RSS-экспорт
Связь с модератором
Популярные теги
директордоговордоговор арендыжилищное законодательствозаработная платаземельный участокземляискКЗОТконтролирующие органыкупля продажаналогообложениенаследствоОООответственностьправо собственностипроверкипрогулпроцессработниксокращениестроительствосудтрудовая книжкатрудовое правоувольнение


Бизнес-Форум

Логин:    Пароль:      Регистрация | Восстановить пароль

Недійсність договору


Сообщение:

Ваше имя:    EMail: 
 

Страницы:    Всего: 1


Сортировать по времени сообщений  по возрастанию [по убыванию]
 
18/02/17 17:33  Евгений ОсычнюкОтправить письмо > ЛюбаваЯ    18/02/17 13:13Дерево
Як варіант - "скасування...документів, на підставі яких проведено державну реєстрацію прав", ч.2 ст.26
[Только зарегистрированные пользователи могут видеть ссылки. Нажмите здесь для регистрации]


18/02/17 13:13  ЛюбаваЯ > Евгений Осычнюк    18/02/17 12:22Дерево
А якщо не заявляти вимогу про повернення майна, а лише встановити нікчемність правочину. Як потім з цим рішенням бути у реєстратора ?

18/02/17 12:22  Евгений ОсычнюкОтправить письмо > ЛюбаваЯ    17/02/17 23:52Дерево
А що, договор таки нікчемний, чи оспорюваний? Відповідь на Ваше питання дуже проста: треба заявити вимогу про повернення майна в порядку реституції, потім з рішенням - до реєстратора, із заявою про реєстрацію права в загальному порядку. Ніякого окремого скасування запису не потрібно, це зробить сам реєстратор при внесенні змін до реєстру.

17/02/17 23:52  ЛюбаваЯ > вилы    17/02/17 22:32Дерево
Потрібно заявляти вимогу про встановлення нікчемності договору купівлі-продажу. Згідно із абзацем 2 п. 5 Пленуму ВСУ № 9 "Вимога про встановлення нікчемності правочину підлягає
розгляду в разі наявності відповідного спору. Такий позов може
пред'являтися окремо, без застосування наслідків недійсності
нікчемного правочину."

17/02/17 22:32  вилы > ЛюбаваЯ    17/02/17 20:21Дерево
никчемным договор не признают. сразу заявляется вимога про застосування наслідків

17/02/17 20:21  ЛюбаваЯ > Евгений Осычнюк    17/02/17 19:05Дерево
Не має рішення, а тільки звертаємося до суду.
Так, точніше з вимогою про встановлення нікчемності договору купівлі-продажу.
І ось постало питання як потім реєстратор скасує запис ?
Врахвуючи пратику ВСУ то можна було б ще заявити вимогу про застосування наслідків нікчемного правочину, тобто реституції.

17/02/17 19:05  Евгений ОсычнюкОтправить письмо > ЛюбаваЯ    17/02/17 13:06Дерево
Я Вас не розумію - так вже є рішення суду, чи "одна із сторін тапер звертається до суду з вимогою про визнання цього договору недійсним" (С)?

17/02/17 13:06  ЛюбаваЯ > Евгений Осычнюк    17/02/17 12:14Дерево
У даному випадку відчуження третій особі не відбувалося. Між сторонами був укладений договір. І одна із сторін тапер звертається до суду з вимогою про визнання цього договору недійсним.

17/02/17 12:14  Евгений ОсычнюкОтправить письмо > ЛюбаваЯ    17/02/17 11:03Дерево
В даному випадку реституція неможлива, бо майно, що було придбане за недійсним правочином, вже відчужене третій особі. Тобто запис, який Ви хочете скасувати, був скасований реєстратором під час перепродажу майна. Тому немає з чим звертатись до реєстратора.

17/02/17 11:08  вилы > ЛюбаваЯ    17/02/17 10:58Дерево
да. на практике после вступления решения в силу регистраторы принимают решение с отметкой о вступлении в силу и от стороны, хотя по закону должны от судовой администрации. хотя регистраторы это тема непостоянная, у них у каждого свое понимание действительности

17/02/17 11:03  ЛюбаваЯ > Евгений Осычнюк    17/02/17 07:28Дерево
"Рішення суду про задоволення позову про повернення майна, переданого за недійсним правочином, чи витребування майна із чужого незаконного володіння є підставою для здійснення державної реєстрації права власності на майно, що підлягає державній реєстрації, за власником, а також скасування попередньої реєстрації (статті 19, 27 Закону України від 01 липня 2004 року № 1952-IV «Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обмежень»)".
Це із аналізу окремих питань судової практики, що виникають
при застосуванні судами рекомендаційних роз’яснень, викладених
у постанові Пленуму Верховного Суду України від 06 листопада 2009 року № 9 «Про судову практику розгляду цивільних справ про визнання правочинів недійсними».
Таким чином, як варіант слід заявити про застосування наслідків недійсності правочину, тобто реституцію.

Однак, дійсно, чи є в цьому необхідність ? Коли колега "вилы" начебто говорить, що - рішення про визнання недійсним. буде самостійною підставою для реєстратора про скасування запису. (Я так зрозуміла).

17/02/17 10:58  ЛюбаваЯ > вилы    17/02/17 10:01Дерево
Тобто, Ви хотіли сказати, що рішення про визнання договору недійсним буде самостійною підставою для скасування запису. Так ?

17/02/17 10:01  вилы > ЛюбаваЯ    16/02/17 17:13Дерево
можно заявить вимогу про скасування запису. удовлетворяют. но есть ли смысл платить суд.збор за еще одну вимогу? смотрите ст.26 и 31-1 закона про держреэстрацыю

17/02/17 07:28  Евгений ОсычнюкОтправить письмо > ЛюбаваЯ    16/02/17 17:13Дерево
Не відповідає, хоча на практиці суди таке пишуть. А якщо після реєстрації права відбулось ще одне відчуження, то і скасовувати вже нічого - запису не існує. Потрібно звертатись до титульного власника з позовом про витребування майна.

16/02/17 19:05  svp555Отправить письмо > ЛюбаваЯ    16/02/17 18:12Дерево
Почніть з цього:
Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень
Верховна Рада України; Закон від 01.07.2004 № 1952-IV
ст.26
[Только зарегистрированные пользователи могут видеть ссылки. Нажмите здесь для регистрации]

Про затвердження Порядку ведення Державного реєстру речових прав на нерухоме майно
Кабінет Міністрів України; Постанова, Порядок від 26.10.2011 № 1141
Внесення змін до записів Державного реєстру прав, внесення записів про скасування державної реєстрації прав, скасування рішення державного реєстратора та скасування записів Державного реєстру прав
[Только зарегистрированные пользователи могут видеть ссылки. Нажмите здесь для регистрации]

16/02/17 18:12  ЛюбаваЯ > ЛюбаваЯ    16/02/17 17:13Дерево
Колеги, хелп.

16/02/17 17:13  ЛюбаваЯ   Дерево
Доброго вечора. Підкажіть будь ласка, якщо визнається договір купівлі-продажу недійсним, то після цього як проходить процедура скасування запису про право власності в реєстрі ?

Слід звернутися до реєстратора з заявою про скасування запису, який було зроблено нотаріусом після укладення договору купівлі-продажу ? Чи інший шлях ?

Зустрічала в рішеннях суду таке формулювання "визнати договір ... недійсним та вилучити запис про державну реєстрацію права власності з державного реєстру речових прав на нерухоме майно про реєстрацію права власності" ...
На скільки вимога про вилучення запису відповідає вимогам чинного законодавства ?

Страницы:    Всего: 1

Реклама

bigmir)net TOP 100