RSS-экспорт
Связь с модератором
Популярные теги
директордоговордоговор арендыжилищное законодательствозаработная платаземельный участокземляискКЗОТконтролирующие органыкупля продажаналогообложениенаследствоОООответственностьправо собственностипроверкипрогулпроцессработниксокращениестроительствосудтрудовая книжкатрудовое правоувольнение


Все о Пенсии

Логин:    Пароль:      Регистрация | Восстановить пароль

Чи можна вийти на пенсію достроково у зв"язку з хворобою


Сообщение:

Ваше имя:    EMail: 
 

Страницы:    Всего: 1


Сортировать по времени сообщений  по возрастанию [по убыванию]
 
19/09/11 16:18  lyktorОтправить письмо > Pindos33    19/09/11 14:30Дерево
якщо йому в 60,5 то потрібно 59 ...
в мае 2012 года...

19/09/11 14:30  Pindos33Отправить письмо > lyktor    3/09/10 19:05Дерево
Я поднимал эту тему и теперь у меня возник новый вопрос в связи с пенсионной реформой. Когда почитал изменения понял, что выход на пенсию госслужащим уволенным по болезни за 1,5 года не отменяется. Только пенсия работающим пенсионерам не выплачивается. Вот только не понято как считать 1,5 года, если к примеру человек родился в мае 1953 года? Ведь им как бы вроде установили новым Законом выход на пенсию в 60,5 лет. Но человеку исполняется 58,5 лет уже в ноябре. Каково Ваше мнение, как исчислять 1,5 года в таком случае?

3/09/10 19:05  lyktorОтправить письмо > Pindos33    3/09/10 18:03Дерево
правильно Ваш гурківець каже...Порядок звільнення залежить від того, хто виступає ініціатором розірвання трудових відносин. Якщо ініціатива припинення трудового договору належить працівникові, то він подає заяву на ім’я роботодавця про своє бажання звільнитись з роботи у зв’язку з погіршенням стану здоров’я, що перешкоджає продовжувати йому роботу, що може бути віднесено до інших поважних причин передбачених ст.38 КЗпП... от там і КРУ і Держнаглядпраці побачать порушення що призвели до безпідставних виплат у вигляді допомоги за ст.44 КЗпП...

3/09/10 18:03  Pindos33Отправить письмо > lyktor    3/09/10 11:13Дерево
Дуже вдячний lyktor Вам за відповіді. Чомусь ніхто більше не відповідає, навіть ОК АКА Олюня мовчить. Але вибачте запитаю ще за свій випадок. Справа в тому, що сумнів у мене залишився. Цікавився я в інших організаціях про такі випадки. Звільняють. Але ж у мене жінка, яка хоче звільнитися, працює керівником гуртка бісероплетіння. У висновку ЛКК написали (дословно): "противопоказана работа с психо-емоциональными перегрузками, напряжениями зрения". Думали вже звільнити. В інших організаціях спитали, як вони роблять. Там пишуть заяву такого приблизно змісту: прошу звільнити, так як не можу працювати за станом здоров"я, довідку ЛКК додаю. Але моя заяву писати не хоче, каже: я була в юриста, в таких випадках писати заяву не потрібно. "Групу" "робити" не хоче, каже довго і багато грошей. Хоче задарма, але все зразу - звільнення, пенсію, вихідну допомогу. Підняли її санкнижку. Менше місяця до цього всі лікарі пройдені, висновок у всіх один: "годен". Навіть у терапевта. Пішов в ЛКК. Показав санкнижку і їхній висновок. Кажуть: наші протипоказання не є підставою неможливості працювати на посаді керівника гуртка (мовляв, легше роботи не має). Що робити? Ніби-то добре, що Ви кажете, що "на практиці не має судових спорів про звільнення за таких умов тому що працівник зацікавлений у такому звільнені". Але ж є КРУ, держнаглядпраці. Чи не скажуть вони, що ми "нарушили одно из фундаментальных конституционных прав - право на труд", звільнивши цю жінку?

3/09/10 11:13  lyktorОтправить письмо > Pindos33    2/09/10 19:12Дерево
виявили не відповідність за станом здоровя, іншу роботу пропонували, відмовився, звільняйте, та ще й вихідну допомогу дайте...на практиці не має судових спорів про звільнення за таких умов тому що працівник зацікавлений у такому звільнені...

2/09/10 19:12  Pindos33Отправить письмо > lyktor    2/09/10 15:02Дерево
Так що ж робити? Що писати в наказі про звільнення?

2/09/10 15:02  lyktorОтправить письмо > Pindos33    26/08/10 13:21Дерево
підприємства зобов’язані відшкодовувати органам Пф витрати на виплату та доставку тільки пільгових пенсій, призначених, відповідно до пунктів "б" - "з" ст. 13 ЗУ"Про пенсійне забезпечення", до досягнення працівником загальновстановленого пенсійного віку, чоловікам - 60р, жінкою - 55р...

2/09/10 14:57  lyktorОтправить письмо > Pindos33    26/08/10 13:21Дерево
яке саме НПА тут ж відносини щодо звільнення КЗпП а відносини щодо призначення пенсії відповідно пенсійне законодавство...
ст.21. згаданого Закону визначає право особи передпенсійного віку на достроковий вихід на пенсію, це не обовязок ...

2/09/10 14:29  Pindos33Отправить письмо > lyktor    31/08/10 16:22Дерево
Вибачте, але все одно не зовсім розібрався. Підскажіть, які НПА регламентують це питання окрім ЗУ "Про основні засади соціального захисту ветеранів праці та інших громадян похилого віку в Україні". Підказали, що начебто при звільненні на пенсію за 1,5 року підприємство повинно перераховувати гроші на пенсію такому пенсіонеру. Це так?

31/08/10 16:22  lyktorОтправить письмо > Pindos33    26/08/10 13:21Дерево
Доказами невідповідність працівника посаді або роботі повинні бути недоліки, помилки в роботі,що повязані саме станом здоровя, а також медичний висновок що дана робота (педагогом)протипоказана за станом здоров'я адже продовження роботи може призвести до подальшого погіршення стану здоровя...
Звільнення з підстав, зазначених у п. 2 ст.40, допускається, якщо неможливо перевести працівника, за його згодою, на іншу роботу...Переведення на іншу роботу на тому ж підприємстві допускається тільки за згодою працівника...

31/08/10 16:11  Pindos33Отправить письмо > lyktor    31/08/10 16:05Дерево
Т.е. ЛКК должно написать, что работа (к примеру) учителем немецкого языка противопоказана. А общие фразы ничего не дают. Как же быть администрации с этим работником, который принес эту справку, не увольнять и предложить другую работу?

31/08/10 16:05  lyktorОтправить письмо > Pindos33    31/08/10 15:06Дерево
взагалі професія педагога призводить до втрати професійної працездатності або придатності ...
а така довідка ЛКК містить лише загальні фрази рекомендації... якщо ініціатором огляду був працівник тоді на підставі довідки може вимагати надання іншої роботи без психоэмоциональным перенапряжением... значить ЛКК не вважає нявність перешкод для продовження роботи... зажали...
на практиці буває що робота друкаркою протипоказана за станом здоров'я...

31/08/10 15:06  Pindos33Отправить письмо > lyktor    26/08/10 15:52Дерево
Ну вот есть заключение ЛКК. Пишут, что противопоказан труд с психоэмоциональным перенапряжением и т.п.
И что дальше? Что-то сомневаюсь. Где сказано, что труд педагога сопряжен с психо-эмоциональным напряжением? Как обосновать увольнение по ст. 40 ч. 2 КЗоТ. В заключении ЛКК не сказано, что противопоказана работа педагогом.

26/08/10 16:18  Pindos33Отправить письмо > lyktor    26/08/10 15:52Дерево
Зрозуміло. Дякую.

26/08/10 15:52  lyktorОтправить письмо > Pindos33    26/08/10 13:21Дерево
щоб ЛКК написав що робота протипоказана потрібно спочатку терапевту виявити "не годен" діагноз встановити і дійти до висновку який ЛКК підтримає... якщо ж таки "годен" то працює далі...

26/08/10 15:45  Pindos33Отправить письмо > lyktor    26/08/10 15:23Дерево
Незовсім зрозуміло. У нас сан.книжки. Якщо послати працівника на медогляд, то він принесе медкнижку і там терапевт напише "Годен". А ХТО пише, що працівник не може працювати на такій-то посаді у зв"язку з таким-то діагнозом? Це ЛКК?

26/08/10 15:23  lyktorОтправить письмо > Pindos33    26/08/10 13:21Дерево
якщо робота протипоказана працівнику за станом здоров’я, і це виявлено після прийняття на роботу... як правило, після проходження чергового медичного огляду або позачергового за ініцативи роботодавця...

26/08/10 15:19  Pindos33Отправить письмо > lyktor    26/08/10 15:07Дерево
Т.е.Закон действует. А как на предприятии выявить"невідповідність працівника займаній посаді за станом здоров'я"? Какие документы нужны?

26/08/10 15:07  lyktorОтправить письмо > Pindos33    26/08/10 13:21Дерево
У діючій редакції є - Стаття 21. Достроковий вихід на пенсію
Особам передпенсійного віку, трудовий договір з якими було розірвано з ініціативи власника або уповноваженого ним органу в зв'язку із змінами в організації виробництва і праці, в тому числі ліквідацією, реорганізацією, перепрофілюванням підприємств, установ, організацій, скороченням чисельності або штату працівників, а також виявленою невідповідністю працівника займаній посаді за станом здоров'я, гарантується право на достроковий вихід на пенсію за півтора року до встановленого законодавством строку, якщо вони мають необхідний загальний трудовий стаж, у тому числі на пільгових умовах.
Розмір і порядок виплати пенсій у разі їх дострокового призначення регулюються Законом України "Про пенсійне забезпечення".

26/08/10 14:49  Pindos33Отправить письмо > lyktor    26/08/10 13:50Дерево
Дивився цей Закон. Статті 21 там не має. Пишуть що виключена на підставі _____, а потім пишуть що ця зміна визнана неконституційною на підставі _____. Де прочитати цю статтю і чи діє вона на практиці, якщо у документі на сайті ВР її навіть не має?

26/08/10 13:50  lyktorОтправить письмо > Pindos33    26/08/10 13:21Дерево
ст.21 ЗУ "Про основні засади соціального захисту ветеранів праці та інших громадян похилого віку в Україні"...

26/08/10 13:47  Pindos33Отправить письмо > lyktor    26/08/10 13:25Дерево
А де сказано про те, що цей працівник має право на пенсію?

26/08/10 13:25  lyktorОтправить письмо > Pindos33    26/08/10 13:21Дерево
можна за п.2 ст.40 КЗпП ... на практиці буває і на підставі довідки ЛКК адже головне факт звільнення за станом здоровя...

26/08/10 13:21  Pindos33Отправить письмо   Дерево
Шукав у пошуку цю тему але не знайшов. Все тільки про вихід на пенсію після звільнення за ст. 40 ч. 1 КЗпП. А цікавить чи можна вийти на пенсію раніше (1,5 роки) по хворобі. Раніше знаю таке було. Держслужбовці знаю точно йшли раніше якщо 3 група. Чи є зараз таке? Яким НПА передбачено і що потрібно група чи протокол МСЕК? Заздалегідь вдячний.

Страницы:    Всего: 1

Реклама

bigmir)net TOP 100