RSS-экспорт
Связь с модератором
Популярные теги
директордоговордоговор арендыжилищное законодательствозаработная платаземельный участокземляискКЗОТконтролирующие органыкупля продажаналогообложениенаследствоОООответственностьправо собственностипроверкипрогулпроцессработниксокращениестроительствосудтрудовая книжкатрудовое правоувольнение

Разрешения, Лицензии и Проверки

Логин:    Пароль:      Регистрация | Восстановить пароль

Безнадежный налоговый долг

Ваше имя:    EMail: 

Страницы:    Всего: 1

Сортировать по времени сообщений  по возрастанию [по убыванию]

20/12/19 12:59  вилы > Marlboro!    8/07/16 14:27Дерево
я ридаю з нового верховного суду. за темою списання безнадійного податкового боргу є цілий ряд постанов вс за якими визнається що борг підлягає списанню через 1095 днів з дня виникнення, якщо не було стягнуто. але творчі натури не сплять. [Только зарегистрированные пользователи могут видеть ссылки. Нажмите здесь для регистрации]

Відповідно до підпункту 14.1.175 пункту 14.1 статті 14 Податкового кодексу України податковий борг - це сума узгодженого грошового зобов`язання, не сплаченого платником податків у встановлений цим Кодексом строк, та непогашеної пені, нарахованої у порядку, визначеному цим Кодексом.
За правилами пункту 101.1 статті 101 Податкового кодексу України списанню підлягає безнадійний податковий борг, у тому числі пеня та штрафні санкції, нараховані на такий податковий борг.
Пунктом 101.2 статті 102 Податкового кодексу України визначено, що під терміном «безнадійний» розуміється: податковий борг платника податку, визнаного в установленому порядку банкрутом, вимоги щодо якого не були задоволені у зв`язку з недостатністю майна банкрута; податковий борг фізичної особи, яка: визнана у судовому порядку недієздатною, безвісно відсутньою або оголошена померлою, у разі недостатності майна, на яке може бути звернуто стягнення згідно із законом; померла, у разі недостатності майна, на яке може бути звернуто стягнення згідно із законом; понад 720 днів перебуває у розшуку; податковий борг платника податків, стосовно якого минув строк давності, встановлений цим Кодексом; податковий борг платника податків, що виник внаслідок обставин непереборної сили (форс-мажорних обставин); податковий борг платника податків, щодо якого до Державного реєстру внесено запис про його припинення на підставі рішення суду, а для банків - на підставі рішення Фонду гарантування вкладів фізичних осіб про затвердження звіту про завершення ліквідації банку або рішення Національного банку України про затвердження ліквідаційного балансу, ухвалення остаточного звіту ліквідатора і завершення ліквідаційної процедури.
Аналіз наведених норм дає підстави вважати, що передумовою для визнання боргу безнадійним та його списання є встановлення контролюючим органом факту відсутності у платника податків фінансової спроможності його погашення та неможливості стягнення податкового боргу самим контролюючим органом.
шо то за аналіз такий і звідки вони це взяли (про необхідність встановлення у платника податків фінансової спроможності його погашення)?

8/07/16 14:27  Marlboro! > вилы    8/07/16 14:09Дерево
Я поняв. Я мав на увазі, що позовна вимога про зобовязання ДФС списати борг обраховується із загальним строком по ст.99 КАС - 6 міс. з дня коли дізнались, що ДФСи самі не списали борг.

8/07/16 14:09  вилы > Marlboro!    8/07/16 14:04Дерево
я говорю о сроке, когда должны списать по 101 ПК
101.1. Списанню підлягає безнадійний податковий борг, у тому числі пеня та штрафні санкції, нараховані на такий податковий борг.
101.2. Під терміном "безнадійний" розуміється:
101.2.3. податковий борг платника податків, стосовно якого минув строк давності, встановлений цим Кодексом

8/07/16 14:04  Marlboro! > вилы    8/07/16 13:40Дерево
То для обрахунку строку звернення до суду.
Хоча можна певно вказати, що Ви дізнались про несписання податковою боргу під час перевірки (коли інспектор врахував борг в акті), а відтак з цього моменту він і почав обраховуватись.

8/07/16 13:40  вилы > Marlboro!    8/07/16 13:08Дерево
ну по сути порядок вроде не предусматривает обращения плательщика с заявлением в случае истечения 1095 дней, дфс сама должна списывать, так что можно бездеятельность. но на всякий случай было подано заявление о списании, ответа пока нет

8/07/16 13:08  Marlboro! > вилы    8/07/16 12:59Дерево
А чому не подати один позов з двома вимогами?
Хоча я так розумію для списання боргу спочатку потрібно звернутись письмово, отримати відмову (чи будь-яку іншу відписку), і тільки тоді в суд. Плюс краще отримати акт звірки з податковою де буде також вказаний борг, бачив тільки що рішення ВАСУ де він визнав недоказаним наявність податкового боргу за наданою платником звітністю.

8/07/16 12:59  вилы > Marlboro!    8/07/16 12:47Дерево
спасибо за линк. я еще по ндфл нашел [Только зарегистрированные пользователи могут видеть ссылки. Нажмите здесь для регистрации]
по поводу вопроса внесения суммы в нур это тоже да но я думаю что таки лучше не органичиваться одним судом по отмене нур а запустить все равно второй по обяз. списать

8/07/16 12:57  Marlboro! > вилы    8/07/16 12:54Дерево
Ну з ППР там все-таки питання мутне. А от в цьому разі все ясніше: Ви їх просите вчинити дії, а не оскаржуєте в суді сам по собі наявний податковий борг.

8/07/16 12:54  вилы > Marlboro!    8/07/16 12:48Дерево
мне тоже кажется что немайнова, как и вимога скасувати нур)

8/07/16 12:48  Marlboro! > вилы    8/07/16 11:50Дерево
Зобовязання списати борг це немайнова вимога (ну мені так здається :))

8/07/16 12:47  Marlboro! > вилы    8/07/16 11:50Дерево
Наприклад: [Только зарегистрированные пользователи могут видеть ссылки. Нажмите здесь для регистрации]

П.С. по ППР податкова цей борг взагалі не мала права нараховувати, платник податків його самостійно визначив - а податкова по суті нарахувала Вам зобов'язання другий раз. В такому разі має виписуватись вимога, після чого звернення до суду.

8/07/16 11:50  вилы   Дерево
друзья, такая ситуация.

за предприятием завис налоговый долг по ндфл от зарплаты (был форс-мажор, гибель посевов, зарплата и ндфл начислялись, зарплата платилась, ндфл нет). условно 1 млн. образовался еще в 2012 году и числился по бухучету понемногу нарастая дальнейшими суммами. проверок налоговых не было, актов не было, вымог не было.

ныне была проведена проверка за три года, выписаны нуры и этот 1млн. тоже в них учтен (как кр.сальдо на начало периода проверки). однако ж срок в 1095 дней для этой суммы минул и она должна быть списана как безнадежная. но дфс этого не сделала.

какой видится более правильный выход из ситуации?

я вижу так: обжаловать нур в судебн.порядке и тянуть время, параллельно подать иск обязать списать налоговый долг как безнадежный, зупинить розгляд первой справи до решения второй чтоб скасувать на суму списания.
минус - 2 раза худеем на судебный сбор.

Страницы:    Всего: 1

Реклама

bigmir)net TOP 100