RSS-экспорт
Связь с модератором
Популярные теги
директордоговордоговор арендыжилищное законодательствозаработная платаземельный участокземляискКЗОТконтролирующие органыкупля продажаналогообложениенаследствоОООответственностьправо собственностипроверкипрогулпроцессработниксокращениестроительствосудтрудовая книжкатрудовое правоувольнение


Трудовые правоотношения

Логин:    Пароль:      Регистрация | Восстановить пароль

цікаве питання про зняття сумісництва


Сообщение:

Ваше имя:    EMail: 
 

Страницы:    Всего: 1


Сортировать по времени сообщений  по возрастанию [по убыванию]
 
29/12/10 18:58  ОК АКА ОлюняОтправить письмо > babyhol    29/12/10 18:53Дерево
если Вы работаете сразу в 3-х местах, то 1 год за 3 Вам считать не будут

29/12/10 18:53  babyhol > ОК АКА Олюня    29/12/10 18:32Дерево
загальний.

29/12/10 18:32  ОК АКА ОлюняОтправить письмо > babyhol    29/12/10 18:21Дерево
какой стаж?

29/12/10 18:21  babyhol > lyktor    27/12/10 20:41Дерево
Скажіть,будь-ласка,чи йде стаж суміснику,що перебуває у декретній відпустці?Дякую..

28/12/10 02:07  ОК АКА ОлюняОтправить письмо > lyktor    27/12/10 20:41Дерево
робота за посадою за основним мiсцем зберiгаэться ж

27/12/10 21:41  babyhol > lyktor    27/12/10 20:41Дерево
Дякую вам за приділену увагу..

27/12/10 20:41  lyktorОтправить письмо > babyhol    27/12/10 20:22Дерево
це додаткова підстава для звільнення сумісників, але ж для Вас є гарантія встановлена ст.184 КЗпП яка перекриває будь-яку можливість звільнення з ініцативи роботодавця не залежно від перебування у відпуску чи на роботі... зараз хочуть звільнити(с) - як правило, це проявиться у спонукані до написання заяви...

27/12/10 20:22  babyhol > lyktor    27/12/10 16:15Дерево
І це все можливе навіть за умови декретної відпустки?

27/12/10 16:15  lyktorОтправить письмо > babyhol    27/12/10 16:06Дерево
конечно, однак звільнення з ініцативи роботодавця можливе лише у зв'язку з прийняттям на роботу іншого працівника, який не є сумісником, а також у зв'язку з обмеженнями на роботу за сумісництвом, передбаченими законодавством...

27/12/10 16:06  babyhol > lyktor    27/12/10 15:23Дерево
Дякую. тобто не має значення займаю я посаду по сумісництву чи на основній роботі?закон один для всіх?

27/12/10 15:23  lyktorОтправить письмо > babyhol    27/12/10 10:43Дерево

27/12/10 10:43  babyhol > ОК АКА Олюня    8/12/10 20:16Дерево
Проконсультуйте,будь-ласка. Я в декретній відпустці по догляду за дитиною до 3ох років.до декрету працювала крім основної роботи сумісником на 0,5 ставки.зараз хочуть звільнити як сумісника.чи мають право? Дякую.

8/12/10 20:16  ОК АКА ОлюняОтправить письмо > Сумно мені    8/12/10 10:28Дерево
в идеале ее должны были уволить еще тогда, когда приняли Вас. а так получилось, что Вы изначально просили Вас принять на 0,5 ставки. что просили, то и имеете

8/12/10 19:51  ОК АКА ОлюняОтправить письмо > Сумно мені    8/12/10 10:28Дерево
ну так Вы хотели работать на полставки, Вас так и приняли

8/12/10 12:45  Сумно мені > lyktor    7/12/10 08:19Дерево
?

8/12/10 10:28  Сумно мені > ОК АКА Олюня    7/12/10 23:32Дерево
ні, спочатку я вийшов на постійні свої 0.5 ставки
потім мені тимчасво дали ще цих декретних 0.5

7/12/10 23:32  ОК АКА ОлюняОтправить письмо > Сумно мені    7/12/10 22:17Дерево
Вы сразу выходили на постоянку и на 0,5 ставки?

7/12/10 22:21  ОК АКА ОлюняОтправить письмо > Сумно мені    7/12/10 22:17Дерево
завтра подумаю

7/12/10 22:17  Сумно мені > ОК АКА Олюня    7/12/10 21:52Дерево
бессрочному
Олюня невже є якісь шанси?

7/12/10 21:52  ОК АКА ОлюняОтправить письмо > Сумно мені    7/12/10 21:46Дерево
Ваши полставки по срочному тр договору или по бессрочному?

7/12/10 21:46  Сумно мені > ОК АКА Олюня    7/12/10 21:34Дерево
1 штатна одиниця лікаря терапевта
із якої мої 0.5 ставки постійне основне місце роботи та єдине місце роботи.
зараз я займаю ще додатково 0.5 ставки цієї ж посади тимчасово працівниці яка в декретній відпустці, яка займала ці 05 ставки як зовнійшній сумісник.


7/12/10 21:34  ОК АКА ОлюняОтправить письмо > Сумно мені    7/12/10 20:52Дерево
я говорю о тех 0,5 ставки, которые Вы с ней делите

7/12/10 20:52  Сумно мені > ОК АКА Олюня    7/12/10 20:38Дерево
ні, мої 0.5 ставки це моя основна робота.
вона так, ще і зовнішній сумісник на 0.5 ставки. За своїм основним місцем займає повноцінну повну ставку.

7/12/10 20:39  ОК АКА ОлюняОтправить письмо > Сумно мені    7/12/10 20:10Дерево
ЗУ Об отпусках
ч.3
Стаття 2. Право на відпустки
Право на відпустки забезпечується:
гарантованим наданням відпустки визначеної тривалості із
збереженням на її період місця роботи (посади), заробітної плати
(допомоги) у випадках, передбачених цим Законом;

7/12/10 20:38  ОК АКА ОлюняОтправить письмо > Сумно мені    7/12/10 20:10Дерево
и она, и Вы совместители по этой 0,5 ставки?

7/12/10 20:10  Сумно мені > animone    7/12/10 19:51Дерево
Я думаю, що це говорить про те, що навіть якщо мене прийняли на умовах строкового трудового договору, то з цією працівницею повинен розірватись трудовий договір після виходу її з декрету.

7/12/10 20:07  Сумно мені > animone    7/12/10 19:51Дерево
Нет. Этот пункт Порядка № 43 касается работника, который принят на работу на условиях совместительства. (c)
Не зрозуміло.
Адже я зараз прийнятий на 0.5 ставки, хоч і тимчасово на час "декретної" відпустки.
Звільнення з роботи за сумісництвом провадиться з підстав.... а також у разі прийняття працівника, який не є сумісником....

7/12/10 19:51  animone > Сумно мені    7/12/10 19:04Дерево
Нет. Этот пункт Порядка № 43 касается работника, который принят на работу на условиях совместительства.
И опять же заметьте: увольняется с работы на основаниях, предусмотренных законодательством, т.е. КЗоТ.
А согл. КЗоТ расторжение трудового договора может производится на основании ст.32,36,38,40,41 и т.д. Вообщем, читайте сами [Только зарегистрированные пользователи могут видеть ссылки. Нажмите здесь для регистрации]


7/12/10 19:04  Сумно мені > animone    7/12/10 09:01Дерево
8. Звільнення з роботи за сумісництвом провадиться з підстав, передбачених законодавством, а також у разі прийняття працівника, який не є сумісником, чи обмеження сумісництва у зв'язку з особливими умовами та режимом праці без виплати вихідної допомоги.
[Только зарегистрированные пользователи могут видеть ссылки. Нажмите здесь для регистрации]
Воно підходить? Якось допомогає в моєму випадку?

7/12/10 09:01  animone > Сумно мені    6/12/10 23:42Дерево
"...зняти з цієї дикретчиці цих 0.5 ставки коли вона вийде..."

А что значит "снять"? Такой работник в соотвествии с КЗоТ пользуется такими же правами и обязанностями, как и вы. С ней заключен трудовой договор на условиях совместительства, который можно только расторгнуть, опять же, в соответствии с требованиями КЗоТ.

7/12/10 08:19  lyktorОтправить письмо > Сумно мені    6/12/10 23:42Дерево
такій працівниці гарантується збереження робочого місця тому питання "зняття" до її повернення не може бути вирішено на Вашу користь...
Після виходу на роботу цілком можливо вирішити, адже судячи з викладеної ситуації Ви працівник,який не є сумісником... тільки лікарня має право, а не зобов'язана ...

7/12/10 01:19  ОК АКА ОлюняОтправить письмо > Сумно мені    6/12/10 23:42Дерево
честно, хочется помочь, но один из нас курит, не я;)
внятно и подробно излагайте суть проблемы по пунктам

6/12/10 23:42  Сумно мені   Дерево
Я лікар терапевт який займаю пів ставки лікаря терапевта. Та займаю ще пів ставки того ж лікаря терапевта, але тимчасово на час відпустки по догляду за дитиною працівника який займав 0.5 ставки лікаря терапевта. Працівник який у декретній відпустці займає цих 0.5 ставки як зовнішній сумісник, за своїм основним місцем роботи він займає повноцінну повну ставку. Ця працівниця скоро виходить з "декрету".

Чи існує такий закон, який, що я маю право а лікарня зобов'язана зняти з цієї дикретчиці цих 0.5 ставки коли вона вийде та віддати мені на постійній основі?
Дякую всім хто відгукнувся.

Страницы:    Всего: 1

Реклама

bigmir)net TOP 100