RSS-экспорт
Связь с модератором
Популярные теги
директордоговордоговор арендыжилищное законодательствозаработная платаземельный участокземляискКЗОТконтролирующие органыкупля продажаналогообложениенаследствоОООответственностьправо собственностипроверкипрогулпроцессработниксокращениестроительствосудтрудовая книжкатрудовое правоувольнение


Бизнес-Форум

Логин:    Пароль:      Регистрация | Восстановить пароль

Дарственная на внучку


Сообщение:

Ваше имя:    EMail: 
 

Страницы:    Всего: 1


Сортировать по времени сообщений  по возрастанию [по убыванию]
 
11/07/19 16:13  Евгений ОсычнюкОтправить письмо > Helenmarko    11/07/19 13:22Дерево
А навіщо опікунство, якщо є тато? Його батьківських прав не позбавляли? Якщо ні - він має право представляти інтереси дитини так же, як і мати.

11/07/19 13:22  HelenmarkoОтправить письмо > Олег с ОДД    22/03/12 23:45Дерево
Доброго дня така ситуація.В мене є рідний брат в нього є дочка але вони з жінкою в розводі.Його колишня жінка дуже сильно п’є тому мама його жінки написала заповіт на дочку мого брата тобто на внучку.Ій 9 років(неповнолітня).В її бабці рак і лікуванню вже не піддається .Зрозуміло що буде.Питання як оформляти після її смерті документи на право власності??Так як маму цієї дитини переслідують соц служби.Маємо надію отримати опікунство над дитиною(опікун її тато).

22/03/12 23:45  Олег с ОДД > vectra    21/06/11 16:22Дерево
МІНІСТЕРСТВО ЮСТИЦІЇ УКРАЇНИ
Л И С Т16.01.2006 N К-37565-31

Міністерством юстиції розглянуто Ваше звернення і повідомляється таке.
Відповідно до частин другої та третьої статті 177 Сімейного кодексу України батьки малолітньої дитини не мають права без дозволу органів опіки та піклування вчиняти визначені цією статтею правочини (батьки неповнолітньої дитини давати згоду на вчинення правочинів) щодо майнових прав дитини.
Враховуючи це, будь-які дії, спрямовані на набуття, зміну або припинення прав та обов'язків малолітніх, мають здійснюватися батьками дитини з дозволу органів опіки та піклування.
Зазначена вимога стосується і випадків придбання майна на користь малолітньої дитини.
Виходячи з аналізу статті 242 Цивільного кодексу України, батьки є законними представниками дитини і не мають право на передачу цих повноважень іншим особам за виключенням випадків, встановлених законом.
Таким чином, нотаріус не приймає для посвідчення правочин, що укладається від імені малолітньої дитини представником його батьків (усиновлювачів) або одного з них.
Відповідно до частини третьої статті 244 Цивільного кодексу України довіреністю є письмовий документ, що видається однією особою іншій особі для представництва перед третіми особами.

30/06/11 16:23  ГалюсяОтправить письмо > Іван1    30/06/11 14:38Дерево
звісно, заповіт дешевше

30/06/11 14:38  Іван1 > Галюся    30/06/11 14:05Дерево
це все я знаю, в даному разі питання стоїть лише щодо фінансової сторони питання

30/06/11 14:05  ГалюсяОтправить письмо > Іван1    30/06/11 11:42Дерево
В будь-якому разі вирішувати Вам, оскільки договір та заповіт це абсолютно різні документи та тягнуть за собою різні правові наслідки. Заповіт - розпорядження на випадок смерті (пока особа, яка склала заповіт жива, майно знаходиться в її власності і тільки після смерті спадкоємці підуть до нотаріуса оформляти спадщину), заповіт можна змінити, скасувати або скласти новий (дійсним буде остнній заповіт). При укладенні договору дарування право власності дарувальник втрачае одразу, а обдарований набуває право власності.
Тому вирішуйте самі, які наслідки Ви хочете мати після укладення того чи іншого правочину.

30/06/11 11:42  Іван1 > Галюся    21/06/11 16:04Дерево
тобто виходить через заповіт дешевше (лише 2НМДГ за видачу свідоцтва про право на спадщину), так як не платиться 1% державного мита (при договорі дарування)?

21/06/11 16:38  ГалюсяОтправить письмо > vectra    21/06/11 16:22Дерево
А я согласна с Вами! только по-другому не будет, к сожалению! А органы опеки сами знают, на каком основании выдавать документ, это же далеко не первый случай!

21/06/11 16:22  vectra > Галюся    21/06/11 16:14Дерево
Верю Вам! Еще раз повторюсь, что не спорю. Интересно как на практике обратится в опеку? По постанове № 866 мы обращаемся за разрешением только на ОТЧУЖДЕНИЕ! какой порядок использовать в нашей ситуации?

Пы.сы. Не делайте мне больше ссылок на это ограничение, я его знаю и у нотариусов оно дублируется. И Еще раз повторюсь - ИМХО некорректно сформулированное ограничение.

21/06/11 16:14  ГалюсяОтправить письмо > vectra    21/06/11 16:09Дерево
в інструкції сказано "У разі укладення правочинів, які підлягають нотаріальному посвідченню....нотаріус перевіряє наявність дозволу органу опіки та піклування на укладення таких договорів" ВСЕ! Нотаріус буде вимагати дозвіл!

21/06/11 16:09  vectra > Галюся    21/06/11 15:59Дерево
Да, да, это я поспешно брякнул, что подписывать не надо, каюсь.. Я вообще-то тут не спорю, а спрашиваю чисто для интереса, т.к. моя логика не мириться с данной ситуацией..
Я к тому, что согласно Постанови КМ, КМ України, від 24.09.2008, № 866 есть порядок получения разрешения на ОТЧУЖДЕНИЕ майна дитини, иного вроде не узрел, мле лично только для самообразования. Как же быть? Логика показывает, что мы же ребенку дарим, безвозмездно, зачем нам чье-то благословение. Согласен с одним - коряво прописали "не мають права укладати договори, які підлягають нотаріальному посвідченню". Надо было канеша уточнить и вставить "договори ВІДЧУЖЕННЯ"..

21/06/11 16:07  Bless > vectra    21/06/11 15:42Дерево
40. У разі укладення правочинів, які підлягають нотаріальному посвідченню та (або) державній реєстрації, у тому числі договорів щодо поділу, обміну житлового будинку, квартири, а також іншого цінного майна за участю осіб, над якими встановлено опіку або піклування, нотаріус перевіряє наявність дозволу органу опіки та піклування на укладення таких договорів.

Правочини за малолітніх, які не досягли 14 років, а також від імені фізичних осіб, визнаних у судовому порядку недієздатними, вчиняють законні представники: батьки (усиновлювачі) або опікуни.

Батьки малолітньої дитини не мають права без дозволу органу опіки та піклування вчиняти такі правочини щодо її майнових прав: укладати договори, які підлягають нотаріальному посвідченню та (або) державній реєстрації, в тому числі договори щодо поділу або обміну житлового будинку, квартири; видавати письмові зобов'язання від імені дитини; відмовлятися від її майнових прав.

Інструкція про вчинення нотаріальних дій

21/06/11 16:04  ГалюсяОтправить письмо > Іван1    21/06/11 15:52Дерево
1% державне мито від суми оцінки БТІ

21/06/11 16:02  ГалюсяОтправить письмо > Іван1    21/06/11 15:52Дерево
Так, при даруванні квартири батьками дітям оплачується 1% державне мито та послуги нотаріусу, ставка оподаткування (особи першого ступеню споріднення)- 0%

21/06/11 15:59  ГалюсяОтправить письмо > vectra    21/06/11 15:29Дерево
При укладення договору дарування від імені малолітньої дитини договір підписують батькі, як законні представники.

21/06/11 15:52  Іван1 > Bless    20/06/11 23:22Дерево
питання не зовсім по темі, але все ж...якщо у батьків 2 дітей (обое повнолітні) і щоб подарувати квартиру одній дитині доведеться сплатитти лише гонорар нотаріусу (доречі скільки?) і все, більше нічого?

21/06/11 15:42  vectra > Bless    21/06/11 15:37Дерево
66. Служба у справах дітей за місцем знаходження майна надає консультації громадянам з питань підготовки необхідних документів щодо відчуження майна дитини. Для ВІДЧУЖЕННЯ майна дитини батьки, опікуни або піклувальники подають зазначеній службі такі документи:
заяву кожного з батьків (опікунів, піклувальників);
копію паспорта, довідку про присвоєння ідентифікаційного номера;
документ, що підтверджує право власності (користування) дитини на відчужуване майно;
витяг з реєстру прав власності на нерухоме майно, виданий відповідно до законодавства;
копію свідоцтва про народження дитини;
довідку з місця проживання, про склад сім'ї та реєстрацію або витяг з домової книги;
копію рішення про встановлення опіки над дитиною (для опікунів, піклувальників);
копію рішення про встановлення опіки над майном дитини (для опікунів, піклувальників);
копію свідоцтва про укладення або розірвання шлюбу між батьками дитини (у разі наявності).
(Постанова КМ, КМ України, від 24.09.2008, № 866 "Питання діяльності органів опіки та піклування, пов'язаної із захистом прав дитини")

21/06/11 15:38  Bless > Галюся    21/06/11 15:01Дерево
Ви праві, дійсно 5%

21/06/11 15:37  Bless > vectra    21/06/11 15:29Дерево
Ага, 5-ти річна внучка, сама поставить підпис в договорі :)

21/06/11 15:29  vectra > Bless    21/06/11 12:55Дерево
Не понял, а что дед это "батьки або особи, які їх замінюють"?
Не убедили.. Тут подпись батьків вообще не требуется при дарении!!

21/06/11 15:01  ГалюсяОтправить письмо > TanjaSimonova    20/06/11 18:50Дерево
Для дарування нерухомого майна онукі дозвіл органів опіки та піклування є обов'язковим, оподаткування 5% (ст.174 ПКУ)

21/06/11 12:55  Bless > vectra    21/06/11 09:10Дерево
ч. 3 ст. 17 ЗУ "Про охорону дитинства" батьки або особи, які їх замінюють, не мають права без дозволу органів опіки і піклування, наданого відповідно до закону, укладати договори, які підлягають нотаріальному посвідченню та/або державній реєстрації, відмовлятися від належних дитині майнових прав, здійснювати поділ, обмін, відчуження житла, зобов'язуватися від імені дитини порукою, видавати письмові зобов'язання.

21/06/11 09:10  vectra > Bless    20/06/11 23:22Дерево
Невже потрібен дозвіл опіки та піклування при даруванні внучці? Здається, що це при зворотніх ситуаціях відчуження майна що є у власності самої внучці!
В інщому згоден

20/06/11 23:22  Bless > TanjaSimonova    20/06/11 19:34Дерево
Вибір за дідом, якщо захоче, то може подарувати 1\2 Вам і 1\2 внучці (або будь-який інший варіант), це залежить тільки від нього. Якщо квартиру (частину квартири) буде дарувати внучці, буде потрібний дозвіл органу опіки і піклування.
Оподаткування: якщо дарує Вам - 0%, якщо внучці 15% (17%) від вартості прописаної в договорі. Приблизно так...

20/06/11 19:34  TanjaSimonova > ОК АКА Олюня    20/06/11 19:19Дерево
на деда

20/06/11 19:19  ОК АКА ОлюняОтправить письмо > TanjaSimonova    20/06/11 18:50Дерево
прописан не считается;)
на кого квартира приватизирована, если вообще приватизирована?

20/06/11 18:50  TanjaSimonova   Дерево
дед хочет подарить квартиру внучке. Прописан один. С женой разведен уже 10 лет. Но хочет переписаиь только на внучку, которой 5 лет. Может ли все-таки он прописать на меня и доч 50% на 50%, или если таки хочет на внучку 100%-то какие последствия и нужно ли разрешения опекунской рады?

Страницы:    Всего: 1

Реклама

bigmir)net TOP 100