RSS-экспорт
Связь с модератором
Популярные теги
директордоговордоговор арендыжилищное законодательствозаработная платаземельный участокземляискКЗОТконтролирующие органыкупля продажаналогообложениенаследствоОООответственностьправо собственностипроверкипрогулпроцессработниксокращениестроительствосудтрудовая книжкатрудовое правоувольнение


Финансы

Финансы и Ценные Бумаги

Логин:    Пароль:      Регистрация | Восстановить пароль

Фінансово-кредитні механізми і управління майном при будівництві житла та операціях з нерухомістю


Сообщение:

Ваше имя:    EMail: 
 

Страницы:    Всего: 1


Сортировать по времени сообщений  по возрастанию [по убыванию]
 
25/08/16 21:43  decisionmakerОтправить письмо > ALEX XO    25/08/16 18:54Дерево
Дякую, будем вирішувати проблему з управителем.

25/08/16 18:54  ALEX XO > decisionmaker    23/08/16 16:40Дерево
5 копеек.

Мы вводили в эксплуатацию, потом делали переуступки, подавали документы на регистрацию и все проходило на ура.

Когда дом прописывается застройщиком в реестре, застройщик вместе с документами по дому подает списки инвесторов. Но сами списки еще ничего не значат без документов самих инвесторов. И те инвесторы которые имеют желание переуступить договариваются с управителем. Всем выгодно и удобно. Вместе с доками нового инвестора несется изменения в список инвесторов.
БЫЛА ТАКАЯ ПРАКТИКА.

А не переоформляют потому, что наверное документы по инвесторам уже поданы в РС и уже в работе или управитель чудит (непонимая своей выгоды)

25/08/16 14:39  decisionmakerОтправить письмо > decisionmaker    25/08/16 14:33Дерево
Щодо порушеного питання стосовно взяття в іпотеку майнових прав на нерухомість будівництво якої завершено.

Все ж таки вважаю це ризиковами адже формально норми закону порушуються у звязку з закінченням будівництва.

Але навіть при визнанні договору іпотеки недійсним на предмет іпотеки буде накладено арешт і іпотекодавець все одно не зможе з ним розпоряджатись до погашення кредиту.
Просто заяві ризики та ускладнення для іпотекодержателя.

25/08/16 14:33  decisionmakerОтправить письмо > gloria60    25/08/16 14:06Дерево
Дуже вам дякую, на підставі даної позиції будемо старитись переконати довірителя і забудовника щоб без проблем перерєстрували майнові права на право власності на квартири.

25/08/16 14:06  gloria60 > decisionmaker    25/08/16 13:42Дерево
я не дуже розумію, в чому полягає проблема, якщо жодна зі сторін не оскаржує дії щодо переходу переходу майнових прав до іпотекодержателя. Іпотекодавець не оскаржує договір іпотеки и перехід майнових прав до іпотекодержателя?!
Яка різниця, коли будо звернено стягнення на майнові права - до чи після введення будинку в експлуатацію, якщо ніхто не оскаржує нічого?
"Стаття 19
Після закінчення будівництва об'єкт інвестування продовжує бути предметом іпотеки відповідно до умов іпотечного договору, при цьому іпотечний договір є чинним і не потребує внесення змін та доповнень до нього.

Зміна або розірвання іпотечного договору допускається лише за згодою сторін, якщо інше не встановлено договором або законом.
У разі закінчення будівництва, зміни або розірвання іпотечного договору банк вносить в установленому законом порядку зміни щодо обтяження нерухомості іпотекою.
Нотаріус за повідомленням банку накладає заборону на відчуження збудованої нерухомості, яка є предметом іпотеки, якщо це передбачено іпотечним договором."

На підставі документів про позасудове стягнення майнових прав на іпотекодержателя ви зобовязані оформити право власності на нерухомість на іпотекодержателя.
Не обдумуючи ретельно, бачу наступний дуже приблизний алгоритм:
1.Іпотекодержатель - новий власник майнових прав надає управителю документи на підставі яких він став новим власником (договір про позасудове врегулювання + витяги з реєстрів нотаріуса).
2. Управитель змінює довірителя ФФБ з попереднього на нового (документальне оформлення - питання, мождиво: заміна сторони у договорі про участь у ФФБ + видача нового свідоцтва про участь у ФФБ на нового власника).
3. Далі - дії сторін згідно статті 19 Закону: Управитель подає забудовнику інформацію про нового власника майнових прав + проводяться додаткові розрахунки за обєкт (якщо необхідно)+ управитель видає довідку новому власнику про право отримати обєкт інвестування у власність + забудовник і новий власник прав підписують акт приймання-передачі обєкта - забудовник реєструє право власності за новим власником майнових прав.

До речі, зверніть увагу на останю частину статті 14 Закону: укладення договорів про участь у ФФБ можливе навіть після введення обєкта будівництва в експлуатацію.

25/08/16 13:42  decisionmakerОтправить письмо > gloria60    25/08/16 12:01Дерево
На вашу думку чи є якісь шляхи на законодавчому рівні для позасудового врегулювання даної ситуації між іпотекодержателем - (вже власником майнових прав на квартири) та управителем і забудовником, щодо можливості зареєстрування права власності на квартири (майнові права на яких перейшли до іпотекодержателя після здачі будинку в експлуатацію) ?

Чи дану ситуацію можливо вирішити лише в судовому порядку ?

25/08/16 12:17  decisionmakerОтправить письмо > gloria60    25/08/16 12:01Дерево
І я з Вами погоджуюсь, що по загальному законодавстві це виключно майнові права, але тоді по закону про іпотеку такі майноів права не можна передавати в іпотеку бо будівництво вже завершено.

Хоча нотаріус не перевіряє заківнчення будівництва.
Виходить є невеличка колізія.

25/08/16 12:01  gloria60 > decisionmaker    25/08/16 11:44Дерево
Питання дуже дискусійне і проблемне з цими майновими правами.
Але я не погоджуюсь, коли Ви пишите: "право власності ще не отримано, і по факту це може бути як і майнові права так і повноцінне нерухоме майно." Не може бути повноцінного права власності на нерухоме майно, якщо таке право власності не зареєстроване:Предметом іпотеки можуть бути один або декілька об'єктів нерухомого майна за таких умов: нерухоме майно належить іпотекодавцю на праві власності (стаття 5 ЗУ "Про іпотеку"), стаття 331 ЦКУ: "Якщо право власності на нерухоме майно відповідно до закону підлягає державній реєстрації, право власності виникає з моменту державної реєстрації"

25/08/16 11:44  decisionmakerОтправить письмо > gloria60    25/08/16 11:36Дерево
Відповідно до ст. 5 Закону України “Про іпотеку” предметом іпотеки за іпотечним договором можуть бути майнові права на нерухомість будівництво якої не закінчено.

Тобто фактично при взятті в іпотеку майнових прав на нерухомість будівництво будинка вже було закінчено.
А в ЗУ про іпотеку передбачено, саме майнові права на нерухомість будівництво якої не закінчено.

Ось тут і є невеличка прогалина, що будівнцитво фактично закінчене, а право власності ще не отримано, і по факту це може бути як і майнові права так і повноцінне нерухоме майно.

Просто нотаріусу напевно було потрібно вичитувати інвестиційні договори і розуміти, що строк здачі вже настав.

Дякую значить на скільки я зрозумів у забудовника після здачі в експлуатацію бидинку, є 120 днів, щоб зареєструвати права власності на квартири інвесторів.

25/08/16 11:39  decisionmakerОтправить письмо > gloria60    25/08/16 11:34Дерево
На підставі іпотечного договору було проведене позасудове звернення стягнення на майнові права (іпотечне застереження) та майнові права були перереєстровані на іпотекодержателя.
Ось тепер постає проблема вже змінити статус майнових прав на повноцінні обєкти нерухомого майна, тому що по факту будинок вже давно зданий в експлуатацію.

25/08/16 11:36  gloria60 > decisionmaker    25/08/16 10:46Дерево
по другому питанню: частина 11 статті 19 чітко ж говорить: держреєстрація права власності на житло здійснюється Забудовником своїми силами та за свій рахунок. На нежитлові приміщення - самостійно довірителями.

25/08/16 11:34  gloria60 > decisionmaker    25/08/16 10:41Дерево
Щодо питання про те, що має бути передано в іпотеку: майнові права чи обєкт будівництва (після завершення будівництва): ви ж самы писали на початку : "Тобто фактично будинок буде вже зданий в експлуатацію, а інвестор ще не переоформить право власності з майнових прав на нерухоме майно на повноцінний обєкт нерухомого майна - квартиру.". В період між здачею в експлуатацією і до оформлення права власності на нерухомість - юридично це "майнові права", а не право власностості (воно ж виникає тільки після держреєстрації).
А яка у Вас взагалі проблема? Якщо майнові права в іпотеці були, умови кредитного договору не виконані, правомірно звернено стягнення на майнові права - то в чому проблема? Ви хочете щось оскаржувати?

25/08/16 10:46  decisionmakerОтправить письмо > decisionmaker    25/08/16 10:41Дерево
Підкажіть наступна стаття означає, що правовстановлючі документи можуть бути виготовлені не пізніше 120 днів.
Чи, що не пізніше 120 днів забудовник має надати доступ до будинку інвесторам і надати їм технічні паспорти, а вони вже самі йдуть виготовляти правовстановлючі документи ?

Стаття 19. Взаємодія управителя ФФБ, забудовника та довірителя після введення об'єкта будівництва в експлуатацію

Забудовник зобов'язаний не пізніше ніж у стодвадцятиденний строк з дня введення об'єкта будівництва в експлуатацію передати цей об'єкт об'єднанню співвласників, або власнику, або експлуатуючій організації разом з необхідною технічною документацією.

25/08/16 10:41  decisionmakerОтправить письмо > decisionmaker    25/08/16 10:38Дерево
Ще такий нюанс, договір іпотеки був заключений через пів року після здачі будинку, в якому знаходяться квартири, майнові права які передані в іпотеку, в експлуатацію.

Тобто на скільки я розумію в іпотекадовця вже мали би бути не майнові права, а вже готові обєкти нерухомого майна - квартири ?

25/08/16 10:38  decisionmakerОтправить письмо > gloria60    25/08/16 10:25Дерево
Так в іпотеку були передані майнові права на квартири.

25/08/16 10:25  gloria60 > decisionmaker    25/08/16 10:10Дерево
У вас речь идет о том, что в ипотеку были переданы имущественные права на конкретный объект инвестирования (квартиру, гараж или что там у вас)? или вы говорите об объекте строительства (всем доме)?

25/08/16 10:10  decisionmakerОтправить письмо > gloria60    25/08/16 09:47Дерево
Дякую.

Не підкажете, а як бути з ситупцією, коли будинок введений в експлуатацію, а на майнові права, після введення в експлуатацію, було звернене стягнення іпотекодержателем.

Чи можна данну ситуацію між іпотекодержателем і управителем врегулювати в досудовому порядку?

Чи якщо будинок введений в експлуатацію, то тільки через суд ?

25/08/16 09:47  gloria60 > decisionmaker    23/08/16 16:40Дерево
стаття 21 закону "про фінансово-кредитні механізми":"Управитель ФФб ДО ЗАПЛАНОВАНОЇ ДАТИ ВВЕДЕННЯ Обєкта будівництва в експлуатацію може.."

23/08/16 16:40  decisionmakerОтправить письмо   Дерево
Шановні колеги, підкажіть будь-ласка.

Чому управителі-фінансові установи відмовляються змінювати інвесторів, що інвестували в майнові права на нерухомість, після закінчення будівництва ?

Чи це десь передбачено чинним законодавством ?

Все одно в практці можуть траплятись випадки коли особа-інвестор може реорганізуватись або померти, вже після закінчення будівництва, але до реєстрації права власності на його обєкт нерухомого майна.

Тобто фактично будинок буде вже зданий в експлуатацію, а інвестор ще не переоформить право власності з майнових прав на нерухоме майно на повноцінний обєкт нерухомого майна - квартиру.

Страницы:    Всего: 1

Реклама

bigmir)net TOP 100