RSS-экспорт
Связь с модератором
Популярные теги
директордоговордоговор арендыжилищное законодательствозаработная платаземельный участокземляискКЗОТконтролирующие органыкупля продажаналогообложениенаследствоОООответственностьправо собственностипроверкипрогулпроцессработниксокращениестроительствосудтрудовая книжкатрудовое правоувольнение


Уголовное право и процесс

Логин:    Пароль:      Регистрация | Восстановить пароль

Вилучення автомобіля в кримінальному провадженні


Сообщение:

Ваше имя:    EMail: 
 

Страницы:    Всего: 1


Сортировать по времени сообщений  по возрастанию [по убыванию]
 
19/08/20 21:00  olesya.lyahОтправить письмо > wonderfully    11/01/17 18:02Дерево
Як прискорити щоб мені повернули законне авто?
Підкажіть що робити?! Я купив машину по договору купівлі продажу від 1 власника з салону. Вдома пішов класти на облік а виявилось що власник переплутав тех паспорт, дав втрачений( колись загубив а потім знайшов і переплутав..) Експерт викликав поліцію без обяснень і попереджень. Машину звісно забрали з підозрою на двійника.Відкрито кримінальне провадження.Власник в той же день відправив добрий тех паспорт і я віддав його слідчому.Пройшло вже 3 місяці..машину провірили і тех паспорта все ок, але машину не віддають.. Місцевий експерт після перевірки авто 1,5 місяці не відправляв висновок експертизи у обласний центр.. Потім слідчий сам забрав і відправив. Пройшло вже 3 тижні але в обласному Науковому дослідницькому експертному криміналістичному центрі теж тягнуть час і до сьогодні не підписали! Що мені робити щоб прискорити процес?Їхати в обласний центр і там розбиратись? Чи власник хай якусь заяву напише? І хто повинен за це платити? Чи правомірні дії місцевого експерта?Підкажіть будь-ласка!

12/01/17 17:56  mr_advocatОтправить письмо > mr_advocat    12/01/17 17:54Дерево
А есть люди им с первого раза "раз и вернули" чуть ли не под подезд и помыли еще.

12/01/17 17:54  mr_advocatОтправить письмо > LeoSHIELD    11/01/17 18:15Дерево
Напишите Вимогу (требование), а затем бегом к следственному судье, что мол следователь бездействует и не отдает автомобиль. Правда он обратится в тот же день с ходотайством об аресте и его без Вас с 90 % вероятностью рассмотрят и удолетворят. Не знаю как где, а в тех сдах где я сталкивался с возвращением транспорта все старания адвоката впустую и иногда даже до абсурда доходит. Например следвоатель в протоколе осмотра вообще не указал о том что он что-то изьял с места проишестви, но тем не мение суд наложил арест и апеляция сказала, что все так и должно быть. А бывает, что судья отменяет арест, но следователь не возвращает авто так как в определении не написано что он должен что то возвращать, а суд говорит что он писать что-то пита "зобовязати повернути" не обязан, так вот замкнутий круг такой вот получается.

12/01/17 10:50  wonderfully > LeoSHIELD    11/01/17 18:15Дерево
Надо требовать.

11/01/17 18:15  LeoSHIELDОтправить письмо > wonderfully    11/01/17 18:02Дерево
В том то и дело, что следователь ухвалу у суда не просил уже как 2 недели, поэтому можно требовать автомобиль обратно по ч.5 ст.171 КПК и ст.303 КПК.

11/01/17 18:02  wonderfully > LeoSHIELD    11/01/17 14:03Дерево
У відповідності до ч. 5 ст. 171 КПК України: "Клопотання слідчого, прокурора про арешт тимчасово вилученого майна повинно бути подано не пізніше наступного робочого дня після вилучення майна, інакше майно має бути негайно повернуто особі, у якої його було вилучено.

Тобто, строк на звернення з клопотанням - не пізніше наступного робочого дня після вилучення майна.

Далі.

"У разі тимчасового вилучення майна під час обшуку, огляду, здійснюваних на підставі ухвали слідчого судді, передбаченої статтею 235 цього Кодексу, клопотання про арешт такого майна повинно бути подано слідчим, прокурором протягом 48 годин після вилучення майна, інакше майно має бути негайно повернуто особі, в якої його було вилучено".

Відповідно до ч. 7 ст. 236 КПК України: "Вилучені речі та документи, які не входять до переліку, щодо якого прямо надано дозвіл на відшукання в ухвалі про дозвіл на проведення обшуку, та не відносяться до предметів, які вилучені законом з обігу, ВВАЖАЮТЬСЯ тимчасово вилученим майном".

Тобто, для таких речей строк на звернення з клопотанням уже 48 годин, після вилучення майна.

У відповідності до ч. 6 ст. 173 КПК України: "Ухвалу про арешт тимчасово вилученого майна слідчий суддя, суд постановляє не пізніше сімдесяти двох годин із дня находження до суду клопотання, інакше таке майно повертається особі, у якої його було вилучено".

Щодо зберігання і повернення.

У відповідності до ч. 3, 4 ст. 174 КПК України: "Прокурор одночасно з винесенням постанови про закриття кримінального провадження скасовує арешт майна, якщо воно не підлягає спеціальній конфіскації.
Суд одночасно з ухваленням судового рішення, яким закінчується судовий розгляд, вирішує питання про скасування арешту майна. Суд скасовує арешт майна, зокрема, у випадку виправдання обвинуваченого, закриття кримінального провадження судом, якщо майно не підлягає спеціальній конфіскації, непризначення судом покарання у виді конфіскації майна та/або незастосування спеціальної конфіскації, залишення цивільного позову без розгляду або відмови в цивільному позові".

Згідно із ч. 6 ст. 100 КПК України: "Речові докази, що НЕ містять слідів кримінального правопорушення, у вигляді предметів, великих партій товарів, зберігання яких через громіздкість або з ІНШИХ причин неможливо без зайвих ТРУДНОЩІВ або витрати по забезпеченню спеціальних умов зберігання яких співмірні з їх вартістю, а також речові докази у вигляді товарів або продукції, що піддаються швидкому псуванню:
1) ПОВЕРТАЮТЬСЯ власнику (законному володільцю) або ПЕРЕДАЮТСЬЯ йому на відповідальне зберігання, якщо це можливо без шкоди для кримінального провадження.

Тобто, для того, щоб отримати автомобіль на відповідальне зберігання (за наявності відповідних умов), потрібно звернутися з відповідним клопотанням до слідчого.

ПОРЯДОК зберігання речових доказів стороною обвинувачення, їх реалізації, технологічної переробки, знищення, здійснення витрат, пов’язаних з їх зберіганням і пересиланням, схоронності тимчасово вилученого майна під час кримінального провадження

6. У разі закриття слідчим, прокурором кримінального провадження питання про речові докази вирішується у відповідній постанові слідчого, прокурора.

То есть, если не передадут вам на ответственное хранение, то ТС будет храниться до окончания уголовного производства в том числе и судебного производства.

11/01/17 14:03  LeoSHIELDОтправить письмо > овчарка-2    26/11/14 17:13Дерево
В какие сроки следователь обязан просить суд вынести ухвалу про арест автомобиля и сколько он может хранится на штраф площадке?

26/11/14 17:13  овчарка-2Отправить письмо > Тоха2014    26/11/14 11:38Дерево
и слава Богу что необратился. Автомоиль значит еще не вещдок.
обжалуйте бездеятельность следователя. (пока что)

26/11/14 11:38  Тоха2014 > овчарка-2    26/11/14 10:32Дерево
овчарка-2 тоді получається, що слідчий мав би звернутися до слідчого судді про арешт такого майна у відповідності до ч. 5 ст. 171 КПУ

(5. Клопотання слідчого, прокурора про арешт тимчасово вилученого майна повинно бути подано не пізніше наступного робочого дня після вилучення майна, інакше майно має бути негайно повернуто особі, у якої його було вилучено.
)???

26/11/14 10:32  овчарка-2Отправить письмо > Тоха2014    25/11/14 23:44Дерево
да, это есть временно изьятое имущество.

Стаття 167. Підстави тимчасового вилучення майна
1. Тимчасовим вилученням майна є фактичне позбавлення підозрюваного або осіб, у володінні яких перебуває зазначене у частині другій цієї статті майно, можливості володіти, користуватися та розпоряджатися певним майном до вирішення питання про арешт майна або його повернення.

2. Тимчасово вилученим може бути майно у вигляді речей, документів, грошей тощо, щодо яких є достатні підстави вважати, що вони:
1) підшукані, виготовлені, пристосовані чи використані як засоби чи знаряддя вчинення кримінального правопорушення та (або) зберегли на собі його сліди;
2) призначалися (використовувалися) для схиляння особи до вчинення кримінального правопорушення, фінансування та/або матеріального забезпечення кримінального правопорушення або винагороди за його вчинення;
3) є предметом кримінального правопорушення, у тому числі пов'язаного з їх незаконним обігом;
4) одержані внаслідок вчинення кримінального правопорушення та/або є доходами від них, а також майно, в яке їх було повністю або частково перетворено.

26/11/14 09:02  -?- > Тоха2014    26/11/14 00:15Дерево
07.02.2014
УЗАГАЛЬНЕННЯ
судової практики щодо розгляду слідчим суддею клопотань про застосування заходів забезпечення кримінального провадження [Только зарегистрированные пользователи могут видеть ссылки. Нажмите здесь для регистрации]

Наверное Ваш автомобиль стал вещдоком?

26/11/14 00:15  Тоха2014 > БЭПер    25/11/14 23:57Дерево
якщо можна детальніше що робити, я в криміналі не "сільон"

25/11/14 23:57  БЭПер > Тоха2014    25/11/14 23:44Дерево
вас разводят. Следа забрал авто, слегка и должен его вернуть. Пишите жалобу

25/11/14 23:44  Тоха2014   Дерево
Прошу поради в такому питанні: після ДТП з потерпілими під час огляду місця події слідчим було прийнято рішення про вилучення транспортних засобів учасників ДТП та поміщення їх на певну стоянку. Наступного дня слідчим було вручено рішення слідчого судді про надання доступу до речей і документів з правом вилучення транспортного засобу. Після цього слідчий трохи хворів, трохи був зайнятий і так тривало 35 днів. Потерпілий у проваджені з великим обуренням звернувся до начальника слідства з претензіями чому так довго не повертають авто, у відповідь на що потерпілому надали письмовий дозвіл на отримання його авто із автостоянки, яка належить ПРИВАТНОМУ ПІДПРИЄМСТВУ "А".
Проте, це підпримство відмовилося повернути авто поки потерпілий не заплатить за послуги зберігання авто, а там деруть по 25 грн. доба.
Порадьте куди поскаржитися в такому випадку!!!
Чи повинен потерпілий оплачувати таке зберіганні і якщо так то чим це передбачено?
Чи вважається майно, вилучене на підставі ухвали слідчого судді, ТИМЧАСОВО ВИЛУЧЕНИМ МАЙНОМ (ст.167 КПК)
Чи повинен слідчий звернутися до слідчого судді про арешт такого майна???

Чому зберігання арештованого майна здійснюється за рахунок коштів бюджету (Постанова КМУ від 19 листопада 2012 р. N 1104), а вилучене майно за ухвалою про доступ до речей і документів повинне оплачуватися власником майна????

Страницы:    Всего: 1

Реклама

bigmir)net TOP 100