RSS-экспорт
Связь с модератором
Популярные теги
директордоговордоговор арендыжилищное законодательствозаработная платаземельный участокземляискКЗОТконтролирующие органыкупля продажаналогообложениенаследствоОООответственностьправо собственностипроверкипрогулпроцессработниксокращениестроительствосудтрудовая книжкатрудовое правоувольнение


Трудовые правоотношения

Логин:    Пароль:      Регистрация | Восстановить пароль

звільнення без трудової книжки


Сообщение:

Ваше имя:    EMail: 
 

Страницы:    Всего: 1


Сортировать по времени сообщений  по возрастанию [по убыванию]
 
10/06/10 12:06  N@T@Отправить письмо > ОК АКА Олюня    9/06/10 15:48Дерево
Порадьте будь ласка Яким чином отримати від цього працівника пояснення стосовно прогулу?
Якщо ми надішлемо йому таку пропозицію поштою, то ми повинні чекати 30 днів ?

9/06/10 15:51  N@T@Отправить письмо > ОК АКА Олюня    9/06/10 15:48Дерево
У лютому місяці надсилали йому листа з пропозицією зявитися і дати пояснення, відповіді досі не отримали. На словах він відмовляється зявитися на роботу :(

9/06/10 15:48  ОК АКА ОлюняОтправить письмо > N@T@    9/06/10 15:43Дерево
нет прогула, пока нет доказательств неуважительности причин отсутствия. т.е. нужна его объяснительная или акт об отказе давать объяснения

9/06/10 15:43  N@T@Отправить письмо > lyktor    9/06/10 15:31Дерево
Дякую, я теж це щойно побачила :)

9/06/10 15:43  N@T@Отправить письмо > ОК АКА Олюня    9/06/10 11:49Дерево
ЗНАЙШЛА!!!!!
ми можемо подати копію платіжної відомості із зазначенням суми депонованої заробітної плати!!!
але от ще підскажіть будь ласка як бути із ст. 149 КЗпП?
вирішення проблеми у червні місяці так як я зазаначала нижче, можливе????

9/06/10 15:31  lyktorОтправить письмо > N@T@    9/06/10 14:57Дерево
представте копію платіжної відомості із зазначенням суми депонованої заробітної плати ...

9/06/10 15:27  N@T@Отправить письмо > ОК АКА Олюня    9/06/10 11:49Дерево
Як бути у цій ситуації? :((((

9/06/10 14:57  N@T@Отправить письмо > lyktor    9/06/10 13:17Дерево
ну а як тоді бути з документами які підтверджують розрахунки при звільненні? якщо фізично з ним провести ми їх не зможемо???

9/06/10 14:56  N@T@Отправить письмо > ОК АКА Олюня    9/06/10 11:49Дерево
з 20.01.10 р. не з"являється на роботу, на письмовий запит не відповідає...
внески у фонди за вказаного працівника перераховувалися до травня місяця.
Як у цьому випадку краще поступити, щоб було дотримано вимог ст.149 КЗпП?
Чи буде правильним таке рішення :Скласти Акт 11.06.10 р.(про відсутність на роботі), 14.06.10 р.видати наказ про звільнення, ну а далі наказ поштою.....???
І все таки, що робити із розрахунком при звільненні???якщо він категорично відмовляється зявитися???

9/06/10 13:17  lyktorОтправить письмо > N@T@    30/05/10 16:19Дерево
перелік документів передбачений п.5 розширенню не підлягає і для служби зайнятості головне дотримання цього порядку, а не порядку застосування дисц.стягнення... на випадок судового розгляду необхідна наявність доказів дотримання ст.149 КЗпП...

9/06/10 11:49  ОК АКА ОлюняОтправить письмо > N@T@    9/06/10 11:42Дерево
забыли о ст.149 КЗоТ

9/06/10 11:43  N@T@Отправить письмо > ОК АКА Олюня    8/06/10 15:05Дерево
також у службу зайнятості подаємо підтвердження про отримання працівником наказу поштою...

9/06/10 11:42  N@T@Отправить письмо > ОК АКА Олюня    8/06/10 15:05Дерево
Тобто :
1. Акт
2. Наказ
3. Наказ надсилаємо поштою рек з повід.
4. Що робити з розрахунками у день звільнення :(( ???
5. йдемо у службу зайнятості з -наказом (+Акт)
- трудовою угодою
- заява
- а що з підтверджуючими документами про повний розрахунок :( ?

8/06/10 15:05  ОК АКА ОлюняОтправить письмо > N@T@    8/06/10 14:42Дерево
увольнение за прогул является дисциплинарным взысканием
ст.ст.147-152 КЗоТ

8/06/10 14:42  N@T@Отправить письмо > lyktor    30/05/10 17:36Дерево
п.4. цієї постанови передбачає, що - У разі розірвання трудового договору за ініціативою фізичної особи у випадках, визначених Кодексом законів про працю України, така особа зобов'язана письмово повідомити про свій НАМІР працівникові та у визначені строки провести передбачений законодавством розрахунок.

Проте, ми маємо намір звільнити працівника за прогул , оскільки він з січня місяця на роботу не з"являється ;( У постанові передбачено повідомити про намір, а в нашому випадку ми будемо повідомляти про ФАКТ ЗВІЛЬНЕННЯ, тому, що яким чином ми можемо повідомити про намір розірвати тр. відносини через прогул (буде акт про відс. на роботі)? і яким чином ми маємо надати довідку про проведення розрахунків, якщо працівник не бажає з"являтися до нас взагалі ?

6/06/10 19:05  N@T@Отправить письмо > lyktor    30/05/10 17:36Дерево
Надзвичайно Вам ДЯКУЮ!!!!!!

30/05/10 17:36  lyktorОтправить письмо > N@T@    30/05/10 16:19Дерево

30/05/10 16:19  N@T@Отправить письмо   Дерево
Працівник працює водієм у Фізичної особи підприємця, згідно із "Інструкцією по заповненню труд. книжок" трудова книжка знаходить у працівника. Однак з січня місяця працівник не зявляється на роботу , подав позовну заяву про виплату заборгованості по зар. платі.....
надсилали йому рек. лист про прохання з"явитися на роботу та повідомити про причини неявки. Відповіді не отримали :(
Як звільнити такого працівника? Нагадую, що трудову книжку працівник не надає :(

Страницы:    Всего: 1

Реклама

bigmir)net TOP 100