RSS-экспорт
Связь с модератором
Популярные теги
директордоговордоговор арендыжилищное законодательствозаработная платаземельный участокземляискКЗОТконтролирующие органыкупля продажаналогообложениенаследствоОООответственностьправо собственностипроверкипрогулпроцессработниксокращениестроительствосудтрудовая книжкатрудовое правоувольнение


Бизнес-Форум

Логин:    Пароль:      Регистрация | Восстановить пароль

Відступлення права вимоги. Як бути?


Сообщение:

Ваше имя:    EMail: 
 

Страницы:    Всего: 1


Сортировать по времени сообщений  по возрастанию [по убыванию]
 
29/11/17 11:43  lawyer_beginnerОтправить письмо > lawyer_beginner    28/11/17 15:17Дерево
Піднімаю тему.
Наполегливо просять уступити їм право вимоги...що це за ноу-хау? Бо в мене варіантів відповіді немає.

28/11/17 15:17  lawyer_beginnerОтправить письмо > дельфин    7/01/15 10:12Дерево
Колеги, прошу ваших коментарів.
Боржник був визнаний банкрутом, його юр.особу вже ліквідовано. Борг кредитором вже списано. До кредитора звертається фінансова компанія з пропозицією купівлі цього боргу.
Що може мати на меті фінансова компанія?

28/12/16 07:16  ЛиквидаторОтправить письмо > Lawyer_junior_    13/01/15 15:07Дерево
Набуття відступленого права грошової вимоги, у тому числі права вимоги, яке виникне в майбутньому, до боржників за договором, на якому базується таке відступлення, Нацкомісією віднесено до фінансової послуги факторингу. [Только зарегистрированные пользователи могут видеть ссылки. Нажмите здесь для регистрации]

В серпні 2016 року фінансова установа відступила за плату фізичній особі право вимоги до боржника за кредитним договором та договором іпотеки, яке виникне в майбутньому.
В листопаді 2016 року банк відступив за плату фінансовій установі право вимоги до боржника за цими ж кредитним договором та договором іпотеки.

Чи можуть бути застосовані будь-які санкції до фізичної особи, яка у такий спосіб отримала право вимоги до боржника?

13/01/15 15:07  Lawyer_junior_Отправить письмо > дельфин    13/01/15 15:02Дерево
так

13/01/15 15:02  дельфин > Lawyer_junior_    12/01/15 17:20Дерево
Тобто, якщо цедент (старий кредитор) відступає цесіонарію (новому кредитору) своє право вимоги до ІІІ особи (боржника) у сумі 100 гривень, за що отримає від цесіонарія тих же 100 гривень, то це буде договір цесії і факторингу тут не буде.

Я правильно зрозумів?

12/01/15 17:20  Lawyer_junior_Отправить письмо > дельфин    7/01/15 10:12Дерево
Я робив подібні догвори - і жодного разу питань не виникало.
Та і які проблеми з цесією?
А за факторинг вже писали - Ви ж не фін. установа.

10/01/15 20:08  Ivanka_KhОтправить письмо > дельфин    10/01/15 07:57Дерево
Прочитайте главу 73 ЦК України. Відмінностей між факторингом і цесією багато, а однією з основних є те, що стороною факторингу є обовязково банк чи фінансова установа! ч.3. ст. 1079 - Фактором може бути банк або інша фінансова установа, яка відповідно до закону має право здійснювати факторингові операції.

10/01/15 10:21  Евгений ОсычнюкОтправить письмо > дельфин    10/01/15 07:57Дерево
Відступлення права вимоги та факторінг - різні речі, тому що врегульовані різними статтями ЦКУ.Крім того, для факторінгу визначальною ознакою є оплатність. Тому безоплатне відступлення грошової вимоги - не факторинг.Крім того, подивіться ч.1 ст.4 спецзакону - там є виключний перелік того, що вважається фінпослугами.

10/01/15 09:56  Alex7 > Alex7    10/01/15 09:51Дерево
НАЦІОНАЛЬНА КОМІСІЯ, ЩО ЗДІЙСНЮЄ ДЕРЖАВНЕ РЕГУЛЮВАННЯ У СФЕРІ РИНКІВ ФІНАНСОВИХ ПОСЛУГ

РОЗПОРЯДЖЕННЯ

06.02.2014 № 352
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
3 березня 2014 р.
за № 342/25119
Про віднесення операцій з фінансовими активами до фінансових послуг та внесення змін до розпорядження Державної комісії з регулювання ринків фінансових послуг України від 03 квітня 2009 року № 231
Відповідно до пункту 6 частини першої статті 28 Закону України "Про фінансові послуги та державне регулювання ринків фінансових послуг" , пункту 13 Положення про Національну комісію, що здійснює державне регулювання у сфері ринків фінансових послуг, затвердженого Указом Президента України від 23 листопада 2011 року № 1070, Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сфері ринків фінансових послуг, ПОСТАНОВИЛА:
1. Віднести до фінансової послуги факторингу сукупність таких операцій з фінансовими активами (крім цінних паперів та похідних цінних паперів):

фінансування клієнтів - суб'єктів господарювання, які уклали договір, з якого випливає право грошової вимоги;

набуття відступленого права грошової вимоги, у тому числі права вимоги, яке виникне в майбутньому, до боржників за договором, на якому базується таке відступлення;

отримання плати за користування грошовими коштами, наданими у розпорядження клієнта, у тому числі шляхом дисконтування суми боргу, розподілу відсотків, винагороди, якщо інший спосіб оплати не передбачено договором, на якому базується відступлення.

10/01/15 09:51  Alex7 > Alex7    10/01/15 09:50Дерево
( Пункт 1 виключено на підставі Розпорядження Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері ринків фінансових послуг № 352 від 06.02.2014 )

10/01/15 09:50  Alex7 > дельфин    10/01/15 07:57Дерево
Может это пригодится

ДЕРЖАВНА КОМІСІЯ З РЕГУЛЮВАННЯ РИНКІВ
ФІНАНСОВИХ ПОСЛУГ УКРАЇНИ
Р О З П О Р Я Д Ж Е Н Н Я03.04.2009 N 231

Про віднесення операцій з фінансовими
активами до фінансових послуг

[Только зарегистрированные пользователи могут видеть ссылки. Нажмите здесь для регистрации]

Відповідно до пункту 6 частини першої статті 28 Закону України „Про фінансові послуги та державне регулювання ринків фінансових послуг” та підпункту 7 пункту 4 Положення про Державну комісію з регулювання ринків фінансових послуг України, затвердженого Указом Президента України від 4 квітня 2003 року № 292, Державна комісія з регулювання ринків фінансових послуг України


П О С Т А Н О В И Л А:

1. Віднести до фінансової послуги факторингу небанківських фінансових установ сукупність принаймні таких операцій з фінансовими активами:

1) фінансування клієнтів - суб’єктів господарювання, які уклали договір (крім договорів купівлі-продажу товарів, придбаних в першу чергу для особистого, сімейного або домашнього використання боржника), з якого випливає право грошової вимоги;

2) набуття відступленого права грошової вимоги до боржників - суб’єктів господарювання за договором, на якому базується таке відступлення;

3) отримання плати за користування грошовими коштами, наданими у розпорядження клієнта, у тому числі шляхом дисконтування суми боргу, розподілу відсотків, винагороди, якщо інший спосіб оплати не передбачено договором, на якому базується відступлення.

10/01/15 07:57  дельфин > Ivanka_Kh    10/01/15 00:13Дерево
А в чому ви вбачаєте різницю між факторингом і цесією (уступкою права вимоги)?

Уступка права вимги по суті і є факторинг (ст. 1077, 1078 ЦК).

У вас є інша думка?

10/01/15 00:13  Ivanka_KhОтправить письмо > дельфин    7/01/15 10:12Дерево
Із змісту Розпорядження слідує, що воно стосується відносин факторингу. У вашому випадку виникнуть відносини цесії, тому вважаю що фінпослуги тут відсутні.

7/01/15 10:48  Евгений ОсычнюкОтправить письмо > дельфин    7/01/15 10:23Дерево
Ніяких проблем - робіть безоплатне відступлення. На практиці багато раз проходило через суди, жодних питань не було. Зараз не згадаю подробиці, але була практика ВАСУ з цього питання, на Вашу користь.

7/01/15 10:23  дельфин > дельфин    7/01/15 10:12Дерево
Взагалі розглядаються 2 варіанта:
1) безоплатне відступлення право вимоги. При такому варіантові операція не попадає під фінпослугу, але треба платити ПДВ. Але чи не будуть цю угоду в подальшому визнавати недійсною (комісія з фінпослуг, виконавча, яку очікую в гості)?

2) платне відступлення грошової вимоги (за 100% вартості, без дисконта). По ЗУ Про фінпослуги ніби-то все нормально, але вищевказане розпорядження №352 каже, що можна нарватися.

Крім того, як розуміти ст. 41 ЗУ Про фінпослуги в частині штрафів: вони застосовуються до учасників ринків фінпослуг. Згідно визначення у статті 1 цього Закону, сторони договору уступлення права вимоги під нього не підпадають. Хіба що їх визнати споживачами фінпослуг. Але в законі такого визначення немає. Може, тоді і штрафа в даному випадку немає? Дирка в законі?

7/01/15 10:12  дельфин   Дерево
Добрий день шановна спільнота! З Різдвом усіх!

Проте, в мене така проблемка. Хто знає, підскажіть.
Моя фірма змушена укласти договір про відступлення права вимоги. Згідно розпорядження нацкомісії з фінпослуг від 06.02.2014 року №352 [Только зарегистрированные пользователи могут видеть ссылки. Нажмите здесь для регистрации] це віднесено до фінпослуги. Тобто по ст. 41 ЗУ Про фінпослуги буде штраф від 17000 до 170000 грн. В мене питання: звідки комісія знатиме про цю операцію?

Єдине уточнення: уступається право вимоги до державної установи за виконанні роботи. Держустанові всерівно.




Страницы:    Всего: 1

Реклама

bigmir)net TOP 100