RSS-экспорт
Связь с модератором
Популярные теги
директордоговордоговор арендыжилищное законодательствозаработная платаземельный участокземляискКЗОТконтролирующие органыкупля продажаналогообложениенаследствоОООответственностьправо собственностипроверкипрогулпроцессработниксокращениестроительствосудтрудовая книжкатрудовое правоувольнение


Уголовное право и процесс

Логин:    Пароль:      Регистрация | Восстановить пароль

Мирова угода за ЦПК в Кримінальному провадженні


Сообщение:

Ваше имя:    EMail: 
 

Страницы:    Всего: 1


Сортировать по времени сообщений  по возрастанию [по убыванию]
 
21/06/17 10:31  Rossi > Korpikloani    21/06/17 10:24Дерево
Предметом иска является требование об уголовном наказании?

21/06/17 10:24  Korpikloani > Rossi    20/06/17 20:15Дерево
Значит, все таки можно.

20/06/17 20:15  Rossi > korpikloani    20/06/17 19:52Дерево
Мировое соглашение может касаться только предмета иска.

20/06/17 19:52  korpikloani   Дерево
Є таке цікаве питання. В суді розглядається кримінальне провадження. Разом з обвинувальним актом подано потерпілим цивільний позов. Злочин тяжкий, тому укласти угоду про примирення неможливо. Разом з тим, обвинувачений і потерпілий досягли згоди по компенсації. Чи можуть вони укласти мирову угоду за правилами ЦПК приблизно такого змісту - "Потерпілий отримує таку-то суму і визнає, що матеріальна та моральна шкода відшкодована в повному обсязі, претензій не має. Потерпілий не наполягає на мірі покарання для обвинуваченого пов'язаній з позбавленням волі та просить суд суворо не карати". Звісно ж я розумію, що в даному випадку думка потерпілого не обов'язкова для суду.
КПК каже таке: "Цивільний позов у кримінальному провадженні розглядається судом за правилами, встановленими цим Кодексом. Якщо процесуальні відносини, що виникли у зв’язку з цивільним позовом, цим Кодексом не врегульовані, до них застосовуються норми Цивільного процесуального кодексу України за умови, що вони не суперечать засадам кримінального судочинства." (ч. 5 ст. 128 КПК).
Так от питання про засади кримінального судочинства. Виходить що такий інститут як мирова угода врегульований тут по іншому Глава 35. Але чим суперечить засадам кримінального судовчинства укладення мирової угоди між потерпілим та обвинуваченим стосовно тільки цивільного позову ? Питання обвинувального акту вона не зачіпає.

Практична необхідність зсування цього питання полягає в тому, щоб віддати потерпілому гроші і не переживати, що в дебатах буде "сюрприз" - потерпілий подумає, що гроші й так йому обвинувачений повинен віддати, а разом з цим хай ще й сидить, та попросить максимально можливу міру покарання. Тобто обвинуваченому важлива думка потерпілого і щоб ця думка полягала в застосуванні меншої міри покарання. Суд я думаю враховуватиме це при призначенні покарання.

Страницы:    Всего: 1

Реклама

bigmir)net TOP 100