RSS-экспорт
Связь с модератором
Популярные теги
директордоговордоговор арендыжилищное законодательствозаработная платаземельный участокземляискКЗОТконтролирующие органыкупля продажаналогообложениенаследствоОООответственностьправо собственностипроверкипрогулпроцессработниксокращениестроительствосудтрудовая книжкатрудовое правоувольнение


Налоговый кодекс Украины

Логин:    Пароль:      Регистрация | Восстановить пароль

Экспорт-импорт объектов интеллектуальной собственности, - что с НДС?


Сообщение:

Ваше имя:    EMail: 
 

Страницы:    Всего: 1


Сортировать по времени сообщений  по возрастанию [по убыванию]
 
21/08/12 20:07  BizzОтправить письмо > Звонкая_монетка    21/08/12 18:30Дерево
Це ви закон про валютні розрахунки обчиталися? )) З митної території нічого нікуди не уходить. Охорона прав інтелектуальної власності носить територіальний характер, тому прав звідси вивезти не можливо, як і ввезти, проте на облік їх можна поставити де завгодно, хоч у космосі


ДЕРЖАВНА МИТНА СЛУЖБА УКРАЇНИ

ЛИСТ

від 27.07.2001 р. N 3/24-3743-ЕП

Начальникам регіональних митниць
Начальникам митниць


Про контроль за переміщенням товарів, робіт, послуг

У зв'язку з численними запитами митниць та суб'єктів зовнішньоекономічної діяльності стосовно порядку переміщення через митний кордон України проектно-конструкторської та іншої документації, а також комп'ютерних програмних продуктів, баз даних та інших інтелектуальних продуктів повідомляємо наступне.

Відповідно до методичних рекомендацій ООН "Статистика міжнародної торгівлі товарами: концепції та визначення" (СММТ, версія 2, 1998 рік), які підготовлені Статистичним відділом ООН, МВФ, СОТ та затверджені Статистичною комісією ООН на 29-й сесії 1997 року, дискети та лазерні диски CD ROM із записаними на них програмами та/або даними, розробленими на замовлення; аудіо- та відеоплівки з оригінальними записами; індивідуально виконані креслення (техніко-економічні обґрунтування, проектно-конструкторські та дизайнерські розробки) тощо розглядаються як виконання робіт чи послуг.

Оскільки суть процедури декларування товарів митним органам полягає в можливості здійснення контролю за відповідністю внесених до декларацій відомостей про товари шляхом фізичного огляду та оцінки цих товарів, митні органи не здійснюють митний контроль за експортом та імпортом зазначених вище робіт та послуг, не проводять їх митне оформлення (ВМД не оформлюється). Такі роботи і послуги не являються об'єктом обліку митної статистики і не підлягають включенню в статистику міжнародної торгівлі товарами.

Зазначений підхід повністю відповідає принципам стягнення податків при імпорті та експорті товарів (робіт, послуг), який прийнято Угодою про принципи справляння непрямих податків під час експорту та імпорту товарів (робіт, послуг) між державами - учасницями Співдружності Незалежних Держав (Закон України від 20.04.2000 N 1690-III).

Згідно з зазначеною Угодою до послуг, які при імпорті/експорті не декларуються митним органам, а, як правило, передаються замовнику за актом виконаних робіт (послуг), відносяться: переуступлення патентів, ліцензій, торгових марок, авторських чи аналогічних прав; консультативні, юридичні, інжинірингові (передпроектні та проектні послуги, бізнес-плани, техніко-економічні обґрунтування, проектно-конструкторські розробки), рекламні та послуги по обробці інформації.

При цьому справляння непрямих податків під час експорту та імпорту таких робіт і послуг здійснюється податковими органами.

Поряд з цим звертаємо увагу, що запаковані дискети та лазерні диски CD ROM з записаними на них комп'ютерними програмами чи даними, які розроблені для загального використання чи у комерційних цілях (не на замовлення) до яких, як правило, додається інструкція по використанню, аудіо- та відеопродукція, записана для загального і комерційного використання, збірники типових проектів і креслень відносяться до товарів.

При митному оформленні таких товарів, що містять об'єкти інтелектуальної власності, подається вантажна митна декларація, а визначення їх митної вартості здійснюється у відповідності до ст. 16 Закону України "Про Єдиний митний тариф".

Лист Держмитслужби від 31.03.99 N 14/1-954-ЕП стосується саме таких товарів і не відноситься до імпорту/експорту робіт чи послуг.В. о. Голови Служби
О. Шейко
ДЕРЖАВНА МИТНА СЛУЖБА УКРАЇНИ

ЛИСТ

від 23.11.99 р. N 10/1-3690-ЕП

Начальнику Київської регіональної митниці
Симонову О. І.

На Ваш запит від 08.10.99 N 1-22/1257 щодо переміщення через митний кордон України програмних продуктів каналами Інтернету повідомляємо наступне.

Обов'язковому декларуванню митному органу та митному оформленню відповідно до Митного кодексу України підлягають товари та інші предмети, що переміщуються (ввозяться, вивозяться) через митний кордон України, незалежно від визначення терміну "товари", наведеного у статті 15 Митного кодексу України відповідно до Закону України від 16.04.91 N 959-XII "Про зовнішньоекономічну діяльність".

Відповідно до статті 16 Закону України від 05.02.92 N 2097-XII "Про Єдиний митний тариф" при визначені митної вартості товарів та інших предметів, що підлягають митному обкладенню, до неї включаються також і фактичні витрати, які чітко визначені у цій статті та належать до даних товарів та інших предметів. Роботи, послуги та об'єкти інтелектуальної власності, які виконуються або розповсюджуються з використанням товарів та інших предметів і не належать до них, митному оформленню не підлягають. На сьогодні відсутні чіткі законодавчі механізми визначення вартості послуг та об'єктів інтелектуальної власності.

Таким чином, законодавством України не передбачено декларування митним органам робіт, послуг та об'єктів інтелектуальної власності.

Враховуючи вищевикладене, інформуємо, що програмні продукти, які передаються каналами Інтернету, митному оформленню не підлягають.

Питання щодо контролю за наданням послуг знаходиться у компетенції Державної податкової адміністрації.

Заступник Голови Служби
І. Соболь

Але я мав на увази, що при визначенні місце надання послуг виокристовується слово "надання" прав інтелектулаьної власності, замість "передання", що дає мені підстави думати, що можливо при покупці прав від нерезидента місце поставк також знаходиться за межами митного кодону України

21/08/12 18:30  Звонкая_монеткаОтправить письмо > Bizz    21/08/12 18:19Дерево
абсолютно. Т.к считаю что лицензионные догора и будут "в1дчуженням" права, т.е права "уйдут" с мытной територии украины нерезу

21/08/12 18:19  BizzОтправить письмо > Звонкая_монетка    20/08/12 16:22Дерево
Тобто вас гра слів "надання" та "передання" не непокоїть при купівлі у нерезидента?

20/08/12 16:22  Звонкая_монеткаОтправить письмо > Bizz    20/08/12 16:13Дерево
186.3. Місцем постачання зазначених у цьому пункті послуг вважається місце, в якому отримувач послуг зареєстрований як суб'єкт господарювання"
т.е если вы продаете нерезу, то согласно 185.1 такая операция не есть об'єктом оподаткування

а вот с покупкой думаю что будет НДС


20/08/12 16:13  BizzОтправить письмо > Звонкая_монетка    20/08/12 15:07Дерево
А що ви думаєет про місце поставки?

20/08/12 16:13  BizzОтправить письмо > ОК АКА Олюня    20/08/12 16:04Дерево
Я думаю спеціалізацію залишити можна, однак треба зробити одну загальну директорію, лише в якій можна буде створювати нові теми, тримати там тему тижні два-три, допоки існує реальна вірогідність, що її побачить якомога більше відівідувачів, а після закінчення зазанченого строку - переміщувати до підрозділів за спеціалізацією. Кому потім буде цікаво, самі знайдуть.

20/08/12 16:04  ОК АКА ОлюняОтправить письмо > Bizz    20/08/12 15:18Дерево
ну так заглядывайте чаще.
специализация форумов не может предусматривать только Ваше нежелание куда-то заглядывать.
я уже предлагала кому-то обратиться с просьбой к администрации форумов - похерить эту специализацию и вернуться к первородному виду форумов, когда были только БФ и Бухпосиделки. свалим все в одну кучу, и будет всем щасте

20/08/12 15:18  BizzОтправить письмо > Звонкая_монетка    20/08/12 15:07Дерево
Оце я теж страждаю, [Только зарегистрированные пользователи могут видеть ссылки. Нажмите здесь для регистрации] а мою тему випхали з Бізнес форуму :-( туди, куди я сам рідко заглядаю

20/08/12 15:07  Звонкая_монеткаОтправить письмо   Дерево
Юр.лицо - рез.Украины покупает права у нерезидентов, а также перепродает в последствии права нерезидентам. Как облагаются данные операции (особенно интересует в разрезе НДС)?

Страницы:    Всего: 1

Реклама

bigmir)net TOP 100