RSS-экспорт
Связь с модератором
Популярные теги
директордоговордоговор арендыжилищное законодательствозаработная платаземельный участокземляискКЗОТконтролирующие органыкупля продажаналогообложениенаследствоОООответственностьправо собственностипроверкипрогулпроцессработниксокращениестроительствосудтрудовая книжкатрудовое правоувольнение


ЖКХ / ОСББ / ОСМД

Логин:    Пароль:      Регистрация | Восстановить пароль

Відповідальність за незаконне створення ОСББ


Сообщение:

Ваше имя:    EMail: 
 

Страницы:    Всего: 1


Сортировать по времени сообщений  по возрастанию [по убыванию]
 
26/05/17 18:35  Игорь-в > Леонід73    17/09/16 10:22Дерево
добрый день, тоже этот вопрос интересует. у нас сначала была сдана только треть секций, хитрые дельцы из которых быстренько "создали осбб", "выбрали правление", "написали устав", а теперь окучивают остальных жильцов из других секций к ним "присоединяться". на legalans.com/ua/question/34286 пишут что "створення ОСББ відбулося з порушеннями закону, адже:

Стаття 6. Створення об'єднання. Скликання і проведення установчих зборів об'єднання

...Установчі збори об’єднання у новозбудованих багатоквартирних будинках можуть бути проведені після державної реєстрації права власності на більше половини квартир та нежитлових приміщень у такому будинку."

а здешние юристы молчат, может не заметили тему?

19/09/16 17:52  Леонід73 > ОК АКА Олюня    17/09/16 11:33Дерево
Перепрошую, не побачив

17/09/16 11:33  ОК АКА ОлюняОтправить письмо > Леонід73    17/09/16 10:22Дерево
перечень форумов слева на мониторе, в т.ч. ЖКХ / ОСББ / ОСМД

17/09/16 10:22  Леонід73   Дерево
Доброго дня, шановні юристи! Допоможіть, будь ласка, розібратися із такою проблемою.

Є багатоквартирний будинок, що будується, але в якому вже здано в експлуатацію першу чергу будівництва. В сертифікаті на здані секції зазначено, що він "засвідчує відповідність закінченого будівництвом об'єкту (черги, окремого пускового комплексу) "будівництво житлового будинку.... черги №№... секції №№"". Це приблизно 1/3 від усієї кількості квартир у недобудованому будинку.

Згідно з чинними ДБН А.2.2-3:2014 "пусковий комплекс - це визначена проектною документацією частина комплексу (будови) або його черги чи відокремлена ЧАСТИНА будинку, будівлі, споруди...".

Згідно із законом "Про ОСББ", установчі збори об’єднання у новозбудованих багатоквартирних будинках можуть бути проведені після державної реєстрації права власності на більше половини квартир та нежитлових приміщень у такому будинку.

Але знайшлася якась "ініціативна група", яка, керуючись логікою "здані секції - це вже багатоквартирний будинок, а недобудовані - це поки ще не будинок, тому лише здані секції створюють ОСББ, а думка інвесторів всього іншого недобудованого будинку не враховується" провела "установчі збори" серед власників квартир у зданих секціях (нагадую, 1/3 від усієї кількості в будинку), створила ОСББ і зареєструвала юридичну особу. На заперечення інвесторів зі ще не зданих секцій проти створення ОСББ без їхньої участі реагували зухвало, на кшталт "спочатку отримайте право власності, щоб нам щось забороняти, бо ви тут ніхто, тут ми все вирішуємо (за весь будинок)".

Той же ЗУ "Про ОСББ" зазначає, що в одному багатоквартирному будинку може бути створено тільки одне об'єднання, тобто "ініціативна група" з 1/3 мешканців будинку нав'язала це ОСББ та юридичну особу іншим 2/3 майбутніх власників квартир.

Якщо "більше половини квартир та нежитлових приміщень" у будинку ще не пройшли "державної реєстрації права власності" (оскільки 1/3 < 1/2), то й "установчі збори об'єднання" не можуть бути проведені, а ОСББ - не може бути створене, згідно ЗУ "Про ОСББ". Тобто порушений порядок створення ОСББ, я правильно розумію?

Стаття 29 ЗУ "Про ОСББ" зазначає, що особи, винні у недотриманні вимог цього Закону, у створенні, організації діяльності або ліквідації об'єднання з порушенням законодавства, державних стандартів і норм, - несуть цивільну, кримінальну, адміністративну відповідальність відповідно до закону.

До якої відповідальності можна притягнути ініціаторів, що порушили права інших інвесторів та порядок створення ОСББ? Можливо, самоправство чи шахрайство? Дякую за ваші думки!

Страницы:    Всего: 1

Реклама

bigmir)net TOP 100