RSS-экспорт
Связь с модератором
Популярные теги
директордоговордоговор арендыжилищное законодательствозаработная платаземельный участокземляискКЗОТконтролирующие органыкупля продажаналогообложениенаследствоОООответственностьправо собственностипроверкипрогулпроцессработниксокращениестроительствосудтрудовая книжкатрудовое правоувольнение


Трудовые правоотношения

Логин:    Пароль:      Регистрация | Восстановить пароль

Право на відпустку в перший рік роботи


Сообщение:

Ваше имя:    EMail: 
 

Страницы:    Всего: 1


Сортировать по времени сообщений  по возрастанию [по убыванию]
 
7/07/17 19:07  decisionmakerОтправить письмо > ОК АКА Олюня    7/07/17 17:46Дерево
Дякую.
Просто під час діяльності деколи виникали схожі питання щодо надання новоприйнятим працівникам відпустки більше фактичного відпрацьованого часу.
А так як ви професіонал в трудовому праві хотілось почути вашу думку.

7/07/17 17:46  ОК АКА ОлюняОтправить письмо > decisionmaker    7/07/17 14:46Дерево
желаете обсудить гипотетическо-теоретическую конструкцию? нема пытань...
санкций к работодателю, ессно, никаких.
но если работник надумает уволиться, не заработав уже отгуляный отпуск, то работодатель останется в минусе. взыскать с работника его отпускные вряд ли получится.
Стаття 22. Відрахування із заробітної плати за час відпустки
У разі звільнення працівника до закінчення робочого року, за який він уже одержав відпустку повної тривалості, для покриття його заборгованості власник або уповноважений ним орган провадить відрахування із заробітної плати за дні відпустки, що були надані в рахунок невідпрацьованої частини робочого року.

7/07/17 17:43  ОК АКА ОлюняОтправить письмо > decisionmaker    7/07/17 14:53Дерево
этот коммент уже ничего не добавляет к сказанному другими

7/07/17 17:36  ОК АКА ОлюняОтправить письмо > decisionmaker    7/07/17 14:46Дерево
до чого тут обов'язок?
никто его не заставляет в такой отпуск идти.

7/07/17 14:53  decisionmakerОтправить письмо > Наталі90    7/07/17 10:04Дерево
Може взяти повну 24.
Обмеження відсутні.
В незалежності від того що не пропрацював ще повний рік.
Підрахунок наявних днів (облік) ведеться помісячно у разі звільнення (настання інших форс мажор обставин) щоб правильно пройшли виплати.
А право на використання відпустки особливо якщо це другий рік нічим не позбавлено.
Тобто можна відразу брати всі 24.
Головне зробити так щоб основна відпустка була не менше 14

7/07/17 14:46  decisionmakerОтправить письмо > ОК АКА Олюня    7/07/17 11:16Дерево
А ось питання по цій.
ч.5 ст.10
Право працівника на щорічні основну та додаткові відпустки повної тривалості у перший рік роботи настає після закінчення шести місяців безперервної роботи на даному підприємстві.

На скільки я читаю це право працівника а не його обов'язок.
Тобто особисто на мою думку працівник з роботодавцем можуть узгодити відпустку повної тривалості і до досягнення шестимісячного періоду роботи працівника.
Щодо працівника то він за згодою роботодавця нічого не порушує я до нього ніякі санкції не можуть бути застосовані.
Щодо роботодавця то також я не знайшов жодних штрафних санкцій які можуть до нього застосовані через те що він відпустив свого працівника у повну відпустку раніше, і цим покращив його трудові відносини.
Можливо я помилаюсь, хотілось би отримати коментарі від інших учасників.
Та чи передбачені якісь санкції за те що у відпустку відпускають раніше ?

7/07/17 11:16  ОК АКА ОлюняОтправить письмо > Наталі90    7/07/17 10:04Дерево
всегда (!) начинайте с закона. там уже всё написано. если бы прочли, не надо было бы и в форум идти.

Про відпустки
Верховна Рада України; Закон від 15.11.1996 № 504/96-ВР

ч.5 ст.10
Право працівника на щорічні основну та додаткові відпустки повної тривалості у перший рік роботи настає після закінчення шести місяців безперервної роботи на даному підприємстві.

ч.1 ст.21
Заробітна плата працівникам за час відпустки виплачується не пізніше ніж за три дні до її початку. [Только зарегистрированные пользователи могут видеть ссылки. Нажмите здесь для регистрации]

7/07/17 10:48  lyk > Наталі90    7/07/17 10:44Дерево
виплачують не пізніше як за три дні до початку відпустки, якщо тільки працівник і роботодавець не дійдуть взаємної згоди про виплату у інший строк...

7/07/17 10:44  Наталі90 > lyk    7/07/17 10:37Дерево
і суму відпускних можна також 07.07 виплатити?

7/07/17 10:37  lyk > Наталі90    7/07/17 10:04Дерево
Право працівника на щорічні основну та додаткові відпустки повної тривалості у перший рік роботи настає після закінчення шести місяців безперервної роботи на даному підприємстві...

7/07/17 10:29  Marlboro! > Наталі90    7/07/17 10:17Дерево
То це 22 дні

7/07/17 10:17  Наталі90 > Marlboro!    7/07/17 10:12Дерево
ну якщо бере 07,07?

7/07/17 10:12  Marlboro! > Наталі90    7/07/17 10:04Дерево
Залежить від того, коли конкретно в липні він її буде брати. Станом на 01.07.2017 в нього 22 дні відпустки - а вже протягом липня вони наростають до 24 днів.

7/07/17 10:04  Наталі90   Дерево
Доброго дня, працівник прийнятий на роботу 01.08.2016, чи має він право в липні 2017 р. взяти щорічну оплачувану відпустку 24 к. д., чи лише 14?

Страницы:    Всего: 1

Реклама

bigmir)net TOP 100