RSS-экспорт
Связь с модератором
Популярные теги
директордоговордоговор арендыжилищное законодательствозаработная платаземельный участокземляискКЗОТконтролирующие органыкупля продажаналогообложениенаследствоОООответственностьправо собственностипроверкипрогулпроцессработниксокращениестроительствосудтрудовая книжкатрудовое правоувольнение


ЖКХ / ОСББ / ОСМД

Логин:    Пароль:      Регистрация | Восстановить пароль

Замена электрического счётчика


Сообщение:

Ваше имя:    EMail: 
 

Страницы:    Всего: 1


Сортировать по времени сообщений  по возрастанию [по убыванию]
 
31/10/16 11:44  spear fishermanОтправить письмо   Дерево
У человека появилось желание поменять свой электросчётчик на двухзонный (день/ночь). Откуда-то он почерпнул информацию, что такую замену можно сделать бесплатно.

В действующих нормативных актах я такого не нахожу:

ЗАКОН УКРАЇНИ
Про метрологію та метрологічну діяльність

Стаття 17. Повірка засобів вимірювальної техніки, що перебувають в експлуатації
4. Періодична повірка, обслуговування та ремонт (у тому числі демонтаж, транспортування та монтаж) засобів вимірювальної техніки (результати вимірювань яких використовуються для здійснення розрахунків за спожиті для побутових потреб електричну і теплову енергію, газ і воду), що є власністю фізичних осіб, здійснюються за рахунок суб’єктів господарювання, що надають послуги з електро-, тепло-, газо- і водопостачання.

Правила
користування електричною енергією для населення

17. Встановлені засоби обліку підлягають періодичній повірці, обслуговуванню та ремонту відповідно до визначеного законодавством порядку.
Періодична повірка, обслуговування або ремонт (у тому числі демонтаж, транспортування та монтаж) засобів обліку здійснюються за рахунок електророзподільного підприємства.

В то же время

12. У разі вибору побутовим споживачем іншого виду тарифу на електричну енергію або у разі встановлення у приватному домогосподарстві генеруючої установки електророзподільне підприємство надає такому побутовому споживачу послуги з приведення вузла обліку відповідно до вимог нормативно-технічних документів та законодавства протягом трьох днів у містах та п’яти днів у сільській місцевості від дня оплати побутовим споживачем цих послуг.
Під час розрахунку вартості з облаштування вузла обліку електророзподільним підприємством враховуються:
матеріальні витрати на виконання робіт (надання послуг), до складу яких входить вартість використаної ним власної сировини, матеріалів, виробів (засобів обліку), конструкцій;
вартість використання машин і механізмів, які застосовуються для виконання цих робіт (послуг);
вартість прямих витрат, які пов’язані з оплатою праці працівників, що задіяні у виконанні цих робіт (наданні послуг).

Насколько я понимаю, смена счётчика на двухзонный (день/ночь) - это смена тарифа. Был один, стало два - дневной и ночной. Значит применяется пункт 12 Правил: покупка самого счётчика и все расходы по его замене за счёт потребителя.

В то же время я нашёл на сайте "Киевэнерго" объявление о бесплатной замене за счёт компании счётчиков на новые. Правда, двухзонных это не касаеться.

Возможно подобная кампания есть в Харьковоблэнерго? Но на их сайте я ничего не нашёл.

Просветите, пожалуйста, кто более сведущий в этой теме. Заранее благодарен!

Страницы:    Всего: 1

Реклама

bigmir)net TOP 100