009, № 1276/10/13-09 "Щодо справ з приводу рішень, дій або бездіяльності державної виконавчої служби")

23/02/10 14:38  iva153Отправить письмо   Дерево
Ситуація наступна.

Один із ВДВС АР Крим накладає арешт на 1/2 майна, що знаходиться в АР Крим, і яке належить на праві спільної сумісної власності.

Боржник має реєстрацію у м. Києві і на момент накладення арешту проживає у Києві.

Чи можна в судовому порядку подати заяву про оскарження дій державного виконавця до районного суду м. Києва за місцем реєстрації боржника?!

Страницы:    Всего: 1

Реклама

bigmir)net TOP 100