RSS-экспорт
Связь с модератором
Популярные теги
директордоговордоговор арендыжилищное законодательствозаработная платаземельный участокземляискКЗОТконтролирующие органыкупля продажаналогообложениенаследствоОООответственностьправо собственностипроверкипрогулпроцессработниксокращениестроительствосудтрудовая книжкатрудовое правоувольнение


Недвижимость

Земля и Недвижимость

Логин:    Пароль:      Регистрация | Восстановить пароль

Дом - мой, земля - чужая


Сообщение:

Ваше имя:    EMail: 
 

Страницы:    Всего: 1


Сортировать по времени сообщений  по возрастанию [по убыванию]
 
24/05/19 12:17  СергейДОтправить письмо > fna4    12/12/10 21:09Дерево
Добрый день. Какой способ защиты в такой ситуации?
В 1998 году лицо А купило (подписали договор) дом у лица Б.
Через неделю лицо Б получило решение совета о передаче земли под домом в собственность. Через 4 месяца - госакт на землю.
Через месяц после госакта, за лицом А зарегистрировано в БТИ право собственности на дом.
В 2013 лицо А умирает. Наследник (лицо В) подаёт заяву о вступлении в наследство.
В 2017 лицо Б продаёт землю под домом лицу Г. Лицо Г сносит дом.
В 2018 наследник (лицо В) получает свидетельство о праве на наследство - на дом, снесённый лицом Г после покупки участка.
В Реестре адрес дома и земельного участка идентичны. Отличие только в том, что по лицу В указано - номер дома №1, а по лицу Г - участок номер №1.

Возможно ли истребование земли по ст. 387 ЦК или признание права собственности по ст. 120 ЗК?

12/12/10 21:09  fna4Отправить письмо > подарочек    10/12/10 14:21Дерево
А от куда у Вас информация, что у него есть акт на землю?

11/12/10 01:12  Віктор МОтправить письмо > подарочек    10/12/10 14:21Дерево
10 років назад купив тут, щось не те.Це до набрання чинності чинного ЗК.Згідно Декрета КМУ № 15-92 від 26.12.1992 р. дія ст. 23 ЗК(561-12)- документи на право власності , була зупинена, щодо власників земельних ділянок вказаних в ч.1 цього Декрету. Земельна реформа здійснювалася лише на селі.Так приймалися рішення Радами, право приватної власності громадян на земельні ділянки, передані їм для цілей, передбачених статтею 1 цього Декрету, посвідчується відповідною Радою народних депутатів, про що робиться запис у земельно-кадастрових документах, з наступною видачою державного акту. Державні акти почали в містах виготовляти після набрання чинності ЗК 2002 р. Тому,що ЗК(561-12) передбачав Замовлення і виготовлення землевпорядної документації та видачу державного акту Радами для громадян безоплатно. Тому не зрозуміло, що означає залишився у власності. Якщо немає державного акту, а є лише рішення про передачу земельної ділянки, то міська рада виносить інше рішення - припиняє надане право власності на земельну ділянку у зв'язку з продажем нерухомості на ній.

10/12/10 17:17  Очень кандидат > rumumba    10/12/10 16:58Дерево
"З 01.01.2002 автоматичний перехід права власності на землю разом з будинком стосується лише землі під самим будинком"
Честно говоря такого там не было написано.... но по сути в данной ситуации без суда будет обойтись имхо непросто.

Ув автор, скажите, а кто отказался удостоверить договор по дому ? Т.к. этого старого госакта нет в базе и он особенно не "светится". Теоретически дом - отдельный объект в обороте и нужен кадастровый номер самого участка. А вот когда дойдет до конфликта с собственником - можно посудиться :)
ИМХО

10/12/10 16:58  rumumbaОтправить письмо > подарочек    10/12/10 14:21Дерево
Земельний кодекс України до 01.01.2002 року
Стаття 30. Перехід права на земельну ділянку при переході права на будівлю і споруду
При переході права власності на будівлю і споруду разом з цими об'єктами переходить у розмірах, передбачених статтею 67 цього Кодексу, і право власності або право користування земельною ділянкою без зміни її цільового призначення і, якщо інше не передбачено у договорі відчуження - будівлі та споруди. У разі зміни цільового призначення надання земельної ділянки у власність або користування здійснюється в порядку відведення.
При переході права власності громадян на жилий будинок і господарські будівлі та споруди до кількох власників, а також при переході права власності на частину будинку в разі неможливості поділу земельної ділянки між власниками без шкоди для її раціонального використання земельна ділянка переходить у спільне користування власників цих об'єктів.
...
Право власності або право користування земельною ділянкою у перелічених випадках посвідчується Радами народних депутатів відповідно до вимог статті 23 цього Кодексу.
З 01.01.2002 автоматичний перехід права власності на землю разом з будинком стосується лише землі під самим будинком.
Тому фактично право власності до вас перейшло з будинком по старому кодексу - якщо "Лет 10 назад купил " = до 01.01.2002 рік. Просто тепер це право треба через суд "оформити".

10/12/10 14:21  подарочек   Дерево
Лет 10 назад купил дом. Приусадебный участок остался в собственности бывшего хозяина(он его приватизировал до продажи дома). Маразм - не маразм, тогда такое творилось легко, про землю при продаже дома нотариус ничего не спрашивал, а мы не сообразили. Сейчас хочу подарить этот дом своему сыну и не могу!!!! Бывший хозяин крутит дули. Караул.

Страницы:    Всего: 1

Реклама

bigmir)net TOP 100