RSS-экспорт
Связь с модератором
Популярные теги
директордоговордоговор арендыжилищное законодательствозаработная платаземельный участокземляискКЗОТконтролирующие органыкупля продажаналогообложениенаследствоОООответственностьправо собственностипроверкипрогулпроцессработниксокращениестроительствосудтрудовая книжкатрудовое правоувольнение


Финансы

Финансы и Ценные Бумаги

Логин:    Пароль:      Регистрация | Восстановить пароль

Платіж за векселем


Сообщение:

Ваше имя:    EMail: 
 

Страницы:    Всего: 1


Сортировать по времени сообщений  по возрастанию [по убыванию]
 
6/10/00 13:37  Игорь > Саша    5/10/00 17:32Дерево
Стосовно дострокового платежу за податковим векселем- дуже цікава версія, з такою я ще не зустрічався. Але судіть самі: ви вже погодились, що на відносини, де приймає участь податковий вексель УВЗ не розповсюджується. А значить, правила ст.38 УВЗ, на яку Ви посилаєтесь, тут не можуть бути застосовані.
Разом з тим про достроковий платіж за податковим векселем сказано у п.11.5 Закону "Про ПДВ" "платник податку може за самостійним рішенням достроково погасити вексель шляхом перерахування коштів до бюджету або шляхом заліку суми експортного відшкодування відповідно до пункту 8.7 статті 8 цього Закону, при цьому зазначена сума коштів включається до складу податкового кредиту платника у тому податковому періоді, у якому відбулося таке погашення, та не включається до складу його податкових зобов'язань". Виходячи з цього Ви можете погасити векселя будь-який час до платежу за векселем (тобто, користуючись наведеним Вами прикладом: як 5-го, так і 6-го жовтня)

5/10/00 17:32  Саша > Игорь    5/10/00 17:13Дерево
Ігор ми напевно не розуміємо один одного. Я не маю нічого проти погашення векселя на 30 день. Навпаки, ми хочемо погасити вексель достроково. Але якщо вексель припадає на вихідний день і платіж по ньому переноситься на наступний робочий день, ми виграємо одинь день. Що є дуже важливо. Для наглядності приведу приклад. Сьогодні 5 жовтня.
Строк платежу по векселю припадає на 7 жовтня 2000р. (субота). Якщо платіж переноситься (згідно ст. 38 УВЗ)на наступний робочий день, т. на 9 жовтня, то наша фірма може достроково погасити вексель 6 жовтня. Якщо строк переноситься не на наступний робочий день, а на попередній (позиція деяких податківців), то оплатити вексель достроково ми можемо тільки 5 жовтня, т.щ. кінцевий платіж по векселю має бути зроблений 6 жовтня.
А економія в один день значить дуже багато.
З пов., Саша.

5/10/00 17:13  Игорь > Саша    5/10/00 16:28Дерево
Шановний Саша, дата складання векселя якраз і має значення, оскільки саме вона дає змогу визначити той факт, які норми податкового законодавства застосовувати. Якщо ви пам"ятаєте, законом від 02.03.00 №1523-ІІІ було внесено зміни до п.11.5 Закону "Про ПДВ" в частині порядку погашення векселів, виданих в оплату ПДВ при проведенні імпортних операцій, які набрали чинності через 45 днів після опублікування закону, тобто з 15 травня 2000 року.
Згідно із цими змінами "сума, зазначена у податковому векселі, включається до суми податкових зобов'язань платника податку у податковому періоді, на який припадає тридцятий календарний день з дня надання такого векселя органу митного контролю. При цьому податковий вексель вважається погашеним, а сума податку, визначеного у векселі, окремо до бюджету не сплачується та враховується у розрахунках податкових зобов'язань за результатами податкового періоду, в якому вексель погашено. Кабінет Міністрів України має право визначити більш довгі строки погашення податкового векселя для окремих видів діяльності, які мають сезонний характер або здійснюються з використанням довгострокових договорів".
Дійсно Порядком... дане питання не врегульоване, але воно врегульоване Законом, який є актом вищої юридичної сили. Таким чином, вексель вважається погашеним на тридцятий календарний день від дня подання такого векселя до органу митного контролю (як бачимо, строк платежу, вказаний у векселі, тепер практично перестав мати значення).


5/10/00 16:28  Саша > Игорь    5/10/00 16:08Дерево
Ігор! Реквізити листа я не знаю, по тій причині, що його не бачив.
Стосовно Вашого питання. Дата складання в даному випадку значення не має. Останній день проплати за векселем припадає на вихідний день. І для нас дуже важливо, щоб в даному випадку день проплати перенісся на наступний робочий день, а не на попередній. Пов'язано це з тим, що фірма хоче погасити вексель достроково.
Стосовно окремого порядку застосування податкових векселів з Вами повністю згоден. Але Постановою КМУ "Про порядок випуску, обігу та погашення векселів........" дане питання не врегулювано. І тому, на мою думку, потрібно застосовувати закон, який врегульовую подібні суспільні відносини, а саме УВЗ (ст.38).

5/10/00 16:08  Игорь > Игорь    5/10/00 13:14Дерево
До речі, чи не могли б Ви навести реквізити того листа, на який посилається інспектор ДПАУ.

5/10/00 13:14  Игорь > Саша    5/10/00 10:09Дерево
Насамперед треба чітко уяснити, що правовий режим так званих "податкових векселів" відрізняється від правового регулювання векселів, виданих відповідно до Женевської конвенції. Таким чином, щоб дати відповідь на Ваше питання додатково хотілося б узнати, яка дата складання цього векселя. Саме від цього залежить, які норми податкового законодавства треба застосовувати.

5/10/00 10:09  Саша   Дерево
Шановні колеги! Поділіться, досвідом з приводу такого питання. Згідно ст. 38 УВЗ вексель може бути пред'явлений до оплати в робочі дні. Якщо строк платежу за вакселем співпадає з неробочим днем, вексель має бути пред'явлений в один з двох наступних робочих днів. Нами видані ДПІ векселя на суми податкових зобов'язань (сплата ПДВ на імп.). Термін платежу припадає на вихідний день. Податковий інспектор трактує законодавство по своєму і вимагає проплати в попередній робочий день, посилаючись при цьому на лист ДПА.
Колеги,чи були і як виходили Ви с подібних ситуацій? Як Ваші ДПІ трактують подібні ситуації? Чи знаете Ви, нормативні документи, крім УВЗ, які регулюють дане питання.
Наперед вдячний за відповідь.
З пов., Саша.

Страницы:    Всего: 1

Реклама

bigmir)net TOP 100