RSS-экспорт
Связь с модератором
Популярные теги
директордоговордоговор арендыжилищное законодательствозаработная платаземельный участокземляискКЗОТконтролирующие органыкупля продажаналогообложениенаследствоОООответственностьправо собственностипроверкипрогулпроцессработниксокращениестроительствосудтрудовая книжкатрудовое правоувольнение


Банки: Кредиты / Депозиты

Логин:    Пароль:      Регистрация | Восстановить пароль

Перетворення АТ (Боржника) і майнова порука


Сообщение:

Ваше имя:    EMail: 
 

Страницы:    Всего: 1


Сортировать по времени сообщений  по возрастанию [по убыванию]
 
14/06/17 11:20  decisionmakerОтправить письмо > Rossi    14/06/17 11:12Дерево
Да !
Чергова рейдерська схема!

14/06/17 11:12  Rossi > decisionmaker    13/06/17 18:01Дерево
да, этими нормами и предусмотрено

13/06/17 18:01  decisionmakerОтправить письмо > Rossi    13/06/17 17:26Дерево
А з чого це випливає ?
Зі статті 107 ЦКУ і ст 82 ЗУ про АТ ?

просто якщо він обмежений в достроковій вимозі то після реорганізації застава і порука злітає.
А ще якщо реорганізацію провести дуже добре ) то і борг вже буде нічим видавати.

МОжливо є якась відповідна судова практика.
Ці норми взагалі ставлять кредитора в дуже невигідну позицію.

13/06/17 17:26  Rossi > Ощадкаса    13/06/17 17:21Дерево
Нюанс в том, что кредитор с обеспеченными требованиями (поручительство) лишен права требовать досрочного исполнения.

13/06/17 17:21  Ощадкаса > Rossi    13/06/17 17:00Дерево
Зазвичай пишуть оголошення в пресі , на всяк випадок:
"АТ... реорганізується в ТОВ... .
претензії приймаються....."
Хто не звернувся - най нарікає на себе....

13/06/17 17:00  Rossi > Ощадкаса    13/06/17 16:49Дерево
Речь не об изменении названия лица. Речь о прекращении этого лица и передачей его прав/обязанностей другому лицу. Да, это правопреемство, в том числе в виде изменения должника в обязательстве.

13/06/17 16:49  Ощадкаса > decisionmaker    13/06/17 14:04Дерево
мої юристи пишуть таке:
"Чинне законодавство України не містить норм щодо припинення дії господарських договорів (до яких відноситься і кредитний договір чи договір забезпечення зобовязання) у випадку зміни найменування сторін та навіть не передбачає обов’язковості внесення змін до таких договорів щодо уточнення нового найменування. "

ТОВ - правонаступник АТ...
з усіма обовязками, що з цього факту випливають

13/06/17 15:30  decisionmakerОтправить письмо > Rossi    13/06/17 15:27Дерево
Рішення відносно свіже квітень 2017.
Було б добре якщо воно пройбе обкатку через Верховний суд.
Але для цього потрібно і протележні рішення, яких я поки не знайшов.

13/06/17 15:27  Rossi > decisionmaker    13/06/17 15:10Дерево
Обоснование не имеет ничего общего с юриспруденцией.
Замена должника - это следствие перехода определенной обязанности со старого должника на нового. Тот факт, что к новому должнику перешли также другие обязанности (ну и права) старого кредитора, не отменят состоявшуюся замену должника в рассматриваемом обязательстве.

По мнению судей, должник в обязательстве не поменялся и остался все тот же? Пусть тогда кредитор с него попробует что-то потребовать.

13/06/17 15:10  decisionmakerОтправить письмо > Rossi    13/06/17 15:02Дерево
Знайшов щось схоже ).
Як вам позиція суду [Только зарегистрированные пользователи могут видеть ссылки. Нажмите здесь для регистрации]
Судами попередніх інстанцій правомірно не прийнято до уваги посилання ПАТ "Банк форум" на те, що оскаржуваним рішенням загальних зборів учасників фактично здійснено заміну боржника - ТОВ "Новий світ" за зобов'язаннями перед ПАТ "Банк форум", без згоди ПАТ "Банк форум" відповідно до статті 520 Цивільного кодексу України.

Згідно зі статтею 520 Цивільного кодексу України боржник у зобов'язанні може бути замінений іншою особою (переведення боргу) лише за згодою кредитора, якщо інше не передбачено законом.

Поділ товариства та заміна боржника у зобов'язанні є самостійними та різними за змістом поняттями, що регулюються різним правовими нормами. При поділі відбувається перехід від юридичної особи частини майна, прав та обов'язків до новоствореного товариства, а при заміні боржника відбувається лише переведення боргу виключно в існуючих зобов'язальних відносинах.

13/06/17 15:02  Rossi > decisionmaker    13/06/17 14:59Дерево
"Але з іншої сторони заміна боржника проходить без згоди кредитора" - ну как и при наследовании по физлицу

Практики со случаем преобразования не встречал.

13/06/17 14:59  decisionmakerОтправить письмо > Rossi    13/06/17 14:37Дерево
Ну да якщо по букві то ст 523.
Але з іншої сторони заміна боржника проходить без згоди кредитора.
І до перетвореного боржника переходять всі права і обовязки.
КОд ЄДРПОУ той самий.
Короче говоря як заміна прізвища.

І дискусій з цього приводу дійсно багато.
Але я щось в судовому реєстрі не можу знайти схожих рішень.
Ви випадково нічого подібного не зустрічали.
Саме по юридичним особобам і саме коли є правонаступник.
По спадкоємцям і по юридичним особам банкрутам зустрічав безліч а ось по правонаступникам нажаль нічого не знайшов.

13/06/17 14:37  Rossi > decisionmaker    13/06/17 14:04Дерево
По букве закона прекращается. А вообще это вопрос для диссертации.

13/06/17 14:04  decisionmakerОтправить письмо   Дерево
Шановні колеги, цікава ситуація.
Акціонерне товариство - Боржник.
Пройшло процедуру реорганізації та перетворилось в ТОВ.
Також для забезпечення виконання зобовязань Боржника були укладені договори поруки та застави з поручителями та майновими поручителями.

Питання:
Чи припиняється порука застава (надана майновими поручителями) після перетворення Боржника АТ в ТОВ?
Буду дуже вдячний за Ваші думки.

Страницы:    Всего: 1

Реклама

bigmir)net TOP 100