RSS-экспорт
Связь с модератором
Популярные теги
директордоговордоговор арендыжилищное законодательствозаработная платаземельный участокземляискКЗОТконтролирующие органыкупля продажаналогообложениенаследствоОООответственностьправо собственностипроверкипрогулпроцессработниксокращениестроительствосудтрудовая книжкатрудовое правоувольнение


Банки: Кредиты / Депозиты

Логин:    Пароль:      Регистрация | Восстановить пароль

Исковая давность и внесудебное взыскание ипотеки


Сообщение:

Ваше имя:    EMail: 
 

Страницы:    Всего: 1


Сортировать по времени сообщений  по возрастанию [по убыванию]
 
14/11/16 12:22  ECU > Владимир Хмельни    11/11/16 12:41Дерево
Можливо я Вас не зрозумів, а можливо Ви не зрозуміли хід моїх думок.
1. Срок действия кредитного - тоже до полного исполнения (не путать со сроком возврата кредита)
Спробую все таки довести свою думку.
Аналізуючи рішення ВСУ, останнім часом бачу все чіткіший натяк про те, що строк договору з вказівкою "до повного виконання зобов'язання" є фактично БЕЗСТРОКОВИМ
зверніть увагу на опис строків у рішеннях N 6-1265цс16 та 6-1451цс16

Відповідно до частини першої статті 251 ЦК України строком є певний період у часі, зі спливом якого пов’язана дія чи подія, яка має юридичне значення.
Строк визначається роками, місяцями, тижнями, днями або годинами (частина перша статті 252 ЦК України).
Разом з тим із настанням певної події, яка має юридичне значення, законодавець пов’язує термін, який визначається календарною датою або вказівкою на подію, яка має неминуче настати (частина друга статті 251 та частина друга статті 252 ЦК України).
З договору поруки вбачається, що в ньому не встановлено строку, після якого порука припиняється, а умова договору поруки (пункт 11 договору поруки) про його дію до повного виконання зобов’язань за кредитним договором не є встановленим сторонами строком припинення дії поруки, оскільки суперечить частині першій статті 251 та частинні першій статті 252 ЦК України

таким чином позовна давність починає свій перебіг з останнього дня виконання зобов'язання по графіку платежів. Бо це єдиний строк визначений правильно

ОКРІМ того - Подія – це явище, що виникає незалежно від волі осіб, а дія – життєвий факт, що є результатом свідомої, пов'язаної з волею діяльності осіб. Дії, своєю чергою, поділяються на правомірні, тобто такі, що відповідають правовим нормам, і неправомірні, які суперечать закону (правопорушення) (Постанова ВГСУ від 16.02.2011 р. у справі №9/152, Постанова ВГСУ від 02.11.2011 р. у справі за №16/245, Постанова ВГСУ від 22.06.2011 р. у справі № 31/339)

2. "Но вот внесудебное - это вопрос для меня"
на підставі ч. 2 ст.37 ЗУ ПРО ІПОТЕКУ розпочніть судовий спір ... і все перейде в доказування банку, що він правомірно використав своє право на позасудове стягнення. Аргументуйте тим, щоб банк пропустивши строки на правову вимогу до майнового поручителя. Неправомірно прийняв рішення про стягнення, шляхом набуття ПраваВласності на об'єкт нерухомості, та шляхом обману вніс зміни до держреєстру речових прав.

11/11/16 12:41  Владимир Хмельни > ECU    10/11/16 16:52Дерево
Спасибо. В договоре ипотеки указано что он действует до полного исполнения обязательств по кредитному договору и по договору ипотеки. Срок действия кредитного - тоже до полного исполнения (не путать со сроком возврата кредита).
"Розпочніть судовий спір, посилаючись на те, що право на позасудове стягнення у банку було на ЧАС дії договору, але він закінчився" - это думаю неправильно, т.к. договор действует (нарушен срок возврата кредита)
Решения Верховного я читал и на основании их можно легко отбить судебное взыскание. Но вот внесудебное - это вопрос для меня. Опят же - про срок исковой давности нужно заявить в суде, а где если банк забрал квартиру не через суд.

10/11/16 16:52  ECU > ECU    10/11/16 15:47Дерево
Шукайте ще в цій постанові ВСУ від 28 вересня 2016 р. у справі №6-1243цс16 (більш нова)
і в цій №6-30цс15

зверніть увагу у рішенні 6-30цс15 на початок перебігу позовної давності, яка не пов'язана із закінченням строку дії кредитного договору.
згідно зі статтею 3 Закону України "Про іпотеку" іпотека має похідний характер від основного зобов'язання і є дійсною до припинення основного зобов'язання або до закінчення строку дії іпотечного договору.
Сплив позовної давності, про застосування якої заявлено стороною у спорі, є підставою для відмови у позові (частина четверта статті 267 ЦК України). - основне зобов'язання припиняється!

10/11/16 15:47  ECU > Владимир Хмельни    7/11/16 08:02Дерево
Позасудове стягнення на предмет іпотеки має ряд умов і ваша фраза:
"В связи с просрочкой в 2016 году он на основании ипотечного застреження взыскал квартиру (ипотеку) путём признания собственности за банком" - насторожує ...

більше того, це питання не з простих.. потрібно вивчати документи. Зокрема договір іпотеки, строк його дії та позовну давність (зазвичай банки люблять встановлювати у таких договорах спеціальні строки)

згідно ЗУ ПРО ІПОТЕКУ
Звернення стягнення на предмет іпотеки здійснюється 1. на підставі рішення суду, 2. виконавчого напису нотаріуса 3. згідно з договором про задоволення вимог іпотекодержателя.

Ваш випадок №3
але Стаття 37. Передача іпотекодержателю права власності на предмет іпотеки
Іпотекодержатель може задовольнити забезпечену іпотекою вимогу шляхом набуття права власності на предмет іпотеки. Правовою підставою для реєстрації права власності іпотекодержателя на нерухоме майно, яке є предметом іпотеки, є договір про задоволення вимог іпотекодержателя або відповідне застереження в іпотечному договорі, яке прирівнюється до такого договору за своїми правовими наслідками та передбачає передачу іпотекодержателю права власності на предмет іпотеки в рахунок виконання основного зобов'язання.
{ Частина перша статті 37 в редакції Закону N 800-VI ( 800-17 ) від 25.12.2008 }

Рішення про реєстрацію права власності іпотекодержателя на нерухоме майно, що є предметом іпотеки, може бути оскаржено іпотекодавцем у суді.

Розпочніть судовий спір, посилаючись на те, що право на позасудове стягнення у банку було на ЧАС дії договору, але він закінчився.

а якщо банк у своєму запереченні спробує через суд визнати право власності на предмет іпотеки шляхом набуття права власності на предмет іпотеки - посилайтесь на постанову ВСУ [Только зарегистрированные пользователи могут видеть ссылки. Нажмите здесь для регистрации]

згідно якої - Порядок реалізації предмета іпотеки за рішенням суду врегульоване статтею 39 цього Закону, якою передбачено, що у разі задоволення судом позову про звернення стягнення на предмет іпотеки у рішенні суду зазначається, зокрема, спосіб реалізації предмета іпотеки шляхом проведення прилюдних торгів або застосування процедури продажу, встановленої статтею 38 цього Закону.

Таким чином зможете скасувати держреєстрацію речового права і не дати банку подати зустрічний позов. Адже не логічно подавати позов про стягнення предмету іпотеки,якщо він на момент подання позову уже належить іпотекодержателю
Це моя особиста думка, щодо Вашої справи, якщо помиляюсь, то виправляйте.
Та в будь-якому випадку - потрібно вивчати документи!

8/11/16 08:30  Евгений ОсычнюкОтправить письмо > Владимир Хмельни    8/11/16 06:58Дерево
Думаю, уместен такой вариант: подать иск о признании ипотеки прекращенной, на основании истечения срока исковой давности по основному обязательству, и недействительности правочина по переходу права собственности. Другого варианта не вижу. Одна проблема - ВСУ считает, что ипотека прекращается только в случае исполнения основного обязательства (подробнее не вникал - почитайте).

8/11/16 06:58  Владимир Хмельни > decisionmaker    7/11/16 22:24Дерево
Спасибо. Но я думаю это не выход. Обжаловать в суде, что банк в течении 3-х лет не использовал своё ПРАВО (а не обязанность) меня смущает. Опять же банк спросит - что он нарушил и где это написано? И мы опять приходим к исковой давности, которая говорит о судебной защите (а не внесудебной).

7/11/16 22:24  decisionmakerОтправить письмо > Владимир Хмельни    7/11/16 18:17Дерево
Ситуація не з повсякденних.
Якщо споживчий кредит то там все зрозуміло.
Але якщо кредит брав фізик то його можна визнати споживчим.

Взагалі строк позовної давності це строк протягом якого позивач має право звернутись до суду.

Зу про іпотеку.
Стаття 37. Передача іпотекодержателю права власності на предмет іпотеки

Рішення про реєстрацію права власності іпотекодержателя на нерухоме майно, що є предметом іпотеки, може бути оскаржено іпотекодавцем у суді.

Спробуйте оскаржувати рішення про реєстрацію на підставі того що кредитний договір припинив свою дію і позивач протягом позовної давності не скористався своїм правом на стягнення заборгованості.

А там вже на розсуд самого гуманного та незалежного суду в світі.

7/11/16 18:17  Владимир Хмельни > Владимир Хмельни    7/11/16 08:02Дерево
Хелп

7/11/16 08:02  Владимир Хмельни   Дерево
Подскажите, подлежит ли применению срок исковой давности для внесудебного взыскания ипотеки? Ситуация - банк выдал кредит до 2009 года. В связи с просрочкой в 2016 году он на основании ипотечного застреження взыскал квартиру (ипотеку) путём признания собственности за банком. Меня смущает, что срок исковой давности это срок для защити прав в суде и заявить про его пропуск можно только в суде. Сразу оговорюсь - это не споживчий кредит

Страницы:    Всего: 1

Реклама

bigmir)net TOP 100