RSS-экспорт
Связь с модератором
Популярные теги
директордоговордоговор арендыжилищное законодательствозаработная платаземельный участокземляискКЗОТконтролирующие органыкупля продажаналогообложениенаследствоОООответственностьправо собственностипроверкипрогулпроцессработниксокращениестроительствосудтрудовая книжкатрудовое правоувольнение


Банки: Кредиты / Депозиты

Логин:    Пароль:      Регистрация | Восстановить пароль

Запит банку


Сообщение:

Ваше имя:    EMail: 
 

Страницы:    Всего: 1


Сортировать по времени сообщений  по возрастанию [по убыванию]
 
23/05/17 13:52  Віталій МолодшийОтправить письмо > Vladikk    22/05/17 18:18Дерево
Так, про їх внутрішні правила фінмоніторингу я знаю, але вони є обмеженими в доступі, тільки для працівників фінконтролю банку.
Загалом перши лист відповідь буде про уточнення, що саме вони хочуть (які договори), по яким операціям (пееррахунку грошових коштів) по банківському рахунку клієнта.
Можливо додам декларацію, що всі суми, які проходили по банківському рахунку, відображені у декларації як прибуток і витрати.

22/05/17 18:18  VladikkОтправить письмо > Віталій Молодший    22/05/17 16:39Дерево
У кожного банку, крім пост 417 є свої внутрішні правила.
Якщо Ви відмовите банку у наданні інформації/документів, він має право відмовити у подальшому обслуговуванні - ст.10 ЗУ"Про запобігання та протидію..".

22/05/17 18:07  Ощадкаса > Віталій Молодший    22/05/17 16:39Дерево
Вимога в ч. 3 ст. 64 ЗУ про банки - обовязок банку.

зверніть увагу також на ст 1074, 1075 Цивільного кодексу та
ЗУ № 1702- VII, ст 17

Таким чином банк перестраховує себе від можливих санкцій при перевірці фінансового моніторингу та НБУ з цього питання.
якщо надавати документи не має бажання, або по суті питання надавати / придумувати нічого - змініть банк

а ще краще - нова юридична особа.
"Працювати" як раніше - стає все важче...

22/05/17 16:39  Віталій МолодшийОтправить письмо > Евгений Осычнюк    22/05/17 16:27Дерево
Доброго дня.
Ні це Універсал Банк.
Запитую думку форумчан, щодо вірності моїх міркувань щодо надання відповіді на запит банку в ракурсі наведених норм законів та Положення (назва нормативних актів зазначена в першому повідомленні).

22/05/17 16:27  Евгений ОсычнюкОтправить письмо > Віталій Молодший    22/05/17 16:06Дерево
Це Ви питання ставите, чи займєтесь ліквідацією правової безграмотності форумчан? Це "Приват", я правильно розумію?

22/05/17 16:06  Віталій МолодшийОтправить письмо   Дерево
На адресу ФОП, який має гривневий банківський рахунок, як клієнту банка надійшов запит від цього банку.
В запиті зазначено, що банк здійснює аналіз операцій, що проводяться по рахунках клінтів.
Вимагають протягом 10 днів, з дня отримання запиту, надати наступні письмові пояснення/підтверджуючі документи, а саме копії договорів, рахунків, актів виконаних робіт в рамках яких, проходили за період грудень 2016 р.:
- договори та акти поставки товару на ТОВ1;
- пояснення щодо характеру та структури господарської діяльності, яку проводить ФОП-клієнт (опис бізнесу, виробничі потужності, наявність транспорту, складів, обладнення, офісу).
Також надати пояснення щодо характеру та суті підприємницької діяльності, які саме послуги ФОП надає, як підприємець.
Банк посилаєтсья в запиті на ч. 3 ст. 64 ЗУ про банки.
В разі ненадання відповіді - відмова клієнту і проведенні фінансових операцій.

Моя думка з даного запиту, що банк прострочив свої вимоги щодо фінансового контролю операції по рахунку клієнта, більш того банк провівши операції по рахунку клієнта в грудні 2016 року - погодив такі операції, визнавши їх законними, а не такими, що підлягають фінансовому контролю.
Біль того в запиті не зазначаєтсья яка саме оперція по рахунку клієнта була визнана рішенням банку такою, що підлягає фінансовому контролю.
Ст. 64 ЗУ Про банки регулює порядок ідентифікації клієнтів, яку ФОП вже проходив, повторно немає підстав, і ст. 9 ЗУ Про запобігання корупції - повторно ідентифікація не проводиться.
Тому, надавати запитувані банком документи ФОП не зобов*язаний. Біль того, що саме конкретно надавати банку, банк не визначив: назва договору, дата та №. Запитують в загальному за грудень 2016 р. по ТОВ1.

Відповідно до п. 44 Положення про здійснення банками фінансового моніторингу, затвердженого Правлінням НБУ від 26.06.2015 р. № 417 Банк зобов'язаний здійснювати ідентифікацію та верифікацію:
1) клієнтів/осіб (представника клієнта) у випадках, передбачених статтею 64 Закону про банки;

Згідно п. 62 зазначеного Положення Банк зобов'язаний уточнювати інформацію щодо ідентифікації та вивчення клієнта:
1) протягом місяця з моменту встановлення неприйнятно високого рівня ризику проведення клієнтом фінансових операцій з легалізації кримінальних доходів/фінансування тероризму;
2) не рідше одного разу на рік, якщо ризик проведення клієнтом фінансових операцій з легалізації кримінальних доходів/фінансування тероризму оцінюється банком як високий;
3) не рідше одного разу на два роки, якщо ризик проведення клієнтом фінансових операцій з легалізації кримінальних доходів/фінансування тероризму оцінюється банком як середній.
Для інших клієнтів строк уточнення інформації не повинен перевищувати трьох років.

В абз. 3 п. 63 Положення передбачено, що Банк вживає заходів щодо додаткового уточнення інформації протягом двох місяців із дня отримання відповідної інформації/настання події.

Розділом VI. Порядок аналізу, виявлення та реєстрації фінансових операцій Положення, яким передбачені строки здійснення аналізу операцій, що проводяться по рахунках клієнтів та порядок здійснення такого аналізу.

Фактично, банк провівши всі операції по рахунку клієнта в грубні місяці 2016 року, в травні 2017 року фактично позбавлений уточнювати інформацію.

Більш того, ст. 64 ЗУ Про банки регулює порядок здійснення банками ідентифікцаії клієнта. Яка вже проводилася щодо ФОП під час відкриття рахунку.
Ідентифікація клієнта не є обов’язковою у разі проведення фінансової операції особами, які раніше були ідентифіковані або верифіковані згідно з вимогами закону.
Ідентифікація та верифікація клієнта не здійснюється у разі вчинення правочинів між банками, зареєстрованими в Україні. (ч. 15 ст. 9 Закону України «Про запобігання та протидію легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, фінансуванню тероризму та фінансуванню розповсюдження зброї масового знищення»).

Страницы:    Всего: 1

Реклама

bigmir)net TOP 100