RSS-экспорт
Связь с модератором
Популярные теги
директордоговордоговор арендыжилищное законодательствозаработная платаземельный участокземляискКЗОТконтролирующие органыкупля продажаналогообложениенаследствоОООответственностьправо собственностипроверкипрогулпроцессработниксокращениестроительствосудтрудовая книжкатрудовое правоувольнение

Трудовые правоотношения

Логин:    Пароль:      Регистрация | Восстановить пароль

Відступлення права вимоги стягнути заробітну плату

Ваше имя:    EMail: 

Страницы:    Всего: 1

Сортировать по времени сообщений  по возрастанию [по убыванию]

7/08/17 10:38  Marlboro! > Pas    7/08/17 10:34Дерево
Це компенсація за дві різні дії/бездіяння.
Компенсація за отим законом полягає у відшкодуванні працівнику втрат в звязку зі знеціненням коштів внаслідок інфляції. Тобто цей закон передбачає компенсацію різниці між номінальною сумою зарплати і сумою інфляції за період нерозрахунку.
Компенсація по статті 117 передбачена для оплати працівнику періоду невиплати.

7/08/17 10:34  Pas > Marlboro!    6/08/17 22:35Дерево
"Непроведення розрахунку з працівником у день звільнення або, якщо в цей день він не був на роботі, наступного дня після його звернення з вимогою про розрахунок є підставою для застосування відповідальності, передбаченої ст. 117 КЗпП."

Про практику застосування судами законодавства про оплату праці 24.12.99
Компенсація сплачується згідно із ЗУ Про компенсацію громадянам втрати частини доходів у зв'язку з порушенням строків їх виплати

7/08/17 09:40  V.T. > Pas    6/08/17 22:18Дерево
"А взагалі, до з/п можна застосувати хоч якісь положення з ЦКУ?" - Ні.

6/08/17 22:37  Marlboro! > Pas    6/08/17 22:18Дерево
Грошовим зобов'язанням з режимом ЦКУ воно не стане.
В тому то й фішка, що законодавець заборонив працівнику відмовлятись від своїх прав навіть якщо він дуже хоче. Це передбачено для того, щоб роботодавець не міг тиснути на працівника і спонукати його до відмови під виглядом власної волі.
Абсурдним я б це не назвав, просто обмеження грає в обидві сторони (як в плюс, так і іноді в мінус працівнику).

6/08/17 22:35  Marlboro! > Pas    6/08/17 22:08Дерево
Завдання санкції (штрафу) - дисциплінувати учасника правовідносин. Тобто, стимулювати до правомірної поведінки.
Завдання ж статті 117 полягає в оплаті працівнику часу в період невиплати ЗП, тобто надання гарантій засобів до проживання в час коли заробітна плата не виплачується. Тобто характер не дисциплінуючий, а компенсаторний. Це не виключає можливість інших видів компенсацій.
Але це загалом вирішальної ролі не грає.

6/08/17 22:18  Pas > Pas    6/08/17 22:08Дерево
А взагалі, до з/п можна застосувати хоч якісь положення з ЦКУ? В який момент з/п перестає бути з/п і стає грошовими коштами? Виходь абсурдна ситуація: внаслідок захисту законодавцем трудових прав працівників, їх обмежують у праві розпоряджатись (переуступати, взаємно зараховувати) певним активом - правом вимоги.

6/08/17 22:08  Pas > Marlboro!    6/08/17 15:39Дерево
Кошти, передбачені ст. 117, є відповідальністю роботодавця. Компенсація за невчасний розрахунок передбачена іншою нормою.

6/08/17 21:55  Pas > Евгений Осычнюк    6/08/17 10:17Дерево
Я ж у першому повідомленні вказав, що є рішення суду про стягнення.

6/08/17 21:01  ОК АКА ОлюняОтправить письмо > Marlboro!    6/08/17 15:39Дерево
имхо, это та же ЗП

6/08/17 15:39  Marlboro! > Pas    5/08/17 23:24Дерево
Після ухвалення судового рішення борг набуває якихось інших юридичних ознак? Це ж та сама зарплата, при цьому середній заробіток носить компенсаторний, а не дисциплінарний характер - я думаю, що як санкцію його розглядати не можна.
Ви звісно можете спробувати оформити відступлення, але є високий шанс відмови. В будь-якому разі з точки зору права ситуація дуже сумнівна.

6/08/17 10:17  Евгений ОсычнюкОтправить письмо > Pas    6/08/17 10:03Дерево
Так Ви ж правильно питання ставте, що Ви нас всіх інтригуєте? Звісно, на цій стадії інші правовідносини. Хоча відступлення права вимоги все одно треба до суду нести, це "автоматично" постановою виконавця не робиться. Тому певні сумніви залишаються.

6/08/17 10:03  Pas > Евгений Осычнюк    6/08/17 07:46Дерево
Наразі є стадія примусового виконання рішення суду. КЗпП вже не застосовується. Чим цей борг відрізняється від звичайного боргу. Для всіх сторін, у т.ч. і для виконавця - це просто грошовий борг. Принаймні мені так хочеться думати :)

6/08/17 07:46  Евгений ОсычнюкОтправить письмо > Pas    5/08/17 23:24Дерево
Тут дещо інша проблема: згідно ч.1 ст.9 ЦКУ, "Положення цього Кодексу застосовуються до врегулювання відносин, які виникають у сферах використання природних ресурсів та охорони довкілля, а також до трудових та сімейних відносин, якщо вони не врегульовані іншими актами законодавства". Првовідносини щодо порядку виплати з\п врегульовані КЗПП та З" "Про оплату праці", тому загальні положення ЦКУ тут не можуть застосовуватись. Непряма аналогя з цього приводу тут: [Только зарегистрированные пользователи могут видеть ссылки. Нажмите здесь для регистрации]

5/08/17 23:24  Pas > Marlboro!    4/08/17 16:32Дерево
Я за працівника і є варіант передати право вимоги, це пока що єдиний варіант отримати хоча б якісь кошти. Самому не подобається, що з/п. Але інших варіантів немає. Доречи, частина боргу не сама з/п, а середній заробіток за час прострочки виплати з/п. Ці кошти теж нерозривно пов’язані, як думаєте? Із змісту КзПП, це санкція.

4/08/17 16:32  Marlboro! > rommkopf    4/08/17 16:24Дерево
О, поки я думав за мене вже встигли)

4/08/17 16:31  Marlboro! > Pas    4/08/17 16:04Дерево
Імхо, не вийде, зобов'язання із заробітної плати є нерозривно пов'язаним з працівником і кредитор в ньому не підлягає заміні в силу статті 515 ЦКУ.
Крім цього, в такому разі працівник по суті замість реальних коштів отримує борг нового кредитора, тому можуть бути проблеми зі статтею 23 ЗУ Про оплату праці.

4/08/17 16:24  rommkopf > Pas    4/08/17 16:04Дерево
Даруйте, а Ви в цій ситуації - хто?
Хіба звільнення може заважати перерахувати грошові кошти працівнику, або видати в касі?

Вважаю, що в за даних обставин заміна кредитора не припустима:
Стаття 515 ЦКУ. Зобов'язання, в яких заміна кредитора не допускається
1. Заміна кредитора не допускається у зобов'язаннях, нерозривно пов'язаних з особою кредитора, зокрема у зобов'язаннях про відшкодування шкоди, завданої каліцтвом, іншим ушкодженням здоров'я або смертю.

4/08/17 16:04  Pas   Дерево
Є рішення суду про стягнення заробітної плати. Працівник вже звільнений. Чи може цей працівник переуступити своє право вимоги третій особі, керуючись положеннями ЦКУ про заміну кредитора у зобов’язанні? Дякую.

Страницы:    Всего: 1

Реклама

bigmir)net TOP 100