RSS-экспорт
Связь с модератором
Популярные теги
директордоговордоговор арендыжилищное законодательствозаработная платаземельный участокземляискКЗОТконтролирующие органыкупля продажаналогообложениенаследствоОООответственностьправо собственностипроверкипрогулпроцессработниксокращениестроительствосудтрудовая книжкатрудовое правоувольнение


АТО: проблемы и решения

Логин:    Пароль:      Регистрация | Восстановить пароль

Сохранять ли заработок и рабочее место за мобилизованным, если он работал по срочному трудовому договору?


Сообщение:

Ваше имя:    EMail: 
 

Страницы:    Всего: 1


Сортировать по времени сообщений  по возрастанию [по убыванию]
 
3/03/15 11:30  ОК АКА ОлюняОтправить письмо > ех)    3/03/15 09:37Дерево
выложу его здесь. пусть будет

Лист Мінсоцполітики від 05.12.2014 р. N 520/06/186-14
Щодо закінчення терміну трудового договору, укладеного з працівником, покликаним на військову службу за призовом під час мобілізації

Відповідно до частини другої статті 23 Кодексу законів про працю України (далі - КЗпП) строковий трудовий договір укладається у випадках, коли трудові відносини не можуть бути встановлені на невизначений строк з урахуванням характеру майбутньої роботи, чи умов її виконання, або інтересів працівника та в інших випадках, передбачених законодавчими актами.

Відповідно до частини третьої статті 119 КЗпП за працівниками, покликаними на військову службу за призовом під час мобілізації, на особливий період, але не більше одного року, зберігаються місце роботи, посада і компенсується з бюджету середній заробіток на підприємстві, в установі, організації, в яких вони працювали на момент призову, незалежно від підпорядкування та форми власності.

Зазначені норми передбачають, що між роботодавцем і працівником, покликаним на військову службу під час мобілізації, на особливий період зберігаються трудові відносини (але не більше одного року), а працівник тільки звільняється від виконання виробничих або службових обов'язків. Якщо працівник після закінчення зазначеного періоду не приступить до виконання виробничих або службових обов'язків, трудові відносини з ним повинні бути припинені.

Відповідно до пункту 2 частини першої статті 36 КЗпП підставами припинення трудового договору є закінчення терміну. Укладаючи строковий трудовий договір, працівник надає добровільну згоду на його припинення у визначений сторонами в трудовому договорі термін. Тому звільнення працівника по даній підставі не є звільненням з ініціативи роботодавця.

У такому випадку при закінченні строку трудового договору, укладеного з працівником, покликаним на військову службу за призовом під час мобілізації, на особливий період, за яким зберігаються не більше одного року місце роботи, посаду та компенсується з бюджету середній заробіток на підприємстві, дія трудового договору може бути припинено.

В іншому випадку, якщо після закінчення строку трудового договору трудові відносини фактично тривають і жодна з сторін не вимагає їх припинення, дія цього договору вважається продовженою на невизначений термін (частина перша статті 391 КЗпП).

Обмеження щодо звільнення працівників, призваних на військову службу за призовом під час мобілізації, на особливий період поширюються на звільнення працівників з ініціативи роботодавця.

У той же час повідомляємо, що листи міністерства не є нормативно-правовими актами, за своєю природою вони носять інформаційний, рекомендаційний і необов'язковий характер.

Заступник директора
Юридичного департаменту

І. Кузнецова

3/03/15 10:49  abbatОтправить письмо > ех)    3/03/15 09:37Дерево
ага, только что читал его, последний абзац умилил... налоговики бы так писали;)

3/03/15 09:37  ех) > abbat    3/03/15 08:27Дерево
письмо Минсоцполитики 05.12.2014 р. № 520/06/186-14

3/03/15 08:27  abbatОтправить письмо   Дерево
если человек призван и на предприятии работает по срочному трудовому после окончания этого самого срочного...

сам считаю что да, но это так, эмпирически, обоснования нормативного не могу для себя придумать, кто что подскажет?

Страницы:    Всего: 1

Реклама

bigmir)net TOP 100