RSS-экспорт
Связь с модератором
Популярные теги
директордоговордоговор арендыжилищное законодательствозаработная платаземельный участокземляискКЗОТконтролирующие органыкупля продажаналогообложениенаследствоОООответственностьправо собственностипроверкипрогулпроцессработниксокращениестроительствосудтрудовая книжкатрудовое правоувольнение

Бизнес-Форум

Логин:    Пароль:      Регистрация | Восстановить пароль

Семейное право. Усыновление. Запись в свидетельстве о рождении.

Ваше имя:    EMail: 

Страницы: << [1] 2 >>    Всего: 2

Сортировать по времени сообщений  по возрастанию [по убыванию]

10/07/18 17:55  m_innaОтправить письмо > Remi    31/03/10 17:16Дерево
Добрый день. Вижу тема старая. но подскажите чем и как закончилась Ваша история? У меня просто подобная и хочу понимать что мне предстоит? Спасибо за ответ.

13/07/10 19:56  Усыновительница > abbat    13/07/10 08:34Дерево
Спасибо Вам огромное! Бог даст все пройдет у нас хорошо, я потом напишу что и как. Спасибо Вам за Вашу помощь и неравнодушие к чужой проблеме!

13/07/10 08:34  abbatОтправить письмо > Усыновительница    13/07/10 01:42Дерево
информационные услуги - 30 грн.
мыто - 8,50 грн.

13/07/10 01:42  Усыновительница > abbat    10/07/10 17:09Дерево
Докладываю обстановку.
Заявление написала и была в суде. Мне в канцелярии сразу сказали какая судья будет рассматривать. Я пошла к ней и она меня приняла. Я так удивилась! Она почитала заявление, сказала таки записать органы ЗАГС в заинтересованные лица вместе с органами опеки, потому что суд будет обязывать ЗАГС совершить действие. В остальном сказала, что все хорошо написано, справки все в порядке, хорошо и то что на меня оформлено опекунство и сказала, что народными заседателями будут теже сотрудники органов опеки. Так что проблем она не видит. Органы ЗАГСА, как Вы и говорили, те которые по мету моего жительства, а не по месту регистрации ребенка.
Только я постеснялась спросить (и так много времени мне судья уделила, мне не удобно было)- сколько мне денег для оплаты судебных расходов платить? Хочу в заявление дописать органы ЗАГС и завтра уже подать в суд, но теперь тормоз именно в том, что не знаю сколько платить. На стенде в суде переписала два счета- за информационные услуги и мыто. На какой счет платить и главное-сколько? Подскажите пожалуйста.

10/07/10 17:11  abbatОтправить письмо > Усыновительница    10/07/10 15:39Дерево

10/07/10 17:10  abbatОтправить письмо > abbat    10/07/10 17:09Дерево
про подсудность могу предположить что можно по Вашему месту жительства, см. ст.110...

не предположить, а так оно и есть

10/07/10 17:09  abbatОтправить письмо > Усыновительница    10/07/10 15:39Дерево
не надо просить суд оо том, чтобы обязывать ЗАГС, на это есть ст.225 и ст. 233 Семейного кодекса Украины, которые прямо регулируют этот процесс [Только зарегистрированные пользователи могут видеть ссылки. Нажмите здесь для регистрации]

про подсудность могу предположить что можно по Вашему месту жительства, см. ст.110 [Только зарегистрированные пользователи могут видеть ссылки. Нажмите здесь для регистрации]

заинтересованное лицо - органы опеки

10/07/10 15:39  Усыновительница > abbat    9/07/10 23:15Дерево
Abbat, ОК АКА Олюня!
Спасибо за помощь!
Я в органах опеки давно была и там есть женщина, которая очень хорошо к нам отнеслась. Они помогли мне быстро оформить опекунство, чтоб ребенка не забрали. Сейчас помогают составить заявление в суд, но я все равно боюсь, что пропущу что-то в требованиях и потом будут проблемы.
Спасибо большое за ссылки и информацию, я все внимательно изучаю. Я уверенна, что все получится, потому что не может не получится.
Сейчас у меня еще вот какой вопрос: заинтересованные лица это будут органы опеки и ЗАГС, правильно? ЗАГС надо обязать внести изменения в актовую запись о рождении. Но тут вот какая проблема: ребенок родился на территории соседней области и там же его регистрировали. Мать умерла на территории нашей области и здесь же врач заверял ее согласие на усыновление. На территории нашей же области оформлена опека. Какой ЗАГС надо обязать внести изменения в актовую запись- тот, который делал эту запись (соседняя область) или ЗАГС нашей области?

9/07/10 23:55  ОК АКА ОлюняОтправить письмо > Усыновительница    9/07/10 23:07Дерево
Вам на вычитку:
Практика розгляду судами справ, пов’язаних із позбавленням батьківських прав, поновленням батьківських прав, усиновленням, установленням опіки та піклування над дітьми [Только зарегистрированные пользователи могут видеть ссылки. Нажмите здесь для регистрации]
и тут поройтесь [Только зарегистрированные пользователи могут видеть ссылки. Нажмите здесь для регистрации]
в свое время была такая Всеукраинская общественная организация «Общество равных возможностей», занимавшаяся и этими вопросами тоже. пока не нарыла актуальной инфы по ней. порою еще

9/07/10 23:15  abbatОтправить письмо > Усыновительница    9/07/10 23:07Дерево
для начала сходите в органы опеки, познакомтесь там с этими чижиками, расположите их к себе, это не совсем по сути ответ, но знаете... наши чиновники даже под благое дело денег хотят, поэтому предлагаю чуток подготовить почву... а по сути, то это в понедельник, я Вам судебную практику поищу по данному вопросу, и может рекомендации какие...

9/07/10 23:07  Усыновительница > abbat    9/07/10 22:46Дерево
У меня получилось зарегистрироваться!
Спасибо Вам большое, я тоже верю, что у меня получится. Не может не получится. Просто боюсь, что что-то не так сделаю в этой большой судебно-бюрократической машине и потом будут проблемы. Поэтому решила посоветоваться. Я ТОЧНО на 100% знаю, что мир не без добрых людей! Я пока до понедельника еще почитаю по теме, что найду. Уже поняла в каком направлении искать. Еще раз примите мою благодарность!

9/07/10 22:46  abbatОтправить письмо > Усыновтельница    9/07/10 21:50Дерево
Я Вам знаете что скажу, я живу в другом регионе, так что практически помочь не смогу, но то, что Вы хотите сделать, и то, что что Вы уже сделали, это ПОСТУПКИ с большой буквы, это вызывает большое уважение, а по сути вопроса, я более детально с рекомендациями по сути вопроса включюсь в понедельник, я очень хочу чтобы у Вас все получилось и думаю что все получится...

я на этом форуме не самый спец в этих правоотношениях, есть ребята и посильнее, но как говорится чем смогу...

все будет хорошо;)

з.ы. написал бы это все в привате, но к сожалению Вы не зарегистрированы(((

9/07/10 21:50  Усыновтельница > корп    9/07/10 18:48Дерево
Уважаемый Корп, большое Вам спасибо! Вы очень мне помогли. Подскажите пожалуйста, а кто выступает в роли "Заінтересована особа", кого указывать? Органы опеки исполкома?

Уважаемый Abbat! Мы проживаем на Западной Украине. Бабушек и дедушек нет, они давно умерли (родители матери ребенка имею в виду. Про родителей биологического отца ничего не знаю, как и про самого отца, он пропал еще задолго до рождения ребенка, хотя знал что у будущей матери рак... Вообще он женат с другой женщиной в другом городе, насколько мне известно. Поэтому про его родителей ничего не знаю).
Я еще забыла написать- сразу после смерти матери ребенка, на меня оформили опекунство (чтоб не забрали ребенка) и ребенок у меня. Приходили из органов опеки и составили акт, что все хорошо. Это имеет значение?
Если я в конце заявления так буду просить:
"1. Оголосити мене усиновлювачем ХХХХХ
2. Зобов'язати відділ реєстрації актів цивільного стану ХХХХ внести зміни до актового запису про народження серія ХХХХ від ххх дитини «_______» та видати нове свідоцтво про народження.
3. Записати мене- ХХХХХ- у Книзі реєстрації народжень відділу реєстрації актів цивільного стану ______________ міського управління юстиції матір'ю усиновленої дитини.
4. Записати Книзі реєстрації народжень відділу реєстрації актів цивільного стану ______________ міського управління юстиції батьком усиновленої дитини з моїх слів ХХХХХ
6. Вилучити відомость про батьків усиновленої дитини, а саме вилучити дані:
батько - ХХХХ
мати - ХХХХ
Та вказати батьками:
Батько: ХХХХХ
Матір: ХХХХХ
7. Змінити прізвище дитини з «_________» на «_______», ім'я з «_____» на “__________”, змінити по батькові”__________” на “________”
8. Змінити дату народження дитини з ХХХХ . на ХХХХ.
9. Змінити місце народження дитини з ХХХХ на ХХХХХ"
Это будет правильно? Или что-то поменять?
Я так поняла, что самое главное это правильно сформулировать что просишь, чтоб потом проблем не было.
Спасибо огромное за внимание и участие!

9/07/10 18:51  abbatОтправить письмо > Усыновтельница    9/07/10 18:35Дерево
а где Вы живете, если вдруг..., то помог бы на месте чем смог бы... думаю что все получилось бы, если бабушки и дедушки не имеют особого мнения на этот счет...
кстати, как по-поводу них обстановка?

9/07/10 18:48  корп > Усыновтельница    9/07/10 18:35Дерево

9/07/10 18:46  корп > Усыновтельница    9/07/10 18:35Дерево
надеюсь Лига простит)

1. Усиновлення є добровільним актом і може бути проведене тільки на прохання (волевиявлення) особи, яка бажає усиновити. Це означає, що ніхто проти його волі не може бути примушений до усиновлення.

Від заяви в аспекті коментованої статті слід відрізняти інші заяви, подання яких визначається чинним законодавством (напр., про постановлення на облік осіб, які бажають усиновити дитину). Заява про бажання усиновити дитину подається також до служби у справах неповнолітніх за місцем перебування дитини після встановлення контакту з дитиною (п. 18 Порядку ведення обліку дітей, які можуть бути усиновлені, осіб, які бажають усиновити дитину, та здійснення нагляду за дотриманням прав дітей після усиновлення, затв. постановою Кабінету Міністрів України від 28.08.2003 р. N 1377), однак заявою, внаслідок прийняття якої виникають цивільні процесуальні відносини щодо вирішення питання про здійснення усиновлення, є тільки та, котра подається особою (особами), які бажають усиновити дитину чи повнолітню особу, до суду.

2. На виконання положення щодо судового порядку усиновлення коментована стаття передбачає порядок реалізації права на звернення до суду із заявою про усиновлення. Закон передбачає, що право на подання заяви до суду у справах про усиновлення має особа, яка бажає усиновити дитину. Відповідно до ст. 26 ЦПК України така особа у процесі йменується заявником із наділенням її процесуальними правами та обов'язками, передбаченими ст. ст. 27, 31, гл. 5 розд. IV ЦПК України.

На відміну від загальних правил участі осіб у цивільному процесі, у справах про усиновлення встановлені особливі вимоги щодо застосування процесуального представництва. Відповідно до ст. 38 ЦПК України заявники у справах про усиновлення не можуть брати участь у цивільній справі через представника. На стадії відкриття провадження у справі процесуальне представництво застосовуватися не може, тобто особа, яка бажає усиновити дитину, повинна подати заяву до суду самостійно, а не через представника. У цьому випадку повинно враховуватися, що на виконання ст. ст. 119, 252 ЦПК України щодо змісту та форми заяви до суду вона повинна бути підписана особою, яка бажає усиновити дитину. У випадку усиновлення дитини подружжям заява повинна бути підписана обома із подружжя, які діють у процесі як процесуальні співучасники. Із змісту цієї статті, зважаючи на особливий характер справи, слід зробити висновок, що у ній не повинно застосовуватися правило про можливість співучасника представляти інтереси іншого із співучасників (ст. 32 ЦПК України).

Заборона на процесуальне представництво не означає, що заявник не може використовувати допомогу, наприклад, адвоката, в тому числі щодо складання необхідних процесуальних документів для звернення до суду. У цьому аспекті обов'язковою умовою виступає особиста участь заявника (заявників) у цій справі. Заявник також може залучити до участі у справі особу, яка надає правову допомогу. Представники у цій категорії справ вправі без особистої участі довірителя (усиновлювача, усиновлювачів) проводити дії поза судовим розглядом, зокрема збирати і подавати необхідні докази, при підготовці справи до судового розгляду давати суду необхідні пояснення по суті заяви, за вимогою судді представляти додаткові докази, ставити питання про надання допомоги у витребуванні письмових чи речових доказів та ін. Особи, які бажають усиновити дитину, у випадках, встановлених законодавством, можуть також користуватися послугами перекладача.

3. Заява про усиновлення дитини повинна містити: найменування суду, до якого подається заява, ім'я, місце проживання заявника, а також прізвище, ім'я, по батькові, вік усиновлюваної дитини, її місце проживання, відомості про стан здоров'я дитини. Заява про усиновлення дитини може також містити клопотання про зміну прізвища, імені, по батькові, дати, місця народження дитини, про запис заявника матір'ю або батьком дитини.

До заяви про усиновлення дитини за наявності мають бути додані такі документи: копія свідоцтва про шлюб, а також письмова згода на це другого з подружжя, засвідчена нотаріально, - при усиновленні дитини одним із подружжя; медичний висновок про стан здоров'я заявника; довідка з місця роботи із зазначенням заробітної плати або копія декларації про доходи; документ, що підтверджує право власності або користування жилим приміщенням; інші документи, визначені законом. До заяви про усиновлення дитини, здійснюване "з іноземним елементом", встановлюються додаткові вимоги (ст. 252 ЦПК України).

Відповідно до ст. 4 Декрету Кабінету Міністрів України "Про державне мито" громадяни за видачу або засвідчення вірності копій документів у справах опіки та усиновлення (удочеріння) звільняються від сплати державного мита.

Заява (заяви) про усиновлення двох або більше дітей підлягає розгляду судом в одному провадженні, навіть якщо ці діти не є між собою братами або сестрами (п. 6 постанови Пленуму Верховного Суду України від 30.03.2007 р. N 3 "Про практику застосування судами законодавства при розгляді справ про усиновлення і про позбавлення та поновлення батьківських прав").

4. Заява про усиновлення дитини або повнолітньої особи, яка не має матері, батька або була позбавлена їхнього піклування, подається до суду за місцем їх проживання (ст. 251 ЦПК України). При цьому, як підкреслює Пленум Верховного Суду України, суд порушує справу про усиновлення лише в тому разі, коли заява особи, яка бажає усиновити дитину, повністю відповідає вимогам, до неї додано висновок органу опіки й піклування про доцільність усиновлення та його відповідність інтересам дитини, письмову згоду другого подружжя (якщо усиновлення провадиться одним із них), а до заяви іноземного громадянина, крім того, - дозвіл на усиновлення Державного департаменту з усиновлення та захисту прав дитини.

5. Заявники у справах окремого провадження, до якого віднесені і справи про усиновлення, наділяються великим колом прав та обов'язків, в тому числі правами, які впливають на хід справи. У цьому випадку на реалізацію принципу диспозитивності особа може відмовитися від судового захисту чи судового розгляду цивільної справи. Тому коментована стаття окремо передбачає право заявника (заявників) на відмову (у коментованій статті - відкликання) від заяви про усиновлення. Часовим обмеженням такого права (правоприпиняючим фактом) є набранням рішенням законної сили, тобто заявник у справі про усиновлення може відмовитися від реалізації свого права на усиновлення конкретної дитини як у суді першої, так і суді апеляційної інстанції, зважаючи на те, що відповідно до ст. 223 ЦПК України рішення набирає законної сили після: закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо заяву не було подано; закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо вона не була подана після подання заяви про апеляційне оскарження; після розгляду справи апеляційним судом, якщо була подана апеляційна скарга і рішення не скасоване.

У цьому аспекті доцільно зупинися на наслідках такої відмови. За загальним правилом, внаслідок відмови заявника від заяви справа повинна бути припинена у зв'язку із закриттям провадження у справі (ст. 205 ЦПК України), наслідком якого є те, що особа, яка відмовляється від своєї вимоги, втрачає право на повторне звернення до суду до тієї самої особи, з тією самою вимогою, з тих самих підстав (ст. 206 ЦПК України). Однак особливість справ окремого провадження взагалі та справ про усиновлення зокрема повинна приводити до висновку, що особа, яка відмовилася від своєї заяви про усиновлення, може повторно звернутися до суду у загальному порядку. Свідченням цього є положення ст. 255 ЦПК України, за якою у разі відкликання заяви про усиновлення після ухвалення рішення про усиновлення, але до набрання ним законної сили, суд скасовує своє рішення і залишає заяву без розгляду. Але, безперечно, особа повинна роз'яснити причину своєї відмови (можливо, емоційний стан, переляк в силу можливості покладення на особу додаткової відповідальності), що має стати предметом судового дослідження при вирішенні питання про здійснення усиновлення.

6. Існують випадки, коли справи про усиновлення розглядаються у порядку позовного провадження, що є формальним порушенням норм процесуального права, однак не повинно впливати на законність та обґрунтованість рішення суду по справі.

Неприйнятною слід визнавати практику, коли справа про усиновлення розглядається поряд із іншою справою (навіть безпосередньо пов'язаною із нею). Так, у судовій практиці мав місце випадок, в якому одночасно вирішувалось питання щодо скасування рішення про усиновлення малолітньої особи та про її усиновлення.

До суду було подано позов біологічної матері дитини та її чоловіка до усиновителів (подружжя) та біологічного батька, в якому позивачі просили скасувати рішення місцевого суду м. Одеси про усиновлення дитини, а також здійснити усиновлення дитини чоловіком біологічної матері.

У позовній заяві вказувалось на те, що співпозивачка, яка є біологічною матір'ю, в силу стану здоров'я, а також залишення дитини біологічним батьком, надала згоду на усиновлення дитини своєю матір'ю або подружжям (відповідачами у справі).

На момент подання позовної заяви стан здоров'я біологічної матері покращився, дитина фактично проживає із нею. Вона одружилася із чоловіком, який висловив бажання усиновити дитину.

У позовній заяві вказувалось про те, що слід внести зміни до актового запису про народження дитини, виключивши вказівку на наявних на сьогодні усиновлювачів, а також змінити прізвище та по батькові дитини у зв'язку із усиновленням дитини чоловіком біологічної матері.

Біологічний батько брав участь у справі як відповідач. У судове засідання він не з'явився, але у справі знаходилась його згода на усиновлення дитини. У судовому засіданні інші співвідповідачі не заперечували проти позову.

Справа була розглянута за відсутності представника органу опіки та піклування, який надав лист із проханням розглянути справу у його відсутність, оскільки безпосередньо органом опіки та піклування до суду було направлено висновок про доцільність усиновлення та відповідність його інтересам дитини.

Суд задовольнив позовні вимоги повністю. Скасував рішення місцевого суду про усиновлення. Вказав про повернення первісних даних про дитину та її батьків в актовому записі про народження. Вказав на усиновлення співпозивачем (чоловіком біологічної матері) дитини, а також зобов'язав відділ РАЦС внести зміни до актового запису про народження.

Такий процесуальний порядок розгляду справи про усиновлення слід вважати неправильним, оскільки вона не могло бути вирішена до з'ясування питання скасування усиновлення, визнання його недійсним або позбавлення усиновлювачів (які були записані батьками дитини) батьківських прав. Недопустимим слід визнати скасування рішення суду про усиновлення, адже скасоване може бути тільки саме усиновлення (див. про це ст. 238 СК України та коментар до неї).

7. Водночас мають місце випадки, коли справа розглядається без участі народних засідателів, вирішується без участі у суді заявника, вирішується питання про зміну прізвища та по батькові без дослідження та відповідного мотивування.

Так, наприклад, особа, яка одружилась із матір'ю дитини, щодо якої вирішувалось питання про усиновлення, звернулась до суду із відповідною заявою, а також просила внести зміни до актового запису, вказавши її батьком дитини, змінивши прізвище та по батькові дитини. В судове засідання заявник та заінтересована особа (мати дитини) не з'явилися, але подали заяви про підтримку заявлених вимог, а також просили розглядати справу без них.

Суд, розглянувши справу, задовольнив заяву, а також вніс усі зміни до актових записів про народження дитини.

8. Окремо слід говорити про суть, призначення та процесуальні форми участі у процесі представника органу опіки та піклування, представника Державного департаменту з усиновлення та захисту прав дитини Міністерства України у справах сім'ї, молоді та спорту, представників органів реєстрації актів цивільного стану, представників відділу у справах громадянства, імміграції та реєстрації фізичних осіб Міністерства внутрішніх справ України, прокурора.

Щодо участі представника органів опіки та піклування, то його участь у таких справах є обов'язковою. Відповідно, його неявка у судове засідання повинна унеможливлювати подальший розгляд цивільної справи і призводити до відкладення розгляду. У випадках наявності невиконання обов'язку щодо участі у процесі суд може відреагувати постановленням окремої ухвали для належного реагування щодо посадової особи, яка порушує вимоги сімейного законодавства. Хоча мають місце випадки розгляду справи за відсутності представника органу опіки та піклування.

Щодо участі інших серед вказаних органів, то їхня участь у цивільному процесі не визначена обов'язковою сімейним законодавством. Тому із урахуванням обставин справи суд при підготовці справи до судового розгляду повинен визначити необхідність залучення вказаних представників як заінтересованих.

Немає необхідності залучати до участі у справі представників органів реєстрації актів цивільного стану, представників відділу у справах громадянства, імміграції та реєстрації фізичних осіб Міністерства внутрішніх справ України, оскільки їхня участь у цивільному процесі не обумовлена наявністю у цих суб'єктів процесуальної заінтересованості. Вони не прагнуть реалізувати протягом розгляду цивільної справи певний юридичний інтерес - їхня місія обумовлена необхідністю внесення змін до актових записів про народження, а також видача паспорта дитини для виїзду за кордон. Тобто, вирішуючи справу про усиновлення, суд не вирішує питання про права та обов'язки цих органів, що могло б обумовити необхідність їхньої участі у цивільному процесі як заінтересованих осіб.

Зважаючи на це, дуже часто стикаємось із випадками, коли представники органу опіки та піклування та інші заінтересовані особи вказують на те, що вони не заперечують проти задоволення заяви про усиновлення.

9/07/10 18:35  Усыновтельница > lawyeranele    15/04/10 18:32Дерево
Господа, читаю-читаю все, что выдал поиск по усыновлению и голова кругом.
У меня умерла от рака подруга, остался ребенок 7 месяцев, других родственников нет. Я хочу усыновить (удочерить?) девочку. Органы опеки согласны, сказали подавать в суд. Есть заверенное врачом больницы прижизненое согласие покойной матери.
Я тут так поняла, что главное правильно исковые требования сформулировать?
К сожалению материальное положение не позволяет сейчас нанять юриста т.к. много денег ушло на лечение и сейчас все заботы о ребенке на мне... В общем надо самой пробовать, но ужасно боюсь что-то не так сделать.
Есть ли у кого-то образец заявления в суд об усыновлении? Что правильно просить-то есть как сформулировать требования, чтоб потом проблем не было? Я хочу менять ребенку ФИО, данные о родителях, чтоб она никогда не узнала, что я не родная мама. Так завещала ее родная мама. Папы у ребенка никогда не было (официально), в свидетельстве о рождении записан со слов покойной матери, но она указала настоящие данные (имя-отчество дата рождения) биологического отца. У меня мужа нет, но опека согласна без проблем.
Как правильно сформулировать требования, чтоб изменили ФИО и данные и о матери (меня записали) и об отце (записали с моих слов)? Какой порядок моих действий? (Все справки уже собрали). Как писать заявление в суд, сколько платить пошлину?
Понимаю, что наверное мои вопросы глупые, но помогите пожалуйста!!!

15/04/10 18:32  lawyeraneleОтправить письмо > Remi    15/04/10 16:05Дерево
Это не совсем похожее. Приведенное Вами решение ничего не меняет по сути в данной дискуссии. В нем (решении) не идет речь об УМЕРШЕМ биологическом отце (как в Вашем случае). Наоборот, : "Враховуючи те, що суд змінив по батькові усиновленої дитини з Михайлович на ОСОБА_3, а по батькові ОСОБА_3 записано ім”я її батька ОСОБА_4, оскільки він сам бажає, що його записати батьком дитини, та перебуває тимчасово у нього і він приймає участь у вихованні дитини, вона змушена звернутися до суду за тим, щоб суд зобов’язав відділ РАЦС внести зміни до актового запису про народження" (с)

15/04/10 16:28  Істинка > Remi    15/04/10 16:05Дерево
да, самое оно... Мне кажется, стоит попробовать подать иск, а там, как пойдёт:)

15/04/10 16:05  RemiОтправить письмо > Істинка    1/04/10 17:33Дерево

6/04/10 08:47  RemiОтправить письмо > Draft    2/04/10 20:00Дерево
да, реально существует такое решение суда.

2/04/10 20:00  DraftОтправить письмо > Remi    2/04/10 13:17Дерево
И такое решение реально существует - усыновление одинокой женщиной?

2/04/10 19:58  DraftОтправить письмо > lawyeranele    1/04/10 16:23Дерево
А требования у них такие. "Усыновить" не привлекая органы - технически заменить записи, не проходя собственно усыновления

2/04/10 19:50  lawyeraneleОтправить письмо > Remi    2/04/10 13:17Дерево
Оспорить свое отцовство может лишь сам отец, либо его жена (мать ребенка). У Вас ни то, ни другое. После смерти отца оспорить его отцовство (и, соответственно, внести изменения в актовую запись о рождении ребенка), могут лишь его наследники. См. ст. 137 СКУ. В Вашем случае, допускаю, это м.б. мать (усыновительница)ребенка, как его законный представитель. Смысла нет, имхо. Т.к. "гарантии" некровного происхождения нет.
Ну разве что, в Вашем случае, усыновительница выйдет замуж,и ее муж обратится с заявлением об усыновлении, после чего и будет изменена запись об отце.

2/04/10 13:23  АгнешаОтправить письмо > Remi    2/04/10 13:17Дерево
Я уже всё сказала. Других идей у меня нет.

2/04/10 13:17  RemiОтправить письмо > Агнеша    2/04/10 13:00Дерево
давайте сформулируем заново, не заостряя внимания на изменении отчества:)
у меня есть решение суда, которым предусмотрено:
удочерение
изменение фамилии ребенка на фамилию матери
изменение актовой записи на новую запись с последующим изменением свидетельства о рождении, в которое будет вписана "новая" мать, но останется запись о биологическом отце

усыновительница одинокий человек, не в браке.
был бы у нее муж, вписали бы в свидетельство о рождении естественно его

как изменить данные о биологическом отце?

2/04/10 13:00  АгнешаОтправить письмо > Remi    2/04/10 12:30Дерево
Что-то не могу я Вас понять - значит, отчество ребенка Вас устраивает? А если да, то отцом ребенка будет записан биологический отец, т.к. в заявлении Вы не просили изменить эти данные. В любом случае, или обращайтесь с новым заявлением, или просите судью дать письменное разъяснение, чтобы она в нем указала то, о чем Вы просите.

2/04/10 12:30  RemiОтправить письмо > Агнеша    2/04/10 12:19Дерево
отчество не нужно менять))
нужно убрать из свидетельства о рождении данные о биологическом отце, который умер

2/04/10 12:19  АгнешаОтправить письмо > Remi    2/04/10 12:11Дерево
Я не совсем точно выразилась. Нужно было сказать "нечего обжаловать", т.е., что решение суда обжаловать-то можно, но смысла в этом - полный ноль. А проблема в том, что отчество просто так не меняется. Имя и фамилию - пожалуйста, а вот отчество можно изменить лишь при усыновлении (есть еще исключение, но это не Ваш случай). Выход, имхо, такой - пишите в суд новую заяву на изменение отчества. Желательно, чтобы расписсали на того же судью.

2/04/10 12:11  RemiОтправить письмо > Агнеша    2/04/10 12:01Дерево
никто и не жалуется:-)
вопрос как теперь убрать из свидетельства о рождении данные о биологическом отце, который умер. и можно ли это вообще сделать.

2/04/10 12:01  АгнешаОтправить письмо > Remi    2/04/10 09:48Дерево
В заявлении, с Ваших слов, было написано следующее: "2. Записати мене у Книзі реєстрації
народжень матір'ю дитини зі зміною її прізвища, на прізвище П.І.Б". Таким образом, Вы просили
изменить ребенку только часть его имени - фамилию. Суд удовлетворил Ваши требования. Жаловаться
не на что.

2/04/10 09:48  RemiОтправить письмо > lawyeranele    1/04/10 18:03Дерево
ВИРІШИВ:

Заяву Іванової І.Б. задовольнити.

Удочерити громадянкою України Івановою І.Б., хх.хх.1961 року народження, уродженкою м. Х-к, громадянку України П.І.Б., 15 грудня 2001 року народження.

Внести зміни до актового запису №_ від 20 грудня 2001 року, який зроблено виконкомом Х-ї міської ради, Х-ї області про народження П.І.Б., записати її прізвище "Іванова", її матірью записати громадянку України Іванову І.Б.

Рішення може бути оскаржене.........

Суддя:

1/04/10 18:03  lawyeraneleОтправить письмо > Remi    1/04/10 17:52Дерево
Изложите решение суда. Иначе эти все тут разговоры, с Вашей подачи, - вилами по воде

1/04/10 17:53  RemiОтправить письмо > Істинка    1/04/10 17:33Дерево
просмотрел массу решений из реестра, но не нашел ничего похожего :(

1/04/10 17:52  RemiОтправить письмо > lawyeranele    1/04/10 17:47Дерево
сейчас у ребенка в свидетельстве о рождении записан биологический отец, который умер.
по решению суда выдадут новое свидетельство, в котором изменят данные о матери, но оставят запись об отце, который уже умер.
вот с записью об отце и нужно что то сделать.
Исключить или записать кого то другого, со слов новой матери

1/04/10 17:47  lawyeraneleОтправить письмо > Remi    1/04/10 17:14Дерево
Кого искючать из записи об отце , если он там никогда не был записан?

1/04/10 17:33  Істинка > Remi    1/04/10 17:14Дерево
имхо, без судебного решения об этом - никак. Хотя понимаю, что это нонсенс

1/04/10 17:14  RemiОтправить письмо > lawyeranele    1/04/10 17:09Дерево
усыновительница не замужем. одинокий человек и согласие супруга ей не требуется.
и просила она естественно вписать себя матерью. теперь поняла, что будет фигурировать в свидетельстве о рождении вместе с умершим человеком, с которым никогда не была в браке. Вопрос, можно ли исключить запись об отце, или записать кого то с ее слов.

1/04/10 17:09  lawyeraneleОтправить письмо > Remi    1/04/10 16:46Дерево
Так при чем тут "папа"7 Заявителем же была "мама" (по простонародному)?. К том же, на усыновление ребенка одним из супругов, требуется согласие другого, удостоверенное нотариально. Так что правильно излагайте задачу. Откуда я знаю, что Вам загс говорит.
р.с. Что просили в заявлении , то и получили. Суд не имеет права выходить за пределы как исковых, так и иных требований (в порядке отдельного производства)

1/04/10 16:48  RemiОтправить письмо > Істинка    1/04/10 16:23Дерево
Ничего ЗАГС не говорит :((

1/04/10 16:46  RemiОтправить письмо > lawyeranele    1/04/10 16:23Дерево
1. Постановити рішення про усиновлення мною дитини П.І.Б., хх.хх.хххх року народження (вік 8 років), що знаходиться в Комунальній установі «Х-кий обласний дитячий будинок «Х», розташованої за адресою: ххххх, Х-ка область, Х-кий район, с. Х, б. ххх.
2. Записати мене у Книзі реєстрації народжень матір'ю дитини зі зміною її прізвища, на прізвище П.І.Б.

1/04/10 16:43  АгнешаОтправить письмо > lawyeranele    1/04/10 16:41Дерево
Да что ж это такое, а? Сёдня уже 2-е замечание по части флуда! Я ж по сути глаголю.

Т-а-а... Фсё! Ушла пить чай. С концами. :)

1/04/10 16:41  lawyeraneleОтправить письмо > Агнеша    1/04/10 16:37Дерево
Не флуди! И так все ясно. Каковы требования , таково и решение суда ;)

1/04/10 16:37  АгнешаОтправить письмо > Агнеша    1/04/10 14:05Дерево
У меня когда-то было такое дельце - решение суда клиентка получила (заявление составлялось не заню, кем), а в ЗАГСЕ у нее возникли проблемы - невозможно получить новое св-во о рождении из-за того, что в заявлении не было указано, а без этого ребенка невозможно было в школу оформить. Я посоветовала ей то же, что и Вам - обратиться за разъяснением суд.решения, в котором установить то-то и то-то. Расписали на другого судью, который сделал всё, как и было нужно, без проблем.

1/04/10 16:33  АгнешаОтправить письмо > Remi    1/04/10 13:33Дерево
А фамилия - это часть имени, т.к. по ГК имя - это имя, отчество и фамилия.

1/04/10 16:28  Істинка > Агнеша    1/04/10 16:25Дерево
та я ж не против:)

1/04/10 16:25  АгнешаОтправить письмо > Істинка    1/04/10 16:23Дерево
А ЗАГС действует в точности до буквы по решению суда. И если в решении этой инфы нет, то ЗАГС и пальцем не пошевельнет - нет оснований у них.

1/04/10 16:23  Істинка > Remi    1/04/10 13:33Дерево
я полистала подзаконку, по всему получается, что надо было указывать требование, кроме прочего, исключить запись об отце... Но точно я не уверена. А что ЗАГС говорит? К сожалению, они мало внятного обычно говорят...

1/04/10 16:23  lawyeraneleОтправить письмо > Remi    31/03/10 17:16Дерево
Как Ваши требования в завлении об усыновлении/удочерении звучали? Воспроизведите, если несложно

1/04/10 14:05  АгнешаОтправить письмо > Remi    1/04/10 13:33Дерево
Значит, опять же, исковое заявление было написано неправильно. Об этом нужно было указать в иске, что фамилия у ребенка будет такая-то, имя - такое-то, отчество - такое-то.

Страницы: << [1] 2 >>    Всего: 2

Реклама

bigmir)net TOP 100