RSS-экспорт
Связь с модератором
Популярные теги
директордоговордоговор арендыжилищное законодательствозаработная платаземельный участокземляискКЗОТконтролирующие органыкупля продажаналогообложениенаследствоОООответственностьправо собственностипроверкипрогулпроцессработниксокращениестроительствосудтрудовая книжкатрудовое правоувольнение

Бизнес-Форум

Логин:    Пароль:      Регистрация | Восстановить пароль

Мирова угода як виконавчий документ

Ваше имя:    EMail: 

Страницы:    Всего: 1

Сортировать по времени сообщений  по возрастанию [по убыванию]

13/07/17 16:48  Marlboro! > Ирина тер.    13/07/17 16:33Дерево
А в самому законі зміни по суті відбулись?

13/07/17 16:33  Ирина тер. > Yura0101    14/04/17 10:16Дерево
Прошу подсказать.
Постановление Пленума ВГСУ № 18 от 26.12.11
- якщо ухвала господарського суду про затвердження мирової угоди відповідає вимогам статті 18 Закону України "Про виконавче провадження", то вона є виконавчим документом у розумінні пункту 2 частини другої статті 17 названого Закону

Сейчас Закон другой и статьи другие. Есть ли что-то аналогичное со ссылкой на новый закон.

14/04/17 10:16  Yura0101 > Ирина тер.    13/04/17 10:37Дерево
Внесення в подальшому змін чи доповнень до укладеної й затвердженої судом мирової угоди чинним законодавством не передбачено.(последний абз.п.7.9 пленума ВГСУ [Только зарегистрированные пользователи могут видеть ссылки. Нажмите здесь для регистрации] )

13/04/17 10:37  Ирина тер. > Евгений Осычнюк    4/06/15 10:23Дерево
Подскажите, пожалуйста, можно ли внести изменения в Мировое соглашение? Закон не предусматривает, но и запрета нет.

Еще один вопрос. В Мировом соглашении планируем прописать график погашения задолженности.
Если должник не платит первую сумму, я могу обращаться в исполнительную на это сумму или на всю сумму мирового? (при условии, что ухвала про утверждение мирового таки будет исполнительным документом)

27/09/16 12:08  chegevaraОтправить письмо > Yura0101    31/05/16 15:14Дерево
Звернення до суду без попереднього отримання постанови про відмову у відкритті виконавчого провадження не є підставою для відмови в задоволенні позову. До такого висновку дійшов ВСУ в постанові від 23 вересня 2015 року №6-274цс15 [Только зарегистрированные пользователи могут видеть ссылки. Нажмите здесь для регистрации]

1/06/16 10:45  gloria60 > Yura0101    31/05/16 15:14Дерево
Спасибо за отклик. Строк - судьи (апелляционный хозсуд) написали "може бути предявлений до виконання згідно статті 22 ЗУ "Про ВП").

31/05/16 15:14  Yura0101 > gloria60    30/05/16 10:53Дерево
По ст. 18 ЗУ "Про виконавче провадження" срок предъявления должен быть указан в исполнительном документе, если нет- в суд о понуждении к исполнению путем взыскания. Хотя гос. может и открыть производство.

30/05/16 10:53  gloria60 > gloria60    30/05/16 10:46Дерево
4. Строки пред'явлення виконавчих документів до виконання встановлюються для кожного платежу окремо. (статья 22 ЗУ "Об исполнительном производстве).
Отностится ли указанная норма Закона к моему случаю? У нас по мировому соглашению - один платеж, срок оплаты - до 30.10.2016.
Спасибо!

30/05/16 10:46  gloria60 > Евгений Осычнюк    4/06/15 10:23Дерево
Коллеги, подскажите, пожалуйста.
Есть ухвала об утверждении мирового соглашения в хозпроцессе.
Дата ухвалы - 30.05.2016, срок исполнения обязательства, закрепленный в мировом соглашении (оплата долга) - 30.10.2016.
Вопрос: с какой даты исчислять срок предъявления ухвалы в исполнительную службу для принудительного исполнения?
Я где-то читала, что в таком случае, срок исчисляется с даты, когда должно быть выполнено обязательство? Есть такое разъяснение (сама не могу найти)!
Всем спасибо!

12/06/15 15:58  Lawyer_junior_Отправить письмо > Евгений Осычнюк    4/06/15 10:23Дерево
Доброго дня.
Власне кажучи, знову щось іде не так. І тут або я не розумію, або моє керівництво не розуміє - бо у нас з приводу мирової різні думки. Але оскільки там де 2 юриста - там 3 різні думки, а в мене поки лише 2, то хочу почути ще одну)
По порядку.
Позовна стосується стягнення заборгованості за поставлений товар, за 50 тонн. Договром передбачена курсова різниця. Таким чином, в позовній вказані вимоги по поверненню коштів по рахунках та курсової різниці на дату подачі позову, плюс штрафи різні (штрафи ми викидаємо).
Якщо у нас вказана заборгованість таким чином, чи можна прописати в мировій угоді, що боржник оплачує основну заборгованість (по рахунках),а після її сплати оплачує курсову різницю, по курсу дати сплати основної заборгованості?
як на мене це виходить за премет позову.

4/06/15 10:30  Lawyer_junior_Отправить письмо > Евгений Осычнюк    4/06/15 10:23Дерево
тобто п 8 можна переформулювати так:
У разі несплати Відповідачем суми боргу, визначеного в п. 2 даної мирової угоди, в порядку визначеному п. 3 даною мировою угодою, Позивач має право направити ухвалу Господарського суду Донецької області про затвердження мирової угоди по справі № 111для виконання, у відповідності до З.У. "Про виконавче провадження".

4/06/15 10:23  Евгений ОсычнюкОтправить письмо > Lawyer_junior_    4/06/15 10:16Дерево
Виконавчу службу ніхто як таку не ліквідовував, змінилось лише підпорядкування та організаційна структура. Взагалі не пішіть цю дурню, вибачте на різкому слові, бо ухвала як судове рішення може бути подана куди завгодно - хоч в ООН.

4/06/15 10:16  Lawyer_junior_Отправить письмо > Евгений Осычнюк    3/06/15 16:12Дерево
Дякую за відгук!
3. По цьому пункту підняв документи з банку і справді виявив, що рахунок не розрахунковий, а поточний. Я цього раніше не знав.Тепер знаю)
"Гарантує" - "для красного словца", так керівництво краще сприймає;
6. І справді, так коректніше, як Ви написали;
7,8,9 - як я вже говорив, чим більше тексту із "розумними" формулюваннями, тик краще сприймає керівництво;

і в мене виникають сумніви - чи коректно писати, що ухвала може бути подана до виконавчої служби?
адже її ліквідували (якщо я правильно розумію, ліквідували лише центральний орган, але все таки)?

3/06/15 16:12  Евгений ОсычнюкОтправить письмо > Евгений Осычнюк    3/06/15 16:08Дерево
П.С. Я це ось до чого - суд за встановленою практикою не може: 1) затвердити мирову угоду, яка порушує закон 2) самостійно вносити зміни до тексту уголи 3) вносити виправлення в різноманітні "косяки", якщо згодом ВДВС не зможе виконати ухвалу з формальних причин. Тому - будьте уважні.

3/06/15 16:08  Евгений ОсычнюкОтправить письмо > Lawyer_junior_    3/06/15 14:26Дерево
Та нічого собі документ. Не спримайте як негатив з моєї сторони - але інколи у мене складається враження, що юристи отримують гонорари як письменники, тобто за нписані рядки.
«3.Відповідач зобов’язується та гарантує сплатити Позивачеві суму, що вказана в п. 2 даної мирової угоди, шляхом перерахування суми боргу на розрахунковий рахунок Позивача...» - розрахункових рахунків не існує вже років с 15, є поточні. А навіщо писати «і гарантує»?
«6.Дана мирова угода набуває чинності з дня її затвердження судом...» - погодтесь, що правільно буде «з дня набуття законної сили ухвали суду про її затвердження».
п.7, п.8, п.9, - Ви впевнені, що є сенс писати те, що і так визначено законом?

3/06/15 16:01  gloria60 > Lawyer_junior_    3/06/15 14:26Дерево
Судові витрати?

3/06/15 14:26  Lawyer_junior_Отправить письмо > Rossi    3/06/15 13:35Дерево
Власне кажучи, написав от такий документ:
до Господарського суду Донецької області, адреса суду
Позивач: ТОВ 1
Відповідач: Тов 2
Мирова угода

ТОВ 1 (повністю), що розташоване за адресою, Код ЄДРПоУ 111111, в особі директора Іванова, що діє на підставі статут, та
ПАТ 2 (повністю), що розташоване за адресою______, код ЄДРПОУ 2222222222, в особі директора, що діє на підставі довіреності № '111 від 11.11.1111 року, уклали мирову угоду про наступне:

1. Сторони домовились врегулювати спір по справі № __________, за позовом товариства з обмеженою відповідальністю «ТОВ 1» до публічного акціонерного товариства «ТОВ 2», про стягнення 408 193, 26 (чотириста вісім тисяч сто дев’яносто три гривні двадцять шість копійок), що знаходиться в провадженні Господарського суду Донецької області шляхом підписання та обов’язкового виконання мирової угоди.
2.Відповідач визнає, що його заборгованість перед Позивачем становить 339 616, 38 (триста тридцять дев’ять тисяч шістсот шістнадцять гривень тридцять вісім копійок). Відповідач визнає, що вказана заборгованість виникла внаслідок того, що Відповідачем було отримано товар від Позивача, та в подальшому не оплачено його у відповідності до умов договору № 1111 від 01.07.2014 року та додатків до нього.
3.Відповідач зобов’язується та гарантує сплатити Позивачеві суму, що вказана в п. 2 даної мирової угоди, шляхом перерахування суми боргу на розрахунковий рахунок Позивача з наступними реквізитами:
реквізити банку - назва, рахунок, МФО, ЄДРПОУ
Відповідач зобов’язується та гарантує повернути вищевказану в п.2 даної мирової угоди суму протягом 10 днів з дати видачі судом ухвали затвердження даної мирової угоди. Погашення суми заборгованості можливе як за допомогою одного платежу, так і за допомогою декількох платежів, загальна сума яких буде дорівнювати сумі боргу, що вказаний в п. 2 даної мирової угоди.
4.Сторони домовились, що за умови виконання Відповідачем п. 2, п. 3 даної мирової угоди у встановлений строк Позивач за цією мировою угодою відмовляється від позовних вимог в частині стягнення з Відповідача пені, інфляційних витрат і 3% річних, а також коштів по корегувальних рахунках № 11 від 10.10.2014 року та № 1 від 13.08.2014 року.
5. Дана мирова угода направляється Сторонами до Господарського суду Донецької області, по справі № 1111, що знаходиться в його провадженні, для затвердження.
6.Дана мирова угода набуває чинності з дня її затвердження судом та діє до повного виконання зобов’язання, передбаченого даною мировою угодою.
7.. Ухвала Господарського суду Донецької області про затвердження мирової угоди по справі № 1111 є виконавчим документом, згідно з п. 2 ч. 2 ст. 17 Закону України «Про виконавче провадження».
8.У разі несплати Відповідачем суми боргу, визначеного в п. 2 даної мирової угоди, в порядку визначеному п. 3 даною мировою угодою, Позивач має право направити ухвалу Господарського суду Донецької області про затвердження мирової угоди по справі № 111 до виконавчої служби для виконання шляхом стягнення з Відповідача на користь Позивача суми боргу у розмірі, вказаному в п. 2 даної мирової угоди, за вирахування здійснених Відповідачем платежів за цією мировою угодою, про Позивач вказує у заяві про відкриття виконавчого провадження.
Ухвала про затвердження мирової угоди може бути пред’явлена до виконання протягом 1 року з дня її затвердження судом.
9.Якщо в процесі виконання цієї мирової угоди відбудеться реорганізація, зміна підпорядкованості чи форми власності однієї або обох сторін, то ця угода зберігає силу для правонаступника такої сторони.
10.Наслідки затвердження судом Мирової угоди та припинення провадження у справі та зміст статті 80 ГПК України сторонам відомі та зрозумілі.
11.Сторони підтверджують, що дана мирова угода укладена в добровільному порядку, її умови відповідають волевиявленню сторін та породжують правової наслідки, які відповідають інтересам сторін.
12.Сторони заявляють, що ні в процесі укладення цієї мирової угоди, ні в процесі виконання її умов не були, не будуть і не можуть бути порушені права будь-яких третіх осіб, у тому числі й держави.
13.Сторони підтверджують, що особи, які підписали від імені сторін цю мирову угоду, мають вісі необхідні повноваження на підписання цієї мирової угоди та не мають будь-яких застережень та/або обмежень таких повноважень та/або своєї правоздатності, та/аба дієздатності.
14.Дана мирова угода підписана у трьох примірниках, які мають однакову юридичну силу, перший – для Позивача, другий – для Відповідача, третій – для суду.

Позивач
Відповідач

3/06/15 13:35  Rossi > Lawyer_junior_    3/06/15 13:28Дерево
мировое соглашение может касаться и части исковых требований

3/06/15 13:35  gloria60 > Lawyer_junior_    3/06/15 13:28Дерево
Ні, в мировій угоді сторони повинні врегулювати всі спірні питання, визначені в позові (основний борг, штрфні санкції, судові витрати). Якщо цього не буде - суд відмовить у завтердженні мирової.
Обовязково домовтесь із суддею, чи пропишіть власноруч у мирові угоді, щоб були зазначені всі реквізити, необхідні для виконавчого документу: боржник, стягувач, дата набуття чинності ухвали, строк предявлення її до виконання (судді інколи "забувають" про це при оформленні ухвали, при наймні, у мене було так).
І обовязково пропишіть, що у разі невиконання мирової - стягувач звертається до ДВС для примусового стягнення визначених сум.
Якось так (з власного невдалого досвіду укладення мирових)...

3/06/15 13:28  Lawyer_junior_Отправить письмо > Rossi    3/06/15 13:21Дерево
дякую.
І я сподіваюсь, що останнє питання:
якщо відповідно до умов мирової угоди боржник визнає лише частину вимог стягувача - тільки суму боргу, а штрафні санкції списуються за домовленістю сторін, то це потрібно прописати в мировій угоді?
чи можна просто подать мирову угоду із зативердження умов щодо оплати визнаного боргу, а в частині інших вимог суд просто закриє провадження?

3/06/15 13:21  Rossi > Lawyer_junior_    3/06/15 12:58Дерево
ПЛЕНУМ ВИЩОГО ГОСПОДАРСЬКОГО СУДУ УКРАЇНИ
ПОСТАНОВА
26.12.2011 № 18
Про деякі питання практики застосування Господарського процесуального кодексу України судами першої інстанції

3.19.
Наказ господарського суду про примусове виконання мирової угоди не може бути видано, оскільки провадження зі справи припинено. У разі ж ухилення однієї зі сторін від виконання мирової угоди після закінчення строку (настання терміну) виконання нею своїх обов'язків за цією угодою:

- якщо ухвала господарського суду про затвердження мирової угоди відповідає вимогам статті 18 Закону України "Про виконавче провадження", то вона є виконавчим документом у розумінні пункту 2 частини другої статті 17 названого Закону і підлягає виконанню державною виконавчою службою; тому за наявності зазначеної умови позовна заява про спонукання до виконання мирової угоди не підлягає розгляду в господарських судах;

- якщо ж ухвала суду про затвердження мирової угоди не містить усіх даних, зазначених у статті 18 названого Закону, то така ухвала не має статусу виконавчого документа, і інша сторона у справі не позбавлена права звернутися з позовом про спонукання до виконання мирової угоди, у випадку задоволення якого господарський суд видає наказ. Відповідний позов може мати як майновий, так і немайновий характер у залежності від змісту умов мирової угоди.

3/06/15 12:58  Lawyer_junior_Отправить письмо > Евгений Осычнюк    3/06/15 12:56Дерево
Зрозуміло.
ще одне питання:
якщо я правильно розумію, то виконавчим документом у моєму випадку буде не сама угода, а ухвала суду про її затвердження.
а що робити,якщо суд не внесе в ухвалу всіх необхідних відомостей? подавати позов про спонукання до виконання?

3/06/15 12:56  Евгений ОсычнюкОтправить письмо > Lawyer_junior_    3/06/15 12:41Дерево
Так саме.

3/06/15 12:41  Lawyer_junior_Отправить письмо > Евгений Осычнюк    2/06/15 20:02Дерево
Ясно.
А якщо боржник підпише мирову, суд її затвердить, а після цього боржник не захоче платить/заплатить частину?
Тоді подавати ухвали про затвердження мирової у виконавчу?

2/06/15 20:02  Евгений ОсычнюкОтправить письмо > 911 Alex    2/06/15 17:55Дерево
Ну це само собою зрозуміло. Справа в тому, що інколи в мировій угоді пишуть те, що примусово взагалі не може бути виконано.

2/06/15 17:55  911 Alex > Евгений Осычнюк    2/06/15 17:34Дерево
В ст. 17 ЗУ "Про виконавче провадження" зазначено, на підставі яких саме виконавчих документів здійснюється виконавче провадження.
В частині, що треба зазначити в мировій угоді - дви. ст. 18 ЗУ "Про виконавче провадження", там визначені чіткі вимоги до виконавчих документів.

2/06/15 17:34  Евгений ОсычнюкОтправить письмо > Lawyer_junior_    2/06/15 17:31Дерево
Якщо хочете, щоб мирова була виконавчим документом, то в ній треба прописати те, що можна примусово виконати (суми, що підлягають сплаті в конкретні строки, майно, що треба передати до певної дати та т.ін.). Напишете "декларацію про наміри" - будете судитися далі.

2/06/15 17:31  Lawyer_junior_Отправить письмо   Дерево
Доброго вечора!
В данний момент мені необхідно розробити та затвердити через суд мирову угоду, в свправі про стягнення боргу.
Але оскільки це перша мирова угода, що я роблю, то навіть після аналізу нпа з цього приводу маю декілька питань, і сподіваюсь що шановні колеги підкажуть мені відповідь)
Якщо говорити в загальному, то я оознайомився із положеннями ГПК, постанови ВГСУ від 17.10.2012 року та законом про виконавче провадження.
Але які можуть бути підводні камені виконання мирової угоди? якісь деталі, що суттєво полегшать життя боржнику та допоможуть йому і далі не платити?

Страницы:    Всего: 1

Реклама

bigmir)net TOP 100