RSS-экспорт
Связь с модератором
Популярные теги
директордоговордоговор арендыжилищное законодательствозаработная платаземельный участокземляискКЗОТконтролирующие органыкупля продажаналогообложениенаследствоОООответственностьправо собственностипроверкипрогулпроцессработниксокращениестроительствосудтрудовая книжкатрудовое правоувольнение


Трудовые правоотношения

Логин:    Пароль:      Регистрация | Восстановить пароль

Декретна відпустка батьку дитини


Сообщение:

Ваше имя:    EMail: 
 

Страницы:    Всего: 1


Сортировать по времени сообщений  по возрастанию [по убыванию]
 
11/07/17 11:34  Олег..122 > __Олег__    24/09/10 16:35Дерево
Доброго дня шановні колеги!.. допоможіть будь-ласка :.. я держслужбовець, моя дружина є підприємцем і одночасно працює на фірмі за трудовим договорм .. чи можу я піти у декретну відпустку?

14/07/14 09:31  санчопанчоОтправить письмо > __Олег__    25/09/10 11:47Дерево
Моя жена ( ФОП), родила ребенка , я работаю в милиций хочу уйти в декретный отпуск по уходу за ребенком до 3 лет, на работе не отпускают говорят нет оснований так как она (ФОП) у нее нет отпусков соответственно , я место нее не могу, как быть что делать ? А ребенок растет , жена постоянно на работе, няню дорого нанимать.

27/09/10 16:10  lyktorОтправить письмо > __Олег__    24/09/10 16:35Дерево
Відповідно до ст.13 ЗУ "Про державну допомогу сім'ям з дітьми" - Право на допомогу по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку за цим Законом має особа (один з батьків дитини, усиновлювач, опікун, баба, дід або інший родич), яка фактично здійснює догляд за дитиною [Только зарегистрированные пользователи могут видеть ссылки. Нажмите здесь для регистрации] ...
а відпустка звичайно надається тим хто працює і фактично здійснює догляд за дитиною...

27/09/10 15:54  __Олег__ > __Олег__    27/09/10 12:21Дерево
Допоможіть будь-ласка...

27/09/10 12:21  __Олег__ > lyktor    25/09/10 15:16Дерево
А чому тоді надають такі пояснення? Щось я заплутався...

Я приватний підприємець народила дитину і хочу оформити декретну відпустку до трьох років на свого чоловіка. Мій чоловік працює у державній структурі тому йому потрібно наказ з роботи. Але наказу не видають кажуть що потрібно довідку про, те що я є зайнятою (тобто працюю).Як саме називається ця довідка? Іде їївзяти?
Вопрос: #1940 - 02.10.2009

Кирильчук Олег Ігорович:
ч. 7 ст. 179, ст. 181 КЗпП- відпустка для догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку може бути використана повністю або частинами також батьком дитини, бабою, дідом чи іншими родичами, які фактично доглядають за дитиною.

Відпустка для догляду за дитиною надається цим особам за їхньою заявою і оформляється наказом (розпорядженням) власника підприємства або уповноваженого ним органу. Додатково слід подати довідку з місця роботи матері дитини про те, що вона вийшла на роботу до закінчення терміну цієї відпустки, та довідку з управління праці та соціального захисту населення за місцем її реєстрації про те, що виплату допомоги по догляду за дитиною їй припинено (із зазначенням дати).

Статтею 2 Закону України «Про відпустки» визначено, що право на відпустки мають громадяни України, які перебувають у трудових відносинах з підприємствами, установами, організаціями незалежно від форм власності, виду діяльності та галузевої належності, а також працюють за трудовим договором у фізичної особи.

Втім згідно зі ст. 42 Господарського кодексу України підприємництво – це самостійна, ініціативна, систематична, на власний ризик господарська діяльність, що провадиться суб'єктами господарювання (підприємцями) з метою досягнення економічних і соціальних результатів та одержання прибутку. Отже, мати дитини, як приватний підприємець, не має права на будь-який вид відпусток, у тому числі й на відпустку для догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку, оскільки вона не перебуває у трудових відносинах, але вона має право на одержання допомоги по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку в органі праці та соціального захисту населення за місцем своєї реєстрації.

Тому в даному випадку відсутня підстава для надання батькові дитини відпустки для догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку.

25/09/10 15:16  lyktorОтправить письмо > __Олег__    25/09/10 11:47Дерево
по місцю роботи таку відпустку надати зобовязані як особі,що фактично доглядає за дитиною ...
з наступного дня закінчення періоду виплати допомоги по вагітності та пологах... для переконливості надайте довідку з сабезу що дружина як одержувач допомоги по догляду на обліку не перебуває... підстава заява, копія свідоцтва про народження...

25/09/10 11:47  __Олег__ > lyktor    24/09/10 16:49Дерево
Так, працюю..

24/09/10 16:49  lyktorОтправить письмо > __Олег__    24/09/10 16:35Дерево
працюєте?...

24/09/10 16:35  __Олег__   Дерево
Доброго дня, шановні учасники форуму! Допоможіть будь-ласка з таким питанням.
Нещодавно у мене народилася дитина, я хочу піти у декретну відпустку. Жінка у мене є підприємцем.
Скажіть будь-ласка чи дадуть мені таку відпустку, та чи будуть сплачувати допомогу по догляду за дитиною...
Дякую

Страницы:    Всего: 1

Реклама

bigmir)net TOP 100