RSS-экспорт
Связь с модератором
Популярные теги
директордоговордоговор арендыжилищное законодательствозаработная платаземельный участокземляискКЗОТконтролирующие органыкупля продажаналогообложениенаследствоОООответственностьправо собственностипроверкипрогулпроцессработниксокращениестроительствосудтрудовая книжкатрудовое правоувольнение

Судебный сбор

Логин:    Пароль:      Регистрация | Восстановить пароль

Разъяснение Гос.суд.администрации о судебном сборе

Ваше имя:    EMail: 

Страницы:    Всего: 1

Сортировать по времени сообщений  по возрастанию [по убыванию]

29/08/13 13:41  CharomОтправить письмо > Oleg Ermolaev    29/08/13 09:29Дерево
Вам зможуть підказати, якщо ви вкажете, в якому суді розглядалася справа; яка була ціна позову; яку суму оспорює відповідач.

29/08/13 09:29  Oleg Ermolaev > Charom    28/08/13 23:03Дерево
Доброго дня.
Може ви мені порадите?
При поданні позову я спатив 3441 грн. судового збору. Судом задоволено 2 вимоги - з відповідача стягнено 2294 грн. Відповідач звернувся до апеляційного суду сплативши 1147 грн. Відповідач міська рада.
Суд розглянув апеляційну скаргу.
Чи правильно сплатив відповідач судовий збір, адже за законом виходить що ні? Може я чогось не знаю в цьому питанні - я лише голова громадської організації і не маю юридичного фаху.
Дякую за відповідь.

28/08/13 23:03  CharomОтправить письмо > овчарка-2    28/08/13 21:17Дерево
Так, при сплаті готівкою напис "Зараховано в
дохід бюджету" на квитанції не вимагався і раніше (коли це ще було держ.мито, а не суд. збір).
Питання виникло щодо ситуації з безготівковим перерахуванням (оформлення платіжного доручення).

28/08/13 21:17  овчарка-2Отправить письмо > Charom    28/08/13 13:22Дерево
я плачу через сберкассу, вопрсов пока не было.

28/08/13 16:55  CharomОтправить письмо > skala    28/08/13 15:44Дерево
Інструкція про безготівкові розрахунки в Україні в національній валюті затверджена постановою Правління Національного банку України від 21 січня 2004 р. N 22.
Додаток 2 до інструкції - форма платіжного доручення.
Додаток 8 - вказівки щодо заповнення реквізитів розрахункових документів. Зокрема, зазначається дата надходження і дата виконання, які засвідчуються підписом відповідального виконавця та відбитком штампа банку.
Відповідальний виконавець - не обов'язково керівник чи голов. бухгалтер. Та і про відмітку "зараховано в дохід бюджету" в Інструкції НБУ, звичайно, не йдеться.

Тому питання залишається в силі - чи судді повертали комусь останнім часом позов у разі відсутності вищезгаданої відмітки на платіжному дорученні?

28/08/13 15:44  skalaОтправить письмо > Charom    28/08/13 13:22Дерево
есть еще инструкци НБУ, которой руководствовались банки. Надо глянуть там...

28/08/13 14:52  Oleg Ermolaev > овчарка-2    28/08/13 00:13Дерево
При поданні позову я спатив 3441 грн. судового збору. Судом задоволено 2 вимоги - з відповідача стягнено 2294 грн. Відповідач звернувся до апеляційного суду сплативши 1147 грн. Відповідач міська рада.
Суд розглянув апеляційну скаргу.
Чи правильно сплатив відповідач судовий збір, адже за законом виходить що ні? Може я чогось не знаю в цьому питанні - я лише голова громадської організації і не маю юридичного фаху.
Дякую.

28/08/13 13:22  CharomОтправить письмо > овчарка-2    28/08/13 00:13Дерево
Дякую за відповідь.

Інструкція з діловодства в господарських судах це питання не регулює.

Лист Вищого спец. суду з розгляду цив. і крим. справ був виданий 27.09.2012 і містить посилання на стару Інструкцію про порядок обчислення і справляння держмита, яка втратила чинність через 10 днів, 08.10.2012.

У п.2.20 постанови Пленуму ВГСУ № 7 від 21.02.2013 "Про деякі питання практики застосування розділу VI Господарського процесуального кодексу України" вказано:
"Чинним законодавством не встановлено якихось спеціальних вимог щодо оформлення платіжних документів, за якими перераховуються суми судового збору. Отже, таке перерахування здійснюється за загальними правилами згідно з вимогами Закону України "Про платіжні системи та переказ коштів в Україні" і відповідних нормативно-правових актів Національного банку України."
З цього можна зробити висновок, що відмітка про зарахування до бюджету вже не потрібна, та і підписи керівника і голов. бухгалтера не обов'язкові.

Але враховуючи, скажімо так, деяку інерційність у мисленні частини людей, у т.ч. суддів, питання залишається: чи продовжують судді вимагати вищевказану відмітку?

28/08/13 00:13  овчарка-2Отправить письмо > Charom    27/08/13 21:56Дерево

27/08/13 21:56  CharomОтправить письмо > Coopers    15/06/12 18:50Дерево
Є питання по цій трохи застарілій темі.

З жовтня 2012 року, коли втратила чинність стара інструкція про сплату держмита, начебто суди не мають підстав вимагати напис про "зарахування в дохід бюджету" на плат. дорученнях про сплату судового збору.

Колеги, хто подавав позови в останні місяці, поділіться досвідом: чи подавали платіжні доручення без відміток банку, і як на це реагували суди?

15/06/12 18:50  Coopers > Доктор    15/06/12 12:22Дерево
Алексей, мне предоставляется право выбора между способами оплаты. Я не обязан делать то, что не обязан.

Разве это выход пользоваться только одним способом - оплатить в кассе? 50 000 грн. в кассу понесете? Сомневаюсь... А как на счет комиссии банка, зачем переплачивать (прикиньте комиссию с 50 000)? А почему я должен просить и ждать пока поставят штампик и распишутся 2 первых должностных лица? При этом одного из них не будет на месте (обычно так бывает).

Если Вы докажите, что налом платить лучше - мое уважение!

И знаете, если следовать Вашей логике, то зачем Вы пишите кандидатскую. Наверняка те проблемы, которые рассматриваются в работе можно обойти Вашим же замечательным способом: делать так как хотят органы власти и не будет проблем. Соответственно кандидатская и не нужна, проблему же решили. И вообще зачем писать работу о "глобальных вопросах" "или решать проблему там, где ее нет"? Сколько кандидатских не видел - ничего, живем без них и справляемся, решаем же проблемы :)

15/06/12 12:22  ДокторОтправить письмо > Coopers    13/06/12 12:18Дерево
Повторю вопрос: В чем, собственно, проблема? Заплатите сбор налом и спите спокойно. Вообще не пойму, зачем засорять форум подобными "глобальными вопросами" или решать проблему там, где ее нет?

14/06/12 15:26  Coopers > Rossi    14/06/12 15:13Дерево
Два слова одно животного.

Ну если Вы считаете что суд.сбор это гос.пошлина и два слова означают одно и тоже, то конечно все вопросы снимаются... Я думал, что это разные вещи, а порядок уплаты/возврата гос.пошлины не применяется к суд.сбору и наоборот.

Платниками державного мита на території України є фізичні та юридичні особи за вчинення в їхніх інтересах дій та видачу документів, що мають юридичне значення, уповноваженими на те органами.

Судовий збір - збір, що справляється на всій території України за подання заяв, скарг до суду, а також за видачу судами документів і включається до складу судових витрат.

14/06/12 15:13  Rossi > Coopers    14/06/12 14:59Дерево
"акт посвященный одним правоотношениям к абсолютно другим"

чем бегемот отличается от гиппопотама?

14/06/12 14:59  Coopers > Rossi    14/06/12 14:29Дерево
А что в административном праве можно применять аналогию??? Не соглашусь. Как можно применять нормативный акт посвященный одним правоотношениям к абсолютно другим...

Это же правовая анархия. Так может НКУ применять к суд.сбору? А почему именно гос.пошлину. Суд.сбор такой же обязательный платеж как и налог/сбор. По аналогии все применим...

А в гражданских правоотношениях аналогия применяются в силу указания на это в ГК.

Или вы согласны с тем, что с Вас будут требовать то, что вы не обязаны делать применяя аналогию? Например перечень необходимых документов расширить...

14/06/12 14:29  Rossi > Coopers    13/06/12 18:13Дерево
это называется аналогия

14/06/12 13:26  Coopers > Coopers    13/06/12 18:13Дерево
Может есть мысли? Очень интересно услышать.

13/06/12 18:13  Coopers > Ромка    13/06/12 12:51Дерево
Спасибо, данное письмо видел. Но я сразу с ним не согласился так как сфера применения Инструкции распространяется на порядок уплаты гос.пошлины (что в ней прямо пишется), а каким боком эта инструкция относится к ЗУ о суд.сборе и к порядку его уплаты просто не понимаю.

Не понятно почему согласно Письма ВХСУ должна применяться Инструкция из который Законом было исключено всё, что касается уплаты гос.пошлины в судах.

Может кто объяснит?

13/06/12 12:51  РомкаОтправить письмо > Coopers    13/06/12 12:10Дерево
ВИЩИЙ ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД УКРАЇНИ
ІНФОРМАЦІЙНИЙ ЛИСТ
21.11.2011 N 01-06/1625/2011
Господарські суди України
Про деякі питання практики застосування Закону України "Про судовий збір"
{ В доповнення до Листа додатково див. Лист Вищого господарського суду N 01-06/97/2012 ( v2012600-12 ) від 25.01.2012 }
У зв'язку з виникненням у судовій практиці питань, пов'язаних із застосуванням Закону України "Про судовий збір" ( 3674-17 ) (далі - Закон), та на доповнення до інформаційного листа Вищого господарського суду України від 25.08.2011 N 01-06/1175/2011 ( v2011600-11 ) "Про Закон України "Про судовий збір" Вищий господарський суд України вважає за необхідне звернути увагу на таке.
-----------------
3. На даний час зберігає чинність Інструкція про порядок обчислення та справляння державного мита, затверджена наказом Головної державної податкової інспекції України від 22.04.93 N 15 ( z0050-93 ). У вирішенні питань, пов'язаних зі сплатою та поверненням сум судового збору при розгляді справ господарськими судами, останніми мають враховуватися відповідні положення названої Інструкції в частині, що не суперечить Закону ( 3674-17 ).

13/06/12 12:18  Coopers > Доктор    13/06/12 11:02Дерево
Хотите проблему на практике? В суд можно принести платежку с и без "Зараховано в дохід бюджету...". Раньше, когда платилась пошлина, суд мог отказать. А сейчас сбор.

Конечно можно всегда ставить такую надпись, но извините, это неправильно, если нет такой обязанности и глупо делать то, что не обязан делать лижбы угождать всем просящим.

13/06/12 12:10  Coopers > Доктор    13/06/12 11:02Дерево
Проблема такая (касательно суд.сбора, а не гос.пошлины):
- должен ли я предъявлять только квитанцию или платежку и где такое ограничение???
- почему на платежке должно быть "Зараховано в дохід бюджету ___ грн. (дата)" и где такое требование???

Но я интересуюсь где такие требования/ограничения для судебного сбора, а не гос. пошлины!!!

13/06/12 11:19  jainОтправить письмо > Доктор    13/06/12 11:02Дерево

13/06/12 11:02  ДокторОтправить письмо > Coopers    13/06/12 09:48Дерево
А в чем, собственно, проблема?

13/06/12 09:48  Coopers   Дерево
ІНФОРМАЦІЙНИЙ ЛИСТ ДЕРЖАВНОЇ СУДОВОЇ АДМІНІСТРАЦІЇ УКРАЇНИ від 10.11.2011 р. № 12-6621/11

Почему указанное письмо разъясняет вопросы суд.сбора, а обосновывает положениями относительно гос.пошлины???

Посмотрите на примеры ниже.

"Документом про сплату судового збору є квитанція установи банку або відділення зв'язку, які прийняли платіж або платіжне доручення, підписане уповноваженою посадовою особою банку і скріплене печаткою установи банку з відміткою про дату виконання платіжного доручення".

Это что только два документа??? И где такое ограничение?

"При сплаті судового збору готівкою до документа, щодо якого вчиняється відповідна дія, додається оригінал квитанції кредитної установи, яка прийняла платіж, а при перерахуванні судового збору з рахунка платника - останній примірник платіжного доручення з написом (поміткою) кредитної установи такого змісту: "Зараховано в дохід бюджету ___ грн. (дата)". Цей напис скріплюється першим і другим підписами посадових осіб, відбитком печатки кредитної установи з відміткою дати виконання платіжного доручення".

Я не понял почему они процитировали пункт 14 Наказу Головної державної податкової інспекції України "Про затвердження Інструкції про порядок обчислення та справляння державного мита" (22 квітня 1993 року № 15), если в самой Инструкции пишется:

"Інструкцію видано на підставі Декрету Кабінету Міністрів України від 21 січня 1993 р. N 7-93 "Про державне мито".

К примеру, такие требования часто встречаются на сайте суд.власти:
[Только зарегистрированные пользователи могут видеть ссылки. Нажмите здесь для регистрации]
[Только зарегистрированные пользователи могут видеть ссылки. Нажмите здесь для регистрации]

Страницы:    Всего: 1

Реклама

bigmir)net TOP 100