RSS-экспорт
Связь с модератором
Популярные теги
директордоговордоговор арендыжилищное законодательствозаработная платаземельный участокземляискКЗОТконтролирующие органыкупля продажаналогообложениенаследствоОООответственностьправо собственностипроверкипрогулпроцессработниксокращениестроительствосудтрудовая книжкатрудовое правоувольнение


Судебный сбор

Логин:    Пароль:      Регистрация | Восстановить пароль

Відстрочення сплати СЗ до початку розгляду справи судом по суті


Сообщение:

Ваше имя:    EMail: 
 

Страницы:    Всего: 1


Сортировать по времени сообщений  по возрастанию [по убыванию]
 
27/07/16 00:36  ОК АКА ОлюняОтправить письмо > pptager    28/03/16 16:02Дерево
Відсутність відомостей про сплату судового збору не є підставою для повернення позовної заяви (заяви, скарги), оскільки суд самостійно перевіряє сплату позивачем (заявником, скаржником) належної суми судового збору.
Таким положенням пленум Вищого господарського суду України вирішив доповнити постанову пленуму ВГСУ від 21.02.2013 №7 "Про деякі питання практики застосування розділу VI Господарського процесуального кодексу України" (відповідний розділ ГПК стосується судових витрат - ред.).
Зміни внесені постановою пленуму ВГСУ від 14 липня 2016 р. №7. [Только зарегистрированные пользователи могут видеть ссылки. Нажмите здесь для регистрации]

28/03/16 16:02  pptager > akn    7/03/16 17:22Дерево
Как по мне, то если "до початку розгляду справи по сути" не оплатите судья вернет иск и вроде, как согласно 82 ЦПК "на визначений строк, але не більше як до ухвалення судового рішення у справі." - правильно. Ну, решил судья срок раньше установить. Согласен, что не логично, но законно.

Подавайте так же заново. Может другой судья посмотрить на это по новой.
Я бы так сделал.

24/03/16 20:28  БувалийОтправить письмо > akn    10/03/16 13:56Дерево
Маю аналогічну ситуацію по апеляції, я на стороні відповідача.

Але повідомили що вже 10 день а провадження не відкрите, лише направил повідомлення про розгляд питання про відстрочення сплати...

то якийсь маразм...

питання відстрочення суд збора розглядається в судовому засідаі, із викликом сторін ???

як бути із строками на відкриття провадження ????

немає не відкриття, ні повернення на усунення недоліків...
трохи нерозумію цю ситуацію...

хтось мав таке ? поясніть будь ласка

10/03/16 13:56  akn > vaskivan    9/03/16 12:29Дерево
Сьогодні справа з'явилася в списку призначених до розгляду. Попереднє на кінець квітня суддя поставив. Так що справа прояснилася.

9/03/16 12:29  vaskivanОтправить письмо > akn    7/03/16 17:22Дерево
У вас відстрочка сплати судового збору до початку розгляду справи по суті. Даній стадій передує попереднє судове засідання (ст. 130 ЦПК), яка не передбачає розгляду позовних вимог по суті спору. На мою думку, призначення справи до судового розгляду і буде строком сплати судового збору. Оскаржити можна буде ухвалу про повернення позовної заяви, оскільки про залишення без руху не оскаржується, та й її зміст якийсь дивний трохи.

7/03/16 17:22  akn > akn    7/03/16 17:08Дерево
Знайшов Постанову Пленуму ВССУ 17.10.2014 № 10 "Про застосування судами законодавства про судові витрати у цивільних справах"

3. Порядок звернення до суду за судовим захистом урегульовано ЦПК. Подання заяви до суду має відбуватись із дотриманням певних умов. Зокрема, частиною п'ятою статті 119 ЦПК передбачено, що до позовної заяви додається документ, що підтверджує сплату судового збору. Отже, якщо сплата судового збору згідно з вимогами закону є обов'язковою, то наслідком недотримання цієї умови є залишення позовної заяви без руху, а у разі, якщо документ, що підтверджує сплату судового збору (частина п'ята статті 119 ЦПК), не буде поданий у строк, установлений судом, - визнання заяви неподаною та її повернення позивачеві (стаття 121 ЦПК) або залишення заяви без розгляду (пункт 8 частини першої статті 207 ЦПК).

Разом із тим, якщо позивачем (заявником) заявлено клопотання про відстрочення або розстрочення судового збору, зменшення його розміру або звільнення від його оплати відповідно до статті 82 ЦПК, то наслідки, передбачені статтею 121 ЦПК, застосовуються лише за умови відмови в задоволенні такого клопотання, про що постановляється відповідна ухвала.

===================
В даному випадку було не відмовлено, а частково задоволено. Що робити? Оскаржувати в апеляції? Але ж наче і оскарженню не підлягає :(

7/03/16 17:08  akn   Дерево
У Х В А Л А


Суддя районного суду, розглянувши заяву ОСОБА_1 про відстрочку сплати судового збору у цивільній справі за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2, про визначення порядку користування земельною ділянкою, -

ВСТАНОВИВ:

Позивач звернулася до суду з указаним позовом. Втім до позовної заяви не додано документу, що підтверджує сплату судового збору або звільнення від його сплати.

Позивачу необхідно сплатити судовий збір у розмірі 2756,00 грн.
За таких обставин позовну заяву необхідно залишити без руху і надати позивачу строк для усунення недоліків.

У поданій заяві позивач просить відстрочити сплату судового збору до ухвалення рішення. В обґрунтування заяви позивач зазначила, що вона є пенсіонером та отримує незначний розмір пенсії у розмірі 1220,35 грн., на підтвердження чого надано довідку УПФУ.

Згідно ч. 1 ст. 82 ЦПК України суд, враховуючи майновий стан сторони, може своєю ухвалою відстрочити або розстрочити сплату судового збору на визначений строк, але не більше як до ухвалення судового рішення у справі.

Враховуючи обставини щодо матеріального становища позивача, заява про відстрочення сплати судового збору підлягає задоволенню частково шляхом відстрочення сплати судового збору до початку розгляду справи по суті.

Керуючись ст. ст. 82, 119, 121 ЦПК України,

УХВАЛИВ:

Позовну заяву залишити без руху та надати позивачу строк для усунення недоліків.

Заяву про відстрочення оплати судового збору задовольнити частково. Відстрочити оплату судового збору до початку розгляду справи судом по суті.

У задоволенні решти вимог заяви про відстрочення оплати судового збору відмовити.

У разі невиконання ухвали у зазначений строк позовну заяву буде визнано не поданою та повернуто позивачу зі всіма доданими документами.

Ухвала оскарженню не підлягає.

============================================

В ухвалі немає жодної конкретної дати. Підкажіть, який саме ЗАЗНАЧЕНИЙ строк, після якого заява буде вважатися неподаною, мав на увазі суд, якщо жодна дата в ухвалі НЕ ЗАЗНАЧЕНА? Не може ж позовна заява вічно лежати в суді і чекати, поки позивач сплатить судовий збір?

Страницы:    Всего: 1

Реклама

bigmir)net TOP 100