RSS-экспорт
Связь с модератором
Популярные теги
директордоговордоговор арендыжилищное законодательствозаработная платаземельный участокземляискКЗОТконтролирующие органыкупля продажаналогообложениенаследствоОООответственностьправо собственностипроверкипрогулпроцессработниксокращениестроительствосудтрудовая книжкатрудовое правоувольнение


Банки: Кредиты / Депозиты

Логин:    Пароль:      Регистрация | Восстановить пароль

Иск к Ликвидатору банка (подсудность)


Сообщение:

Ваше имя:    EMail: 
 

Страницы:    Всего: 1


Сортировать по времени сообщений  по возрастанию [по убыванию]
 
6/07/15 10:06  Бумбокс2105 > СергійП    1/07/15 13:07Дерево
Спасибо за письмо!

1/07/15 14:38  СергійП > decisionmaker    1/07/15 14:09Дерево
Позов до ліквідатора - адмін.суд.
Позов ліквідатора до боржників - господарський або загальний, залежно від того, хто боржники.

1/07/15 14:09  decisionmaker > СергійП    1/07/15 13:08Дерево
Дякую на рахунок інформаційного листа.

Я це вже писав, що ліквідатор є уповноваженою особою фонду гарантування вкладів.

А, якщо позов подає ліквідатор на боржника банку то він його буде подавати в господарський чи загальний суд в залежності від правового статуту боржника (фіз чи юр особа), чи все таки в адміністративний ?

1/07/15 13:08  СергійП > decisionmaker    1/07/15 13:02Дерево
Ликвидатор - представитель Фонда

1/07/15 13:07  СергійП > decisionmaker    1/07/15 13:02Дерево
ВИЩИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД УКРАЇНИ

ІНФОРМАЦІЙНИЙ ЛИСТ

від 25.07.2014 р. N 992/11/14-14

Головам апеляційних та окружних адміністративних судів


У зв'язку з виникненням у судовій практиці питань, пов'язаних з оскарженням рішень Національного банку України, рішень Фонду гарантування вкладів фізичних осіб (далі - Фонд), що приймаються відповідно до Закону України "Про систему гарантування вкладів фізичних осіб", на підставі пункту 4 частини першої статті 32 Закону України "Про судоустрій і статус суддів" Вищий адміністративний суд України вважає за необхідне повідомити таке.

З підстав, передбачених частиною першою статті 76 Закону України "Про банки і банківську діяльність", Національний банк України зобов'язаний прийняти рішення про віднесення банку до категорії неплатоспроможних.

Частиною другої цієї статті визначено, що Національний банк України не пізніше дня, наступного за днем прийняття рішення про віднесення банку до категорії неплатоспроможних, повідомляє про це рішення Фонд гарантування вкладів фізичних осіб для вжиття ним заходів, передбачених Законом України "Про систему гарантування вкладів фізичних осіб".

Відповідно до частини першої статті 34 цього Закону Фонд розпочинає процедуру виведення неплатоспроможного банку з ринку та здійснення тимчасової адміністрації в банку на наступний робочий день після офіційного отримання рішення Національного банку України про віднесення банку до категорії неплатоспроможних.

Згідно з частиною першою статті 54 зазначеного Закону рішення, що приймаються відповідно до цього Закону Національним банком України, Фондом, працівниками Фонду, що виконують функції, передбачені цим Законом, у тому числі у процесі здійснення тимчасової адміністрації, ліквідації банку, виконання плану врегулювання, можуть бути оскаржені до суду.

У зв'язку з цим Вищий адміністративний суд України нагадує, що пунктом 25 постанови Пленуму Вищого адміністративного суду України від 20 травня 2013 року N 8 "Про окремі питання юрисдикції адміністративних судів" адміністративним судам роз'яснено, що спори, які виникають за участю Фонду у сфері гарантування вкладів фізичних осіб, є публічно-правовими та підлягають розгляду за правилами Кодексу адміністративного судочинства України.

Крім цього, звертаємо увагу на те, що адміністративні суди під час розгляду таких справ повинні неухильно додержуватися вимог статті 117 Кодексу адміністративного судочинства України.

Відповідно до пункту 2 частини п'ятої цієї статті не допускається забезпечення позову шляхом зупинення рішень Фонду гарантування вкладів фізичних осіб щодо призначення уповноваженої особи Фонду гарантування вкладів фізичних осіб та стосовно здійснення тимчасової адміністрації або ліквідації банку, заборони проводити певні дії уповноваженій особі Фонду гарантування вкладів фізичних осіб або Фонду гарантування вкладів фізичних осіб при здійсненні тимчасової адміністрації або ліквідації банку.

Також, у разі виконання Фондом вимог статті 34 Закону України "Про систему гарантування вкладів фізичних осіб" щодо запровадження тимчасової адміністрації, відсутні підстави для забезпечення позову шляхом зупинення рішення Національного банку України про віднесення банку до категорії неплатоспроможних. Початок процедури виведення неплатоспроможного банку з ринку та здійснення тимчасової адміністрації в банку свідчить про те, що таке рішення є виконаним і передбачені ним правові наслідки є такими, що вже настали. Тому відвернути їх настання шляхом зупинення рішення про віднесення банку до категорії неплатоспроможних в порядку забезпечення позову не є можливим.

Цей лист пропонуємо довести до відома суддів окружних та апеляційних адміністративних судів для врахування при здійсненні правосуддя.Голова суду
О. Нечитайло

ІНФОРМАЦІЙНИЙ ЛИСТ
(Письмо, Высший административный суд, от 25.07.2014, № 992/11/14-14 "Относительно вопросов, связанных с отнесением банка к категории неплатежеспособных")

1/07/15 13:02  decisionmaker > СергійП    1/07/15 12:24Дерево
Будь-ласка розмістіть посилання на розяснення.

1/07/15 12:24  СергійП > Бумбокс2105    23/06/15 00:20Дерево
Только админ. Есть разьяснение ВАСУ.

23/06/15 09:16  decisionmaker > Бумбокс2105    23/06/15 00:20Дерево
Думаю краще адмін. суд.
Бо ви будете оскаржувати рішення ліквідатора, що є уповноваженою особою фонду гарантування вкладів.

23/06/15 00:20  Бумбокс2105   Дерево
Добрый день всем! помогите определиться с подсудностью иска к Уполномоченному лицу ФГВФЛ на ликвидацию ком.банка.
Ситуация в следующем:банк-должник ликвидируется ФГВФЛ, кредитор-тоже банк, который является залогодержателем депоз.средств должника по одному из договоров. По условиям договора в случае его невыполнения, кредитор имеет право договорного списания со счета должника в счет погашения задолженности. В связи с ликвидацией банка-должника, кредитор лишен возможности осуществить договорно списание за счет залоговых депозитн. средств, иначе как в ликвид. процедуре. В установленный строк подается заявление о включении в Реестр акцептованных требований внеочередно, т.к. в соответствии с З ч. 3 ст. 52 Закону України «Про систему гарантування вкладів фізичних осіб»" майно банку, що є предметом застави, включається до складу ліквідаційної маси, але використовується виключно для позачергового задоволення вимог заставодержателя. По факту-требования включены-но в 7 очередь, хотя должны быть внеочередно. В какой суд-админ. или хоз. подавать иск о непррвомерности включения в 7 очередь и обязанности включить внеочередно?

суд.практика свидетельствует о том, что иски по обжалованию действий Ликвидатора банка подаются и туда, и туда. Вот вопрос- как правильно-на Ваш взгляд. Спасибо.

Страницы:    Всего: 1

Реклама

bigmir)net TOP 100