RSS-экспорт
Связь с модератором
Популярные теги
директордоговордоговор арендыжилищное законодательствозаработная платаземельный участокземляискКЗОТконтролирующие органыкупля продажаналогообложениенаследствоОООответственностьправо собственностипроверкипрогулпроцессработниксокращениестроительствосудтрудовая книжкатрудовое правоувольнение


Трудовые правоотношения

Логин:    Пароль:      Регистрация | Восстановить пароль

Підстави переведення на іншу посаду та звільнення п.6 ст. 36


Сообщение:

Ваше имя:    EMail: 
 

Страницы:    Всего: 1


Сортировать по времени сообщений  по возрастанию [по убыванию]
 
16/05/18 08:34  хто_зна > ОК АКА Олюня    9/05/18 03:22Дерево
Дякую Вам)

9/05/18 03:22  ОК АКА ОлюняОтправить письмо > хто_зна    8/05/18 11:00Дерево
+ не забудьте про вихідну допомогу згідно ст.44 КЗпП

9/05/18 03:21  ОК АКА ОлюняОтправить письмо > хто_зна    8/05/18 11:00Дерево
так.
так. дата звільнення - останній день дії старих умов праці

8/05/18 11:00  хто_зна > хто_зна    8/05/18 08:31Дерево
Чи достатньо працівнику написати відмову від продовження? В такому випадку він продовжить працювати до 03 червня і йому автоматично впишуть підставу звільнення у трудовій п. 6 ст. 36 КЗпПУ?

8/05/18 08:31  хто_зна > ОК АКА Олюня    18/09/13 22:15Дерево
Доброго всім дня! Є наступна ситуація: 2 квітня попередили працівників про зміну істотних умов праці з 03 червня 2018 року (за 2 місяці). Працівник відмовилися від запропонованих умов та хоче, щоб його звільнили по п. 6 ст. 36 КЗпПУ.
Питаняя:
1) Що і коли необхідно зробити працівнику, щоб його звільнили по п. 6 ст. 36 КЗпПУ?
2) Коли працівник буде вважатися звільненим?

18/09/13 22:15  ОК АКА ОлюняОтправить письмо > Юра_ЗП    18/09/13 13:53Дерево
Всем спасибо, туплю сегодня ;)
Но не везде :)

18/09/13 21:36  lyktorОтправить письмо > PRAVO12    18/09/13 13:58Дерево
має місце неправильне застосування законодавства ... тільки в суд... п.6 ст.36 передбачено лише один випадок переведення що є підставою для звільнення у випадку відмови...

18/09/13 13:58  PRAVO12 > Юра_ЗП    18/09/13 13:53Дерево
правильно поняли, хотят освободить должность, и делают это как предложение другой работы, а если не хочешь - значит не хочешь продолжать работь в связи с сущетсвенными изменениями условий труда. они говорят что перевод - это изменение сущ. условий труда. но это же не так!!! получается если уволят по п. 6 ст. 36 - можно идти в суд ?

18/09/13 13:53  Юра_ЗП > ОК АКА Олюня    18/09/13 13:06Дерево
ч.6 ст 36
6) вiдмова працiвника вiд переведення на роботу в iншу мiсцевiсть разом з пiдприємством, установою, органiзацiєю, а також вiдмова вiд продовження роботи у зв'язку iз змiною iстотних умов працi;

Стаття 32. Переведення на iншу роботу. Змiна iстотних умов працi

Переведення на iншу роботу на тому ж пiдприємствi, в установi, органiзацiї, а також переведення на роботу на iнше пiдприємство, в установу, органiзацiю або в iншу мiсцевiсть, хоча б разом з пiдприємством, установою, органiзацiєю, допускається тiльки за """ ЗГОДОЮ ПРАЦІВНИКА, """ за винятком випадкiв, передбачених у статтi 33 цього Кодексу та в iнших випадках, передбачених законодавством.

Не вважається переведенням на iншу роботу i не потребує згоди працiвника перемiщення його на тому ж пiдприємствi, в установi, органiзацiї на iнше робоче мiсце, в iнший структурний пiдроздiл у тiй же мiсцевостi, доручення роботи на iншому механiзмi або агрегатi """У МЕЖАХ КВАЛІФІКАЦІЇ, СПЕЦІАЛЬНОСТІ АБО ПОСАДИ""" обумовленої трудовим договором. Власник або уповноважений ним орган не має права перемiщати працiвника на роботу, протипоказану йому за станом здоровья.

Получаеться что увольнение из-за отказа работника от продолжения работы в связи с изменениями существенных условий труда может произойти лишь тогда, когда возможность продолжения работы по той же СПЕЦИАЛЬНОСТИ, КВАЛИФ-ЦИИ, ДОЛЖНОСТИ сохраняется, но работник НЕ ЖЕЛАЕТ продолжать работу.А КОГДА изменилась специальность, квалификация или должность, увольнение должно производиться по п. 1 ст. 40

а как я понял автора хотят перевести на другую должность, соответственно нужно либо его согласие, либо ч.1 ст 40 ИМХО

18/09/13 13:06  ОК АКА ОлюняОтправить письмо > Юра_ЗП    18/09/13 11:56Дерево
почему незаконное?

18/09/13 11:56  Юра_ЗП > ОК АКА Олюня    18/09/13 11:42Дерево
підстава звільнення - відмова від продовження роботи у звязку із зміною істотних умов праці. Я так розумію зміна іуп це ч. 3 ст. 32 КЗпПУ. а у нас я вважаю - незаконне вимагання виконувати іншу роботу.

я имею ввиду что ст 32 к данному случаю не имеет отношения, так как переводят на другую должность, потому и по ч.6 ст 36 уволить не могут

18/09/13 11:42  ОК АКА ОлюняОтправить письмо > Юра_ЗП    18/09/13 10:53Дерево
по ч.2 ниче не поняла

18/09/13 10:53  Юра_ЗП > PRAVO12    18/09/13 10:00Дерево
при продовженні роботи за тією ж спеціальністю, кваліфікацією чи посадою ч 3. ст 32 это не про Вас..

звільнення з мотивів відмови працівника від продовження роботи у зв'язку із змінами істотних умов праці може відбутися лише тоді, коли можливість продовження роботи за тією самою спеціальністю, кваліфікацією або посадою зберігається, але працівник не бажає продовжувати роботу. Коли ж змінилася спеціальність, кваліфікація або посада, звільнення повинно проводитись за п. 1 ст. 40 КЗпП України.

18/09/13 10:00  PRAVO12 > PRAVO12    18/09/13 09:55Дерево
підстава звільнення - відмова від продовження роботи у звязку із зміною істотних умов праці. Я так розумію зміна іуп це ч. 3 ст. 32 КЗпПУ. а у нас я вважаю - незаконне вимагання виконувати іншу роботу.

18/09/13 09:55  PRAVO12   Дерево
Доброго дня. Допомоожіть розібратись - роботодавець повідомив що планує перевести працівника на іншу посаду (через 2 місяці). працівник не згоден з переведенням. Роботодавцець наполягає, що у разі його не згоди на переведення його звільнять п. 6 ст.36. Чи може та робити роботодавець? дуже дякую за відповіді.

Страницы:    Всего: 1

Реклама

bigmir)net TOP 100