RSS-экспорт
Связь с модератором
Популярные теги
директордоговордоговор арендыжилищное законодательствозаработная платаземельный участокземляискКЗОТконтролирующие органыкупля продажаналогообложениенаследствоОООответственностьправо собственностипроверкипрогулпроцессработниксокращениестроительствосудтрудовая книжкатрудовое правоувольнение


АТО: проблемы и решения

Логин:    Пароль:      Регистрация | Восстановить пароль

Как уволиться с Донецкого предприятия, которое находится в стадии ликвидации


Сообщение:

Ваше имя:    EMail: 
 

Страницы:    Всего: 1


Сортировать по времени сообщений  по возрастанию [по убыванию]
 
2/07/15 14:21  БЭПер > Marlboro!    2/07/15 08:19Дерево
Спасибо большое.

2/07/15 08:19  Marlboro! > БЭПер    1/07/15 21:21Дерево

1/07/15 21:38  ОК АКА ОлюняОтправить письмо > Marlboro!    1/07/15 20:59Дерево
подскажите товарищу, что поиском надо пользоваться ДО создания новой темы [Только зарегистрированные пользователи могут видеть ссылки. Нажмите здесь для регистрации]

1/07/15 21:21  БЭПер > Marlboro!    1/07/15 20:59Дерево
А-а-а, я невнимательно прочел. Я думал все что далее написано. Отправили по почте и обратились в суд.
Все ок, спасибо.

1/07/15 20:59  Marlboro! > БЭПер    1/07/15 20:57Дерево
Ну так покажете рішення суду де буде встановлений цей факт)

1/07/15 20:57  БЭПер > Marlboro!    1/07/15 20:02Дерево
Хорошо, а следующий работодатель не скажет "Где запись в трудовой о увольнении?". Как доказать работоприемнику, что я уволен на предыдущем месте работы.

1/07/15 20:47  ОК АКА ОлюняОтправить письмо > sorokan    1/07/15 20:03Дерево
проще всего пока оформляться по совместительству.
и параллельно продолжать поиски работодателя.

1/07/15 20:03  sorokan > БЭПер    1/07/15 19:35Дерево
ІМХО, на це варто дивитись з тієї точки зору, що роботодавець вважатиме достатнім підтвердженням звільнення особи (окрім запису до трудової книжки). Якщо розібрати ч. 1,3 ст. 38 КЗпП, то, вочевидь, потрібно повідомити роботодавця про неможливість виконувати роботу.

1/07/15 20:02  Marlboro! > БЭПер    1/07/15 19:36Дерево
Варіант 1: самий простий спосіб, на мою думку, це звільнення за ч.3 ст.38 КЗПП - воно відбувається за власною ініціативою працівника і ніяких "конклюдентних" кореспондуючих дій роботодавця не вимагає (таких як видача наказу, тощо). Відповідно, підтвердженням факту звільнення буде, наприклад, документ пошти про те, що особа направила заяву про звільнення роботодавцю на адресу.
Це варіант якщо підприємство ще не ліквідоване повністю (немає запису про припинення, "висяк").

Варіант 2: якщо воно вже ліквідоване (є запис про припинення), то трудовий договір також буде припинений автоматично, тут думаю простіше за все буде виходити з ст.9 і ст.609 ЦК.

Далі суд - в принципі, звертатись сюди при варіанті 1 не обов'язково, але можна, щоб "легалізувати" ситуація рішенням. В порядку окремого провадження нормально визнають: [Только зарегистрированные пользователи могут видеть ссылки. Нажмите здесь для регистрации] [Только зарегистрированные пользователи могут видеть ссылки. Нажмите здесь для регистрации]

Перед зверненням до суду я б також рекомендував написати запит до податкової за місцем проживання (текст нижче). Я такий писав - вони там чудово розписують коли приймалась особа чи коли і на якій підставі була звільнена. У Вашому разі дадуть відповідь про те, що інформації про звільнення у податкової немає - це буде зокрема доказом в суді про: 1) необхідність встановлення факту; 2) про ще, що особа не була звільнена за іншою підставою і інших обставин, ніж про які вона вказує у позовній заяві.

П.С. текст запиту:

Державна податкова інспекція у м. Полтаві
36008, м. Полтава, вул. Фрунзе, 155

ФІО
Полтавська обл., ***
ДРФО ***
Моб.тел. ***

Запит про отримання інформації
Керуючись положеннями чинного законодавства України прошу надати мені наступну інформацію, яка стосується моїх трудових відносин на підприємстві *** (код ЄДРПОУ ***):
1) дату прийняття мене як працівника на підприємство, вказану у його звітності;
2) дату мого звільнення з підприємства, вказану у його звітності;
3) підставу звільнення, вказану у його звітності;
Згідно із п.3 ч.2 ст.8 ЗУ «Про захист персональних даних», абз.2 ч.2 ст.11 ЗУ «Про інформацію» та ст.10 ЗУ «Про публічну інформацію», я, як суб’єкт персональних даних, маю право отримувати та знайомитись з інформацією, яка стосується мене особисто.
Інформація, яку я запитую, згідно нині діючих нормативно-правових актів, подається до органів доходів і зборів та міститься у звітності 1-ДФ та звіті щодо сум нарахованого єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування (затв. наказом Міндоходів України від 09.09.13 №454). Зокрема, інформація про дати прийняття і звільнення, а також підставу звільнення міститься в таблиці 5 додатку 4 до згаданого наказу Міндоходів України.
Також повідомляю, що вже звертався до органів пенсійного фонду, однак, там мені повідомили, що пенсійний фонд є розпорядником лише інформації про розмір нарахованих доходів, і що фонд не має інформації по пунктам, які вказані в цьому запиті.
Вказана інформація потрібна мені для звернення до суду ***
Згідно положень наказу Міндоходів України від 14.11.2013 № 681 письмовий Запит подається в довільній формі.

В зв’язку з тим, що за адресою мого місця проживання кореспонденція надходить із затримками, про виготовлення відповіді на цей запит прошу повідомити мене за мобільним телефоном ***, щоби я міг прийти і отримати її (відповідь) особисто з пред’явленням документів, які підтверджують мою особу.

1/07/15 19:38  Marlboro! > Евгений Осычнюк    1/07/15 19:33Дерево
Дублікат повинен бути виданий на підставі якихось документів. Підприємство А (нове) не може зробити записи про роботу особи на підприємстві Б (Донецьке), якщо не буде документів про роботу цієї особи на підприємстві Б: довідок, наказів (виписок, копій), тощо. Це абзац третій п.5.3.

Відповідно, зробити дублікат запису про звільнення неможливо в принципі по тій причині, що його немає в оригіналі (т.е. немає взагалі факту видачі наказу про звільнення, що можна підтвердити документами).

1/07/15 19:36  БЭПер > Marlboro!    1/07/15 18:08Дерево
"Якщо ж ціль підтвердити звільнення, то тут вже є поле для маневрів."
Давайте остановимся на этом варианте.

1/07/15 19:35  БЭПер > sorokan    1/07/15 18:26Дерево
Спасибо большое, эту инструкцию я читал, но вот дело в том, что трудовая как раз есть, а человек не уволен с предыдущего места работы, поэтому на следующее его отказываются принимать.

1/07/15 19:33  Евгений ОсычнюкОтправить письмо > Marlboro!    1/07/15 18:40Дерево
Чому - обгрунтувати можете? Чим такий дублікат гірше оригінала?

1/07/15 18:46  sorokan > Marlboro!    1/07/15 18:36Дерево
звісно

1/07/15 18:40  Marlboro! > Евгений Осычнюк    1/07/15 18:36Дерево
А, ну да, пам'ятаю, оця тема: [Только зарегистрированные пользователи могут видеть ссылки. Нажмите здесь для регистрации]
Досі вважаю, що це неправильно і ціна такій трудовій книжці не більша ніж тій, яку працівник заповнить за директора лівою рукою.

1/07/15 18:36  Marlboro! > sorokan    1/07/15 18:26Дерево
Ну це ж не одне й те саме.
Плюс навіть так стаж до роботи на новому місці треба підтверджувати документально (декількома пунктами раніше в Інструкції).

1/07/15 18:36  Евгений ОсычнюкОтправить письмо > БЭПер    1/07/15 17:49Дерево
Есть еще нехитрый способ: человек принимается на новую работу, книжка "повреждается", после чего ему торжественно выписывают дубликат, куда переносят все записи, в т.ч. и об увольнении с прежнего места работы.

1/07/15 18:26  sorokan > БЭПер    1/07/15 12:20Дерево
5.6. Дублікат трудової книжки також може бути виданий за
новим місцем роботи у зв’язку з відсутністю доступу до трудової
книжки працівника внаслідок надзвичайної ситуації, передбаченої
Кодексом цивільного захисту України, або проведення
антитерористичної операції на території, де працював працівник.
Дублікат видається на підставі заяви працівника та отриманої
ним у письмовому вигляді інформації зі штабу з ліквідації
наслідків надзвичайної ситуації про виникнення надзвичайної
ситуації або Антитерористичного центру при Службі безпеки України
про проведення антитерористичної операції на території, де
працював працівник, що надається в довільній формі.
У разі відновлення доступу до трудової книжки записи з
дубліката про періоди роботи переносяться до трудової книжки. При
цьому на першій сторінці дубліката робиться напис: "Дублікат
анульовано", посвідчується печаткою роботодавця за останнім місцем
роботи працівника та дублікат повертається його власнику.
[Только зарегистрированные пользователи могут видеть ссылки. Нажмите здесь для регистрации]

1/07/15 18:08  Marlboro! > БЭПер    1/07/15 18:01Дерево
Ну тут слід розмежовувати первинну ціль "отримати запис" і ціль "підтвердити звільнення", якщо така є.
По інструкції запис в ТК вносить директор або уповноважена ним особа (при чому при звільненні той/та ще й ставить підпис), тому ніхто інший (ні працівник, ні суддя) цього зробити в рамках нормативки не можуть (варіанти "лівою за директора" не розглядаємо).

Якщо ж ціль підтвердити звільнення, то тут вже є поле для маневрів.

1/07/15 18:01  БЭПер > Marlboro!    1/07/15 17:53Дерево
Может через суд?

1/07/15 17:53  Marlboro! > БЭПер    1/07/15 17:49Дерево
Мені здається, Ви відповідь знаєте самі)
Без директора і печатки це зробити не може ніхто. Фактично.

1/07/15 17:49  БЭПер > Евгений Осычнюк    1/07/15 13:41Дерево
В смысле предприятия фактически нет, директора нет, печати нет. Как получить запись в трудовую о увольнении?

1/07/15 13:41  Евгений ОсычнюкОтправить письмо > БЭПер    1/07/15 12:20Дерево
А что значит "правильно получить"? Кто должен запись вносить, или в чем вопрос? По КЗоТ, никаких особенностей для зоны АТО нет.

1/07/15 12:20  БЭПер   Дерево
Человек приехал из Донецка в Киев. Получил статус беженца или переселенца. В Донецке осталось предприятие, на котором человек числится, и которые находится в стадии ликвидации. Как правильно получить запись в трудовую о увольнении?

Страницы:    Всего: 1

Реклама

bigmir)net TOP 100