RSS-экспорт
Связь с модератором
Популярные теги
директордоговордоговор арендыжилищное законодательствозаработная платаземельный участокземляискКЗОТконтролирующие органыкупля продажаналогообложениенаследствоОООответственностьправо собственностипроверкипрогулпроцессработниксокращениестроительствосудтрудовая книжкатрудовое правоувольнение


Судебный сбор

Логин:    Пароль:      Регистрация | Восстановить пароль

Сплата судового збору за позов про захист прав споживачів


Сообщение:

Ваше имя:    EMail: 
 

Страницы:    Всего: 1


Сортировать по времени сообщений  по возрастанию [по убыванию]
 
6/03/16 18:14  student_1Отправить письмо > Нюша2015    5/03/16 19:54Дерево

5/03/16 20:04  ОК АКА ОлюняОтправить письмо > Нюша2015    5/03/16 19:54Дерево
Вы ее поднимаете своими постами, но ищете ее не в профильном подфоруме Судебный сбор, а почему-то в Бизнес-Форуме, где и тему-клон создавали

5/03/16 19:54  Нюша2015Отправить письмо > ОК АКА Олюня    5/03/16 19:45Дерево
Я конечно прошу прощения, обычно отвечая на вопрос тема поднимается и находится вверху списка, сейчас я не вижу этой темы, в следствии чего думаю она снова не будет развиваться.

5/03/16 19:45  ОК АКА ОлюняОтправить письмо > Нюша2015    5/03/16 19:30Дерево
зачем плодить одноименные темы еще и не в профильном форуме?

5/03/16 19:30  Нюша2015Отправить письмо > natalia_g    29/02/16 10:50Дерево
Дуже цікаве питання... Невже ніхто на форумі не може надати відповіді на поставлене питання??
Відповідно до частини 3 статті 22 Закону України «Про захист прав споживачів» передбачено, що споживачі звільняються від сплати судового збору за позовами, що пов'язані з порушенням їх прав. І цю пряму норму спеціального Закону ніхто не скасовував.

Але статтю 5 Закону України «Про судовий збір» викладено в новій редакції, в якій відсутня будь-яка згадка про споживачів як про позивачів, які звільняються від сплати судового збору.

У п. 5 постанови Пленуму Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних та кримінальних справ від 17.10.2014 № 10 «Про застосування судами законодавства про судові витрати у цивільних справах», згідно якого оскільки стаття 5 Закону України «Про судовий збір» не містить вичерпного переліку пільг щодо сплати судового збору, то при визначенні таких пільг слід керуватися іншим законодавством України, наприклад, статтею 14 Закону України від 01 грудня 1994 року «Про порядок відшкодування шкоди, завданої громадянинові незаконними діями органів, що здійснюють оперативно-розшукову діяльність, органів досудового слідства, прокуратури і суду», статтею 22 Закону України від 22 жовтня 1993 року «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту», статтею 22 Закону України від 12 травня 1991 року «Про захист прав споживачів».


Отже, шановні, прошу Вашої думки стосовно цієї колізії в законодавстві.

29/02/16 10:50  natalia_gОтправить письмо   Дерево
Подаючи позов до суду першої інстанції про захист прав споживачів, я не сплачувала судовий збір на основі ст 22 ЗУ "Про захист прав споживачів". Зараз подала апеляційну скаргу на рішення суду першої інстанції, проте суддя зобов’язує мене сплатити судовий збір, посилаючись на те, що із ЗУ "Про судовий збір" виключено із пільгової категорії споживачів. То я повинна сплатити судовий збір, чи я можу відстояти своє право посилаючись знову ж таки на ст 22 ЗУ "Про захист прав споживачів"

Страницы:    Всего: 1

Реклама

bigmir)net TOP 100