RSS-экспорт
Связь с модератором
Популярные теги
директордоговордоговор арендыжилищное законодательствозаработная платаземельный участокземляискКЗОТконтролирующие органыкупля продажаналогообложениенаследствоОООответственностьправо собственностипроверкипрогулпроцессработниксокращениестроительствосудтрудовая книжкатрудовое правоувольнение


Бухгалтерские посиделки

Логин:    Пароль:      Регистрация | Восстановить пароль

Штраф в розмірі 30% до платника єдиного податку не застосовується !


Сообщение:

Ваше имя:    EMail: 
 

Страницы:    Всего: 1


Сортировать по времени сообщений  по возрастанию [по убыванию]
 
6/11/00 17:59  Степан   Дерево
Питання. Підприємством у 1999 році не враховано у валових доходах прострочену кредиторську заборгованість (підприємство спрацювало у 1999 році прибутково). З 01.01.2000 року підприємство перейшло на спрощену систему. Як уникнути фінансових санкцій по податку на прибуток ?

ВІДПОВІДЬ:
Чи платити занижений податок на прибуток ?
Статтею 3 Закону України ¬Про систему оподаткуванняј від 25.06.91 р. »1251-XII, із змінами і доповненнями (далі – Закон »1251) встановлено принцип обов’язковості:
ов'язковість - впровадження норм щодо сплати податків і зборів (обов'язкових платежів), визначених на підставі достовірних даних про об'єкти оподаткування за звітний період, та встановлення відповідальності платників податків за порушення податкового законодавства;
Крім цього, в пункті 3 статті 9 Закону »1251 зазначено: ¬обов'язок юридичної особи щодо сплати податків і зборів (обов'язкових платежів) припиняється із сплатою податку, збору (обов'язкового платежу) або його скасуванням або списанням податкової заборгованості ...ј.
Враховуючи вищенаведені вимоги про обов’язковість визначення достовірних даних про об’єкти оподаткування за звітний період та обов’язок юридичної особи щодо сплати податків і зборів робимо висновок, що занижені суми податків і зборів (обов’язкових платежів) повинні бути уточнені та сплачені.
Занижену суму податку слід уточнити та сплатити за старими правилами, тобто оподатковувати податком на прибуток.

Чи застосовуються фінансові санкції та пеня ?
Фінансова відповідальність платника податку у разі приховання або заниження сум податку на прибуток встановлена ст.20 Закону України від 28 грудня 1994 року N 334/94-ВР “Про оподаткування прибутку підприємств” (надалі Закон » 334/94) у розмірі 30 відсотків від суми донарахованого податку (недоїмки) та пені, обчисленої виходячи з 120 відсотків облікової ставки Національного банку України, що діяла на момент сплати, нараховану на повну суму недоїмки (без урахування штрафів) за весь її строк.
Як бачимо п.20.4 втановлює застосування фінансової відповідальності лише для платників податку на прибуток. .
Пунктом 6 Указу Президента України від 3 липня 1998 року N 727/98 “Про спрощену систему оподаткування, обліку та звітності суб'єктів малого підприємництва” передбачено, що суб'єкт малого підприємництва, який сплачує єдиний податок, не є платником податку на прибуток підприємств.
Відповідно до частини 2 статті 11 Закону » 1251 фінансові санкції за наслідками документальних перевірок та ревізій, які здійснюються органами державної податкової служби України та іншими уповноваженими державними органами, застосовуються у розмірах, передбачених законодавчими актами, чинними на день завершення таких перевірок або ревізій.”
Прочитавши статтю можна зробити наступні висновки:
“Фінансові санкції за наслідками документальних перевірок та ревізій, які здійснюються органами державної податкової служби України та іншими уповноваженими державними органами, застосовуються:
- у розмірах (тобто стаття використовується на перший погляд тільки до розмірів фінансових санкцій), передбачених законодавчими актами (фінансові санкції мають бути встановлені тільки законами), чинними на день завершення таких перевірок або ревізій (закон повинен бути чинним на день завершення перевірки).
В нашому випадку нібито все зрозуміло – розмір штрафу становить 30%, це встановлено Законом » 334/94-ВР, який на момент перевірки є чинним (тобто не відмінений і не призупинений в дії).
Проте стаття 11 Закону »334/94-ВР має ширший зміст ніж видається на перший погляд.
Розміри фінансових санкцій визначаються в самому порядку їх застосування. А отже є його складовою частиною і тому коли мова йде про розмір санкцій слід розуміти і порядок їх застосування.
Чинність закону передбачає використання його останньої редакції на момент перевірки.
Щодо пені то вона обчислюється виходячи з 120 відсотків облікової ставки Національного банку України, що діяла на момент сплати, нараховану на повну суму недоїмки (без урахування штрафів) за весь її строк, тобто застосування прив’язується до терміну сплати недоїмки, а на цей момент підприємство не підпадає під вимоги ст.20 Закону України » 334.94-ВР.
Застосування фінансових санкцій до підприємства проводиться в порядку визначеному законом на момент перевірки, а не вчинення порушення.
Тобто фінансова санкція за заниження податку на прибуток, у вигляді штрафу в розмірі 30% суми заниженого податку та пеня виходячи з 120 відсотків облікової ставки НБУ, до платника єдиного податку не застосовуються, тому що він не підпадає під вимоги ст.20 Закону » 334/94-ВР на момент перевірки.

Вихід з ситуації, що склалася
Для платників, які не побоюються доводити свою правоту навіть в суді:
Заплатити занижений податок та повідомити про суму самостійно виявленого заниженого податку податкову інспекцію, щоб виконати свій конституційний обов’язок та уникнути кримінальної відповідальності передбаченої ст148-2 Кримінального кодексу України... .
Для платників, які бажають себе перестрахувати:
Заплатити занижений податок та пеню до бюджету, щоб виконати свій конституційний обов’язок та повідомити про суму самостійно виявленого заниженого податку податкову інспекцію.
Відповіді на питання ви можете отримати за адресою: http://www.gc.lviv.ua/phorum/
Дякую за увагу!
Прошу повідомити чи є наведена інформація корисною !

Страницы:    Всего: 1

Реклама

bigmir)net TOP 100