RSS-экспорт
Связь с модератором
Популярные теги
директордоговордоговор арендыжилищное законодательствозаработная платаземельный участокземляискКЗОТконтролирующие органыкупля продажаналогообложениенаследствоОООответственностьправо собственностипроверкипрогулпроцессработниксокращениестроительствосудтрудовая книжкатрудовое правоувольнение


Налоговый кодекс Украины

Логин:    Пароль:      Регистрация | Восстановить пароль

ЦПХ та ЕСВ


Сообщение:

Ваше имя:    EMail: 
 

Страницы:    Всего: 1


Сортировать по времени сообщений  по возрастанию [по убыванию]
 
29/03/16 12:59  MatiasОтправить письмо   Дерево
З 01.01.2015 року в ст. 8 Закону про ЄСВ було додано умову доплати ЄСВ до мінімальної зарплати у дві пункти. При цьому: п. 5 ст. 8 закону, яким передбачено нарахування ЄСВ на доходи у вигляді зарплати і винагороди ЦПХ, передбачав: «У разi якщо база нарахування єдиного внеску (крiм винагороди за цивiльно-правовими договорами) не перевищує розмiру мiнiмальної заробiтної плати, встановленої законом на мiсяць, за який нараховується заробiтна плата (дохiд), сума єдиного внеску розраховується як добуток розмiру мiнiмальної заробiтної плати, встановленої законом на мiсяць, за який нараховується заробiтна плата (дохiд), та ставки єдиного внеску, встановленої для вiдповiдної категорiї платника.
З 01.01.2016 року статтю 8 Закону про ЄСВ значно скоротили, переписали не тільки ставки, але й умову на доплату ЄСВ до мінімалки.
З 01.01.2016 року ставка ЄСВ 22% передбачена у п. 5 ст. 8 Закону про ЄСВ. Ця ставка застосовується до бази нарахування, яка визначена у ст. 7, а це:
-заробітна плата
-винагороди за договорами ЦПХ (роботи чи послуги)
-тимчасова непрацездатність
-допомога по вагітності та пологам
Виходить, що до переліку доходів з доплатою ЄСВ в 2016 році потрапили винагороди за договорами ЦПХ.
[Только зарегистрированные пользователи могут видеть ссылки. Нажмите здесь для регистрации]
Ситуація:
особа не має основного місця роботи (не має трудової книжки, трудового договору, не отримує заробітну плату). Має пенсію (виплати з бюджету, пособіє). Але надає послуги за договором ЦПХ та її винагорода складає 500-800 грн. щомісяця.
Запитання:
Чи треба діяти так:
Якщо фізична особа виконує роботи (надає послуги) за цивільно-правовим договором, при цьому це не є основним місцем роботи фізичної особи, єдиний внесок нараховується на винагороду за цивільно-правовим договором незалежно від суми такої винагороди - у цьому випадку вимога щодо нарахування єдиного внеску не менше мінімального розміру не застосовується?

Страницы:    Всего: 1

Реклама

bigmir)net TOP 100