RSS-экспорт
Связь с модератором
Популярные теги
директордоговордоговор арендыжилищное законодательствозаработная платаземельный участокземляискКЗОТконтролирующие органыкупля продажаналогообложениенаследствоОООответственностьправо собственностипроверкипрогулпроцессработниксокращениестроительствосудтрудовая книжкатрудовое правоувольнение


Трудовые правоотношения

Логин:    Пароль:      Регистрация | Восстановить пароль

Галузева угода не для всіх?


Сообщение:

Ваше имя:    EMail: 
 

Страницы:    Всего: 1


Сортировать по времени сообщений  по возрастанию [по убыванию]
 
30/01/18 13:01  lyk > Михеев Владислав    30/01/18 12:42Дерево
Сторонам угоди (договору) може бути відмовлено у повідомній реєстрації лише у разі, коли подані на реєстрацію примірники угоди (договору) не є автентичними.постанова КМУ від 13 лютого 2013 р. № 115.
Реєструючий орган у разі виявлення порушень має право лише надавати рекомендації стосовно їх усунення, що не може бути підставою для відмови у реєстрації ...

30/01/18 12:42  Михеев Владислав > lyk    30/01/18 12:00Дерево
так кол договор не регистрируют течто сказали

30/01/18 12:00  lyk > Михеев Владислав    30/01/18 11:44Дерево
ті хто так сказав мали б переконатись що на Вас поширюється обовязково умови відповідної Галузевої угоди, якщо "аргументів" не навели то забудьте ...

30/01/18 11:44  Михеев Владислав > ОК АКА Олюня    5/11/13 21:06Дерево
Добрый день!
По КЗОТ доплата за работу в ночное время - 20%, но при регистрации кол. договора, нам сказали что «галузева угода по промисловості» предусматривает 40%.
Обязаны ли мы придерживаться норм этой угоды?
Профсоюзов у нас не было, кол. договора тоже.

6/11/13 12:15  animone > Люстратор    5/11/13 20:49Дерево
Ну, хорошо, мы пойдем другим путем.

В общем положении Генеральной угоды сказано, что:

Положення Угоди діють безпосередньо, поширюються на підприємства, організації та установи всіх форм власності, є обов'язковими як мінімальні гарантії ДЛЯ ЗАСТОУВАННЯ при укладенні галузевих і регіональних угод, колективних договорів.

А что мы имеем?

підприємство не мало ані колективного договору ані профіспілки. (с)

ч.1 ст.15 Закона об оплате труда утверждает, что при отсутствии кол.договора и профсоюза на предприятии, вопросы оплаты труда работодатель обязан согласовать с другим уполномоченным на представительство органом. Но... что имеем, то имеем. Т.е. как разъяснило Минтруда в своем Письме от 04.07.2008 года № 435/13/84-08, для предприятий, которые при заключении соглашения не были представлены уполномоченными представителями с стороны собственника и стороны профсоюза, условия и размеры оплаты труда устанавливаются с соблюдением минимальных гарантий, установленных законодательством Украины, в том числе размера минимальной заработной платы, оплаты за работу у ночное время, праздничные и нерабочие дни, сверхурочную работу и т.п.

5/11/13 21:06  ОК АКА ОлюняОтправить письмо > Люстратор    5/11/13 20:49Дерево
нет, в галузевых они обычно мин ЗП + 20%

5/11/13 20:49  Люстратор > animone    4/11/13 13:20Дерево
ст.11 Закону України "Про оплату праці"
Стаття 11. Мінімальні розміри ставок (окладів) заробітної плати і порядок їх встановлення

Мінімальні розміри ставок (окладів) заробітної плати, як
мінімальні гарантії в оплаті праці, визначаються генеральною
угодою.

Виходячи з цієї норми , мінімальні тарифні ставки у будь-якому випадку не можуть бути нижчими за встановлені у галузевій угоді.

4/11/13 13:20  animone > Люстратор    3/11/13 16:42Дерево
Суд першої інстанції дійшов висновку , що галузева угода розповсюджується виключно на підписантів. (с)

Положення генеральної, галузевої (міжгалузевої), територіальної угод діють безпосередньо і є обов'язковими для всіх суб'єктів, що перебувають у сфері дії сторін, які підписали угоду. (ч.1 ст.9 Закона от 01.07.1993 № 3356-XII [Только зарегистрированные пользователи могут видеть ссылки. Нажмите здесь для регистрации] )

Посмотрите в отраслевом соглашении раздел: "сфера действия сторон". В нем должно быть указано на кого распространяется это соглашение.

3/11/13 17:17  ОК АКА ОлюняОтправить письмо > Люстратор    3/11/13 16:42Дерево
никакого противоречия:
"якщо представники сторін (через уповноважених осіб), які представляють інтереси підприємства, брали участь у підписанні Генеральної угоди (або згодом приєдналися до цієї угоди), то її норми є обов'язковими під час укладення колективного договору."

3/11/13 16:42  Люстратор > animone    28/10/13 09:23Дерево

ПЛЕНУМ ВЕРХОВНОГО СУДУ УКРАЇНИ
ПОСТАНОВА
від 24 грудня 1999 року N 13
Про практику застосування судами законодавства про оплату праці
7. Оскільки відповідно до ст. 97 КЗпПформи і системи оплати праці, норми праці, розцінки, тарифні ставки, схеми посадових окладів, умови запровадження й розміри надбавок, доплат, премій, винагород та інших заохочувальних, компенсаційних і гарантійних виплат встановлюються підприємствами, установами, організаціями самостійно в колективному договорі, а у випадку, коли його не укладено, - власником або уповноваженим ним органом за погодженням із профспілковим органом, що представляє інтереси більшості працівників, або, за його відсутності, - з іншим органом, уповноваженим на представництво трудовим колективом, з урахуванням загальних положень законодавства про оплату праці, суд у разі вирішення спорів з цих питань має з'ясовувати, чи були і як саме вони врегульовані у зазначеному порядку та чи було при цьому додержано норм і гарантій, передбачених законодавством, генеральною й галузевою (регіональною) угодами. При їх недодержанні застосовуються відповідно норми і гарантії, передбачені законодавством, генеральною, галузевою (регіональною) угодами.

28/10/13 09:23  animone > Люстратор    27/10/13 17:23Дерево
рішення ВССУ у якому встановлено (с)

Вряд ли такое решение существует в природе. Но зато по этому поводу дает разъяснение Минтруда в своем Письме от 04.07.2008 р. № 435/13/84-08.

МІНІСТЕРСТВО ПРАЦІ ТА СОЦІАЛЬНОЇ ПОЛІТИКИ УКРАЇНИ

ЛИСТ
від 04.07.2008 р. № 435/13/84-08

Про поширення норм Генеральної угоди
Департамент з питань державного регулювання заробітної плати та умов праці розглянув ваше звернення і в межах компетенції повідомляє.

Чинним в Україні законодавством (стаття 15 Закону України "Про оплату праці", стаття 97 КЗпП України) визначено, що форми і системи оплати праці, норми праці, розцінки, тарифні сітки, схеми посадових окладів, умови запровадження та розміри надбавок, доплат, премій, винагород та інших заохочувальних, компенсаційних і гарантійних виплат встановлюються підприємствами, у т. ч. приватними, самостійно у колективному договорі з дотриманням норм і гарантій, передбачених законодавством, генеральною та галузевими (регіональними) угодами.

Статтею 9 Закону України "Про колективні договори і угоди" встановлено, що положення генеральної, галузевої, регіональної угод діють безпосередньо і є обов'язковими для всіх суб'єктів, що перебувають у сфері дії сторін, які підписали угоду.

Відповідно до статті 3 Закону України "Про колективні договори і угоди" сторонами генеральної угоди виступають: професійні спілки, які об'єдналися для ведення колективних переговорів і укладення генеральної угоди; власники або уповноважені ними органи, які об'єдналися для ведення колективних переговорів і укладення генеральної угоди, на підприємствах яких зайнято більшість найманих працівників держави.

Таким чином, власники підприємств і первинні профспілкові організації не є безпосередніми учасниками колективних переговорів щодо укладення угоди на державному рівні (Генеральної угоди).

Інтереси власників підприємств, установ, організацій всіх форм власності представляють відповідні об'єднання організацій роботодавців з всеукраїнським статусом в особі уповноважених ними органів. Представництво і здійснення захисту прав членів первинних профспілок на державному рівні договірного регулювання трудових і соціально-економічних відносин здійснюють відповідні профспілки, які мають статус всеукраїнських профспілок, в особі уповноважених ними органів.

Отже, якщо представники сторін (через уповноважених осіб), які представляють інтереси підприємства, брали участь у підписанні Генеральної угоди (або згодом приєдналися до цієї угоди), то її норми є обов'язковими під час укладення колективного договору.

В ІНШОМУ ВИПАДКУ для підприємств, які при укладенні угоди не були представлені уповноваженими представниками зі сторони власника і сторони профспілки, умови і розміри оплати праці встановлюються з дотриманням мінімальних гарантій, встановлених законодавством України, зокрема розміру мінімальної заробітної плати, оплати за роботу у нічний час, святкові та неробочі дні, надурочну роботу тощо.

Разом з тим слід зазначити, що законодавство не забороняє суб'єктам (підприємствам) різних форм власності застосовувати під час укладення колективного договору норми Генеральної угоди або положення галузевої угоди, до якої підприємство належить за характером виробництва.

Директор Департаменту О. Товстенко

27/10/13 17:23  Люстратор   Дерево
Вів справу у якій підприємство не мало ані колективного договору ані профіспілки. Керівництво ’на власний розсуд встановлювало тарифні ставки і т.і. Я| представляв інтереси працівника (позивача) . У задоволені позову щодо стягенення недонарахованої заробітної плати було відмовлено( позов було обгрунтовано невідповідностю тарифних ставок встановлених на підприємстві умовам галузевої угоди) . Суд першої інстанції дійшов висновку , що галузева угода розповсюджується виключно на підписантів. Підприємство - відповідач не був підписантом. Всі інстанції цей исновок суду першої інстанції підтримали. В той же час я знайшов рішення апеляційного суду Донецької області , яким було встановлено , що вимоги галузевої угоди розпорвсюджуюься на усі підприємтсва відповідної галузі (навіть на непідписантів). Це рішення було залишено чинним ух=валою судді Вищого спец. суду , який відмовив у відкритті касаційного провадження.Маю намір звернутися до Верховного суду з приводу неоднакового застосування норм матеріального права . в той же час на теперішній час склалася практика ВССУ відповідно до якої те , що один суддя ВССУ підтримав рішення попередньої інстанції не є доказом різного застосування норм матеріального права. Тобто, потрібно саме рішення ВССУ у якому встановлено , що галузева угода розповсюджується не тільки на підписантів а й на інші підприємства відповідної галузі . З огляду на недосконалість пошукової системи єдиного реєстру судових рішень до теперішнього часу таке рішення не знайшов . Прошу коллег допомогти найти відповідне рішення.

Страницы:    Всего: 1

Реклама

bigmir)net TOP 100