RSS-экспорт
Связь с модератором
Популярные теги
директордоговордоговор арендыжилищное законодательствозаработная платаземельный участокземляискКЗОТконтролирующие органыкупля продажаналогообложениенаследствоОООответственностьправо собственностипроверкипрогулпроцессработниксокращениестроительствосудтрудовая книжкатрудовое правоувольнение


Трудовые правоотношения

Логин:    Пароль:      Регистрация | Восстановить пароль

Зарплата директору, який є засновником ТОВ


Сообщение:

Ваше имя:    EMail: 
 

Страницы: << 1 2 [3] >>    Всего: 3


Сортировать по времени сообщений  по возрастанию [по убыванию]
 
29/11/18 13:25  V.T. > Евгений Осычнюк    28/11/18 19:02Дерево
А мене і не потрібно.
Але повчати тому, що не відповідає дійсності - не зовсім коректно.
Форум для обговорення, а не для лекцій.

28/11/18 19:02  Евгений Осычнюк > V.T.    28/11/18 18:16Дерево
Це Ваше право мати свою особисту думку з приводу поняття "посада", я Вас навчати не збираюсь.

28/11/18 18:16  V.T. > Евгений Осычнюк    28/11/18 18:10Дерево
Давайте так, хто посилається на норму, той її зазначає.

28/11/18 18:10  Евгений Осычнюк > V.T.    28/11/18 17:41Дерево
"Оскільки законодавчі акти не ставлять знак рівності між "посадова особа" та "трудові відносини"..." - та Ви що, правда? Почитайте КЗПП, там про це у ьагатьох статтях написано. Що стосується АБ, то в профільному законі жодних відмінностей (в цій частині) з іншими організаціями немає.

28/11/18 17:41  V.T. > Евгений Осычнюк    28/11/18 07:53Дерево
Євгенію, при всій повазі. Вам також би не завадило б "учить матчасть".
Оскільки законодавчі акти не ставлять знак рівності між "посадова особа" та "трудові відносини", тому і відбувається ця дискусія.

Крім ТОВ, є багато інших форм - АТ, ПП, АО, АБ.
Наприклад, ситуація із АБ (адвокатським бюро) взагалі цікава оскільки бюро це форма здійснення адвокатської діяльності і органи можна прописати як заманеться, але це автоматично не означає, що власник/керівник АБ має бути виключно в трудових відносинах.

Будуть інші норми в законах - буде інша дискусія, або тоді небуде.

28/11/18 07:53  Евгений Осычнюк > Mark-Don    27/11/18 21:43Дерево
Пишу это в формате ответа на Ваш пост, но лично Вас это касается не болем чем на 1%, остальные 99% касается алчущих и страждущих, которые до сих пор страдают вредными галлюцинациями.
Итак, по пунктам, чтобы поставить наконец жирную точку:
Вопрос №1: Обязано ли предприятие (в частности, ТОВ) иметь «действующего» руководителя?
Ответ: прямого указания об этом в законе нет, как нет и ответственности за сам факт его отсутствия.
Вопрос №2: Когда прекращаются полномочия руководителя предприятия, и как это связано с записью в ЕДР?
Ответ: в момент увольнения. Запись о руководителе никаких обязанностей на него не налагает. Кто не верит, и нагнетает страсти по поводу «обо мне есть запись в реестре, поэтому я за все отвечаю» – учите матчасть.
Вопрос №3: Зачем «спящему» предприятию нужен директор?
Ответ: реально – только для подачи налоговой отчетности. Для всех остальных целей вполне годится бессрочная доверенность на дядю Васю, подписанная прежним директором за 1 день до его увольнения. Ну, вы намек поняли, я надеюсь.
Вопрос №4: Может ли «директор по ЦПД» подписывать отчетность для ДФС?
Ответ: нет, не может. Смотрим ст. 48.3. ПКУ: «Податкова декларація повинна містити такі обов'язкові реквізити: підписи платника податку - фізичної особи та/або посадових осіб платника податку …». Для тех, кто не понимает взаимосвязи понятий «посадова особа» и трудовых отношений, и последствий подписания отчета лицом, не оформленным на работу в установленном порядке – учите матчасть.
Если еще кто-то не понимает, что 2+2=4 – то я уже пас. Учите матчасть.

27/11/18 21:51  Marlboro! > Mark-Don    27/11/18 21:43Дерево
Ця норма навіть не встановлює про який цивільно-правовий договір річ. Можливо це про договір позички між директором і ТОВ? Чи може про договір купівлі-продажу чогось там?
Те саме власне і про ст.65 ГКУ.

Насправді обидві ці норми це приклад бездарності і низькопробної законодавчої техніки. Особливо ст.39, в принципі як і майже весь ЗУ "Про ТОВ".
Посилатись на конкретно ці норми як на підставу неукладення трудового договору - було б невиправданим ризиком (враховуючи можливі негативні наслідки).

Що стосується "закон не содержит требования об обязательности трудовых отношений с руководителем" - закон взагалі-то багато чого не содержит.
Наприклад, він, що до речі досить забавно, не содержит прямих норм де було б вказано про обовязковість укладення трудового договору не тільки з директором, а взагалі з фізичною особою яка працює на ТОВ.
Але раз особа працює на ТОВ, то ми кагбе передбачаємо, що річ про трудові відносини. Я вже не кажу, що трудові відносини можна побачити і в "цивільно-правових договорах".

27/11/18 21:43  Mark-Don > Marlboro!    27/11/18 21:10Дерево
Ну может я и не совсем точно высказался, точнее было-бы: "Не исключает", но эта норма Закона, тем не менее, подтверждает мое видение вопроса:

Ст. 39, ч. 7 ...."Порушення вимог цієї частини головою виконавчого органу є підставою для розірвання з ним цивільно-правового або трудового договору (контракту)"

Плюс ко всему, закон не содержит (к сожалению, как мне представляется) требования об обязательности трудовых отношений с руководителем исп. органа.
Если говорить о формулировке Хоз. кодекса (ст. 65):
"4. У разі найму керівника підприємства з ним укладається договір (контракт)...", то эта формулировка также не разъясняет, о каком договоре идет речь. Т.е. под этот "договор" вполне вписывается и ГПД.

Поэтому я не вижу на сегодня препятствий для работы руководителя ИО по ГПД и без оплаты, да простят меня налоговые органы !

27/11/18 21:10  Marlboro! > Mark-Don    27/11/18 18:59Дерево
Може я не так уважно перечитував закон, але норми яка прямо таки "прямо предусматривает" в законі немає.

27/11/18 19:01  Mark-Don > ОК АКА Олюня    23/07/17 23:02Дерево
Это я не в качестве возражения Вам, а просто в качестве продолжения обсуждения. Наверное и адресовать нужно было не Вам, так что простите, если что не так.

27/11/18 18:59  Mark-Don > ОК АКА Олюня    23/07/17 23:02Дерево
К сожалению на сегодня, в связи с появлением Закона "Про ТОВ...", ответ на вопрос ТС выглядит далеко не так однозначно, как было ранее, когда вопрос неоднократно обсуждался в форуме.
Закон прямо предусматривает возможность работы руководителя ТОВ по ГПД, что автоматически исключает получение зарплаты, как штатного работника и допускает работу вообще без выплат.
На мой взгляд это абсурд. Но ведь в закон его записали.

27/11/18 18:03  Евгений Осычнюк > Ованькава    27/11/18 17:13Дерево
На "сьогодні" так, як і "на вчора", закони не помінялись. А посилатись на суд першої інстанції взагалі недоречно.

27/11/18 17:13  Ованькава > Отако    19/11/18 20:50Дерево
Хтось може прояснити ситуацію на сьогодні? Потрібно платити чи ні?

19/11/18 20:50  Отако > ОК АКА Олюня    23/07/17 23:02Дерево
А как это?
07.06.2018 року Харківський окружний адміністративний суд у справі № 820/3159/18 прийняв рішення за позовом юридичної особи до Головного управління Держпраці у Харківській області, яким визнав протиправною та скасував постанову про накладення штрафу у розмірі 37 230,00 грн.

Так, постановою Головного управління Держпраці у Харківській області від 04.04.2018 року №1 накладений штраф з посиланнями на ст. ст. 94, абз. 4 ч.2 ст. 265 КЗпП України та на акт документальної виїзної перевірки ДФС у Харківській області.

Постанова вмотивована тим, що директор-засновник (власник) підприємства з 2007 року поклав на себе виконував функцію директора без укладання трудового договору та не виплачував собі заробітну плату.

Юрособа звернулась с позовом до суду про скасування постанови Держпраці, посилаючись, що що відносини, які виникають при виконанні засновником функцій директора є цивільно — правовими та не потребують оформлення шляхом укладання трудового договору.

Суд встановив, що відносини, які виникають при виконанні засновником функцій директора підприємства без укладання трудового договору є корпоративними, а отже відсутній обов’язок укладати трудовий договір, нараховувати та сплачувати заробітну плату.

Відповідно до ч.1-3 ст. 65 Господарського кодексу України, управління підприємством здійснюється відповідно до його установчих документів на основі поєднання прав власника щодо господарського використання свого майна і участі в управлінні трудового колективу. Власник здійснює свої права щодо управління підприємством безпосередньо або через уповноважені ним органи відповідно до статуту підприємства чи інших установчих документів. Для керівництва господарською діяльністю підприємства власник (власники) безпосередньо або через уповноважені органи чи наглядова рада такого підприємства (у разі її утворення) призначає (обирає) керівника підприємства, який є підзвітним власнику, його уповноваженому органу чи наглядовій раді. Керівник підприємства, головний бухгалтер, члени наглядової ради (у разі її утворення), виконавчого органу та інших органів управління підприємства відповідно до статуту є посадовими особами цього підприємства. Статутом підприємства посадовими особами можуть бути визнані й інші особи.

Згідно ч.1 ст. 21 КЗпП України трудовий договір є угода між працівником і власником підприємства, установи, організації або уповноваженим ним органом чи фізичною особою, за якою працівник зобов’язується виконувати роботу, визначену цією угодою, з підляганням внутрішньому трудовому розпорядкові, а власник підприємства, установи, організації або уповноважений ним орган чи фізична особа зобов’язується виплачувати працівникові заробітну плату і забезпечувати умови праці, необхідні для виконання роботи, передбачені законодавством про працю, колективним договором і угодою сторін.

Відповідно до ст. 94 КЗпП України, заробітна плата — це винагорода, обчислена, як правило, у грошовому виразі, яку власник або уповноважений ним орган виплачує працівникові за виконану ним роботу. Розмір заробітної плати залежить від складності та умов виконуваної роботи, професійно-ділових якостей працівника, результатів його праці та господарської діяльності підприємства, установи, організації і максимальним розміром не обмежується. Питання державного і договірного регулювання оплати праці, прав працівників на оплату праці та їх захисту визначаються цим Кодексом, Законом України «Про оплату праці» та іншими нормативно-правовими актами.

У пункті 2 рішення Конституційного суду України від 15.10.2013 року № 8-рп/2013 (справа № 1-13/2013) зазначено, що згідно зі статтею 1 Конвенції Міжнародної організації праці «Про захист заробітної плати» №95 ратифікованої Україною 30 червня 1961 року, термін «заробітна плата» означає, незалежно від назви й методу обчислення, будь-яку винагороду або заробіток, які можуть бути обчислені в грошах, і встановлені угодою або національним законодавством, що їх роботодавець повинен заплатити працівникові за працю, яку виконано чи має бути виконано, або за послуги, котрі надано чи має бути надано. Цьому визначенню відповідає поняття заробітної плати, передбачене у частині першій статті 94 Кодексу і частині першій статті 1 Закону, як винагороди, обчисленої, як правило, у грошовому виразі, яку власник або уповноважений ним орган (роботодавець) виплачує працівникові за виконану ним роботу.

Таким чином, під заробітною платою, що належить працівникові необхідно розуміти усі виплати на отримання яких працівник має право згідно з умовами трудового договору і відповідно до державних гарантій, встановлених законодавством для осіб, які перебувають у трудових правовідносинах з роботодавцем.

У рішенні Конституційного суду України від 12.01.2010 року № 1-рп/2010 (справа № 1-2/2010) зазначено, що реалізація учасниками товариства корпоративних прав на участь у його управлінні шляхом прийняття компетентним органом рішень про обрання (призначення), усунення, відсторонення, відкликання членів виконавчого органу цього об’єднання стосується також наділення або позбавлення їх повноважень на управління товариством. Такі рішення уповноваженого на це органу мають розглядатися не в межах трудових, а корпоративних правовідносин, що виникають між товариством і особами, яким довірено повноваження з управління ним.

Таким чином, відносини, які виникають при виконанні засновником функцій директора-засновника підприємства без укладання трудового договору є корпоративними, а отже відсутній обов’язок укладати трудовий договір, нараховувати та сплачувати заробітну плату.

23/07/17 23:02  ОК АКА Олюня > elena_sh-76    23/07/17 22:15Дерево

23/07/17 22:15  elena_sh-76   Дерево
У нас новостворене ТОВ,в якому засновник є єдиним учасником та власником.згідно протоколу засновників №1 призначений директором.в статуті прописані всі права та обов’язки.питання наступне.чи потрібно нараховувати зарплату директору, якщо він сам і є засновник і власник?

Страницы: << 1 2 [3] >>    Всего: 3

Реклама

bigmir)net TOP 100