RSS-экспорт
Связь с модератором
Популярные теги
директордоговордоговор арендыжилищное законодательствозаработная платаземельный участокземляискКЗОТконтролирующие органыкупля продажаналогообложениенаследствоОООответственностьправо собственностипроверкипрогулпроцессработниксокращениестроительствосудтрудовая книжкатрудовое правоувольнение


Бизнес-Форум

Логин:    Пароль:      Регистрация | Восстановить пароль

Стягнення боргу в валюті


Сообщение:

Ваше имя:    EMail: 
 

Страницы:    Всего: 1


Сортировать по времени сообщений  по возрастанию [по убыванию]
 
18/05/17 14:44  Романич8 > Евгений Осычнюк    18/05/17 08:07Дерево
Я розумію, що гривнею, але бачив рішення суду, де прописувалося стягнути Н дол., що еквівалентно сумі Н грн. Шо в моєму випадку суд напише? Стягнути Н грн. і все? Як попросити суд прописати в резол. частини, що все ж борг в валюті та трохи не вірно виписані позовні вимоги? Чи суд сам розбереться як правильно прописати? Допоможіть будь-ласка.

18/05/17 11:10  Леприкон > Евгений Осычнюк    18/05/17 08:07Дерево
Вопрос на похожую тему. У предприятия-банкрота существует долг перед нерезидентом в валюте. В судебном решении сумма долга, надлежащая выплате нерезиденту, указана именно в валюте. У банкрота валюты нет, но есть гривна. Казалось бы, купить валюту можно без проблем - 281 Постанова НБУ ( підпункт "є" пункту 1 глави 3 розділу II) допускает покупку валюты банкроту для расчетов с кредитором.
Но, в соответствии с этой же Постановой (п.2 Розділ III), купленная на межбанке валюта должна быть зачислена на текущий счет предприятия. И тут возникает проблема...
В соответствии с п. 7 та 8  Статті 41. "Повноваження ліквідатора та членів ліквідаційної комісії"   Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" :
7. Під час проведення ліквідаційної процедури ліквідатор зобов’язаний використовувати ТІЛЬКИ ОДИН рахунок боржника в банківській установі. Інші рахунки, виявлені при проведенні ліквідаційної процедури, підлягають закриттю ліквідатором. Залишки коштів на цих рахунках перераховуються на основний рахунок боржника.
 
 8. Кошти, які надходять при проведенні ліквідаційної процедури, зараховуються на основний рахунок боржника. З основного рахунка здійснюються виплати кредиторам у порядку черговості, визначеному цим Законом.
 
З основного рахунка банкрута проводяться виплати кредиторам, виплати поточних платежів та витрат, пов’язаних із здійсненням ліквідаційної процедури.
Получается, что у банкрота есть только один счет в банке, при чем он — гривневый . Зачислить купленную валюту некуда — валютного счета нет.

Как выплатить валютный долг нерезиденту в таком случае?

p.s. Некоторые банки открывают мультивалютный счет, который можно было использовать , как “ ТІЛЬКИ ОДИН рахунок боржника”...но в данном случае банкроту не повезло — его счет открыт в банке, не предоставляющего услугу “мультивалютный счет”.

18/05/17 08:07  Евгений ОсычнюкОтправить письмо > Романич8    17/05/17 21:46Дерево
В рішенні в любому випадку буде виключно гривня, тому - не переймайтесь. Після повного виконання зможете стягнути "хвости" у вигляді курсової різниці та т. ін.

17/05/17 21:46  Романич8   Дерево
Доброго дня. Допоможіть, будь ласка, чи можна виправити ситуацію в даному випадку. Подано позов по стягненню боргу по розписці у валюті. На попередньому засіданні подано заяву про збільнення позовних вимог, де відсотки по 625, 1048 ЦК та сума боргу перераховано в гривневому еквіваленті на дату подання заяви про збільш. поз. вимог. Проблема в тому, що після фрази прошу зазначено стягнути борг, відсоки та 3% в сумі N грн., тобто не зазначено стягнути в сумі N дол., що еквівалентно такій то сумі в грн. Хотілося, щоб суд зазначив що позика була в валюті в резол. частині, а не тільки наче як в грн. Що суд зазначить в своєму рішенні з такими поз. вимогами? Дякую

Страницы:    Всего: 1

Реклама

bigmir)net TOP 100