RSS-экспорт
Связь с модератором
Популярные теги
директордоговордоговор арендыжилищное законодательствозаработная платаземельный участокземляискКЗОТконтролирующие органыкупля продажаналогообложениенаследствоОООответственностьправо собственностипроверкипрогулпроцессработниксокращениестроительствосудтрудовая книжкатрудовое правоувольнение

Бизнес-Форум

Логин:    Пароль:      Регистрация | Восстановить пароль

Хто такі юридичні особи публічного права?

Ваше имя:    EMail: 

Страницы:    Всего: 1

Сортировать по времени сообщений  по возрастанию [по убыванию]

21/03/17 13:54  decisionmakerОтправить письмо > gorinich007    21/03/17 08:02Дерево
Щось типу того + медичні, військові, наукові і такогож типу установи.

21/03/17 08:02  gorinich007Отправить письмо > decisionmaker    20/03/17 15:52Дерево
Почему не может? Если следовать вашей логике, то такими юр. лицами могут быть только органы гос. власти.

20/03/17 21:52  decisionmakerОтправить письмо > ОК АКА Олюня    20/03/17 16:17Дерево
Дякую.
Походу приват банк зараз також вже набув статусу юридичної особи публічного права )

20/03/17 16:17  ОК АКА ОлюняОтправить письмо > decisionmaker    20/03/17 15:52Дерево
ЦКУ, ст.81
3. Цим Кодексом встановлюються порядок створення, організаційно-правові форми, правовий статус юридичних осіб приватного права.

+ в тему Організаційно-правові форми юридичних осіб публічного права [Только зарегистрированные пользователи могут видеть ссылки. Нажмите здесь для регистрации]

20/03/17 15:52  decisionmakerОтправить письмо > gorinich007    20/03/17 15:08Дерево
Я вас розумію.
Але ну не може юридична особа публічного права бути у формі АТ чи ТОВ.
І публічна особа припиняє свою діяльність не на підставі статуту а на підставі розпорядчого акту.

Але але але, нашим законотворцям і їхнім честям нічого не докажеш.
Короче понаприймали НПА з помилками а потім двоякого їх трактують.
Хоча в деяких випадках для когось це і на користь. )

20/03/17 15:08  gorinich007Отправить письмо > decisionmaker    20/03/17 11:47Дерево
Конкретно у меня ПАТ. Создано КМУ. Есть устав. Мы именно публичного права. Когда штрафовали наших должностных лиц суды исходили именно из этого.

20/03/17 11:47  decisionmakerОтправить письмо > gorinich007    20/03/17 11:22Дерево
Не я пишу а так визначає закон.
а наличие или отсутствие устава не является единственной основой для определения типа юр. лица.
Для юридичної особи думаю це буде основною ознакою для визначення її типу.

Не можуть ТОВ чи АТ бути юридичними особами публічного права. (особиста думка).

І якщо дословно читати ст 81
Юридична особа публічного права створюється розпорядчим актом Президента України, органу державної влади, органу влади Автономної Республіки Крим або органу місцевого самоврядування.
То виходить що АТ або ТОВ, які були створені на підставі розпорядчого акут але потім були частково чи повінстю приватизовані все одно залишаються юридичними особами публічного права.

20/03/17 11:22  gorinich007Отправить письмо > decisionmaker    20/03/17 10:24Дерево
решения сами посмотрите в реестре - я их не сохранял когда находил. Но Вы же сами пишете что фонд является юр. лицом публичного права, а наличие или отсутствие устава не является единственной основой для определения типа юр. лица.

20/03/17 10:24  decisionmakerОтправить письмо > gorinich007    20/03/17 10:12Дерево
В тому числі і за декларацій.
но с уставами работают практически все юр. лица публичного права.
Я так не впевнений.

Наприклад
ЗАКОН УКРАЇНИ
Про систему гарантування вкладів фізичних осіб
2. Фонд є юридичною особою публічного права, має відокремлене майно, яке є об’єктом права державної власності і перебуває у його господарському віданні. Фонд є суб’єктом управління майном, самостійно володіє, користується і розпоряджається належним майном, вчиняючи стосовно нього будь-які дії (у тому числі відчуження, передача в оренду, ліквідація), що не суперечать законодавству та меті діяльності Фонду.

Фонд працює відповідно до закону.

Хотя очень много решений судов, которые считают по-другому, но вторая половина судов считает все-таки как я.
Не могли б ви скинути посилання на рішення судів.

20/03/17 10:12  gorinich007Отправить письмо > decisionmaker    20/03/17 09:41Дерево
Я думаю что ваше предприятие относится именно к юр. лицам публичного права. У меня кстати юр. лицо тоже на основании акта КМУ и устав есть (правда утвержденный им же), но с уставами работают практически все юр. лица публичного права. Хотя очень много решений судов, которые считают по-другому, но вторая половина судов считает все-таки как я. Я так понимаю вопрос из-за деклараций?

20/03/17 09:41  decisionmakerОтправить письмо   Дерево
Шановні колеги прошу Вашої допомоги в наступному питанні.
Відповідно до ст. 81 Цивільного кодексу України
Стаття 81. Види юридичних осіб
1. Юридична особа може бути створена шляхом об'єднання осіб та (або) майна.
2. Юридичні особи, залежно від порядку їх створення, поділяються на юридичних осіб приватного права та юридичних осіб публічного права.
Юридична особа приватного права створюється на підставі установчих документів відповідно до статті 87 цього Кодексу. Юридична особа приватного права може створюватися та діяти на підставі модельного статуту в порядку, визначеному законом.
Юридична особа публічного права створюється розпорядчим актом Президента України, органу державної влади, органу влади Автономної Республіки Крим або органу місцевого самоврядування.

Враховуючи цю статтю цивільного кодексу чи є акціонерне товариство, яке стоворене на підставі розпорядження КМУ юридичною особою публічного права ?
Воно хоча і створене на підставі розпорядження, але на мою думку це розпорядження є лише рішенням про створення, а діє воно на підставі статуту (установчих документів), і є субєктом приватного права.
Моя субєктивна думка, юридичні особи публічного права це ті державні установи, які свторені та діють на підставі розпорядженнь актів наказів органів влади і діє відповідно до цих актів та нормативно правових актів що регулють її діяльність, без установчих документів.
Прошу підтвердити або спростувати мою думку.

Страницы:    Всего: 1

Реклама

bigmir)net TOP 100