RSS-экспорт
Связь с модератором
Популярные теги
директордоговордоговор арендыжилищное законодательствозаработная платаземельный участокземляискКЗОТконтролирующие органыкупля продажаналогообложениенаследствоОООответственностьправо собственностипроверкипрогулпроцессработниксокращениестроительствосудтрудовая книжкатрудовое правоувольнение


Недвижимость

Земля и Недвижимость

Логин:    Пароль:      Регистрация | Восстановить пароль

Установление факта принадлежности квартиры?


Сообщение:

Ваше имя:    EMail: 
 

Страницы:    Всего: 1


Сортировать по времени сообщений  по возрастанию [по убыванию]
 
27/04/17 11:27  NOTAR PRAVOОтправить письмо > Юрист Александра    26/04/17 18:26Дерево
До прийняття нового ЦК існувала практика оформлення договорів к-п квартир через біржи. Згідно ст. 277 старого ЦК, якщо хоча б однією із сторін договору к-п ЖИТЛОВОГО БУДИНКУ є громадянин, договір повинен бути нотаріально посвідчений.

1. Стаття 2. Основні принципи діяльності товарної біржі Товарна біржа здійснює свою діяльність за принципами: рівноправності учасників біржових торгів застосування вільних (ринкових) цінпублічного проведення біржових торгів.
2.Стаття 15. Біржові операції Біржовою операцією визнається угода, що відповідає сукупності зазначених нижче умов:
а) якщо вона являє собою купівлю-продаж, поставку та обмін товарів, допущених до обігу на товарній біржі
б) якщо її учасниками є члени біржі
в) якщо вона подана до реєстрації та зареєстрована на біржі не пізніше наступного за здійсненням угоди дня.

В широком смысле ДКП штучной недвижимости - не предмет биржевого торга. Цель и задача биржи - продажа товара, определенного родовыми признаками. Кроме того, по сути квартира - это часть дома, хотя и не доля. Но ст. 8 ЗУ "О товарных биржах" того периода говорила о том, что ДКП, заключенный на товарной бирже, не требует нот. удостоверения. Кроме того, во временном положении о регистрации недвижимости в БТИ появился пункт - биржевые договоры. Так что, если ДКП квартиры, все совершеннолетние, члены биржи, в БТИ договор зарегистрирован, - можно подумать об оформлении, если что-то другое - однозначно нельзя (над нежилой недвижимостью надо думать отдельно - в тот период это в основном приватизация, а там наверняка таже было требование по форме сделки, сходу не помню).

26/04/17 18:26  Юрист АлександраОтправить письмо > NOTAR PRAVO    25/04/17 11:43Дерево
"При оформлении сделки наличие правоустанавливающего документа обязательно. Я лично принимаю биржевые договора квартир, оформленные до 01.01.2004 года. Но только квартир (не домов), и если стороной договора не являются дети. На тот момент это было законно."

Если не сложно, напишите, пожалуйста, почему "именно квартир (не домов)"...

26/04/17 18:24  Юрист АлександраОтправить письмо > korsikov    25/04/17 15:44Дерево
потому что "анетирейдерский закон" внес свои коррективы в это дело:
1) Стаття 31-1 ЗУ "Про державну реєстрацію..."
1. Реєстраційні дії на підставі рішень судів проводяться виключно на підставі рішень, отриманих у результаті інформаційної взаємодії Державного реєстру прав та Єдиного державного реєстру судових рішень, без подання відповідної заяви заявником.

2) п. 2 Прикінцевих положень ЗУ від 06.10.2016 N 1666-VIII
1. до запровадження інформаційної взаємодії між Державним реєстром речових прав на нерухоме майно та Єдиним державним реєстром судових рішень, передбаченої Законом України "Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень", а також у разі проведення реєстраційних дій на підставі рішень судів, що набрали законної сили, до запровадження відповідної інформаційної взаємодії реєстраційні дії на підставі рішень судів проводяться за зверненням заявника.

Державний реєстратор прав на нерухоме майно з метою встановлення набуття, зміни або припинення речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень на підставі поданого рішення суду обов'язково використовує відомості Єдиного державного реєстру судових рішень за допомогою офіційного веб-порталу судової влади України щодо наявності такого рішення у відповідному реєстрі в електронній формі, відповідності його за документарною інформацією та реквізитами.

У разі відсутності рішення суду в Єдиному державному реєстрі судових рішень державний реєстратор прав на нерухоме майно запитує копію такого рішення суду, засвідчену в установленому порядку, від відповідного суду. Направлення запиту до суду про отримання копії рішення суду є підставою для зупинення розгляду заяви про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень;

26/04/17 18:12  Юрист АлександраОтправить письмо > NOTAR PRAVO    26/04/17 17:41Дерево
ну, в данном случае (п.53) регистрация тоже будет без выдачи документа правоустанавливающего
а так же:
1) абз. 2 ч. 5 ст. 12 ЗУ "Про державну реєстрацію...":
Будь-які дії особи, спрямовані на набуття, зміну або припинення речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень, зареєстрованих у Державному реєстрі прав, вчиняються на підставі відомостей, що містяться в цьому реєстрі.

2) ч. 1 ст. 55 ЗУ "Про нотариат":
Угоди про відчуження та заставу майна, що підлягає реєстрації, посвідчуються за умови подання документів, що підтверджують право власності на майно, що відчужується або заставляється, АБО ЗА НАЯВНОСТІ ДЕРЖАВНОЇ РЕЄСТРАЦІЇ права власності на таке майно у Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно.

26/04/17 17:41  NOTAR PRAVOОтправить письмо > Юрист Александра    26/04/17 17:10Дерево
Александра, правоустанавливающий не нужен только тогда, когда регистрация проводилась без выдачи документа. Например, те, кто приватизировал квартиру в 2016 году НЕ ПОЛУЧАЛИ свидетельства о праве на приватизацию - им выдавали просто извлечение из реестра.
п. 3 Глави 7 розділу I Порядку "Витребування відомостей і документів, необхідних для вчинення нотаріальної дії" "Порядку вчинення нотаріальних дій":
3. ... У разі коли державна реєстрація права власності на нерухоме майно відповідно до закону проведено без видачі документа, що посвідчує таке право, нотаріальна дія щодо такого майна вчиняється на підставі інформації з ДРРП на нерухоме майно, отриманої шляхом безпосереднього доступу до нього...."
підпункт 1.1 пункту 1 глави 2 розділу ІІ:
"Правочини щодо відчуження та застави майна, право власності на яке підлягає реєстрації, посвідчуються за умови подання документів, що посвідчують право власності на майно, що відчужується або заставляється, крім випадків, передбачених п.3 глави 7 розділу I Порядку" - це той випадок, що я привела у приклад.

26/04/17 17:10  Юрист АлександраОтправить письмо > y9    20/04/17 15:54Дерево
1) регистрируете право собственности по п. 53 Порядка (ПКМУ 1127)
2) когда информация о праве внесена в реестр, то правоустанавливающий документ для сделки не нужен согласно инструкции о нот.действиях:
підпункт 1.1 пункту 1 глави 2 розділу ІІ:
У разі посвідчення правочинів щодо відчуження та застави нерухомого майна, право власності на яке зареєстровано в Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно, документи, що підтверджують державну реєстрацію прав на це майно, не подаються.

25/04/17 19:24  korsikovОтправить письмо > y9    25/04/17 17:00Дерево
Не хочу чекати.
Реєстратори бачать ПІБ в реєстрі. Так мені сказали.

25/04/17 17:00  y9 > korsikov    25/04/17 15:44Дерево
Почекайте.
Але тоді ще більше поле для шахрайства. Берете будь-яке рішення суду з РЕєстру про визнання права власності на нерухомість. Враховуючи, що в ньому зашифровано і ПІБ, і АДРЕСИ, виготовляєте паперовий "оригінал" рішення суду і вставляєте туди все, чого душа бажає.
Тому нотаріуси правильно роблять, що не реєструють. Вихід один: нотаріус ОСОБИСТО іде до суду і отримує паперове підтвердження. За бабоси конєчно. Я взагалі не розумію як нотаріус ( чи реєстратор) може зареєструвати первинне право власності на новобудову, адже це повязано із оглядом-інвентаризацією. І це була пряма функція БТІ.

25/04/17 15:44  korsikovОтправить письмо > NOTAR PRAVO    25/04/17 14:13Дерево
Я коли звертався до реєстраторів, то приніс оригінал рішення, мене відразу спитали "а воно в реєстрі є?, якщо немає, то ми будемо писати в суд щоб вони підтвердили видачу рішення". Я пішов до помічника судді і вона внесла при мені його в реєстр. Через кілька днів воно з'явилося в реєстрі і тоді реєстратор все зареєстрував.

25/04/17 14:13  NOTAR PRAVOОтправить письмо > y9    25/04/17 12:10Дерево
Не могу комментировать действия коллеги, но догадываюсь почему: в последнее время пошла волна поддельных решений суда.

25/04/17 12:10  y9 > NOTAR PRAVO    25/04/17 11:43Дерево
Так а мы о чем?

По поводу - "...и так работы хватает" (с)

Для разнообразия можете ещё использовать " ...закончились бланки", "...рег.система не работает"

P.S. По поводу "Без нотариальных действий не регистрирую", тут как раз нотариус оформляет наследство, но почему-то тоже не хочет регистрировать решение суда о праве сосбственности за умершим. "Где-то зарегистрируйте, а я потом выдам свидетельство"...
Эх, где добрые старые БТИ?

25/04/17 11:43  NOTAR PRAVOОтправить письмо > y9    24/04/17 14:09Дерево
Пишу, что надо идти к регистраторам, потому что не все нотариусы хотят связываться с регистрационными действиями. Я - нотариус, но регистрирую недвижимость только тогда, когда оформляю сделку. Без нотариальных действий не регистрирую - и так работы хватает.
При оформлении сделки наличие правоустанавливающего документа обязательно. Я лично принимаю биржевые договора квартир, оформленные до 01.01.2004 года. Но только квартир (не домов), и если стороной договора не являются дети. На тот момент это было законно.

24/04/17 14:09  y9 > Евгений Осычнюк    21/04/17 19:19Дерево
Та я знаю, что "Да". Это вопрос адресован нотариусу, по поводу того, что в суд идти не надо.

Причём интересный перевод стрелок: "В суд идти не надо. Идите к регистраторам нерухомого майна." Заметьте, не ко мне (нотариусу-регистратору), а к "другим" регистраторам.

21/04/17 19:19  Евгений ОсычнюкОтправить письмо > y9    20/04/17 15:54Дерево
Да.

20/04/17 15:54  y9 > NOTAR PRAVO    20/04/17 13:18Дерево
А такой вопрос. Если зарегистрируют, а потом прийдут к нотариусу оформлять например, дарение. Будет ли нотариус требовать правоустанавливающий документ?

20/04/17 13:18  NOTAR PRAVOОтправить письмо > Буксик    13/04/17 12:26Дерево
В суд идти не надо. Идите к регистраторам нерухомого майна.

ПОРЯДОК
державної реєстрації речових прав на
нерухоме майно та їх обтяжень

53. Для державної реєстрації права власності та інших речових прав на земельну ділянку, права власності на об᾽єкт нерухомого майна, реєстрацію яких проведено до 1 січня 2013 р. відповідно до законодавства, що діяло на момент їх виникнення, у зв’язку із втратою, пошкодженням чи зіпсуванням відповідного державного акта на право власності чи постійного користування земельною ділянкою, свідоцтва про право власності на нерухоме майно подаються:
1) копія примірника втраченого, пошкодженого чи зіпсованого державного акта, свідоцтва про право власності на нерухоме майно;
2) оголошення про втрату документа у друкованих засобах масової інформації за місцезнаходженням нерухомого майна, в якому повинні бути зазначені назва документа, його номер і дата видачі, на чиє ім’я виданий, яким органом (крім випадків пошкодження чи зіпсування документа).
Державна реєстрація прав у випадку, передбаченому цим пунктом, проводиться виключно за умови встановлення державним реєстратором наявності зареєстрованих речових прав в інформаційних системах, державна реєстрація прав в яких здійснювалася до 1 січня 2013 р., або на паперових носіях інформації, ведення яких здійснювалося підприємствами бюро технічної інвентаризації.

п.53 применяется когда есть ригистрация в БТИ, но отсутствует оригинал документа

19/04/17 23:20  vladislavnyi > Буксик    14/04/17 07:34Дерево
Согласно все той же ст. 392 ГК "Власник майна може пред'явити позов про визнання його права власності, якщо це право ...а також у разі втрати ним документа, який засвідчує його право власності".
Ответчиком будет горсовет.

14/04/17 07:34  Буксик > Евгений Осычнюк    14/04/17 07:27Дерево
Спасибо Вам за ответ. Смущает два ньюнса: чем обосновано нарушение прав как основание для обращения в суд (?) и кто будет ответчиком?

14/04/17 07:27  Евгений ОсычнюкОтправить письмо > Буксик    13/04/17 22:42Дерево
На 100% исковое производство, ст.392 ЦКУ. Факт тут не при чем.

13/04/17 22:42  Буксик > Буксик    13/04/17 12:26Дерево
_ up

13/04/17 12:26  Буксик   Дерево
Добрый день! Подскажите, пожалуйста, такой вот вопросик.
В 1993 году была куплена квартира в городе Киев. Договор был заверен не нотариально, а на товарной бирже.
Далее квартира была зарегистрирована в БТИ.
По состоянию на сегодняшний день квартира не внесена в Государственный реестр прав на недвижимое имущество.
Сегодня возникла необходимость зарегистрировать данный объект, однако оригинал договора потерян. Получит дубликат возможности нет, так как биржа ликвидирована.
Получена лишь копия договора из архива города.
Возникает вопрос, как необходимо поступать в данном случае?
В соответствии со статьей 27 ЗУ «Про государственную регистрацию прав на недвижимое имущество» регистрация проводиться на основании:
1) укладеного в установленому законом порядку договору, предметом якого є нерухоме майно, речові права на яке підлягають державній реєстрації, чи його дубліката;
9) рішення суду, що набрало законної сили, щодо права власності та інших речових прав на нерухоме майно;
Так дубликата нет, выходит необходимо обращаться в суд.
В Реестре судебных решений я обнаружил, что присутствуют факты рассмотрения подобных дел в отдельном производстве путем установления факта принадлежности имущества лицу на праве собственности: [Только зарегистрированные пользователи могут видеть ссылки. Нажмите здесь для регистрации] [Только зарегистрированные пользователи могут видеть ссылки. Нажмите здесь для регистрации] [Только зарегистрированные пользователи могут видеть ссылки. Нажмите здесь для регистрации]

Подскажите, правильно ли в данном случае обращаться в суд за установлением факта?
Спасибо

Страницы:    Всего: 1

Реклама

bigmir)net TOP 100