RSS-экспорт
Связь с модератором
Популярные теги
директордоговордоговор арендыжилищное законодательствозаработная платаземельный участокземляискКЗОТконтролирующие органыкупля продажаналогообложениенаследствоОООответственностьправо собственностипроверкипрогулпроцессработниксокращениестроительствосудтрудовая книжкатрудовое правоувольнение

Бизнес-Форум

Логин:    Пароль:      Регистрация | Восстановить пароль

розподіл майна подружжя, що розлучилось

Ваше имя:    EMail: 

Страницы:    Всего: 1

Сортировать по времени сообщений  по возрастанию [по убыванию]

5/03/14 17:44  donbasstyleОтправить письмо > donbasstyle    4/03/14 17:17Дерево
Прошу прощения, сглупил...

4/03/14 17:17  donbasstyleОтправить письмо > donbasstyle    4/03/14 14:38Дерево
никто не подтвердит не опроверегнет?

4/03/14 14:38  donbasstyleОтправить письмо > Eugeen    12/09/13 18:30Дерево
Дабы не плодить темы.

Вопрос простой, но вызвал у меня сомнения.... Бывшая жена подала на раздел имущества. Бывший муж много лет живет за границей и на суд являтся не будет - 100% заочка. Но придя в суд, судья спросил: "Так значит спора нет?" и что-то пометил себе.

Вопрос: является ли отсутствие спора между супругами (в т.ч. если бывший муж за границей) основанием для отказа в удовлетворении иска о разделе имущества?

Да, исковые требования звучат: Прошу разделить 50/50 и признать за мной 1/2. Без каких-либо компенсаций. В чистом виде чтобы перерегистрировать 1/2 на бывшую супругу.

Пока не могу найти ни опровержения - ни доказательства...

12/09/13 18:30  Eugeen > Холодов    22/05/13 10:31Дерево
А если у супругов несколько объектов недвижимости, можно просить раздела путем присуждения одних объектов одному, других - другому, мотивируя это тем, что на доплаты ни у одной из сторон нет средств, а совместное пользование невозможно, т.к. отношения плохие, и в итоге один из супругов останется на улице с чемоданами?

22/05/13 10:35  Холодов > Валерія777    24/01/13 12:35Дерево
"Участь спеціаліста буде дуже для мене дорогою."
Иск от 300 грн. Консультация - от 200 грн. по Киеву. Это дорого?
А имущество стоит 2 рубля...

22/05/13 10:31  Холодов > Міла-1    20/05/13 18:35Дерево
Вам однозначно нужно на консультацию к юристу. Много вопросов и ньюансов.
Определяйте части через суд
Делите имущество пополам через суд. Это классический раздел имущества.
Определение порядка пользования - можно.реально. НО в дальнейшем возможны проблемы неуживаемости, недопуска в квартиру.
Лучший вариант - определение частей и компенсация вашей части квартиры деньгами.так же с авто.
Не затягивайте. Делайте по свежим событиям развода.

22/05/13 08:37  Міла-1 > Міла-1    20/05/13 18:35Дерево
Дуже потрібна порада спеціалістів

20/05/13 18:35  Міла-1 > Валерія77    17/01/13 12:58Дерево
Ситуація аналогічна - в період шлюбу нами було придбано автомобіль та двокімнатну квартиру, а також меблі і побутову техніку. На даний час шлюб розірвано за рішенням суду.
Згоди про поділ майна немає, згоди на виплату грошової компенсації немає. Живу окремо з іншим чоловіком, а в квартирі залишився колишній чоловік. Дітей немає.
Оскільки речі неподільні і їх вартість суттєво відрізняється, я хочу такого варіанту:
визнати за мною право власності на 1/2 частину квартири, за колишнім чоловіком - теж 1/2, автомобіль залишити колишньому чоловіку та отримати з нього грошову компенсацію за половину вартості автомобіля.
Як тут правильно викласти позовні вимоги?
Розумію, що потрібна оцінка (чи згода про вартість) автомобіля.
Чи потрібна оцінка чи якась інша експертиза квартири?
Чи можна встановити порядок користування приміщеннями квартири, якщо немає можливості зробити окремі входи (10-й поверх), та якщо відсутня згода на це колишнього чоловіка?
Якщо суд визнає ідеальні частки по 1/2 на кожного, то чи можу я здати свою 1/2 частину комусь в оренду?
Які ще можливі варіанти не лише формального визнання по 1/2 за кожним, а інші, що мають якийсь практичний сенс.

18/05/13 15:31  Валерія777 > Mamulja    25/01/13 10:39Дерево
Чоловік попросив суд залишити вимоги про розподіл майна, крім квартири, без розгляду.
Мені для того щоб поділити в цьому суді ще й автомобіль і гараж необхідно платити держмито? Змінювати позовні вимоги? Про гараж в кооперативі мені, напевне, допоможе пункт 8 Постанови Пленуму ВСУ № 5 від 28.06.1991р.

25/01/13 10:39  Mamulja > Валерія777    24/01/13 12:35Дерево
дивіться статті 133-137 ЦПК (заяву суду про витребування доказів у органа, який здійснює облік права власності на нерухоме майно (раніше БТІ): чи зареєстровано за ПІБ нерухоме мйано, яке саме та копії правовстановлюючих документів; обгрунтування - встановлення обсягу спільно нажитого майна, його вартості і часу його придбання.) До заяви обовєязково квитанцію про сплату судового збору за таку дію.
Щодо гаража залишаюсь при своєму, але спробуйте визнати його в іншому провадженні спільним сумісним майном Вашим і чоловіка (ви -позивач; відповідач - кооператив, чоловік - треба подумати) Не впевнена щодо можливості такого позову в випадку, якщо гаражі не були зареєстровані в БТІ. (Одразу вибачайте за додаткове провадження - це експромт, у мене такого в практиці не було).

24/01/13 12:35  Валерія777 > Mamulja    24/01/13 12:11Дерево
Участь спеціаліста буде дуже для мене дорогою. За допомогою цього форуму я багато чого дізналась - дякую усім, хто мені допоміг. Якщо Ваша ласка, розкажіть, що треба зробити, щоб знайти інше майно, зареєстроване на чоловіка - і я це зроблю.
За посилання на 82-гу статтю дякую, буду намагатись обгрунтувати цим.
Справа в тому, що я не кажу лише про участь в кооперативі. Внески всі сплачені і це, на мою думку, дає підстави вважати гараж саме майном чоловіка.

24/01/13 12:11  Mamulja > Валерія777    24/01/13 10:15Дерево
Вам вже надали головну рекомендацію: займайте активну позицію і, обовязково, за участю фахівця (юриста, адвоката).
Він, щонайменше:
- допоможе Вам знайти інше нерухоме майно (як Ви кажете, придбане в шлюбі і зареєстроване за чоловіком), що значно вплине на поділ;
- допоможе обгрунтувати (якщо це Вам треба) поділ, при якому Вам не потрібно буде нічого доплачувати, або (за певних умов) залишити Вам всю квартиру, а йому все інше тощо;
Коротше кажучи, з урахуванні стадії цив.процесу здійснить всі заходи.
Щодо судового збору: обгрунтує заяву за ст.82 ЦПК.
Вважаю, що питання неприватизованого гаража можна "поховати" - участь в кооперативі - не майно.

24/01/13 10:15  Валерія777 > lawyeranele    19/01/13 20:54Дерево
Все ще не можу розібратися з гаражем в кооперативі..... Чоловік став членом кооперативу і отримав гараж, коли ми були в шлюбі. На той час гараж вже було побудовано, він експлуатувався іншою людиною, яка вийшла з членів кооперативу, а чоловік став на його місце. Все це, звичайно, відбувалося за гроші. Тепер чоловік цей гараж не приватизує, як це роблять інші учасники кооперативу. Але є довідка кооперативу про те, що тоді-то чоловік чтав членом кооперативу, у влансості має гараж таки-то номер. Чи може це мені допомогти в розподілі? І що робити з держмитом? Це величезні для мене гроші....

22/01/13 22:55  Валерія777 > Валерія777    22/01/13 09:38Дерево
Отримала довідку від голови кооперативу, про те,ще чоловік є членом кооперативу та має гараж.

22/01/13 09:38  Валерія777 > kir-ov    19/01/13 21:06Дерево
Підкажіть, а якщо я отримаю інформацію про інше майно, про яке зараз мені невідомо, то чи зможу я і його ділити, якщо воно було придбано в шлюбі? Чи потрібно мені буде сплачувати держмито?
І якщо чоловік має кооперативний гараж, але він наразі неприватизований, хоча ччленом кооперативу він став, знаходячись у шлюбі? Зараз ці гаражі перепродаються\купуються.

19/01/13 21:06  kir-ovОтправить письмо > Валерія777    19/01/13 18:24Дерево
>>> Чи можу я запропонувати суду свій варіант розподілу майна?

Так, Ви вправі це зробити.

>>> І ще в позові чоловіка дуже завищена вартість речей (меблів, техніки, обладнання)... Я з цією вартістю не згодна, і це очевидно, що вона завищена. Яким чином встановлюється дійсна вартість майна?

Можливі, принаймні, два шляхи:
...1). надати суду письмові докази про вартість цього майна (чеки, квитанції, накладні, договори купівлі-продажу, кредитні договори тощо);
...2) якщо ж письмові документи відсутні або вартість майна знизилась по причині тривалого використання, то можете заявити клопотання про призначення експертизи.

При цьому враховуйте, що за загальним правилом експертизу сплачує той, хто її заявляє -- ч.2 ст.86 ЦПК України.
2. Кошти на оплату судової експертизи вносяться стороною, яка заявила клопотання про проведення експертизи. Якщо клопотання про проведення експертизи заявлено обома сторонами, витрати на її оплату несуть обидві сторони порівну. У разі неоплати судової експертизи у встановлений судом строк суд скасовує ухвалу про призначення судової експертизи.

19/01/13 20:54  lawyeraneleОтправить письмо > Валерія777    19/01/13 18:24Дерево
Можете і навіть повинні запропонувати свій варіант поділу, який влаштовує Вас як відповідача.Суд не зобов»язаний погоджуватися з тим, що просить лише позивач. Головне, цей поділ майна за рішенням суду, повинен відповідати інтересам обох сторін та вимогам ст.ст.69- 71 СКУ.
Якщо між вами не досягнуто згоди відносно дійсної вартості спірного майна, то за клопотанням зацікавленої сторони суд може призначити судово-товарознавчу експертизу.

19/01/13 18:24  Валерія777 > lawyeranele    19/01/13 17:14Дерево
Так, в нас інша ситуація. Чоловік хоче з мене стягнути гроші за те, що деякі речі залишаться мені. Я на виплату грошей не можу погодитись. Готова віддати йому ці речі й техніку.
Чи можу я запропонувати суду свій варіант розподілу майна? І ще в позові чоловіка дуже завищена вартість речей (меблів, техніки, обладнання)... Я з цією вартістю не згодна, і це очевидно, що вона завищена. Яким чином встановлюється дійсна вартість майна? Всім дуже, дуже дякую!!!

19/01/13 17:48  Kosovsky MaximОтправить письмо > lawyeranele    19/01/13 17:14Дерево
Авторка теми не говорила про позовні вимоги вимоги щодо "4. Присудження одному з подружжя грошової компенсації замість його частки у праві спільної сумісної власності на майно,..." . Йшла мова про компенсацію, виходячи з загальної вартості майна, яке за варіантом позивача припадає на частку відповідачки. Саме тому про обов'язковість наявності згоди відповідача на отримання компенсації далі говорити не буду , оскільки ч.4 ст. 71 СК вказує тільки на згоду самого позивача, але ніяк не відповідача.

19/01/13 17:14  lawyeraneleОтправить письмо > Валерія777    19/01/13 15:39Дерево
Щодо присудження грошової компенсації , то така вимога законна, але треба дивитись, якими нормами права позивач обґрунтовує свій позов. Як правило, вона здійснюється з урахуванням ч.ч. 4,5 ст. 71 СКУ.

4. Присудження одному з подружжя грошової компенсації замість його частки у праві спільної сумісної власності на майно, зокрема на житловий будинок, квартиру, земельну ділянку, допускається лише за його згодою, крім випадків, передбачених Цивільним кодексом України ( 435-15 ).
5. Присудження одному з подружжя грошової компенсації можливе за умови попереднього внесення другим із подружжя відповідної грошової суми на депозитний рахунок суду.

Тобто, необхідні дві умови – Ваша згода на отримання такої компенсації та попереднє внесення позивачем грошової суми, яка відповідає вартості частки в цьому майні, на депозитний рахунок суду. Таким чином, Ваше право – заперечувати проти запропонованого позивачем варіанту розподілу майна і просити свій.
За відсутності згоди одного з подружжя отримати компенсацію і у разі неможливості розділити в натурі неподільні речі, суд просто визначає ідеальні (арифметичні) частки кожного з подружжя (колишньго) – по 1/2 .
Якщо ж позивач пред»явив до Вас позов , керуючись нормами Цивільного кодексу і з іншими вимогами , то там вже інші правила, і інші умови. Судячи з Вашого 1-го посту в цій темі, то це поки не стосується Вашої ситуації.

19/01/13 17:11  abbatОтправить письмо > Валерія777    19/01/13 15:39Дерево
в общем да, имеет место быть...

19/01/13 15:39  Валерія777 > lawyeranele    18/01/13 20:20Дерево
Щодо розміру часток я зрозуміла, дякую. В мене залишилось лише питання про стягнення з мене грошей. Чи така вимога чоловіка законна?

18/01/13 20:20  lawyeraneleОтправить письмо > Валерія777    18/01/13 14:37Дерево
Щодо застосування ч.3 ст.70 СКУ, про яку писала нижче, то навіть не сумнівайтесь. І судова практика йде саме таким шляхом. Якщо і існують випадки, коли суд безпідставно збільшує частку одного з подружжя в спільній сумісній власності, мотивуючи це тим, що з ним залишаються проживати діти, то у випадку оскарження рішення, вони скасовуються вищими судами. До того ж, у Вашому випадку навіть відсутнє судове рішення про стягнення аліментів, щоб робити висновок про їх достатність або недостатність та збільшувати на цій підставі частку дружини.

kir-ov наводив рішення ВССУ, правова позиція ВСУ аналогічна, тобто практика з цього питання досить стала. Наприклад, з ухвали ВСУ від 13.06.2007р
“Суд вирішив провести поділ 56,8% вартості квартири на три
частини (ОСОБА_1, ОСОБА_2 та неповнолітнього ОСОБА_3) та збільшити частку майна ОСОБА_1 на 19/100 частин квартири, мотивуючи вказаний висновок положеннями ч.3 ст. 70 СК України та тим, що дитина сторін проживає з ОСОБА_1, хворіє, потребує значних витрат, а коштів, які ОСОБА_2 надає ОСОБА_1 на утримання сина, недостатньо.
Проте з такими висновками суду погодитись не можна, виходячи з
наступного.
Відповідно до ч. ч. 1, 3 ст. 70 СК України у разі поділу майна, що є об'єктом права спільної сумісної власності подружжя, частки майна дружини та чоловіка є рівними, якщо інше не визначено домовленістю між ними або шлюбним
договором. За рішенням суду частка майна дружини, чоловіка може бути збільшена, якщо з нею, ним проживають діти, а також непрацездатні повнолітні син, дочка, за умови, що розмір аліментів, які вони одержують, недостатній для забезпечення
їхнього фізичного, духовного розвитку та лікування.
Таким чином, збільшення частки майна на користь того з подружжя, з ким проживає дитина, можливе при наявності певної умови - якщо розмір аліментів, які така особа одержує, недостатній для забезпечення фізичного, духовного
розвитку дитини та її лікування
.
За змістом ст.ст. 181, 182, 183, 184, 189 СК України аліменти - кошти на утримання дитини, розмір яких визначається за домовленістю між батьками чи за рішенням суду.
Заперечуючи проти позову ОСОБА_1, ОСОБА_2, крім іншого, посилався на те, що він добровільно надає матеріальну допомогу на утримання дитини, регулярно надсилає кошти на адресу позивачки, хоча вона деколи відмовляється від
їх отримання.
Суд у порушення вимог ст.ст. 214, 215 ЦПК України на зазначені
положення закону уваги не звернув, доводів ОСОБА_2 в достатньому обсязі не перевірив.
З огляду на наведене, висновок суду про наявність підстав для збільшення частки ОСОБА_1 у праві власності на квартиру є передчасним.
Крім того, судом не вмотивовано висновків про поділ 56,8% вартості квартири саме на три частини (ОСОБА_1, ОСОБА_2 та їх неповнолітнього сина)..."

Стосовно ч. 2 СКУ, то в ній зовсім інші підстави для збільшення частки і не менш на практиці не дуже поширені. Примірний перелік таких істотних обставин вказаний в самій нормі (який не є вичерпним, але суть у них одна – «протиправна» поведінка одного з подружжя щодо спільного майна, нехтування своїм обов”язком щодо матеріального забезпечення сім”ї тощо) :

2. При вирішенні спору про поділ майна суд може відступити від засади рівності часток подружжя за обставин, що мають істотне значення, зокрема якщо один із них не дбав про матеріальне забезпечення сім'ї, приховав, знищив чи пошкодив спільне майно, витрачав його на шкоду інтересам сім'ї.

18/01/13 14:37  Валерія777 > lawyeranele    17/01/13 20:30Дерево
Допоможіть розібратись. Дякую.

17/01/13 23:00  Валерія77 > Валерія77    17/01/13 22:57Дерево
Маю додати, що бувший чоловік надає кошти на харчування дітей, іноді робить їм подарунки, вивозить відпочивати. Тому до суду з заявою про стягнення аліментів я не зверталась.

17/01/13 22:57  Валерія77 > lawyeranele    17/01/13 20:30Дерево
Дякую за зрозумілу відповідь.

17/01/13 22:56  Валерія77 > Kosovsky Maxim    17/01/13 21:13Дерево
В нас юристи за консультацію беруть від 150 до 250грн за годину. В телефонному режимі деякі з них на моє питання (про дітей та збільшення частки у майні) відповідали, що таке збільшення має бути.
Тепер, вивчаючи цю тему, я в цьому дуже сумніваюсь. Які документи і обставини необхідні для того, щоб суд звернув увагу і на другу частину статті 70?
Підкажіть, будьте ласкаві, в ситуації щодо вимагання з мене компенсації.
Дуже всім дякую.

17/01/13 22:51  Валерія77 > kir-ov    17/01/13 21:06Дерево
Які це можуть бути обставини?

17/01/13 21:15  Kosovsky MaximОтправить письмо > kir-ov    17/01/13 21:09Дерево
Я не сказав , що соромлюсь ! :)) . Після моїх слів стоїть значок ":)" .

17/01/13 21:13  Kosovsky MaximОтправить письмо > kir-ov    17/01/13 21:06Дерево
Авторка теми, швидше за все, не юрист. :) Однак якщо її справою займеться юрист , то, можливо, і знайде такі обставини. Загалом, мої поради (17/01/13 13:51 Kosovsky Maxim > Валерія77 17/01/13 12:58) мали напрям для формування активної позиції авторки теми. Надавати ж конкретні юридичні поради у форумі неюристам, як на мене, дуже важко: не бачиш документів, не знаєш реальних обставин справи, не спілкуєшся з реальними людьми ...

17/01/13 21:09  kir-ovОтправить письмо > Kosovsky Maxim    17/01/13 20:58Дерево
Тут нема чого соромитись - всі ми помиляємось. Для того і форум існує.

17/01/13 21:06  kir-ovОтправить письмо > Kosovsky Maxim    17/01/13 20:54Дерево
А чи називала авторка теми обставини, передбачені ч.2 ст.70 СК України?

17/01/13 20:58  Kosovsky MaximОтправить письмо > lawyeranele    17/01/13 18:08Дерево
Да-да. Косовскому Максиму очень стыдно... :) :) . Правда, он выступает на форуме под собственным именем, не скрываясь под ником . :)

17/01/13 20:54  Kosovsky MaximОтправить письмо > kir-ov    17/01/13 16:28Дерево
Відступити від рівності часток дозволяє також і ч.2 ст. 70 СК, наприклад, на підставі "обставин, що мають істотне значення".
Хоча судові органи ( в тому числі у вказаних Вами рішеннях) чомусь об'єднують підстави ч.2 і ч.3 ст. 70 СК.

17/01/13 20:30  lawyeraneleОтправить письмо > Валерія77    17/01/13 20:06Дерево
Сама по собы наявність дітей не впливає на збільшення частки подружжя при поділі майна, які є рівними. Виключення - ч.3 ст. 70 СКУ, - тобто, суд може відступити від рівности часток, з урахуванням, якщо з одним из подружжя проживають діти...за умови, що розмір аліментів, які вони одержують, недостатній для забезпечення їх фізичного, духовного розвитку та лікування. На практиці це дуже важко довести. Тому ця норма практично не діє.

17/01/13 20:06  Валерія77 > lawyeranele    17/01/13 18:08Дерево
Тоб-то, діти, навіть якщо вони і залишилися проживати зі мною, не можуть збільшити мою частку в спільній нашій власності? А що Ви можете сказати щодо стягнення з мене різниці вартості? Я на це не згідна взагалі, в мене немає таких коштів.
І ще мені відомо, але не достеменно, що у чоловіка є інша нерухомість придбана в період шлюбу, але він про неї нічого не каже у суді. Як мені встановити чи дійсно така нерухомість є? Дякую всім за відповіді.

17/01/13 18:08  lawyeraneleОтправить письмо > kir-ov    17/01/13 16:28Дерево
Совершенно верно. Косовский Максим погорячился, дав неправильный совет об увеличении доли супруга в ОСС, за счет детей. Наверное, давно не читал СКУ.

17/01/13 16:28  kir-ovОтправить письмо > Kosovsky Maxim    17/01/13 13:51Дерево
>>> Просіть поділу не по принципу "50 на 50", а збільшити Вашу частку з урахуванням дітей. Бажано стягувати з чоловіка аліменти...

Якщо вже йдеться про ч.3 ст.70 СК України, то стягнення аліментів є обов'язковою передумовою (а не просто "бажаною"). Причому рішення щодо аліментів вже повинно існувати на час поділу майна.

До того ж предметом доказування є не наявність дітей сама по собі, а недостатність розміру аліментів для їхнього забезпечення. А як показує практика ВССУ, довести це дуже непросто.

[Только зарегистрированные пользователи могут видеть ссылки. Нажмите Здесь для Регистрации]
[Только зарегистрированные пользователи могут видеть ссылки. Нажмите Здесь для Регистрации]
...3. За рішенням суду частка майна дружини, чоловіка може бути збільшена, якщо з нею, ним проживають діти, а також непрацездатні повнолітні син, дочка, за умови, що розмір аліментів, які вони одержують, недостатній для забезпечення їхнього фізичного, духовного розвитку та лікування.

17/01/13 13:51  Kosovsky MaximОтправить письмо > Валерія77    17/01/13 12:58Дерево
Просіть поділу не по принципу "50 на 50", а збільшити Вашу частку з урахуванням дітей. Бажано стягувати з чоловіка аліменти...
Щодо поділу майна - тут варіантів багато, варіант чоловіка не є кінцевим. Треба тільки активно поводити себе в суді, не чекати справедливості як такого, що прийде саме по собі.

17/01/13 13:44  kir-ovОтправить письмо > Валерія77    17/01/13 12:58Дерево
А який спосіб поділу Ви пропонуєте зі свого боку?

17/01/13 12:58  Валерія77   Дерево
В період шлюбу нами з чоловіком було придбано автомобіль та квартиру, а також меблі і побутова техніка. На цей час ми вже розлучені офіційно. Чоловік звернувся до суду з позовом про розподіл майна таким чином:
- автомобіль йому
- квартиру порівну
- техніку і меблі залишити мені
- стягнути з мене компенсацію за різницю між вартістю моєї половини квартири та меблів і вартістю його половини та автомобіля.
Зі мною в цій квартирі проживають двоє наших дітей. Чи можу я претендувати на розподіл цього майна іншим чином, ніж як вказує чоловік? Яку роль можуть відіграти діти в цьому спорі? Дуже дякую за відповіді.

Страницы:    Всего: 1

Реклама

bigmir)net TOP 100