RSS-экспорт
Связь с модератором
Популярные теги
директордоговордоговор арендыжилищное законодательствозаработная платаземельный участокземляискКЗОТконтролирующие органыкупля продажаналогообложениенаследствоОООответственностьправо собственностипроверкипрогулпроцессработниксокращениестроительствосудтрудовая книжкатрудовое правоувольнение


Бизнес-Форум

Логин:    Пароль:      Регистрация | Восстановить пароль

Визнання правочину недійсним (рішення загальних зборів ТОВ)


Сообщение:

Ваше имя:    EMail: 
 

Страницы:    Всего: 1


Сортировать по времени сообщений  по возрастанию [по убыванию]
 
18/04/17 20:40  Mark-DonОтправить письмо > ксенія :)    18/04/17 14:50Дерево
Единственную проблему вижу в следующем - если по результатам собрания требуется произвести какие-то регистрационные действия (внесение изменений в устав и пр.), то Госрегистратор может заартачиться. Во всем остальном до ООО, как правило, нет никакого дела.

18/04/17 15:00  gloria60 > ксенія :)    18/04/17 14:50Дерево
Кхм. извините, а в чем смысл тогла Ваших движений в отношении собрания? Объясните, пожалуйста.

18/04/17 14:50  ксенія :) > Rossi    18/04/17 10:13Дерево
рішення зборів відповідає волі ,закону та не порушує права учасників тов, виключно що турбує - це те, що директор був обраний головою зборів учасників та поставив свій підпис (відповідно до зу про гос. товариства, директор не може одночасно бути головою зборів).

18/04/17 10:13  Rossi > ксенія :)    18/04/17 09:39Дерево
Как вам уже сказали, союз "или" вы употребили ошибочно. Упомянутые категории не противопоставляются: нарушение порядка созыва и проведения собрания является разновидностью нарушения закона.
Другое дело, что самого факта принятия решения собранием с нарушением закона не достаточно для удовлетворения иска лица об аннулировании такого решения; необходимо также, чтобы имело место нарушение прав истца.

18/04/17 09:39  ксенія :) > Marlboro!    18/04/17 09:33Дерево
різниця в складі позивачів : якщо це порушення порядку скликання та ведення зборів - то позивач виключно учасник даної юр особи, а якщо це невідповідність вимогам закону то будь - яка особа, навіть не учасник цією юр особи

18/04/17 09:33  Marlboro! > ксенія :)    18/04/17 09:27Дерево
А яка різниця? В будь-якому разі, таке поняття як "порушення порядку проведення зборів" як раз і буде наслідком невідповідності рішення вимогам закону чи установчих документів. Тобто, тут можна без "або".
Див. пункт 2.13 постанови пленуму ВГСУ про корпоративні спори.

18/04/17 09:27  ксенія :) > Marlboro!    18/04/17 09:19Дерево
як вважаєте - це порушення порядку проведення зборів чи це невідповідність рішення вимогам закону ?

18/04/17 09:19  Marlboro! > ксенія :)    18/04/17 09:02Дерево
Якщо це єдиний пункт, яким Ви обгрунтовуєте недійсність, то шанси невеликі.

18/04/17 09:02  ксенія :) > Marlboro!    18/04/17 08:19Дерево
вважаєте не має шансів? навіть формальне порушення зу "про господарські товарисмтва" де зазначено заборону обирати головою зборів директора.

18/04/17 08:32  Mark-DonОтправить письмо > Marlboro!    18/04/17 08:19Дерево
Полностью с Вами согласен.

18/04/17 08:19  Marlboro! > ксенія :)    18/04/17 08:10Дерево
Імхо, єдиною підставою для визнання рішення недійсним це не буде.
Це формальне порушення, яке однак може не тягнути за собою реального порушення прав учасників ТОВ.

18/04/17 08:10  ксенія :) > АнтиКом    16/07/16 00:27Дерево
підкажіть будь - ласка, чи можна визнати рішення ТОВ недійсним через те, що протокол загальних зборів учасників підписав як голова зборів - директор, який згідно закону чи статуту не може бути головою зборів ? яка підстава для визнання недійсності - порушення порядку проведення зборів ?

16/07/16 00:27  АнтиКомОтправить письмо > vadym_zp    14/07/16 16:16Дерево
На підтвердження вже сказаного.
1.Рішення загальних зборів не є правочином.
2. Неможливо визнати недійсним протокол загальних зборів.

ПЛЕНУМ ВИЩОГО ГОСПОДАРСЬКОГО СУДУ УКРАЇНИ
ПОСТАНОВА
25.02.2016 № 4
Про деякі питання практики вирішення спорів, що виникають з корпоративних правовідносин

2.8. У судовому порядку недійсним може бути визнано рішення загальних зборів учасників (акціонерів, членів) юридичної особи, а не протокол загальних зборів. Протокол є документом, який фіксує факт прийняття рішення загальними зборами, і не є актом за змістом статті 20 ГК України. Тому господарські суди мають відмовляти в задоволенні позовної вимоги про визнання недійсним протоколу загальних зборів учасників (акціонерів, членів) юридичної особи.

2.12. Рішення загальних зборів учасників (акціонерів, членів) та інших органів юридичної особи не є правочинами у розумінні статті 202 ЦК України. До цих рішень не можуть застосовуватися положення статей 203 та 215 ЦК України, які визначають підстави недійсності правочину, і, відповідно, правові наслідки недійсності правочину за статтею 216 ЦК України.
Зазначені рішення є актами ненормативного характеру (індивідуальними актами), тобто офіційними письмовими документами, що породжують певні правові наслідки, які спрямовані на регулювання господарських відносин і мають обов'язковий характер для суб'єктів цих відносин.
У зв'язку з цим підставами для визнання недійсними рішень загальних зборів учасників (акціонерів, членів) юридичної особи можуть бути:
- невідповідність рішень загальних зборів нормам законодавства;
- порушення вимог закону та/або установчих документів під час скликання та проведення загальних зборів;
- позбавлення учасника (акціонера, члена) юридичної особи можливості взяти участь у загальних зборах.

14/07/16 19:57  Mark-DonОтправить письмо > vadym_zp    14/07/16 16:48Дерево
"Відбулася заміна внеску, чим фактично майно було виведене зі статутного капіталу товариства." - в ЭТОМ и есть ваше глубокое заблуждение, которое потянуло последующие вопросы.
Вам уже неоднократно попытались объяснить, что после внесения в УК имущества уже нет никакой связи между этим имуществом и УК. Каждая из этих категорий "живет" своей жизнью и изменение любой из них никоим образом не влечет изменение иной.
ст. 203 ЦКУ тоже не имеет никакого отношения к вашей ситуации и, если сказать образно, притянута за уши.

14/07/16 19:11  Marlboro! > vadym_zp    14/07/16 16:48Дерево
П.С. яке значення буде мати те, чи є ці правовідносини правочином?

14/07/16 19:10  Marlboro! > vadym_zp    14/07/16 16:48Дерево
Після внесення майна в якості погашення боргу по внеску в СК - між статутним капіталом і цим майном не буде ніякого взаємозвяку.
"Вивід", ліквідація, продаж майна - не буде тягнути за собою зменшення СК (і навпаки зменшення СК не тягне зміну правового режиму майна).

Тому у Вас там, звісно, каша. Ви в цих відносинах хто? Будете подавати позов як третя особа чи від ТОВ?

14/07/16 16:48  vadym_zpОтправить письмо > Mark-Don    14/07/16 16:31Дерево
1. Нерухомість була спочатку оцінена в грошовому еквіваленті, внесена до статутного капіталу товариства в якості внеску учасника, в звязку з чим цей самий статутний капітал збільшився.
2. Відбулася заміна внеску, чим фактично майно було виведене зі статутного капіталу товариства.
3. На рахунок акту згоден.
4. Ви вважаєте що заміна внеску в статуному капіталі не підпадає під розуміння ст. 203 ЦК України? Фактично майно яке було влсністю ТОВ переходить у власність фізособи учасника, так же?

14/07/16 16:31  Mark-DonОтправить письмо > vadym_zp    14/07/16 16:16Дерево
1. Имущество и уставный капитал - две, не связанные друг с другом категории.
2. Что значит "выведение имущества" ?
3. Акт приема передачи - это уже вторичный документ. А первичный - это договор о передаче имущества (дарение, продажа и т.д.)
4. В говорите о необходимости "визнання даного правочину недійсним", но самого "правочину" не было.
Таким образом, при попытке ответа возникают одни вопросы, без прояснения которых и без изучения документов помочь вам весьма затруднительно.
Поэтому советую очно обратиться к специалистам.

14/07/16 16:16  vadym_zpОтправить письмо   Дерево
Виникло питання, прошу допомогти.
ТОВ на загальних зборах прийняло неправомірне рішення про виведення майна зі статутного капіталу, є акт приймання-передачі. Виникає потреба у визнанні даного правочину недійсним через суд.
Але питання в тому що саме потрібно визнавати недійсним: рішення оформлення в протоколі, сам протокол, акт приймання - передачі чи можливо щось інше.
Буду вдячний за допомогу. Можливо хтось стикався з цим на практиці

Страницы:    Всего: 1

Реклама

bigmir)net TOP 100